Skoči na vsebino

Zavorni diski


Priporočeno sporočilo

 

Druga?e pa ?e je komu kej v tola?bo - moj slu?beni Golf VI je mel ?e 2x menjane diske pa avto ?e nima 30.000km pa z njim delam skoraj tako lepo kot z mojo Mazdico.

 

to ni tola?ba ampak nedopustna ?lamparija.... :/

 

ali ima Ferodo razli?ne trdote plo??ic? ?e ja, katero izbrati in kje se jih najcenej? dobi?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to ni tola?ba ampak nedopustna ?lamparija.... :/

 

ali ima Ferodo razli?ne trdote plo??ic? ?e ja, katero izbrati in kje se jih najcenej? dobi?

 

Vzemi ta navadne.Racing rabijo segrevanje in druge diske.Navadne so precej mehke in ne popustijo niti po veliko bremzanja-kak?en Vr?i? in podobno. :D

Cena za prednje je okoli100?.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzemi ta navadne.Racing rabijo segrevanje in druge diske.Navadne so precej mehke in ne popustijo niti po veliko bremzanja-kak?en Vr?i? in podobno. :D

Cena za prednje je okoli100?.

 

Hvala ti Alex. Torej priporo?a? sedaj, ko so mi jih ravno postru?ili, da dam te mehke plo??ice gor in bom verjetno diske imel dlje? Trenutno so originalne plo??ice gor....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala ti Alex. Torej priporo?a? sedaj, ko so mi jih ravno postru?ili, da dam te mehke plo??ice gor in bom verjetno diske imel dlje? Trenutno so originalne plo??ice gor....

 

Struzenje je zasilna resitev, ker ce ti je ze skrivilo diske je lahko prepozno, torej obenem nove plo??ice lahko re?ijo situacijo, po drugi strani je pa za premisliti, ?e ni dodaten nakup ?e vr?en denar stran.

 

Stvar je taka da ko so diski fu?, je edina re?itev menjava obeh takoj diskov in plo??ic - sedaj vpra?anje ali lahko mehkej?e plo??ice nadaljuejo po postru?enem disku, stru?nica namre? samo poravna drsno povr?ino a ?e je zvilo disk po osi si spet v falusu..

 

Govorim iz lastnih izku?enj s CX-7 ki je imel tudi totalen drek od diskov. Boj? ima sedaj 3je diske gor pod gfarancijo pri 60.000 :glare:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bolj problematicni so diski pri mazdi kakor ploscice...

kot sem napisal sem probal bolj ali manj vse...in v vsakem primeru so diski najslabsa komponenta (sprednji)

 

To?no tako....ko enkrat gredo no way back....zato samo v premislek koliko se ti spla?a investirati....

 

?e ima slu?ajno tvoja M6 spredaj 290mm diske imam jaz zate ene na podstrehi ?portne za mazdo s cca 5.000km, dam za najprej probat potem se lahko odlo?i?, vrne? tud ?e je treba.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako....ko enkrat gredo no way back....zato samo v premislek koliko se ti spla?a investirati....

 

?e ima slu?ajno tvoja M6 spredaj 290mm diske imam jaz zate ene na podstrehi ?portne za mazdo s cca 5.000km, dam za najprej probat potem se lahko odlo?i?, vrne? tud ?e je treba.

 

 

Sej pravim, trenutno je mir, ampak ?ele 1000 km po stru?enju. hvala za odgovore, seveda me zanimajo diski, bom premeril obseg in javim. Ktera firma diskov pa je?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pravim, trenutno je mir, ampak ?ele 1000 km po stru?enju. hvala za odgovore, seveda me zanimajo diski, bom premeril obseg in javim. Ktera firma diskov pa je?

 

Rotora

tale komplet, zadnje na?eloma morajo biti iste, prve so vpra?anje

http://www.streetunit.com/Rotora_Drilled_S...r.450767.1c.htm

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej si ga no.....danes bil pri bratrancu ki ima M3 2006, diski fu? ta drugi pri 82.000km, in kaj so mu rekli na servisu - ja poznamo to, do tega pride ker je cilinder za zavore pred diskom, in le ta ne zajema zraka...

