Skoči na vsebino

Težave s Skyactive 2.2 letnik 2017

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni ... sodelavec me je presenetil z izjavo, da mu je na mazdi 2.2D skyactive letnik 2017 cca 170.000km (vse isto kot pri moji) ... razen sledeče izjave (hvala bogu), prepihalo tesnilo na glavi motorja. Še bolj me je presenetila izjava njegovega mehanika, da popravlja že tretjo mazdo skyactive, podobnega letnika in podobnih prevoženih kilometrov. Pri vseh treh enak problem. Zaradi prenizkih vbrizgalnih šob okrog katerih se naberejo saje in posledično oteži pravilno vbrizgavanja in izgorevanje goriva. Rešitev: Menjava tesnila in dvig šob. To naj bi rešilo težavo. Drug zelo pogost problem naj bi bila slaba kovica oz zakovica lopute turbine. Ko oz. če popusti, kar je baje dokaj pogost pojav, se le ta znajde na nepravem mestu ... nekje med loputami turbine. To naj bi se rešilo z varom na glavi zakovice. Slišal sem, da je nek mehanik "specializiran" za preventivno odpravljanje naštetih vzrokov oz. potencialnih težav. Če ga kdo izmed članov mazda foruma pozna, bi ga prosil za njegov kontakt. In še eno vprašanje ... Daljinsko centralno zaklepanje mi je počasi zatajevalo in sedaj dokončno zatajilo. Menjal baterijo. Uporabil tudi rezervni ključ, ampak brez uspeha. Mogoče kdo ve kaj bi lahko bil vzrok za takšno odpoved delovanja daljinskega zaklepanja oz možna rešitev? Hvala vnaprej za odgovore in lep pozdrav vsem, Robert Š.

Napisano
pred 46 minutami je Robert Š. napisal:

Pozdravljeni ... sodelavec me je presenetil z izjavo, da mu je na mazdi 2.2D skyactive letnik 2017 cca 170.000km (vse isto kot pri moji) ... razen sledeče izjave (hvala bogu), prepihalo tesnilo na glavi motorja. Še bolj me je presenetila izjava njegovega mehanika, da popravlja že tretjo mazdo skyactive, podobnega letnika in podobnih prevoženih kilometrov. Pri vseh treh enak problem. Zaradi prenizkih vbrizgalnih šob okrog katerih se naberejo saje in posledično oteži pravilno vbrizgavanja in izgorevanje goriva. Rešitev: Menjava tesnila in dvig šob. To naj bi rešilo težavo. Drug zelo pogost problem naj bi bila slaba kovica oz zakovica lopute turbine. Ko oz. če popusti, kar je baje dokaj pogost pojav, se le ta znajde na nepravem mestu ... nekje med loputami turbine. To naj bi se rešilo z varom na glavi zakovice. Slišal sem, da je nek mehanik "specializiran" za preventivno odpravljanje naštetih vzrokov oz. potencialnih težav. Če ga kdo izmed članov mazda foruma pozna, bi ga prosil za njegov kontakt. In še eno vprašanje ... Daljinsko centralno zaklepanje mi je počasi zatajevalo in sedaj dokončno zatajilo. Menjal baterijo. Uporabil tudi rezervni ključ, ampak brez uspeha. Mogoče kdo ve kaj bi lahko bil vzrok za takšno odpoved delovanja daljinskega zaklepanja oz možna rešitev? Hvala vnaprej za odgovore in lep pozdrav vsem, Robert Š.

Ja, kar običajne težave Mazda 2.2 dizli. Jaz sem dal zavariti loputo turbine pri @Miha20, če si z dolenjske, sicer pa Pelko z Domžal. Priporočam ti menjavo podložke na injektorjih in mogoče tudi izklop egr. Seznam potencialnih težav je kar dolg, jaz sem npr. preventivno zamenjal senzor izpušnih plinov in verigo oljne črpalke. 

