Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Kaj te pa konkretno zanima? Ukrep BS je pa? nastal v glavah ljudi, ki z realnostjo niso ve? povezani.

 

Had je v svojem blogu dobro opisal izjavo guvernerja BS Vasleta, ki pravi, da Slovenci kredite najemajo za stvari, ki si jih ne morejo privo??iti ... Saj to je nekako logicno, da kredite najemajo za zadeve, ki si jih drugace ne morejo privosciti ... In to je izjava nekoga, ki ima 12.000? bruto mesecne place in nekako nima stika z realnostjo ... 

 

https://www.had.si/blog/2019/10/30/guverner-bostjan-vasle-da-kredit-je-namenjen-nakupu-stvari-ki-si-jih-sicer-ne-moremo-kupiti/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej ...dober ?lanek

Ne bi rad nakladal samo ta ukrep BS.za kredite je strel v koleno za nas 4 ?lan.dru?ino ..za najem kredita..bo cela JEBA.ne vidim kako bo? dobil kredit za Avto ali drugu????.verjetno se bo treba znajti...he he..kaj bomo kradli kot nekateri???.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali jemali kredite pri tujih Bankah..avto hi?e bojo dajale svoje kredite..?razmi?ljam..pol bo spet kriza..to ne bo ok..spet bo Najebal srednji razred ljudi.in upokojenci.mogo?e pa se bo najdla re?itev..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Omejili so stanovanjski in potrosniski kredit. Leasing tuki ni omejen. Se pravi avtohise bodo leasinge se vedno dajale tako kot sedaj. Vsaj upam ... drugace skor ne bo mogoce kupit avta.

Tudi leasing ti da banka ali ne ??? 

https://www.renault.si/storitve/financiranje-in-zavarovanje/izberi-financiranje.html

pri Hyundai in Kia je recimo to SKB ...tako da bo to verjetno tud nastal problem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem bral tile novi pogoji veljajo za stanovanjski in potrosniski kredit. Niti malo ne zagovarjam ukrepa, samo zadnje case si pa na vsakem koncu videl reklame za neke noro ugodne kredite. Izgledalo je kot da jih zastonj talajo.

 

In kolikor sem zasledil to ne velja ravno za leasing, nakup na obroke, ... Ne vem mogoce bodo banke ugotovile da obstaja kak obvoz in bodo nudile nek XXX namenski kredit, za katerega tudi ne bo veljalo to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem bral tile novi pogoji veljajo za stanovanjski in potrosniski kredit. Niti malo ne zagovarjam ukrepa, samo zadnje case si pa na vsakem koncu videl reklame za neke noro ugodne kredite. Izgledalo je kot da jih zastonj talajo.

 

In kolikor sem zasledil to ne velja ravno za leasing, nakup na obroke, ... Ne vem mogoce bodo banke ugotovile da obstaja kak obvoz in bodo nudile nek XXX namenski kredit, za katerega tudi ne bo veljalo to.

Leasing bo ista figa saj ti tud tega mora odobrit banka , ki pa spada pod okrilje Banke Slovenije tako da bodo kriteriji isti, no upamo lahko da ne bojo ker potem bo prodaja avtov drasti?no padla :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Tak?en sklep velja za banke in hranilnice ter podru?nice tujih bank, ki poslujejo v Sloveniji. Ukrepi ne veljajo za leasing dru?be in druga podjetja, ki izvajajo potro?ni?ko kreditiranje ter za ?ezmejno zadol?evanje gospodinjstev.

 

Mislem saj po eni strani je logicno. Kao naj bi to bilo za zascito davkoplacevalcev, da v primeru neizplacil ne bi placevali bancne lukne in bla bla bla. In sedaj pri potrosniskem kreditu je malo tko. Ce ne mores placat nekako nimajo kaj vzet. Medtem ko leasing za avto, pac vzamejo avto in je stvar naceloma resena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, saj pravim; verjamem, da je ze bilo govora o tej zadevi, ampak vecino teh stvari ne spremljam, ker me niti ne zanimajo, niti jih dostikrat ne razumem.

 

Sele ko mi je sodelavec po kmecko razlozil, sem zacel malo spremljati stvar.

