Skoči na vsebino

zakaj naj kupim rx8?


ka8ka

Priporočeno sporočilo

redni servisni interval...na mazdine servisu je:

 

menjava olja, (vsak avto,ne le rx!!!)

pregled zavor,(vsak avto, ne le rx!!!)

filtri(ni vedno potrebna menjava),

sve?ke (ti ni treba menjat na vsakem intervalu!!!)...

pregled in dolitje ostalih teko?in (vsak avto,ne le rx!!!)

in kolk bi to potemtakem naj bilo dra?je od ostakih vozil???

 

razn ?e misli? da je rx-8 tak klump, da mor? vsak let generalno delat!?

 

ampak tega pr mazdi nebi na trg poslali,verjemi!!!

 

 

 

No hvala za odgovor, samo mene zanimajo cene, vem da so tak?ni servisi kot na ostalih Mazdah! Pa ni? nisem govoril o klumpu RX-8 -ke, nevem od kod ti to! Pa? zanima me, samo vidim da ne bom zvedel cene!

Dobro da ?e obstaja Poky, hvala ti zdaj bom lahko vsaj mirno spal, ker bom to od tebe zvedel :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 117
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

verjetno je v povpre?ju okrog 60 jurjev na servis ;), kar verjetno ni tolk hudo saj ga bo? delal 1x na leto. ?e pa prevozi? toliko kilometrov, da ga bo? delal ve?krat na leto pa kupuje? napa?en avto oz. bo znesek servisov ?e najmanj?a postavka glede na koli?ino in ceno goriva, ki ga spi?i? v tolk kilometrih :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poky bo ?e povedal ko bo hotu :D

 

Zaenkrat toliko:

 

1letno ali 20.000km:

olje 4l - ni? posebnega

oljni filter - popolnoma navaden - isti kot za ve?ino Mazdinih bencincov

nekaj drobnarij

po potrebi zra?ni filter - filter klime

 

olje menjalnika se menja na 5 let ali 100.000km

olje za diferencial se menja na 3 leta ali 60.000km

zavorna teko?in se menja na 2 leti - kot pri ve?ini

hladilna teko?ina se prvi? menja v 4. letu ali na 100.000 - potem vsake 2 leti

 

kot pri ve?ini se potem ?e menjajo potro?ni materiali po potrebi - mi?ljene so zavore itn.

 

zdaj mi naj nekdo pove ?e in v ?em se to razlikuje od drugih?

cen se mi ne da pisat, ker so relativne. okvirno so iste kot za kak?no M6, celo malo manj direkten primer lastnika RX-8 letnik 2005 - 20k - 38.000 / 40k - 56.000

 

naj povem da je to zelo odvisno od voznika/lastnika, ?e gre za vestnega in bo redno servisiral kot je treba, ?e ne bo in ?e bo odla?al z potrebnimi menjavami se mu pa bo poznalo.

ampak spet: to je kot pri vsakem drugem avtu tudi (beri: navadne otto motorje)

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ful hvala za ifo. za servise!

 

?e neki me zanima? Tisti ki imate rx-8 a mate filing da avto da iz sebe 232km ali ne??(?e ma? filing da ga popa??)

 

Glede bejb k me je en dal jebat je pa tko!!!!!!!!!!!= avto ja sam za enodnevnice :P

 

POKY IZ KE SI TI?? A SE DA, DA BI ME PELU KAK DIVJI KROG DA JST VIDM KAKO IN KAJ JE RX-8-KA??? ?zmeden?

 

 

 

LP KA8KA :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e neki me zanima? Tisti ki imate rx-8 a mate filing da avto da iz sebe 232km ali ne??(?e ma? filing da ga popa??)

 

Glede bejb k me je en dal jebat je pa tko!!!!!!!!!!!= avto ja sam za enodnevnice :P

 

 

Filing je po eni strani zanimiv, ne sune, samo kazalec vrtljajev in ?tevilke za hitrost se ze?nejo hitro vzpenjat.Pa neglede pri katerih vrtljajih da? gas vedno vle?e, samo glas pa ma tam od okrog 8000+ rpm.

 

Enodnevnice = so za sprot. B)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja,?e pri nizkih obratih pohodi? gas pa? vle?e ko kaki normalni avtek,?e pohodi? v srednijh vrtljajih ?e vle?e malo bolj,ko pa pohodi? gas tam nekje nad 6000 obratov,pol pa vidi? ki je hudi? doma oz.ki so konji skriti! :D:hohoho:

 

Aja ka8ka,jaz sn iz okolice MBja!

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi zdi, da je to wanklov pogon. Tud mene zanima, kak?ne so izku?nje in kak?no je vzdr?evanje tega stroja. :ne vem:

 

Ja, vse Mazde RX so imele in imajo wanklove motorje ko pridejo iz tovarne. Vzdrzevanje je dokaj enostavno - olje in svecke se bolj pogosto menjuje kot pri ottovem motorju, drugih nekih posebnosti pa ni. Pac svecke so od strani noter, pa oljni filter mogoce ni takoj viden :D

 

Drgac pa avto kot avto. Ko pa gre masina u maloro je pa najbolje novo noter dat, pa je spet ohoho veselja. Sicer pa so wanklovi motorji brez prisilnega polnjenja full vzdrzljivi (beri 300k km).