Napisano

Hvala za odgovor ... svet je bil lepši brez DPF filtrov in ja, drago se plačuje cena ki jo postavijo "okoljevarstvene" organizacije ... skratka, ni za govort .... Mislim da bo Pelko z domžal kar pravi naslov ... a omenjeni mehanik opravi tudi to nadlogo (EGR) ? Kako je na tehničnem pregledu oz pri pooblaščenem servisu ko si brez EGR ventila?

Napisano
pred 10 urami je Robert Š. napisal:

Hvala za odgovor ... svet je bil lepši brez DPF filtrov in ja, drago se plačuje cena ki jo postavijo "okoljevarstvene" organizacije ... skratka, ni za govort .... Mislim da bo Pelko z domžal kar pravi naslov ... a omenjeni mehanik opravi tudi to nadlogo (EGR) ? Kako je na tehničnem pregledu oz pri pooblaščenem servisu ko si brez EGR ventila?

Pelka iz Domžal sicer ne poznam, poznam pa tistega z obrobja Medvod, natančneje Zg. Senice 46; Avto Pelko d.o.o.; Simon Pelko - 041 667 335

  • Všeč 4
  • Haha 1
  • Hvala 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
On 5/3/2025 at 10:23 PM, Robert Š. said:

Hvala za odgovor ... svet je bil lepši brez DPF filtrov in ja, drago se plačuje cena ki jo postavijo "okoljevarstvene" organizacije ... skratka, ni za govort .... Mislim da bo Pelko z domžal kar pravi naslov ... a omenjeni mehanik opravi tudi to nadlogo (EGR) ? Kako je na tehničnem pregledu oz pri pooblaščenem servisu ko si brez EGR ventila?

To z dvigom injektorjev pa prvič slišim. Mogoče @Miha Strmec kaj ve na to temo?

On ti namreč lahko tudi izklopi EGR. Kar se tiče tehničnega glede tega ni težav.

Napisano
pred 1 uro je SpEkTr napisal:

To z dvigom injektorjev pa prvič slišim. Mogoče @Miha Strmec kaj ve na to temo?

On ti namreč lahko tudi izklopi EGR. Kar se tiče tehničnega glede tega ni težav.

Zaenkrat še ne, a sem bral, da EU pripravlja skupno zakonodajo za vse države članice, kjer bodo bolj striktno pregledovali te zadeve. Tako, da vsi tisti, ki imate to narejeno, morate bit pripravljeni, da ne boste šli skozi tehničnega.

Aja, ne takoj paničarit, to se bo vleklo baje še par let, zaradi razno raznih uskladitev med državami članicami, sprejetja samega zakona, nabave merilnih strojev, usposabljanja, itd... 

Se pa baje že postavlja v ospredje vprašanje socialno šibkih, ki imajo večinoma neustrezna dizel vozila. 

Ta naj bi se umaknila iz prometa in nastal bo velik problem, ker si večina teh ne bo mogla kupit novega avta. 

Tako, da se glede tega še dogovarjajo. 

 

 

Napisano
pred 21 minutami je Alex napisal:

to se bo vleklo baje še par let

 

Če bo trajalo, kot traja izgradnja hitre ceste Koper-Dragonja, se ni za bat, nas bodo prej črvički popapali.

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Se pa baje že postavlja v ospredje vprašanje socialno šibkih, ki imajo večinoma neustrezna dizel vozila. 

Ta naj bi se umaknila iz prometa in nastal bo velik problem, ker si večina teh ne bo mogla kupit novega avta. 

 

Sej to je ideja... socialno šibke spravit stran od avtov in jih spravit na javni prevoz in kolesa. Ker baje, da če avta ne bodo imeli in stroške z njim ne bodo več socialno šibki :nevem:

 

Tako pameten tud Robi ni, amapk je una čarovnica Uršula in njena jata coprnic ta glavna za te zadeve.