 

ko gledam moj avto ima res prve in zadnje cilindre na zadnji strani diska, tako da disk in cilinder zajema zrak :ne vem:

 

p.s. Kaj vse so servisi prodajal za ta problem kupcem:

http://www.lemonlawclaims.com/mazda_6_brake_complaints.htm

 

Najboljsa je una, your rotors are warn out because you took your car to car wash :rispekt:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izmeril.... 282 mm :angry: torej nimam kaj delat z 290mm. Sploh pa so verjetno hudo dragi, k so ?portni pa vse.

 

torej lahko zaklju?imo, da je krivo premalo hlajenja med zaviranjem? Zanimivo.... ?eprav spodnji link ka?e, da so ?eljusti na golfu VI tudi spredaj. Nisem sicer ?e veliko avtomobilov gledal, vendar se mi zdi, da je ve?ina ?eljusti montirana spredaj in ne zadaj...

 

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=72570

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izmeril.... 282 mm :angry: torej nimam kaj delat z 290mm. Sploh pa so verjetno hudo dragi, k so ?portni pa vse.

 

torej lahko zaklju?imo, da je krivo premalo hlajenja med zaviranjem? Zanimivo.... ?eprav spodnji link ka?e, da so ?eljusti na golfu VI tudi spredaj. Nisem sicer ?e veliko avtomobilov gledal, vendar se mi zdi, da je ve?ina ?eljusti montirana spredaj in ne zadaj...

 

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=72570

 

hmmmmm 282 zna biti prav to...bom jaz se moje premeru...290 je fabrska oznaka, vseeno je najlepse dati disk na disk pa se vidi

 

Ves kako je meni na podstrehi le obtremenjujejo tramove, tako da ce ti pasejo...je cena simboli?na, lahko je pla?ilo tudi v obliki prehranjevanja :mi pijemoo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

cao

 

da se malo sposodim temo,...

imam vprasanje glede prvih diskov pri mazdi 6, in sicer je disk na prvi levi strani malo lisast (razne crne crte, lise), na desni strani je pa vredu, brez kakor koli vidnih sledi lis.

zavore primejo oz delujejo kot morajo, mesa na ploscicah je se veliko.

 

zanima me ce je kaj narobe da ne pusca kako olje in mi zaradi tega maze disk, ali bi bila potrebna menjava diskov, ploscic,... nebi rad se bolj poskodoval diske in si s tem naredil dodatne stroske.

 

pomoc bi mi prisla prav.

 

lp dejan

 

ps lohka slikam ter prilepim gor

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e lise niso fizi?ne, to pomeni, ?e niso to globinske raze, se jaz nebi sekiral, nekajkrat dobr pohodi zavoro pa bo. ?e je p ato v globino, je bil pa morda kak kamen vmes. Va?no je, da ne tresejo, kar se pri Mazdah rado zgodi.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e lise niso fizi?ne, to pomeni, ?e niso to globinske raze, se jaz nebi sekiral, nekajkrat dobr pohodi zavoro pa bo. ?e je p ato v globino, je bil pa morda kak kamen vmes. Va?no je, da ne tresejo, kar se pri Mazdah rado zgodi.

 

no globinskih rez ni niti dobenga tresenja ali da bi kar koli overalo zaviranje, so samo madezi, no zavoro sem tudi malo veckrat pohodu heh pa do zdaj ni bilo dobenih razlik.

naj omenim se to da ste bile obe zavori lisasti, vendar ocitno se je desna prej zbrusila do cistega kot pa leva, kar mi pa sicer ni jasno, saj se bi mogle obe enakomerno obrablat ali ne??

