Skoči na vsebino

Avto za osemdesetletnike ...


Janez007

Priporočeno sporočilo

Iščem avto za par star okrog 80 let. Sedaj vozita skoraj 20 let staro Opel Merivo. V glavnem kratke vožnje, sem pa tja pa še kakšna relacija do 50 km.

 

Sam navijam za tole, kar vozim včasih v službi, dovolj visok, ne prevelik, dobra lega na cesti, ugodna poraba. Kakšna ideja za alternativo približno tega cenovnega razreda?

 

WWW.AVTO.NET

Suzuki Vitara 1.4 BOOSTERJET HYBRID ELEGANCE ALLGRIP ZALOGA, letnik:2023,24830 EUR :: www.Avto.net ::

 

https://avto-magazin.metropolitan.si/avtomobilski-testi/kratki-test-suzuki-vitara-14-boosterjet-at-allgrip-elegance-top-terenec-med-krizanci/

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lega na cesti je precej relativen pojem; medosne razdalje ima 2.5 m.... recimo mazda3 ima medosno 2.725 metra.. pa je precej nižji avto..To je pač gajbica ki se nagiba levo desno 

 

Jaz ti iz prve roke povem da za ta denar super avto, razen notri je pač plastika fantastik - od kvalitete/izdelave tipk do njihove postavitve, ekran/monitor ma kar ma, (npr v 2023 nima opcije nastavitve digitalnega displaya trenutne hitrost) DAB lovi kokr je vreme, etc, etc

 

Mislm, lej te linije pa te postavitve no :lol:

 

null

image.png

Aja pa če kupiš najboljši paket opreme ima tam med 3mi zračniki na vrhu dejansko urco tako kot passati :D 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da sem bil pred mesecem dni v zelo podobni dilemi, ti lahko priporočim le mojo rešitev.

 

Električni avto! Zakaj? Poglejmo:

- ker so avtomatiki (80 letniki in šaltanje)

- ker imajo veliko pomagal (če že delajo kake napake)

- ker odpadejo dragi servisi (sploh ker se delajo samo kratke razdalje)

- ker bodo navdušeni nad uporabniško izkušnjo

 

Tako da bi jaz na tvojem mestu gledal v smer:

- Twingo electric

- Smart ForFour EQ

- Volkswagen e-Up

- Škoda Citigo-e

- Renault ZOE

 

ali kaj podobnega.

 

 

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri elektriki je vec faktorjev, ki jih je treba upostevat... Prva je ta, ali im doma moznost polnjenja... Ker to, da bo odvisen od javnih polnilnic je za nekoga teh let laho kar izziv ... ker je vseeno treba malo planirat vnaprej... Pri "navadnih" avtih gres pac tankat, ko je prazen in teh moznosti imas prakticno za vsakim vogalom in si gotov v parih minutah... Pri elektricarju pa so problemi to, da moras imeti cel kup nekih kartic (ce recimo nimas smartfona) ... in iskat jih je treba naokoli :) ... Ce je moznost polnjenja doma, pa je tudi najbolje, da si uredi se domaco polninico (spet strosek nekje od 500 navzgor) ... in se navadit, da ko pride domov, se ga da filat :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je dvorjan napisal:

Glede na to, da sem bil pred mesecem dni v zelo podobni dilemi, ti lahko priporočim le mojo rešitev.

 

Električni avto! Zakaj? Poglejmo:

- ker so avtomatiki (80 letniki in šaltanje)

- ker imajo veliko pomagal (če že delajo kake napake)

- ker odpadejo dragi servisi (sploh ker se delajo samo kratke razdalje)

- ker bodo navdušeni nad uporabniško izkušnjo

 

Tako da bi jaz na tvojem mestu gledal v smer:

- Twingo electric

- Smart ForFour EQ

- Volkswagen e-Up

- Škoda Citigo-e

- Renault ZOE

 

ali kaj podobnega.

 

 

Starostnik pri 80 se bo težko navadil avtomatika, sploh pa električarja.

 

Dalje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Starostnik pri 80 se bo težko navadil avtomatika, sploh pa električarja.

 

Dalje.

Ne drži.

 

Veš, kako je odreagirala moja mati? Takole:

 

- A si ti ziher, da bom jaz to znala?

- Do bom temu kos?!

