Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Nordman = nokian

 

https://www.nokiantyres.com/tyres/nokian-nordman/

Jaz mam Petlas gume...tudi licenca vecjega proizvajalca.

 

30.000km letos tretja zimska sezona. Bo zadnja ampak gume 1A. Probane danes v dezju mace bolj nic ne drsijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pa proizvodnja je menda v Rusiji, ?e se ne motim od tega Nordmana.

Ej,,,,res je imel take zimske,,,prvo leto ok,,,pol pa trde,,drsi po mokrem,,sneg,,cela jeba,,

Nezadovoljen ,,,raj?i druge gume ,,ve? denarja,ne aparat,moje mnenje..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aeolus je bol low budget zadeva. Tut po testih. Scer tovorni program majo ok. Osebni pa bl tko tko.

 

Poslano z mojega STF-L09 z uporabo Tapatalk

Treba je gume probat,pol pa komentirati. Kar nekaj strank mi je gume zelo pohvalilo,definitivno bolj?e od Save in ostalih mid. class pnevmatik. Imajo pri Aeolus precej doterano tehnologijo .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Treba je gume probat,pol pa komentirati. Kar nekaj strank mi je gume zelo pohvalilo,definitivno bolj?e od Save in ostalih mid. class pnevmatik. Imajo pri Aeolus precej doterano tehnologijo .

Jaz sem svoje napisal....asistenca v italiji pa to....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Treba je gume probat,pol pa komentirati. Kar nekaj strank mi je gume zelo pohvalilo,definitivno bolj?e od Save in ostalih mid. class pnevmatik. Imajo pri Aeolus precej doterano tehnologijo .

Ok se na?eloma strinjam. A jih je tolko za sprobat da raje po?ekiram teste in iz parih ven potegnem optimalno re?itev.. Letos so bile to Hankook rs2 w452 za 75? komad. Letna pa morm priznat da je Sava intensa UHP2 super guma in me je zlo zlo presentla. Tut na testih je bla v 1/3 po ocenah. Tko da neki ?e more bit na testih ane?

 

Poslano z mojega STF-L09 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje za tiste, ki skladi??ite gume doma in / ali jih imate na plati??ih (torej imate 2 kompleta plati??). Kako pravilno skladi??ite (skladi??iti) pnevmatike? V mojem primeru bodo ostale pnevmatike na plati??ih. Konkretno me zanima ali uporabljate kaj podobnega temu:

 

https://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_13288_co857371_stojalo_za_pnevmatike_82_110

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz jih skladi??im v kleti hi?e, kjer ni vlage in tudi ni son?e svetlobe (razen kadar zra?im). Sem imel tole stojalo in mi sploh ni bilo v?e?. 

Bolj ?voh narejeno vse skup. Pa tudi je samo do 17 col velikosti(?e se ne mottim).

 

Imam raje kolesa zlo?ene eno na drugem. Ker imam ve? kompletov doma. 

Treba imeti zalogo koles za hude ?ase :P

 

Meni to stojalo ni odgovarjalo in sem ga par let nazaj prodal.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz jih skladi??im v kleti hi?e, kjer ni vlage in tudi ni son?e svetlobe (razen kadar zra?im). Sem imel tole stojalo in mi sploh ni bilo v?e?.

Bolj ?voh narejeno vse skup. Pa tudi je samo do 17 col velikosti(?e se ne mottim).

 

Imam raje kolesa zlo?ene eno na drugem. Ker imam ve? kompletov doma.

Treba imeti zalogo koles za hude ?ase :P

 

Meni to stojalo ni odgovarjalo in sem ga par let nazaj prodal.

Skladoscim pri vulkanizerju. Guma na gumi. N? kun?tnega.

 

Poslano z mojega STF-L09 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje za tiste, ki skladi??ite gume doma in / ali jih imate na plati??ih (torej imate 2 kompleta plati??). Kako pravilno skladi??ite (skladi??iti) pnevmatike? V mojem primeru bodo ostale pnevmatike na plati??ih. Konkretno me zanima ali uporabljate kaj podobnega temu:

 

https://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_13288_co857371_stojalo_za_pnevmatike_82_110

Lepo eno na drugo, v kak?ni kleti ali na podstre?ju in je re?eno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo eno na drugo, v kak?ni kleti ali na podstre?ju in je re?eno.

 

Dajete v kak?ne "vre?e" vsako pnevmatiko posebaj? Najbr? malo kompliciram ampak do sedaj nisem hranil pnevmatik skupaj s plati??i in se ni imelo kaj opraskat ipd. Zdej pri tem cenovnem rangu sem pa oz. bi rad bil bolj previden in nebi rad po?kodoval pnevmatik in / ali plati?? :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dajete v kak?ne "vre?e" vsako pnevmatiko posebaj? Najbr? malo kompliciram ampak do sedaj nisem hranil pnevmatik skupaj s plati??i in se ni imelo kaj opraskat ipd. Zdej pri tem cenovnem rangu sem pa oz. bi rad bil bolj previden in nebi rad po?kodoval pnevmatik in / ali plati?? :D

 

No ja, res jih imam jaz vsako v svoji najlonski vre?i glih zaradi tega.

Pa ?e prej jih lepo in temeljito operem in nama?em gume.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam pri obeh avtih po 2 kompleta koles, skladi??im pa jih po sistemu ?tiri v vrsto, torej ena na drugo in v doma?i neogrevani kleti. Brez PVC vre? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok. Za tebe vem,si pa mogo?e eden izmed pe??ice,ki se mu je to pripetilo...

