Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Samo pritisk v XL mora biti druga?en kot na navadnih. Kako potemn veste kateri je pravilen? Pa tud po moje bi ?e proizvajalec predvidel XL verzijo v homologaciji. Tako kot pri nekaterih karavanih in enoprostorcih.

 

LP

 

Tlak, ki ga proizvajalec avtomobilov predvideva je najni?ji tlak. Vedno ga lahko po ?elji dviguje? seveda v mejah normale tako, da recimo pol bara vi?ji tlak je za moje pojme najbolj optimalna re?itev, ?e ho?e?, da se avto obna?a tako kot je potrebno v ovinkih. Pri nekaterih ?portnih gumah je treba it celo recimo do 3.0 bara, da bo delovala optimalno in da se bo guma tudi obrabljala enakomerno in ne samo po robovih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e odkrito povem, so mi gume dost pomembne in rad pogledam teste in se na podlagi njih potem odlo?im. Na AMZS testu so bile Continental Winter Contact TS 860 najbolj? ocenjene in me zanima, ali so vredne svojega denarja? In ali obstaja kak?na dobra alternativa? 

 

https://www.mimovrste.com/zimske-avtomobilske-pnevmatike/continental-pnevmatika-contiwintercontact-ts860-19565r15-91t

 

PS: naj povem, da nismo ravno v mestu doma in pozimi znajo bit ceste pr nas ?iv hudi?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni XL oznaka ponavadi za gume s pove?ano nosilnostjo?

ja tr?i boki. Kar se odra?a tudi v vo?nji (manj guncanja)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja tr?i boki. Kar se odra?a tudi v vo?nji (manj guncanja)

Ampak tud slab?e pobiranje finih tresljajev.

 

Ko smo ?e v indijanskem poletju eno vpra?anje. Kdaj vi zabri?ete zimske gume stran, ko so stare ali ko imajo profila 3mm. Baje da ?e pri 4mm niso ni? vredne https://siol.net/avtomoto/nasveti/nove-proti-rabljenim-zimskim-gumam-neposredna-primerjava-pokaze-vse-pasti-video-450940

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak tud slab?e pobiranje finih tresljajev.

 

Ko smo ?e v indijanskem poletju eno vpra?anje. Kdaj vi zabri?ete zimske gume stran, ko so stare ali ko imajo profila 3mm. Baje da ?e pri 4mm niso ni? vredne https://siol.net/avtomoto/nasveti/nove-proti-rabljenim-zimskim-gumam-neposredna-primerjava-pokaze-vse-pasti-video-450940

ZAme je glavno vpra?anje (tako kot si ti ?e nakazal) koliko je bila razlika v starosti teh gum na testu, ki imajo 1mm profila razlike. Prej kot profil je pomemben material ki rata trd in nepro?en, torej drsi....

Prosil je pomemben za de? itd.

P.S. s 3mm profila se ?e poleti z letnimi ne upam voziti

Druga?e pa pozor, v Sloveniji je na papirju, kot sledi spodaj, kar pa ne velja za Avstrijo....tam je min 4mm:

Zimska oprema za vozila do skupne mase 3,5 t:

  • 4 zimske pnevmatike (M+S) z min. globino profila 3 mm, ali
  • 4 letne pnevmatike z min. globino profila 3 mm + sne?ne verige v priboru.

Na ?e?kem je enako 4mm, in obvezne so zimske, letne z verigam niso.....vsaka dr?ava ima svoja pravila. EU pa to. NA ?e?kem je kazen 75?....kar je nenazadnje ceneje kot zimska oprema...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Italijani majo pa ?e bonus. Sicer je pa Slovenija edina dr?ava ki dovoljuje 3mm, Hrvati, Ita, nemci, Avstrijci itd itd vsi so na 4mm, ?e Bosna...in potem AMZS pametuje da bo treba spremeniti zakon...

 

V primeru, da zimske ali celoletne pnevmatike uporabljate tudi v poletnih mesecih, pa v Italiji velja poseben zakon. V ?asu od 16. 5. do 14. 10. lahko uporabljate pnevmatike, katerih hitrostni razred ni ni?ji od najvi?je hitrosti vozila, ki je zapisana v homologaciji vozila. Na primer vozilo, ki ima max. hitrost 205 km/h, mora imeti pnevmatike vsaj hitrostnega razreda H (210 km/h). Najbolj pogosti hitrostni razredi pnevmatik so T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) in W (270 km/h). Kazen za napa?no uporabo pnevmatik je od 419 do 1.682 EUR.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak tud slab?e pobiranje finih tresljajev.

 

Ko smo ?e v indijanskem poletju eno vpra?anje. Kdaj vi zabri?ete zimske gume stran, ko so stare ali ko imajo profila 3mm. Baje da ?e pri 4mm niso ni? vredne https://siol.net/avtomoto/nasveti/nove-proti-rabljenim-zimskim-gumam-neposredna-primerjava-pokaze-vse-pasti-video-450940

Osebno imam zimske gume 3 leta in potem menjam pa tut ?e majo ?e 5 mm profila al pa tam okoli. Sem mi je ?e zgodilo, da sem drsel z 3 leta staro gumo, k je mela manj profila in sem jo eliminiral takoj, ko je bilo mo?no. Kdaj menjam tut po dveh sezonah, ?e majo gume ?e cca. 4mm. Iskreno, marsikdo jih bo kupil in se vozil tistih 10tkm ?e eno leto z njimi, jaz mam pa raje nove gor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja tr?i boki. Kar se odra?a tudi v vo?nji (manj guncanja)

Ja seveda, zlasti ?e si (pre)nalo?en.

 

Mojstri, vpra?anje: A kdo ve kdo dolo?a ?energijske nalepke? proizvajalcev gum? 

Ve?krat sem opazil neskladje teh nalepk z npr. AMZS testom gum. Npr, prva se izka?e bolje na mokrem ko druga, enegijska nalepka pa pravi da je prva C, druga pa B. 

Ni najbolj logi?no, razen ?e smo spet pri laboratorijskih in realnih testih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

te nalepke so en sam nateg - again. Skoraj ni? konkretnega ne povedo saj je notri samo en koristen parameter in sicer zaviranje na mokrem . Ampak to je premalo saj ni podatkov o obna?anju v ovinkih na mokrem, da pa se 2/3 nesre? zgodita na suhi cesti pa tudi o?itno ne briga nobenega. Podatka o hrupnosti gume in kotalnem uporu sta pa ve? ali manj brezvezna.

 

Edino merilo so primerjalni testi pa ?e ti niso popolni saj ne testirajo gum po nekaj letih uporabe in obrabe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

blizamo se 15.11. Kmalu bodo vsi pametni da nujno rabimo zimske gume, pa ?eprav kje ?e bilo zjutraj 0, tudi sneg, pa ?eprav je sedaj zunaj 22...........

zakonski eksperti.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ?as famoznih 7?C - sej pravijo, ?e la? dovolj dolgo ponavlja? rata resnica.

A zjutraj ?aka? da se dvigne nad 7 da gre? na ?iht al si ?e menjal?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.