Jump to content

Nakup Mazde 5

Recommended Posts

Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z Mazdo 5, konkretno gledam letnik 2012 s CD116 motorjem - vsaka izkušnja/nasvet bo dobrodošel :)

Sicer delam dnevno 2x20km + kakšna relacija za vikend. Gledal sem bolj bencinarje, ampak mi je zdaj tale padla v oči.

Gledam pa konkretno tole:

1081258.jpg
WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda5 CD116 TE SLO-1.LASTNIK..., letnik:2012,6890 EUR :: www.Avto.net ::

Hvala za pomoč, mogoče pa dobi MX-5 večjega brata v garažo :)

• Like 1
Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z Mazdo 5, konkretno gledam letnik 2012 s CD116 motorjem - vsaka izkušnja/nasvet bo dobrodošel
Sicer delam dnevno 2x20km + kakšna relacija za vikend. Gledal sem bolj bencinarje, ampak mi je zdaj tale padla v oči.
Gledam pa konkretno tole:
1081258.jpg WWW.AVTO.NET
Mazda Mazda5 CD116 TE SLO-1.LASTNIK..., letnik:2012,6890 EUR :: www.Avto.net ::  
Hvala za pomoč, mogoče pa dobi MX-5 večjega brata v garažo

Živjo, imel sem jo pa se mi ne da pisati. Pokliči me na 040655619 pa ti z veseljem povem kaj in kako :) lp Janez
  • Like 1

Hvala Janez za odziv :)

Bil na ogledu, zaenkrat mi je všeč, edino vprašanje glede feltn (ni sicer bistveno, pa vseen) - je normalno, da so vse 4 tako grozno korodirane?? Kej takega še nisem videl, pa sem mel že kar nekaj alu felg v 20 letih  🤔

Sicer pa čakam, da grem še z mehanikom pogledat, če da še on zeleno luč, pol pa akcija :)

Hvala Janez za odziv

Bil na ogledu, zaenkrat mi je všeč, edino vprašanje glede feltn (ni sicer bistveno, pa vseen) - je normalno, da so vse 4 tako grozno korodirane?? Kej takega še nisem videl, pa sem mel že kar nekaj alu felg v 20 letih 

Sicer pa čakam, da grem še z mehanikom pogledat, če da še on zeleno luč, pol pa akcija

Ja, tut moje ble ze po 4ih letih korodirane. Zato sm jih mel za pozimi. Poleti pa 17ke antracit
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
    • Malo za info 320mm diski grejo lepo gor na 17col platišča (glej spodnjo sliko) 😉 Ker sem bil navajen da so bile na Accordu zavore dobre (kljub enakem premeru 300mm diskov) , sem pol na Mazdi 6 bil malo razočaran.  Nato sem dobil dobro ponudbo za MPS zavore in jih namontiral na svojo M6, in lahko rečem da je to bil odličen upgrade, zdaj vsaj prime kot mora. 😎 Z platišči pa je tak da je na 320mm mps zavorah minimum 17col, samo pri meni ni blo panike ker sem itak imel 17tke za zimo in 18tke za leto.    Btw.: Ni vse v velikosti (diskov) 😁, je tudi v površini zavornih ploščic, koeficientu trenja zavornih ploščic, samih zavornih kleščah in tudi samem servo ojačevalcu zavor.  Na 2.gen M6 sama zasnova klešč in ploščic ne izkorišča cele površine 300mm diska, na notranjem robu diska ostaja cca. 1,5cm neizkoriščene površine.  Pri MPS zavorah pa zavorna ploščica pokrije skoraj celotno površino diska. 
    • Jaguar-land rover? 🤔
    • Res je. Od indijcev nimaš kaj posebnega za pričakovati razen ugodne nabavne cene.  
    • Tile različni pristopi so vsi OK, dokler se obe strani strinjata (mehanik in lastnik).   Nekateri mehaniki se temu (uporabi prinešenega blaga) izogibajo oz. tega načina sploh ne omogočajo, verjetno zaradi možnih komplikacij v primeru težav (diski so zviti, lastnik, ki jih je kupil na autodoc trdi, da je prinesel brezhibne in so se zvili zaradi neustrezne montaže, mehanik pa trdi obratno}, mehanik uporablja materiale, ki jih je navajen in vanje zaupa, in nekateri seveda tudi iz finančnih razlogov oz. posledično manjšega zaslužka.   Nazadnje sem očetu peljal avto na servis, kjer so mu vgradili vzmeti za 87 € (dobil je račun o nakupu vzmeti), ki jih dobiš na autodocu že za okoli 30 in naprej. Mehanik je za delo zamenjave 2 vzmeti računal 28€, skupaj je prišlo 115 €, dobil je 120 € 😉. Povedal je, da vgrajuje le materiale, ki so kakovostni, da potem ni težav z reklamacijami.    Pred mnogimi leti mi je moj vodovodar povedal, da strankam noče več montirati poceni elementov iz Bauhausa, ker je za montažo porabil 3x več časa, se fino zafrkaval, na koncu pa je imel še sranje z reklamacijami.    Tako da jaz razumem mehanike in druge obrtnike, ki se prinešenemu materialu izogibajo oz. tega načina ne omogočajo. Tudi sam sem to že prakticiral, vendar se vedno ni obneslo, na primer sem prinesel napačno robo oz. se kasneje izkazalo, da je treba zamenjati nekaj drugega, kot je kazalo sprva.   
    • Sorry ampak tipka ignore je za pezdetke.
  • Topics

• Latest Images

• Today's Birthdays

1. Bosti
      Bosti
      (38 years old)
    2. HoracioGis
      HoracioGis
      (31 years old)
    3. VonGarrett
      VonGarrett
      (37 years old)
  • Who's Online (See full list)

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.