Verjetno je kdaj komu tudi kak?na premium guma tko ?la....

Pa ne 2 na isti osi. Druga je ze cvetela a se drzala

Bik sem preprican da so mi v italiji rezal gume. A se je izkazalo da je gume degradirala pri 37C na AC. Po 15.000km

 

Res da je load tezek pri meni a vseeno...pa se XL so bile

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nepozabna nedelja...ob treh zjutraj doma start pa 16h v Riminiju...

 

Ironija? Aeolus gum nisem izbral sam. Bile so edina izbira moje dimenzije na Rijeki, kjer sem presekal na skali prejsnje gume...

Lepo se vidi kako je cela stena gume razpokana....poleg totalne raztrganine

post-2637-0-98156600-1508768096_thumb.jpg

post-2637-0-14390400-1508768138_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi nauk te zgodbe je, da ni za gor dajati poceni gume.

Zakaj ne? Jaz sem s taisto gumo Aeolus Steering Ace prevozil slabih 30k in je bila guma ?isto OK. Enakomerno pobrana po celotni tekalni povr?ini,?e vedno je po 3 sezonah dobro dr?ala v suhem kot tudi v mokrem.....Pa? je nagazil na eno slabo gumo izmed 100xxxxx. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ne? Jaz sem s taisto gumo Aeolus Steering Ace prevozil slabih 30k in je bila guma ?isto OK. Enakomerno pobrana po celotni tekalni povr?ini,?e vedno je po 3 sezonah dobro dr?ala v suhem kot tudi v mokrem.....Pa? je nagazil na eno slabo gumo izmed 100xxxxx. 

 

Ne vem, ?e bi iz "preimum" razreda pre?altal na budget gume. Imam neki strah (morda neupravi?en) pred takimi gumami. Mnogo ljudi tudi recimo hvali Nexen gume. 

Pa sem jih ?e mislil vzeti pa sem raje ?e par sto evrov stisnil nekak in vzel Michelin pilot sport.

 

Ko smo ?e pri Aeolusu. Koliko pride komad zimske gume recimo v dimenziji 225/45/17 XL?

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katero gumo predlagate yokohama ali nexen. Do sedaj sem ze 2x imel nexen in sem bil izredno zadovoljen. Gre se pa za dimenzijo 195/65/15 zimska.

https://www.mimovrste.com/zimske-avtomobilske-pnevmatike/yokohama-pnevmatika-wdrive-v905-19565-tr15-91t?tab=reviews

https://www.mimovrste.com/zimske-avtomobilske-pnevmatike/nexen-pnevmatika-winguard-snow-g-wh2-19565tr15-91t

Osebno se malo nagibam k yokohama, ker bi rad neki novega sprobal in pa ker je pac japonska :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katero gumo predlagate yokohama ali nexen. Do sedaj sem ze 2x imel nexen in sem bil izredno zadovoljen. Gre se pa za dimenzijo 195/65/15 zimska.

 

https://www.mimovrste.com/zimske-avtomobilske-pnevmatike/yokohama-pnevmatika-wdrive-v905-19565-tr15-91t?tab=reviews

 

https://www.mimovrste.com/zimske-avtomobilske-pnevmatike/nexen-pnevmatika-winguard-snow-g-wh2-19565tr15-91t

 

Osebno se malo nagibam k yokohama, ker bi rad neki novega sprobal in pa ker je pac japonska :P

Yokohama...

 

Poslano z mojega STF-L09 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje za tiste, ki skladi??ite gume doma in / ali jih imate na plati??ih (torej imate 2 kompleta plati??). Kako pravilno skladi??ite (skladi??iti) pnevmatike? V mojem primeru bodo ostale pnevmatike na plati??ih. Konkretno me zanima ali uporabljate kaj podobnega temu:

 

https://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_13288_co857371_stojalo_za_pnevmatike_82_110

Jaz imam tako stojalo, sicer kupljeno v hoferu. ?ist zadovoljen ker v kleti je pri nas kar precej vlage pa da nimam ravno na tleh, ker zimske feltne za meganeta so ?elezne. Bi pa pre?ivel tudi brez tega. 

Stojalo se sicer ne prevrne kar samo od sebe, ni pa tako stabilno da bi otroci plezali nanj. Nisi omejen s 17 colami, omejitev je ?irina gume - kak?nih 225 gre gor, ve? pa ne.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ?e bi iz "preimum" razreda pre?altal na budget gume. Imam neki strah (morda neupravi?en) pred takimi gumami. Mnogo ljudi tudi recimo hvali Nexen gume. 

Pa sem jih ?e mislil vzeti pa sem raje ?e par sto evrov stisnil nekak in vzel Michelin pilot sport.

 

Ko smo ?e pri Aeolusu. Koliko pride komad zimske gume recimo v dimenziji 225/45/17 XL?

Jaz sem letos spomladi bil v podobni dilemi... a sem se odlocil, da probam... in sem vzel Nexen... Te so bile skoraj pol cenejse kot recimo Dunlop, Michelin ali Goodyear... in sem cisto zadovoljen z njimi... edino poraba se mi zdi, da se mi je dvignila za ene 3 dl ... Lahko,je zaradi gum... lahko je pa tudi kaksen drug razlog ;) ... ceprav nevem, kaksen drug razlog bi lahko bil... ker relacije imam podobne, vozim tudi samo jaz... s podobnim nacinom voznje,,,

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.