Skoči na vsebino

Nakup Mazda5


Yoko 35

Priporočeno sporočilo

Vsi kupujejo dizle...in prodajajo... Tisti, ki ima bencinarja, ga ima... :D ...

Povpra?evanja po takih avtih ni bilo veliko, je pa na dolgi rok bencinar cenej?i... 1.8 bencinski motor je mal pre?voh za minibus...predvidevam, da je kar velika poraba... 2.0 motor je pa ?e kar mo?an in je za normalno vo?njo zadovoljiv... Sam imam ?estico z 2.0 bencinskim motorjem in sem super zadovoljen...prej sem imel petico z diesel motorjem, pa sem jo prodal pred velikim servisom ( ima jermen, bencinar pa verigo) . Na kratke relacije(3km v eno stran) ,je petica diesel imela 8 litrov porabe, ?estica bencinar ima pa tudi 8 litrov porabe na isti relaciji...

Mal sem se razpisal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Igorigor..lp jaz imam mazdo5 2.0 benz.Tx plus oprema plus montiran Avto plin.deluje vse ok.dovol mo?i in itd.prvi lastnik.sevda to je Dru?inski avto za 4.?lanko dru?ino..+redni servisi za benz kot za avto plin.sem zadovoljen .,,posebmo so full prakti?na bo?na drsna vrata elek.na hitro..v planu je zamenjava M5 za drugo mazdo...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Igorigor..lp jaz imam mazdo5 2.0 benz.Tx plus oprema plus montiran Avto plin.deluje vse ok.dovol mo?i in itd.prvi lastnik.sevda to je Dru?inski avto za 4.?lanko dru?ino..+redni servisi za benz kot za avto plin.sem zadovoljen .,,posebmo so full prakti?na bo?na drsna vrata elek.na hitro..v planu je zamenjava M5 za drugo mazdo...lp

Aci, se pravi, da bo? prodal petico? In kaj bo? nabavil?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej...gledam za mazdo Cx5 benzin 2.0.sem jo imel na testu doma..tej novi motorji so ok.tudi kot dru?inski avto.mogo?e tudi mazdo 6 .bomo vidli...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede podvozja in obrabe pnevmatik pa nima nih?e ni? povedat? Ali je bila to samo napaka prvih modelov? Se je to odpravilo z nastavitvijo optike in vi?jim tlakom v pnevmatikah? (nekaj na to temo sem bral po tujih forumih, vendar prav veliko ni napisanega o re?itvi te?ave...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

sem nov na forumu in bi vas najprej lepo pozdravil vse skupaj. 

Na forum sem se registriral, ker se zanimam za nakup Mazde 5 in sem tukaj prebral ?e veliko koristnega.

 

Imam nekaj vpra?anj glede nakupa Mazde, ?e bi mi lahko pomagali:

- veliko sem bral o neenakomerni obrabi gum - ali se je ta napaka z zorenjem modela odpravila? ali se to lahko popravi samo z nastavitvijo optike?

- razcepljen sem med bencinarjem in dizlom - po eni strani je govora o nezanesljivosti dizlov in dragih servisih, po drugi pa o nizki mo?i in po?re?nosti bencinarjev. Dnevno delam cca. 20km v eno smer do slu?be, za vikend kratke vo?nje, ob?asno dolge (dopust, izlet...), poleg tega ra?unam da bo avto prvo leto vo?en na predvsem na kratke razdalje, saj ga bo imela doma ?ena na porodni?ki. Zato se bolj nagibam k bencinarju, skrbi me pa predvsem podhranjenost vozila - je res tako huda?

- kako je z avtoplinom v 1.8 motorju - s plinom je mo? motorja baje ?e ni?ja

- koliko kilometrov pribli?no avto zdr?i predno se za?nejo velike investicije (le?aji, podvozje, menjalnik, motor...)

- na kaj je treba biti posebej pozoren pri nakupu mazde5?

 

Kaj mislite o teh vozilih:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9146249&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%201.8i%20%20PLIN-SLOVENSKI-%207%20SED...

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9103805&show=1&avto=Mazda%20Mazda5%201.8i%20tx

 

Za vse odgovore in nasvete vam bom zelo hvale?en.

 

LP, Igor

jaz imam sedaj ?e drugo CD143. Prva (nova) je res imela optiko na V in prednje gume so ?le hitro, ampak bila je samo optika, tako da ?e nekdo ?e lavfa avto se nima? kaj bat.

Ta drugo sem kupil pri 170k in ima ?e 210k (10 mesecev pri meni, potem ve? da mam dizla)

CD 143 s 6. prestavam je najbolj zanesljiva ma?ina od mazdinih dizlov. Cd 110 sploh ne glej, ker ?re ve? ker je pre?voh

 

Glede ma?ine - se odlo?i sam, avto ima 1650kg, jaz vozim 4 ljudi, psa v?asih kolesa, trugo - velikokrat je polna, ker je pa? avto za namen. imam tudi prikolico in kljuko, tako da CD143 + DODATEK! je zame mus.

 

Vrgel sem ven DPF, in sedja mirno dela s porabo 6 na relacijah do 7 v mestu

 

Poleg tega ima tale model dizla tudi webasto (ebercpacher) , avto je topel v 5 min max - brez pretiravanja

 

to so glavne stvari bi rekel ko gleda? dizel vs benz

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.