Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

ua si pa nestrpen...si moras predstavljat kako bi blo, ce bi bil v situaciji da bi bil ti begunec...

(sej je logicno, da bo tudi med njimi kaksen procent, ki imajo slabe namene, ampak naceloma je to folk, ki bezi

 

Seveda be?ijo ja, ekonomski migranti so, ki izkori??ajo sistem. Ti, ?e so ?elel priti v Nem?ijo na dobro delovno mesto si verjetno ?olan, ?el preko vseh postopkov, ti pa slepo verjamejo (ne vem komu, kdo jim to la?e), da bojo pri?li ?ez mejo in jim bo nekdo malo da ne v roke porinil denar, BMWja in eno blondinko?! Ne vem koliko ljudi, sploh ?e verjame, da so to ubogi begunci, sploh glede na to, da je ravno kontra kot si napisal. Ni kak procent unih, ki imajo slabe namene. Slab procent je verjetno unih, ki DEJANSKO be?ijo iz vojnih razmer. Iz Marko,a Egipta, kamor cel svet letuje be?ijo? Ja, Afgranistan je v vojni (bil je ?e preden so ga butli USA napadli), Sirija tudi, Libijo so za brezveze napadli, ostalo so pa le oportunisti, ki izkori??ajo sistem. Celo 24ur si je upal objaviti to. Ne vem, a je enim res tako te?ko priznati, da to niso samo begunci? A je te?ko priznati zmoto? Saj ni sramotno.

https://www.24ur.com/novice/svet/tam-nas-cakajo-lepe-zenske-sluzba-v-pisarni-in-veliko-denarja.html

 

https://www.policija.si/images/stories/Statistika/MejnaProblematika/IlegalneMigracije/2020/Januar2020.pdf

 

tenor.gif?itemid=11823612

 

 

Se obna?a? kot sekta?i, Boss ni nikoli rekel, da bi koga ustrelil. Na tako primitivnem nivoju pa? nisem.

 

Kot drugo pa, tuli?, da vsi drugi manipuliramo in la?emo sam pa dela? ravno to. Slovenska vojska patruljira ob ju?ni meji od leta 2015. 2019 so to ?e okrepili. Edino ?esar nimajo je policijskih pooblastil zato gredo navadno v me?ane patrulje.

 

No tokrat sem ti pa jaz vrgel kost, ker niti nisem mislil resno. O?itno tokrat ti nisi imel vklopljen sarkazem detektor.  :lol: Sekta? pa nisem, glede na to kateri stranki dam prav bi bil te?ko bolj na sredini. Oboji imajo kdaj dobre ideje.  :rolleyes: Kot sem rekel, v?asih bi lahko poslanci pogledali PREKO strankarske pripadnosti in priznali drugi strani dober predlog ne pa, da si vedno me?ejo polena pod noge. Je pa hecno, kako se eni tako bojijo parih vojakov na meji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne re?em, kako odpovedujejo operacije in preglede. V?asi je mesec, kaj ?ele dva veliko preve?, sploh pri diagnozah kot je recimo rak. A te ljudi boma pa z lahkoto ?rtvovali.. Aja za rakom itak dnevno umirajo pa rak ni nalezljiv - torej ko jih jebe po temtakem. Ti se elite ne ti?ejo - je pa vsa presrana, ker corona pa lahko tudi sami fa?ejo in je dejansko najbolj socialen in demokrati?en virus, saj ne izbira med rajo in bogatuni. Zato pa je tolk haloja, ker se elita boji. In takrat, ko se elita boji je to kar zdajle gledamo pri nas.

Se v ve?ini strinjam s tabo,ampak mimogrede za onkolo?ke bolnike se ?e vedno izvajajo vse terapije redno,vem iz prve roke. Druge pa res odpovedujejo,razen urgentne in nujne!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se v ve?ini strinjam s tabo,ampak mimogrede za onkolo?ke bolnike se ?e vedno izvajajo vse terapije redno,vem iz prve roke. Druge pa res odpovedujejo,razen urgentne in nujne!

Tako je, onko in ginekoloske ambulante delajo v istem obsegu kot prej.

 

Sicer pa samo napotnice z oznako "zelo hitro"ali "nujno".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda be?ijo ja, ekonomski migranti so, ki izkori??ajo sistem. Ti, ?e so ?elel priti v Nem?ijo na dobro delovno mesto si verjetno ?olan, ?el preko vseh postopkov, ti pa slepo verjamejo (ne vem komu, kdo jim to la?e), da bojo pri?li ?ez mejo in jim bo nekdo malo da ne v roke porinil denar, BMWja in eno blondinko?! Ne vem koliko ljudi, sploh ?e verjame, da so to ubogi begunci, sploh glede na to, da je ravno kontra kot si napisal. Ni kak procent unih, ki imajo slabe namene. Slab procent je verjetno unih, ki DEJANSKO be?ijo iz vojnih razmer. Iz Marko,a Egipta, kamor cel svet letuje be?ijo? Ja, Afgranistan je v vojni (bil je ?e preden so ga butli USA napadli), Sirija tudi, Libijo so za brezveze napadli, ostalo so pa le oportunisti, ki izkori??ajo sistem. Celo 24ur si je upal objaviti to. Ne vem, a je enim res tako te?ko priznati, da to niso samo begunci? A je te?ko priznati zmoto? Saj ni sramotno.

