Skoči na vsebino

Zbil srno


Jaka32

Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

No, takole je - po 18 dneh sem končno dobil papirje, da lahko menjam sprednji odbijač in masko. Zaznamek je tudi na "poglej pokrov motorja", ker je očitno masko malce nabilo na pokrov in je nad eno lučjo malce manj prostora kot na drugi strani. Me zanima če bo kdo kaj popravil to, ali bodo spet palamudili in se delali norca kot Carglass s kitajskim steklom takrat.

 

Odbijač sem nekako potisnil nazaj na te čepe, tako da ne štrli več ven in ni videti da bi kaj bilo poškodovano. Vozil sem se pa seveda brez tablice 18 dni, pa še se bom kak dan, preden ličar naroči dele.

Nosilec tablice, Mazda znakec, srebrn "lip" verjetno tudi dobim zraven, kajne? Ker na cenilnem listku imam označeno samo odbijač, maska in preveri pokrov motorja. Tudi en senzor mi je razbilo spodaj pri tablici, ne vem kateri je. Ampak v avtu ni nobene lučke.

 

Ubistvu sedaj ko gledam, niti ni tako hudo za videt. Z 90 km/h direktno v sredino avta... 

 

 

20240423-134451.jpg

 

20240423-134422.jpg


20240423-134322.jpg

 

Odbitne imam 1%, torej plačati bom moral 203,9 €.

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Odbitne imam 1%, torej plačati bom moral 203,9 €.

 

 

Nimaš na polici dodatne kombinacije D - Živali? Ker v tem primeru pri večini zavarovalnic ni odbitne franšize, niti ni izgube bonusa ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 10. 5. 2024 ob 9:42 je Jest napisal:

 

 

Nimaš na polici dodatne kombinacije D - Živali? Ker v tem primeru pri večini zavarovalnic ni odbitne franšize, niti ni izgube bonusa ... 

 

Ne, nimam.

Prejsnji mesec sem sipo zamenjal, sedaj se srna... ce bi vedel kako polico imam, ne bi.

Bom pri naslednjem zavarovanju malo spremenil to zadevo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes sem prevzel popravljeno Mazdo 3.

Pooblasceni licar totalno neresen glede datumov, avto je stal pri njemu, 5x obljubil da bo bo bo... pa ni bilo do danes.

Pokrova ni niti pogledal, sem pa opazil da ima zgornji del maske luft, prej ga nisem imel. To je tam okoli Mazda znacke, zadaj je bilo zaprto na grilu. Sedaj je pa zrak, vidim cez hladilnik, trobo itd.

Druga tezavica je pa se malce nizje dol, kjer je odprta resetka in tudi tam sem imel zaprto.

Ta licar seveda trdi da je original maska gor in da tako pac je. Jaz pa vem, ker ga perem na roke, da sem gril masko vedno s prstki tam bozal.

 

Mi lahko kdo slika svojo Mazdo 3 limuzino, po moznosti 2017 letnik?

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Jaka32 napisal:

Danes sem prevzel popravljeno Mazdo 3.

Pooblasceni licar totalno neresen glede datumov, avto je stal pri njemu, 5x obljubil da bo bo bo... pa ni bilo do danes.

Pokrova ni niti pogledal, sem pa opazil da ima zgornji del maske luft, prej ga nisem imel. To je tam okoli Mazda znacke, zadaj je bilo zaprto na grilu. Sedaj je pa zrak, vidim cez hladilnik, trobo itd.

Druga tezavica je pa se malce nizje dol, kjer je odprta resetka in tudi tam sem imel zaprto.

Ta licar seveda trdi da je original maska gor in da tako pac je. Jaz pa vem, ker ga perem na roke, da sem gril masko vedno s prstki tam bozal.

 

Mi lahko kdo slika svojo Mazdo 3 limuzino, po moznosti 2017 letnik?

Zakaj ne napišeš kdo je ta ličar, da se ne naserjemo še drugi... 🤔

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Bini napisal:

Zakaj ne napišeš kdo je ta ličar, da se ne naserjemo še drugi... 🤔

Tako je. Take šalabajzarje treba javno izpostavit, da se ve.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot dobavitelj nadomestnih delov, se včasih večkrat sprašujem, kaj tej kleparji pravijo strankam, ko mojster po dva tedna ne pride po robo za popravilo avta... zdej vem... ''bo bo bo'' očitno 🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Se pravi da imaš sedaj po "popravilu" avta slabše skupaj sestavljeno?

 

Ne, v bistvu je okej. "Kokr tolk." Jaz zagotovo ne bi dal takšnega avta naprej stranki.

 

Ampak maska je drugačna - ima vmes luknjo. Stara je imela zadaj zaprto, da se hladilnika in cevi ni videlo čez.

In pa nižje spodaj na spojlerju je luknja na vsaki strani, prej je bilo zaprto na originalu. Taki pokrovčki.

Saj bo naročil je rekel, ampak se ne zanašam na to. Če ne bi opazil, mi sam tudi ne bi rekel, ker se je spet nekaj ven vlekel z izgovori. Zgoraj mi je čudno da se vidi hladilnik, ne vem če ga lahko tako perem z vapom da bo špricalo po hladilniku?