- To zagotovo ne bo zame! To je za vas tamlade.

 

... in po 15 prevoženih kilometrih ...

 

- O, to je pa "izi".

- Kako zdaj deluje oni tempomat?

 

Pa po parih obiskih se zdaj tudi javnih polnilnic ne boji več. 😃 Ravno včeraj mi je poslala MMS, kako je nafilala baterijo do 100 %.

  • Všeč 2
  • Začuden 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Jaz ti iz prve roke povem da za ta denar super avto, razen notri je pač plastika fantastik - od kvalitete/izdelave tipk do njihove postavitve, ekran/monitor ma kar ma, (npr v 2023 nima opcije nastavitve digitalnega displaya trenutne hitrost) DAB lovi kokr je vreme, etc, etc

 

Jaz tudi iz prve roke vem, slika vzratne kamere na zadnji Mazdi 6 se proti sliki omenjene Suzuki Vitare skrije. Žal. 

  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je dvorjan napisal:

Ne drži.

 

Veš, kako je odreagirala moja mati? Takole:

 

- A si ti ziher, da bom jaz to znala?

- Do bom temu kos?!

- To zagotovo ne bo zame! To je za vas tamlade.

 

... in po 15 prevoženih kilometrih ...

 

- O, to je pa "izi".

- Kako zdaj deluje oni tempomat?

 

Pa po parih obiskih se zdaj tudi javnih polnilnic ne boji več. 😃 Ravno včeraj mi je poslala MMS, kako je nafilala baterijo do 100 %.

Vse to je odvisno od razgledanosti in volje ter radovednosti 80 letnika... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Glede na to, da sem bil pred mesecem dni v zelo podobni dilemi, ti lahko priporočim le mojo rešitev.

 

Električni avto! Zakaj? Poglejmo:

- ker so avtomatiki (80 letniki in šaltanje)

- ker imajo veliko pomagal (če že delajo kake napake)

- ker odpadejo dragi servisi (sploh ker se delajo samo kratke razdalje)

- ker bodo navdušeni nad uporabniško izkušnjo

 

Tako da bi jaz na tvojem mestu gledal v smer:

- Twingo electric

- Smart ForFour EQ

- Volkswagen e-Up

- Škoda Citigo-e

- Renault ZOE

 

ali kaj podobnega.

Cenovni razred je okoli 25.000. Začela sta razmišljati okoli 20, po pol leta se razmišlja tudi že o 30. 😃 Ne vem, če so ti kabli za starejše ljudi??? Sploh pa kakšne polnilnice, pa kartice, ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Janez007 napisal:

Cenovni razred je okoli 25.000. Začela sta razmišljati okoli 20, po pol leta se razmišlja tudi že o 30. 😃 Ne vem, če so ti kabli za starejše ljudi??? Sploh pa kakšne polnilnice, pa kartice, ...

A si predlagal CX-30 X186 ST SF rdeče barve?

  • Všeč 1
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je NevLado napisal:

Prodaj M6, kupi vitaro še zase :lol:

Vlado, zajebavaš ... 😃

 

Sam osebno bi raje imel Vitaro, kot primerljivo veliko CX-3.

pred 28 minutami je Shrek napisal:

Naš 80 letnik vozi opel mokka. Bencinar. 16 letnik. Še na gumbeke...na armaturi... 

To tudi ne bi bilo slabo, ker sta navajena na Opla. Sam Mokke še nisem vozil, mi pa na zunaj ni privlačna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Vlado, zajebavaš ... 😃

 

Sam osebno bi raje imel Vitaro, kot primerljivo veliko CX-3.

Ej CX-3 je zakon - poskočen motorček, mala poraba, udobno sedenje, nora oprema... žal pa rabiš prikolico ko greš v trgovino..jaz sem hodil z ruzakom, ker niti hofer, niti mercator niti lidl vrečka ni šla pokončno v prtljažnik :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je dvorjan napisal:

Ne drži.

 

Veš, kako je odreagirala moja mati? Takole:

 

- A si ti ziher, da bom jaz to znala?

- Do bom temu kos?!

- To zagotovo ne bo zame! To je za vas tamlade.

 

... in po 15 prevoženih kilometrih ...

 

- O, to je pa "izi".

- Kako zdaj deluje oni tempomat?