 

lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo prilagam slike da se vidi za kaj se gre (so malo slabse kakovosti, so slikane z mobitelom)

 

ta slika je prednje desno kolo

Objavljena slika

 

ta slika pa je prednje levo kolo

Objavljena slika

 

upam, da se vidi za kaj se gre

 

lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cao

 

da se malo sposodim temo,...

imam vprasanje glede prvih diskov pri mazdi 6, in sicer je disk na prvi levi strani malo lisast (razne crne crte, lise), na desni strani je pa vredu, brez kakor koli vidnih sledi lis.

zavore primejo oz delujejo kot morajo, mesa na ploscicah je se veliko.

 

zanima me ce je kaj narobe da ne pusca kako olje in mi zaradi tega maze disk, ali bi bila potrebna menjava diskov, ploscic,... nebi rad se bolj poskodoval diske in si s tem naredil dodatne stroske.

 

pomoc bi mi prisla prav.

 

lp dejan

 

ps lohka slikam ter prilepim gor

 

Predvidevam da se ve?inoma vozi? sam, in zato je sprednji levi disk bolj obremenjen, ?e pa so noter ?rne ali pa modre lise pa je disk obrabljen- pretenak, lahko pa da ti ?teka zavorni cilinder, kar je ?e najbolj verjetno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam da se ve?inoma vozi? sam, in zato je sprednji levi disk bolj obremenjen, ?e pa so noter ?rne ali pa modre lise pa je disk obrabljen- pretenak, lahko pa da ti ?teka zavorni cilinder, kar je ?e najbolj verjetno.

 

res je, se veckrat sam vozim, disk se mi zdi oz. vem da ni pretenak zato ker skoraj nima roba, glede celindra pa res nebi vedel ce mi steka, vrjetno bom moral malo pogledat kaj je narobe.

 

lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo preveri tudi zrak (odzra?i) in dolij, da ni na eni strani ve? 'lufta'

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo preveri tudi zrak (odzra?i) in dolij, da ni na eni strani ve? 'lufta'

 

se opravicujem ce nimam znanja, sam a ni tko da ce bi ploscice fino drsale ob disk (sej drsijo kokr je meni znano, sam bolj minimalno) da bi se bolj segreval s tem bi spremenil obliko in barvo, sam na dotik sta oba po temperaturi ista, sam izgled je drugi :P

 

lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se opravicujem ce nimam znanja, sam a ni tko da ce bi ploscice fino drsale ob disk (sej drsijo kokr je meni znano, sam bolj minimalno) da bi se bolj segreval s tem bi spremenil obliko in barvo, sam na dotik sta oba po temperaturi ista, sam izgled je drugi :P

 

lp

 

jaz sem mislil da lahko ena stran bolj prime kot druga zarad mehur?kov v teko?ini DOT (zavorni) - sicer bi luft moral ?utiti na pedalu tudi...(dalj?i hod kot ponavadi)

 

Pri teb je lahko marsikaj...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem mislil da lahko ena stran bolj prime kot druga zarad mehur?kov v teko?ini DOT (zavorni) - sicer bi luft moral ?utiti na pedalu tudi...(dalj?i hod kot ponavadi)

 

Pri teb je lahko marsikaj...:)

 

ja sej pravim v prvem postu sem napisal, da se na padalu ne cuti da bi bilo kar koli narobe z oljem, hod je normalen, in tudi ko zaviram ni prav posebnih obcutkov da bi npr volan sel v drugo stran (se mi je dogajalo pri starejsem avtu, da je ena celjust bolj prijela kot druga in je potem volan krenilo) ali da bi avto kar koli treslo,... jah veliko je teh stvari, zame cela znanost.

 

lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej pravim v prvem postu sem napisal, da se na padalu ne cuti da bi bilo kar koli narobe z oljem, hod je normalen, in tudi ko zaviram ni prav posebnih obcutkov da bi npr volan sel v drugo stran (se mi je dogajalo pri starejsem avtu, da je ena celjust bolj prijela kot druga in je potem volan krenilo) ali da bi avto kar koli treslo,... jah veliko je teh stvari, zame cela znanost.

 

lp

 

a si ti pisal da ti tudi poka nekaj?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja to sem jaz, ja sej ce gre nekaj k vragu gre potem vse

 

potem pelji pregledat vse skupaj

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.