Spodaj luknje pa dvomim da imajo kakšno funkcijo, samo pač izgled.

 

Slikam in objavim sliko.

pred 2 urama je Bini napisal:

Zakaj ne napišeš kdo je ta ličar, da se ne naserjemo še drugi... 🤔

 

Ja, pooblaščenec za Grawe je. Gorjak iz Celja.

4x sem šel 40 km v eno smer do njega, ker je rekel da ima masko namontirano. Pa je ni imel. 

Staro je pa dol vzel. Če bi pustil gor mojo zlomljeno, bi vzel avto in se ta čas vozil z njim. Drug avto sem si sposojal od enega starša, pa od drugega, pa od soseda... žal nimam nadomestnega na polici.

Potem sem mu zatežil naj mi on posodi svojega tisti čas, dokler moj ne bo zrihtan. Saj bi mu ga tankal in ga pazil. Se že skoraj zmeniva za nadomestni avto, grem po njega, pa mi reče "jutri bo tvoj, pejt zej domov s tem ko si prišel, pa jutri pridi nazaj po svojega". In sem obrnil in šel nazaj domov. In potem spet čakal na svojega, ki "bo bo bo"... 

Mah, hvala lepa in se ne vidimo več. Drugič bom kar Selmarju peljal, upam da se drži dogovora in datumov. Dandanes se niti na "resno" firmo očitno ne moreš več zanesti.

  • Všeč 1
  • Začuden 3
  • Jezen 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj pa nisi peljal na uradni servis ? Ne recem, da te kaj takega tam ne more pricakati, ampak verjetno bi bil boljsi odnos in tudi za nadomestni avto bi se lahko zmenil kljub temu, da ti ga zavarovalnica ne krije. Pa za mazda selmar sem slisal same pohvale do sedaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če bi k Ferku peljal, bi še slabše skozi prišel. Selmar je baje ok. Nisem pa sprobal.

 

Tudi jaz za to Forda vozim v Brezno.

Tudi i20n ne bom peljal na servis tja kot sem ga kupil. 1x so me dovolj vložli. 20km za se obrnit, in ti reče znana težava, ni rešitve. Pa vdari 1h na garancijo. Po telefonu pa se sprenevedal, da mora videt.... bi mi že te reko, da se po uradni poti ne da rešit. Samo da zasluži.

 

Morem naslednji tedn med dopistom to porihtat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor slišim od drugih, so ravno pooblaščeni servisi (ne vsi seveda) največji šalabajzarji.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je FuManchu napisal:

Kolikor slišim od drugih, so ravno pooblaščeni servisi (ne vsi seveda) največji šalabajzarji.

Jaz bi pa rekel, da je pri vseh loterija.

Najdi dobrega in se skoraj poroči z njim, ker so redki bolj kot zlato v Muri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Jaka32 napisal:

Danes sem prevzel popravljeno Mazdo 3.

Pooblasceni licar totalno neresen glede datumov, avto je stal pri njemu, 5x obljubil da bo bo bo... pa ni bilo do danes.

Pokrova ni niti pogledal, sem pa opazil da ima zgornji del maske luft, prej ga nisem imel. To je tam okoli Mazda znacke, zadaj je bilo zaprto na grilu. Sedaj je pa zrak, vidim cez hladilnik, trobo itd.

Druga tezavica je pa se malce nizje dol, kjer je odprta resetka in tudi tam sem imel zaprto.

Ta licar seveda trdi da je original maska gor in da tako pac je. Jaz pa vem, ker ga perem na roke, da sem gril masko vedno s prstki tam bozal.

 

Mi lahko kdo slika svojo Mazdo 3 limuzino, po moznosti 2017 letnik?

Evo fotke originalnega nosa M3 G120 letnik 18,ki je identičen let. 17...😊 Troblje se tudi tu vidijo...😉

Poslikaj še ti a mislim, da je isto... 🤔

IMG_20240525_204524.jpg

IMG_20240525_170750.jpg

IMG_20240525_170739.jpg

IMG_20240525_170756.jpg

Popravljeno od Bini
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala @Bini!! 

Ja takole imam, ampak prej sem imel zaprto in se zadaj ni videlo trobe itd. Mogoče se je odprlo, ko sem peljal? Ne vem. Sem pa 100% da je bilo zaprto, ker vem da sem tlačil notri roke ko sem pucal avto. Če je to okej, potem naj bo tako.

No, na zadnji sliki pa nimam teh pokrovčkov na levi in desni strani. To še rabim, pa bo okej očitno.

Pa tisto zadevco moram tudi naročiti za srne odganjat. 😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Hvala @Bini!! 

Ja takole imam, ampak prej sem imel zaprto in se zadaj ni videlo trobe itd. Mogoče se je odprlo, ko sem peljal? Ne vem. Sem pa 100% da je bilo zaprto, ker vem da sem tlačil notri roke ko sem pucal avto. Če je to okej, potem naj bo tako.

No, na zadnji sliki pa nimam teh pokrovčkov na levi in desni strani. To še rabim, pa bo okej očitno.