33112_1.png

Napisano
pred 35 minutami je Boss napisal:

 

Sej to je ideja... socialno šibke spravit stran od avtov in jih spravit na javni prevoz in kolesa. Ker baje, da če avta ne bodo imeli in stroške z njim ne bodo več socialno šibki :nevem:

 

Tako pameten tud Robi ni, amapk je una čarovnica Uršula in njena jata coprnic ta glavna za te zadeve.

Naš Taubi bi to že naredil, če se ne bi bal za volilne glasove. Tako, kot se je z davkom na nepremičnine usrou. 

 

 

Napisano
pred 48 minutami je Boss napisal:

Tako pameten tud Robi ni, amapk je una čarovnica Uršula in njena jata coprnic ta glavna za te zadeve.

 

Pol nej si pa Uršula pride pogledat zastarelo LPP shemo, kako mamo cel tranzit kar na obvoznice speljane, kako s kolesom na Tržaški skačemo s pločnika na pločnik in z leve na desno stran ter kako kljub novim tirom in postajam potniški promet na železnici še vedno ne funkcionira.

 

To je samo za LJ, komot še kdo svoj lonček pristavi :D 

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
dne 4. 5. 2025 ob 8:37 je Z M A J napisal:

Pelka iz Domžal sicer ne poznam, poznam pa tistega z obrobja Medvod, natančneje Zg. Senice 46; Avto Pelko d.o.o.; Simon Pelko - 041 667 335

Ta bo pravi, ja .... hvala za odgovor. Srečno

Napisano
dne 5. 5. 2025 ob 11:05 je SpEkTr napisal:

To z dvigom injektorjev pa prvič slišim. Mogoče @Miha Strmec kaj ve na to temo?

On ti namreč lahko tudi izklopi EGR. Kar se tiče tehničnega glede tega ni težav.

Dobra novica ... hvala in hvala za kontakt. lp

Napisano
dne 5. 5. 2025 ob 12:45 je Alex napisal:

Zaenkrat še ne, a sem bral, da EU pripravlja skupno zakonodajo za vse države članice, kjer bodo bolj striktno pregledovali te zadeve. Tako, da vsi tisti, ki imate to narejeno, morate bit pripravljeni, da ne boste šli skozi tehničnega.

Aja, ne takoj paničarit, to se bo vleklo baje še par let, zaradi razno raznih uskladitev med državami članicami, sprejetja samega zakona, nabave merilnih strojev, usposabljanja, itd... 

Se pa baje že postavlja v ospredje vprašanje socialno šibkih, ki imajo večinoma neustrezna dizel vozila. 

Ta naj bi se umaknila iz prometa in nastal bo velik problem, ker si večina teh ne bo mogla kupit novega avta. 

Tako, da se glede tega še dogovarjajo. 

kaj pa novejše Mazde oz motorji 2,2D ... še vedno trpijo za takšnimi problemi ?

Napisano
pred 38 minutami je Robert Š. napisal:

kaj pa novejše Mazde oz motorji 2,2D ... še vedno trpijo za takšnimi problemi ?

 

Odvisno koga vprašaš.

 

Če tiste, ki tega dizla nimajo, so katastrofa in se kvarijo.

Če pa tiste, ki jih imajo, pa kar koli rečejo je itak fake news.

 

Tko da, še vedno si na istem kot pred tem postom. 😜

 

Drugač pa je tako, da najbolj dodelan je bil 2.2 po letu 2018. Načeloma so otroške napake prejšnjih različic popravili. Je pa tako, da zaradi vseh ekoloških zadev je tale dizel zelo kompleksen in ga pač ne smeš zanemarjat.

33112_1.png

Napisano
On 5/11/2025 at 9:16 PM, Robert Š. said:

kaj pa novejše Mazde oz motorji 2,2D ... še vedno trpijo za takšnimi problemi ?

 

S tem pacanjem menda da ne, vsaj tako hitro ne, ker se EGR ne uporablja toliko, tudi cevi so posledično ožje, ima pa zato ad-blue tako da če imaš smolo imaš s tega naslova lahko kake težave.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.