 

AMPAK K SM SE MEL VOZU MI NI DALA UNGA FILINGA DA MA 232KM DRGA? PA MI JE AVTO FUL KUL KER GA LAHKO UPORABLJAM VSAK DAN IN JE TUT ZA PI?KE PECAT!!!HAHA :D:bravo:

 

Lahko pa mojo RX7 kupis. V prometni je 239KM, izmerjenih je pa 325KM na 10psi pritiska. Pri 13psi, kolkr je maximum na katerem jo lahko laufas je pa cca. 360KM :P

 

Bos dobil oboje - feeling da avto gre, pa picke se bodo se bolj limale :hohoho:

Edino ne bos mogel 2 naenkrat domov peljat, razen ce se bosta stiskale na sopotnikovem sedezu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kok se pa kvar pol rx8 ?e dam turbo not!!!!????

lp ka8ka

 

Poglej...sicer res ne vem kak namen ima? kupit tak avto....zaenkrat, po tvojih zgornjih postih sode?, mam ob?utek da gre za neko golo natolcevanje...... popravi me ?e se motim.

 

 

Tudi ne vem zakaj bi dajal turbino gor.... in tudi ?e bi jo so statistike kvarjenja precej od tebe in tvoje vo?nje odvisne....

 

 

Kakorkoli

 

lep dan

 

 

daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kok se pa kvar pol rx8 ?e dam turbo not!!!!????

lp ka8ka

 

Avstralci so nardil turbo rx-8 in so napisal da pa?e k ata na mamo, navor se dvigne na 350 Nm, konji pa na 360! Evo ti link pa slika pa si mal preber!

 

http://images.google.si/imgres?imgurl=http...6lr%3D%26sa%3DN

post-657-1160047420.jpg

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, da ne vle?e in da nima? ob?utka da ima avto 230konjev, je pa? kriv konstantni navor.

Ni tak kot pri klasi?nem motorju, ko se mu spipa v dolo?enih obratih. sploh pa kaki zme?ani turbaki.

edino kar prepri?uje oz dokazuje da avto vle?e,je, ko pogleda? na kilometer-?tevec!

Only those without any talent, have no obsessions!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem sicer, kaj kdo pri?akuje od avtomobila, vendar ?e 6,2 s do 100km/h ni dober rezultat, potem va? ?eljeni avtomobil ni v razredu do 10 M SIT.

Sicer je pomemben tudi podatek koliko sekund je potrebno za prevo?eni km, ki ka?e na elasti?nost in odzivnost motorja, vendar verjamem, da ima 8-ica tudi tu dober rezultat. :huh::o:o

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojster used se v enga RX8 in se odpelji en krog, ?e ti kaj nebo v?e? kupi drugo vozilo. Samo verjemi mi vse ti bo v?e?, le sunka pri pospe?evanju ni, le ?tevilke hitrosti se bodo hitro pove?evale. Ka r je pa huuuud filing za tiste ki niso navajeni tega, ni? ne ?uti? pa se tik-tak pelje? 200+, pred tabo pa "poje" melodija dveh "trikotnikov", ki imata SAMO 1300 ccm.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res je....se upam pova?it kako se sli?ita tista trikotnika in kak je filing(ni razlike v ob?utku med 100 in 200) Samo ?tevilka se spremeni!!!!

?e zadanem na kakem lotu(pa ne z glavo v zid) si kupim ta avto!!! :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

halo odlo?u sm se da bom uzel avto ker sm dobil dobre pogoje pri SKB Leasingu IN DOBRE IFO. TUKI!!!

 

tko da zdej mi bo frend odkupu audi-ja A3-ko in ?e mal pa se vam bom pridru?u!!! :D

 

 

KAJ PA ZIMSEK GUME KOK COL GREJO NAJMAN?E FELTNE GOR???

 

PA KAK IMA RAZMAK MED ?RAVFI??

 

 

EJ FUL HVALA KA8KA :jupiii: :mi pijemoo: :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

halo odlo?u sm se da bom uzel avto ker sm dobil dobre pogoje pri SKB Leasingu IN DOBRE IFO. TUKI!!!

 

tko da zdej mi bo frend odkupu audi-ja A3-ko in ?e mal pa se vam bom pridru?u!!! :D

KAJ PA ZIMSEK GUME KOK COL GREJO NAJMAN?E FELTNE GOR???

 

PA KAK IMA RAZMAK MED ?RAVFI??

EJ FUL HVALA KA8KA :jupiii: :mi pijemoo: :P

 

5x114.3

za slabso verzijo bi lahko dal 16 col

za mocnejso pa 17 col (zaradi vecjih zavor)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,lepo da si se odlo?o za nakup! :bravo: Bo? vido,ne bo ti ?al! :D Kar se pa gum ti?e,mam jaz tudi 17" zimske gume! Pa sre?no vo?njo,pa slike ?imprej gor daj! :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.