 

Pa po parih obiskih se zdaj tudi javnih polnilnic ne boji več. 😃 Ravno včeraj mi je poslala MMS, kako je nafilala baterijo do 100 %.

Starost? 60?

pred 5 minutami je NevLado napisal:

A si predlagal CX-30 X186 ST SF rdeče barve?

Veš da sem res že razmišljal o CX-30. :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Cenovni razred je okoli 25.000. Začela sta razmišljati okoli 20, po pol leta se razmišlja tudi že o 30. 😃 Ne vem, če so ti kabli za starejše ljudi??? Sploh pa kakšne polnilnice, pa kartice, ...

 

Grem kar po vrsti:

 

1) To je fantastično, če je toliko sredstev, se lahko že malo zmišljuje. Jaz sem imel precej bolj omejen budžet, zato sem poiskal kar najboljšega malo rabljenega.

 

2) Glede kablov: ne more nič zajebati, ker ga lahko vstavi samo na en način. Medtem ko na bencinski lahko vstavi ročko z napačno vrsto goriva.

 

3) Glede polnilnic in kartic: v Sloveniji imaš praktično samo dve "struji" - Petrol ali pa Gremo na Elektriko (bi rekel, da ta dva pokrijeta 95 % vseh polnilnic, če ne celo več). Torej imaš dve kartici - ali pa sploh nobene, ker je vse v aplikaciji na mobilnem telefonu.

 

Kako to zgleda v praksi? Prideš do polnilnice, povežeš kabel (ozr. ga vstaviš v avto), odpreš aplikacijo z istim imenom kot je na polnilnici, počakaš sekundo ali dve, da po lokaciji pogrunta, kje si, in nato samo še klikneš 1 ali 2 (št. priključka, kamor si se povezal). In že letijo elektroni. Končaš lahko s klikom v aplikaciji ali pritiskom na polnilnici, kjer se potem stvar obračuna in trga iz kartice (ki si jo predhodno shranil v aplikaciji).

Starost: bliže 70 kot 60. 😃

 

In ne, niso ji blizu niti pametni telefoni, računalniki, IP TV ...

 

Do kakega leta nazaj tudi MMS ni poslala, samo kako igrico je igrala.

 

V bistvu je treba starejšim stvari samo pokazati in jih pomiriti, da ne morejo nič zajebati. Torej, da izgubijo strah pred novostmi. In potem se na nove/boljše stvari zelo hitro navadijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je dvorjan napisal:

Kako to zgleda v praksi? Prideš do polnilnice, povežeš kabel (ozr. ga vstaviš v avto), odpreš aplikacijo z istim imenom kot je na polnilnici, počakaš sekundo ali dve, da po lokaciji pogrunta, kje si, in nato samo še klikneš 1 ali 2 (št. priključka, kamor si se povezal). In že letijo elektroni. Končaš lahko s klikom v aplikaciji ali pritiskom na polnilnici, kjer se potem stvar obračuna in trga iz kartice (ki si jo predhodno shranil v aplikaciji).

 

Kje odpre aplikacijo? 😂 

 

image.png

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

 

Kje odpre aplikacijo? 😂 

 

V tvojem primeru drži tipko 1, da prikliče vsevedega Janeza in mu nato sporoči, kje se nahaja in kam je dal/a kabel, Janez007 pa s svojega pametnega telefona aktivira (in plača) polnjenje. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Iščem avto za par star okrog 80 let. Sedaj vozita skoraj 20 let staro Opel Merivo. V glavnem kratke vožnje, sem pa tja pa še kakšna relacija do 50 km.

 

Sam navijam za tole, kar vozim včasih v službi, dovolj visok, ne prevelik, dobra lega na cesti, ugodna poraba. Kakšna ideja za alternativo približno tega cenovnega razreda?

 

WWW.AVTO.NET

Suzuki Vitara 1.4 BOOSTERJET HYBRID ELEGANCE ALLGRIP ZALOGA, letnik:2023,24830 EUR :: www.Avto.net ::

 

https://avto-magazin.metropolitan.si/avtomobilski-testi/kratki-test-suzuki-vitara-14-boosterjet-at-allgrip-elegance-top-terenec-med-krizanci/

 

 

 

Super, da pr teh letih še vozijo 👍

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.