Pa tisto zadevco moram tudi naročiti za srne odganjat. 😀

Mislim, da imaš v spominu še prejšnji avto. Mogoče je 17 letnik imel drugače... 🤔 

Tisto za divjad pa le kupi, ni drago.... 😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Tisto za divjad pa le kupi, ni drago.... 😉

 

Tako je, ko se s piščalko pelje Bini skoz vas, še psi in mačke razmišljajo, da bi emigrirale k Hrvatom. 🤪

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

 

Tako je, ko se s piščalko pelje Bini skoz vas, še psi in mačke razmišljajo, da bi emigrirale k Hrvatom. 🤪

Pomaga pa.... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Nisem jeze,ker tudi kdo drug bere moje prispevke,in mu lahko pride prav.   Vidim pa,da ne veš,da raglje niso niti za zategovanje,kaj šele za odtegovanje....nobene!-bilokatere! Seveda "domači mojstri" veselo "samo dal"...in kasneje pljuvajo proizvajalca,ko pobere mehanizem raglje....   Raglje so samo za hitrejše vijačenje pri nedostopnosti ipd.!!! Za zategovanje so namenjeni moment ključi!!! Za odtegovanje pa udarni vijačniki ali t.i."braker bar-i"   https://www.amazon.de/Gelenkgriff-Steck-Drehgriff-Schiebegriff-Belastbar-Bruchfest/dp/B010FVT86U/ref=pb_allspark_dp_sims_pao_desktop_session_based_d_sccl_3_5/260-8320235-7813804?pd_rd_w=3HbOK&content-id=amzn1.sym.cdb3cd5b-5b29-4346-8344-90969a97eb77&pf_rd_p=cdb3cd5b-5b29-4346-8344-90969a97eb77&pf_rd_r=VV9X2DCM6FWJJT1CDJKX&pd_rd_wg=i4bXm&pd_rd_r=72dc5606-32c3-4073-b7fa-6c1fdcf86e0e&pd_rd_i=B010FVT86U&psc=1   Just a moment... WWW.AUTODOC.SI  
    • Evo k že glih prosiš   - Alternative avtomobilom so zgolj velika strenjena naselja, kar pri nas še Ljubljana ni. Recimo moj primer iz enwga konca Lj (Rožna dolina) na drug konec Lj v Jarše imam po obvoznici 15min z avtom z avtobusom in potrebnim prestopanjem pa 45min. Dnevno dodatno izgubljena 1. ura, ki mi jo nihče ne plača in gre  na rovaš mojega prostega časa. - Lažje je vrtce povećat na ciljni lokaciji v bljižini delovnega mesta. Še boljša varianta pa da se enemu od starđev prizna 6 urni delovnik, do otrokovega 8 leta. - Delitev na naše in tuje ti bo takoj preprečila EU, tako da lahko pozabiš na rešitev vinjet samo za tujce - Vinjetni sistem je spodbuda, da se uporablja AC namesto lokalnih cest. Ac tudi ne moreš na ta način sploh kasirat, ker se ne ve kdaj bo gorivo bilo trošeno na AC in kdaj lokalno. Tudi izpadi zaradi tankanja v tujini bi bili lahko veliki, saj takrat ta denar ne gre za Slo ceste. Tudi teorija, kdor vel vozi več uničuje za osebni promet ne zdrži, ker to velja zgolj za težki promet in ta je cestninjen drugače. Vedeti je namreč treba, da AC je treba zgradit do konca pa ali se gor pelje en avto ali 10.000 avtov. Zato ne glede ali greš enkrat ali večkrat je to povšal, kot je pri elektriki recimo omrežnina. Ampak, ker gre pri elektriki tudi za dejansko porabo imaš posebej pač obračunano tudi to, kot pri gorivu že danes plačuješ trošarino, ki je nadomestek za pokrivanje stroškov, ki niso vezani zgolj za golo ceno goriva.     Drugač pa, da bomo vsi veseli, se pripravlja v EU dodatno obdavčevanje goriv kot CO2 agenda, ki bo prineselo med 20-40 centi višjo ceno goriva na liter. nekje po letu 2027 je tole predvideno pa ne glede al bo takrat gor Taubi al pa Jajo al pa kdorkoli drug. Tako, da EU se obrača stran od ljudi in nam na vsak način želi otežiti in podražiti življenje.
    • Upam, da ne boš jezn na mene. Potrudil si se ful. Ene izmed najboljših razlag.   Ampak obstaja možnost, da kupim to: Dolga pogonska raglja MILWAUKEE - Žabjek d.o.o. WWW.ORODJE-ZABJEK.SI - zasnova s 90 zobmi in 4° ločnega nihanja za ozke delovne prostore - glava s tankim...   Felne bom odtegnil s tem zlahka. Če sem se na avtu (amortizerji, španerji, ...) s kratko mantral, bo ta zmlela.   Pa še koga lahko mahnem z njo, kot Slivka z lopato. 457mm je že poštena štanga.
    • Lahko me popravite ampak, a ni dimenzija 205/60R16 res več ali manj samo za kombije. Za avtomobile je namreč 205/55R16.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.