Skoči na vsebino

I??em kakega lastnika RX-8!


Barkley

Priporočeno sporočilo

To?no tako.Mislim,da se vsi odgovori na tvoja vpra?anja skrivajo v tej temi,samo prebrat je treba vso. ;)

 

 

 

Pa dobrodo?el. :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
  • Odgovori 308
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Pozdravljeni... sm nov na forumu in zanima me predvsem nakup rx8, pac kar je tudi tema tega naslova. Edini problem je v tem, da eni govorijo eno .... drugi pa drugo ..... dejmo se zdej vsi mal bl zjasnit in neki skupno povedat kolk olja papca kolk bencina papca .... pa na kolk km se dela servise glede na to da je wanklow motorck notr ....

 

hvala ....

 

Ni kaj - avto je super in tisti, ki si ga je omislil, mora vedet tudi to, da bo po prevo?enih 400 km su?a v tanku, pa pika!!!

 

Tole je najbolj?i odgovor na tvoje vpra?anje.

 

Mene pa zanima od tistih, ki imate RX-8 ali vam kaj trese avto ko je v leru in ko je vklopljena klima?

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima od tistih, ki imate RX-8 ali vam kaj trese avto ko je v leru in ko je vklopljena klima?

 

Hmmm,ko sn ?e mel RX8 mi ni delalo tega. :whatever: A so to mo?ni tresljaji? <_<

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?udno......pa samo ko je klima vklopljena,?e ni ti ne trese v leru? <_<

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni... sm nov na forumu in zanima me predvsem nakup rx8, pac kar je tudi tema tega naslova. Edini problem je v tem, da eni govorijo eno .... drugi pa drugo ..... dejmo se zdej vsi mal bl zjasnit in neki skupno povedat kolk olja papca kolk bencina papca .... pa na kolk km se dela servise glede na to da je wanklow motorck notr ....

 

hvala ....

 

?e bi prebral celotno temo bi ugotovil, da imajo vse RX8, razen od Poky-a, porabo pri mestni vo?nji cca 17l, me?ana vo?nja cca 15l, ?paranje na odprti vo?nji 12l in ?e ga goni? 20l. Poraba olja pri meni je cca 1l/3.000km. Servis je na 20.000 km, pred tednom sem opravil drugega in je bila cena 430 EUR, vklju?ena je tudi zamenjava prednjih plo??ic.

 

Vsi, ki govorijo o manj?i porabi se ali sprenevedajo ali pa la?ejo!

 

Na koncu pa moram povedat, da sem z avtom izredno zadovoljen in mi ni niti za trenutek ?al, da sem ga kupil, ?e bi se ?e enkrat odlo?al bi storil enako. Je pa res, da ne delam veliko km.

post-699-1191865577_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi prebral celotno temo bi ugotovil, da imajo vse RX8, razen od Poky-a........................

 

Vsi, ki govorijo o manj?i porabi se ali sprenevedajo ali pa la?ejo!

 

Dobro,torej la?em. <_< Finta je samo v tem,da je moja vsakodnevna pot v slu?bo in nazaj sestavljena iz optimalne razporeditve med primestno in mestno vo?njo,seveda v korist primestne vo?nje.Zato mam pa? pri vseh svojih Mazdah mogo?e manj?o porabo kot nekateri,ki so doma iz mesta in je cel njihov tank bencina sestavljen samo iz mestne vo?nje. Jebiga,tak pa? je,se pa ne la?em. :whatever:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro,torej la?em. <_< Finta je samo v tem,da je moja vsakodnevna pot v slu?bo in nazaj sestavljena iz optimalne razporeditve med primestno in mestno vo?njo,seveda v korist primestne vo?nje.Zato mam pa? pri vseh svojih Mazdah mogo?e manj?o porabo kot nekateri,ki so doma iz mesta in je cel njihov tank bencina sestavljen samo iz mestne vo?nje. Jebiga,tak pa? je,se pa ne la?em. :whatever:

 

Kaj se sploh sekera? za tak folk??? Naj nabijajo da majo 85 l porabe, to ni tvoj problem. ?e si meu 12 si meu 12, va?n da ti ve? kako pa kaj. Za ostale pa bod sre?n da niso sposobni dose? take porabe.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj se sploh sekera? za tak folk??? Naj nabijajo da majo 85 l porabe, to ni tvoj problem. ?e si meu 12 si meu 12, va?n da ti ve? kako pa kaj. Za ostale pa bod sre?n da niso sposobni dose? take porabe.