 

Hja... lepo so/bodo zjebali ljudi s POVPRECNIMI dohodki (da o tistih na minimalcu ne govorim), ki imajo vec kot enega otroka.

 

Sicer obsojam preseravanje z dragimi avtomobili/stanovanji, ki se jih potem ne zmore odplacevati, ampak zdaj pridemo ze do tega, da si tudi cisto povprecnega avta/bivalisca marsikdo ne bo mogel privosciti...

 

Saj vem, meja odobritve nekje mora biti, ampak kdor do zdaj ni placeval; zakaj se nanj ne spravijo? Zdaj bodo vsi ostali dobili po peezdi, zaradi zmuklerjev , ki niso odplacevali necesa, za kar so podpisali...

 

In spet... zdaj bodo tudi obstajali ljudje, ki cez par let ne bodo odplacevali tega, kar so recimo danes podpisali....

 

Lepo bi bilo ce bi se zajezilo preseravanje in zivljenje krepko preko svojih meja, ampak tu pridemo do tega, da si marsikdo ne zmore vec postaviti SKROMNE strehe nad glavo.

 

Ali pa mogoce gradbenim podjetjem predobro ka?e in se jim bo na tak nacin pristriglo peruti?

 

Jaz vidim drug scenarij; vec generacij pod isto streho, mladi bodo s tem ?e manj samostojni. Iskanje drugih virov zasluzka (delo na crno, kriminal?). Slabsi in nevzrdzevan vozni park.

 

Saj pravim; za te stvari sem zelo nerazgledan in preprosto ne zastopim teh stvari, ampak... a gledam prevec povrsinsko??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...in zakaj nisi ?e 20 let serviser...?

Pravzaprav sem, ?e kak?no leto ve?. Samo ne za belo tehniko - ?e mojega belega ?kodilaka vozim na poobla??en servis.

 

Sem nesel Suunto uro na poobla??en servis, pa sem dobil ko?arco, izgovor da zato, ker je bila kupljena v Avstriji. Vem da bi jo vseeno moral vzet, ampak ura je potem res ?la v Avstrijo, kjer so zadevo zrihtal.

 

?tos servisov v slo je, da so izklju?no zato, ker je uvoznik dol?an organizirat servis da lahko prodaja, in ne zato, da bi se kaj popravilo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je ?e nekje drugje in sicer bo to lahko pri obstoje?ih kreditojemalcih. V pogodbah je zapisano marsikaj in med drugim tudi to, da lahko kreditodajalec preveri trenutno situacijo in ?e so se razmere na trgu spremenile lahko zahteva dodatno zavarovanje ali pa celo takoj?njo vrnitev kredita.

 

Primer: ko recimo par brez otrok najame kredit sta ustrezno kreditno sposobna. Nato pa se jima rodi otrok in po novih dolo?bah dejansko nista niti pod razno ve? kreditno sposobna, oziroma je kredit podzavarovan vsaj za ceno vzdr?evanja otroka. In kaj zdaj, ?e gre za hipotekarca lahko banka zahteva dodatno zavrovanje v drugi nepremi?nini, ?e jo seveda kreditojemalec ima ali pa celo takoj?njo vrnitev kredita. V tem trenutku se to lahko zgodi verjetno polovici kreditojemalcem, saj ve?ina vzame kredit prakti?no maksimalno kot lahko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta pravila kreditiranja so dolocili tisti, ki imajo place v nekajkratniku slovenske povprecne place, in se za uveljavljene pogoje bolj malo sekirajo,

ostalim povprecnezem do sedaj ni preostalo drugega kot vzeti na kredit, sedaj pa se tega ne bodo sposobni.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je ?e nekje drugje in sicer bo to lahko pri obstoje?ih kreditojemalcih. V pogodbah je zapisano marsikaj in med drugim tudi to, da lahko kreditodajalec preveri trenutno situacijo in ?e so se razmere na trgu spremenile lahko zahteva dodatno zavarovanje ali pa celo takoj?njo vrnitev kredita.

 

Primer: ko recimo par brez otrok najame kredit sta ustrezno kreditno sposobna. Nato pa se jima rodi otrok in po novih dolo?bah dejansko nista niti pod razno ve? kreditno sposobna, oziroma je kredit podzavarovan vsaj za ceno vzdr?evanja otroka. In kaj zdaj, ?e gre za hipotekarca lahko banka zahteva dodatno zavrovanje v drugi nepremi?nini, ?e jo seveda kreditojemalec ima ali pa celo takoj?njo vrnitev kredita. V tem trenutku se to lahko zgodi verjetno polovici kreditojemalcem, saj ve?ina vzame kredit prakti?no maksimalno kot lahko.

 

?e pride do tega bo pa ?e huj?a kriza. ?alostno je, ljudje lahko pla?ajo 500? najemnine + stro?ki, ne bi pa mogli pla?evati kredita. Malo sicer ?pekuliram, da ?e se ne bo ni? prodalo, da bojo ?le cene malo na dol. Ampak najemnine pa verjetno ne bojo ?le ni? dol, saj jim gre tak zakon na roke? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je sedaj ze malo prevec teoretiziranja (teorija zarote? :D :D :D) ... 

 

Dokler nekdo svoje obveznosti redno placuje, sem skoraj preprican, da mu noben ne bo tezil... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Realno spisan ?lanek in se bojim, da bo Balkan slej ko prej ponovno neko veliko sranje ter ogromno nedol?nih ?rtev :(

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/oborozevalna-tekma-na-balkanu-poligon-interesov-velikih-sil.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je sedaj ze malo prevec teoretiziranja (teorija zarote? :D :D :D) ...

 

Dokler nekdo svoje obveznosti redno placuje, sem skoraj preprican, da mu noben ne bo tezil...

Ja,seveda mu ne bo noben tezil. ?e bo sploh pri?el do tega, da bo dobil kredit.

 

Zdaj si pa predstavljaj par pri recimo poznih 20ih; vsak ima pla?e recimo 1000eur in imata enega otroka.... Pa Verjemi; marsikdo lahko tudi jurja samo sanja...

 

In ?elita kupiti skromno 50m2 na obrobju Ljubljane....

 

Ne govorim o luksuznem stanovanju in novem avtu za 20t eur; zgolj streha nad glavo...

 

Ja, veliko ljudi se je pa? preseravalo, ker jim je kreda omogo?ala zivljenje krepko nad svojimi zmo?nostmi in so imeli stvari, ki sploh niso bile njihove, ko jih je bilo pa potrebno odpla?evati, pa jok in na drevo....

 

Zdaj je pa pa? ?e ostala raja ?e v ?tartu dobila po prstih. In kar na1x je preseravanje frajerckov postal problem normalno razmi?ljujo?ih ljudi (in to je z mojih ust kot vrnjena ?ogica tistim ki mi pravijo "naj vsak po?ne tisto , kar ?eli", pozabljajo pa, da ko debili delajo ?talo, najebejo/mo tudi vsi ostali).

 

Hvala bogu, da imam re?en stanovanjski problem in da zaslu?im konkretno nad obi?ajno pla?o za svoj profil in konec koncev, da znam ?iveti skromno (nikoli mi ni pri?lo v kri preseravanje), ampak par druga?nih odlo?itev v ?ivljenju in bi lahko marsikdo izmed nas bil zdajle zelo,zelo na trnih in s kalkulatorjem v roki...

 

In tako kot je Boss napisal; ni 2x za re?i, da ne bodo tudi za obstoje?e kreditojemalce kaj spremenili in konec koncev; ko bodo ?ez par let ?e malce zaostrili pogoje.... Zdaj je na vrsti srednji sloj (kar ga je ?e ostalo), imam ob?utek da bo naslednjic na vrsti ?e kak?en (zdaj) malo bolj premo?en sloj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komentar se nanasa na Bossovo pisanje, kjer je omenjal ze obstojece kreditojemalce...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj ubistvu ima prav. Nekdo ki zdaj zmore pla?evati obrok, ga ob zaostritvi morda ne bo ve? zmogel....

Neeeee... Ko enkrat podpises pogodbo... in ce redno placujes svoje obveznosti... te noben ne bo vec povohal... gre se samo za pogoje ob SKLENITVI oz. odobritvi kredita... in sedaj je brezveze razgljabljati o nekaterih imaginarnih pogojih, kaj bo,  ce bo... Nekateri bi izgleda radi da se se bolj zakomplicira vse skupaj... :ne vem:  :vskalo:  :harhar:  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.