 

12-13 litrov na 100km je realna poraba, samo mora res prevladovat bolj teko?a avtocestna vo?nja, kot pa mestna vo?nja od semaforja do semaforja in v kolonah. Jest sm sicer bolj nov lastnik, sem skuru zaenkrat samo 6 tankov in se vozim pol poti v slu?bo po obvoznici pol pa ?ez mest in nisem pri?el s porabo pod 15 litrov. Pa sem zelo lepo vozil. V glavnem mestna vo?nja je po specifikacijah Mazde 15,8 litra tko da ?e prevladuje le ta, je poraba takoj 16-17 litrov. Tko da kregat se je neumno, treba je samo pravilno definirat parametre vo?nje :P .

 

Sploh pa ko avto samo pogleda? mu gor na veliko pi?e ZABAVA in ne ?PAROV?EK, tko da.....

Je pa res, da se v?asih ?loveku zdi neumno cjazit v koloni in vedeti, da te ta enako brezvezno cjazenje stane ve? kot kak?nega dizela?a :( .

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj problem je v tem kr poky JE pravilno defineru in utemeljiu svojo porabo pa mu ?e kr ne vrjamejo. To mi gre na jetra, ker vem da dec niti pribli?no ne la?e.

 

THNX stari,ma? pir v dobrem. :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj problem je v tem kr poky JE pravilno defineru in utemeljiu svojo porabo pa mu ?e kr ne vrjamejo. To mi gre na jetra, ker vem da dec niti pribli?no ne la?e.

 

 

 

hm, ne strinjam se preve? z tvojimi izjavami.

 

 

nekdo ima pa? tako porabo, nekdo pa tako in ne more? kar nekomu slepo verjeti. Ko bo? videl na svoje o?i potem pa lahko mirno trdi? svoje!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK,ma? tudi prav. <_< A te lahko prosim,?e zaklene? temo ali pa zbri?e? vse moje poste v tej temi? :whatever: Ker se mi zdi brezveze vse skup,ker nikoli ne bomo pri?li zadevi do dna,ker ima pa? vsak svoj stil vo?nje in pa razli?ne relacije in pa konfiguracije cest,tak da........... :huh:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To tut moja 323F-ka po?ne, ker preve? padejo obrati. Pod 500. Samo kadar je klima pri?gana. In ?e ne doda? gasa takrat, bi verjetno crknla.

 

:bravo: nebi crnkla to je normalno na teh f-kah s klimo,samo cuje se pa tak kot da bo,pol pa laufa normalno

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

12-13 litrov na 100km je realna poraba, samo mora res prevladovat bolj teko?a avtocestna vo?nja, kot pa mestna vo?nja od semaforja do semaforja in v kolonah. Jest sm sicer bolj nov lastnik, sem skuru zaenkrat samo 6 tankov in se vozim pol poti v slu?bo po obvoznici pol pa ?ez mest in nisem pri?el s porabo pod 15 litrov. Pa sem zelo lepo vozil. V glavnem mestna vo?nja je po specifikacijah Mazde 15,8 litra tko da ?e prevladuje le ta, je poraba takoj 16-17 litrov. Tko da kregat se je neumno, treba je samo pravilno definirat parametre vo?nje :P .

 

Sploh pa ko avto samo pogleda? mu gor na veliko pi?e ZABAVA in ne ?PAROV?EK, tko da.....

Je pa res, da se v?asih ?loveku zdi neumno cjazit v koloni in vedeti, da te ta enako brezvezno cjazenje stane ve? kot kak?nega dizela?a :( .

 

OFFtopic

 

Dej Miha, kak?no predstavitev tvoje rakete naredi, dokler jo ?e ima?... uuu, ?e to, kako pa da si iz Mitsu Eclipsa na Mazdo RX-8 pre?altal. RWD? ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e en OFF topic:

Mislm da se velik ljudi na tem forumu preve? "trese" za te nove ?lane, k napi?ejo 2 posta na let pa ?e to samo provokacijo. In njihovo podjebavanje bo ostalo v tej temi, moji posti pa od pokyja se pa bojo brisal. <_<:angry:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.