https://www.24ur.com/novice/svet/tam-nas-cakajo-lepe-zenske-sluzba-v-pisarni-in-veliko-denarja.html

 

https://www.policija.si/images/stories/Statistika/MejnaProblematika/IlegalneMigracije/2020/Januar2020.pdf

 

tenor.gif?itemid=11823612

 

ti nekako nimas pojma tocno kako je ce si begunc? a mas kako osebno izkusnjo z njimi? A so tebi kot simonu naredili kaj zelo hudega?

al sam riding the hate wave, ker ti je prelepo v lajfu

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razumem te Labi. Res te. Tebe (Kosovarje, Albance, za karkoli se imate) in vse Bo?njake, ki zadevo jemljete osebno. Iste vere ste kot begunci. Ljudje imajo zdaj ful proti Islamu, ?e tu se postavite za njih. Razumem. Razumem tudi to, da ste be?ali med vojno in predobro veste kako je biti begunec, nam "seronjam, ki nam je prelepo v lajfu" se sanja ne. Lahko se spu??a? na osebni nivo ampak to ne spremeni ne?esa:

V Maroku ni vojne! V Banglade?u ni vojne, pa pridejo ljudje celo iz tam. V Pakistanu ni vojne. Iran je kr fucked up dr?ava ampak ni vojne. To je kot bi Boss vrgel vse dokumente v gmajno pa ?el v Avstrijo zato ker je politi?ni begunec ker ne zdr?i pod Jan?o. Tako to ne gre. Sirijci pa so begunci, ja. Maro?ani ne. A se strinja? tukaj ali bo? trmasto stal na svojem bregu samo zato, ker no?e? priznati, da ima tudi druga stran vsaj za silo dober argument?

Aja in ?e bi znal arabsko bi poiskal posnetke na YT. Dobesedno delajo vloge kako iti na lep?e. Za?ne se z veselico v doma?em kraju, potem pa prikazujejo svojo "dogodiv??ino". Ampak ja, za?ne se z veselico doma. Ne z vojno in morijo, od ?esa be?i. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razumem in podpiram, da nekdo be?i iz vojnega obmo?ja v PRVO varno dr?avo.

 

Nikoli nisem bil dober v geografiji, ampak Nem?ija se mi ne zdi prva varna dr?ava...

 

Lepo , da vsak ?eli iti na bolje in pod dolo?enimi POGOJI ima pravico do tega. Med begunci (oziroma migranti !) pa se jih ve?ina zaveda le nekaterih,njim na ko?o pisanih pravic in le malo (?e sploh) dol?nosti.

 

A lahko jaz "izgubim" osebno in grem v Nem?ijo ali na ?vedsko opravljati svoj poklic.. ? Tukajsna pla?a je ni?ja,kot bi bila tam in nekatere stvari tu Me res motijo...

 

In, ne, ?elim si biti na njihovem mestu in verjamem, da je to cela jeba (miloreceno), ampak to ?e ne pomeni, da lahko prosto po Pre?ernu hodijo ?ez pol sveta brez osnovnih pogojev,ki bi jih morali izpolnjevati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mi smo glupi ....ov?ke... dejstvo

 

vse imamo , vodo,hrano, vozila,morje,podjetja ... pa se bo loh vse enkat sesulo in bomo kot sirija...

zakaj pustimo da ta folk gor rine in kao treba pomagat itd... cisti naivne?i

 

zdej k je kao ta virus pa ?e mask k jih placas ne pusti nemcija do nas itd... res solidarno... prej pa welkom begunci ker nam tolk fajn gre vas bomo zivel np... kok hitr se vse obrne.... da ne bojo kdaj se nemci rinil v druge drzave pa jokal da nimajo za jest...

 

ze prej k je blo vse kao super... je blo na meji za ?ivet, pa? ku?a posao in tedn dni na morju na krku na leto... zdej bo pa zagustilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razumem te Labi. Res te. Tebe (Kosovarje, Albance, za karkoli se imate) in vse Bo?njake, ki zadevo jemljete osebno. Iste vere ste

Tuki sem nehal brat, ker zdaj furas nek stereotip... Kot ves ali pa kot ne ves, jaz nisem musliman.

drugo pa ne bom nadaljeval , ker nima smisla.

pa da ne bos slucajno mislil, da se kregam ali pa da mam kaj proti tebi.. Sploh ne.

 

Aja se to, v sloveniji sem ze 26 let, na kosovu sem zivel 13 let ostalo pa istanbul/dusseldorf. Kako ves za kaj se mam :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tuki sem nehal brat, ker zdaj furas nek stereotip... Kot ves ali pa kot ne ves, jaz nisem musliman.

drugo pa ne bom nadaljeval , ker nima smisla.

pa da ne bos slucajno mislil, da se kregam ali pa da mam kaj proti tebi.. Sploh ne.

 

Aja se to, v sloveniji sem ze 26 let, na kosovu sem zivel 13 let ostalo pa istanbul/dusseldorf. Kako ves za kaj se mam :)

 

?koda, mogo?e bi prebral kaj zanimivega. Ne furam stereotip in nimam ni? proti tebi ker toliko koliko te poznam vem, da si izjemno inteligenten in delaven ?lovek. Zakaj bi kaj imel proti tebi, ?e nimam slabih izku?enj s teboj. Le izmenjavava mnenja in posku?am najti skupne to?ke na katerih morda lahko delamo.

Glede tereotipa: Ve?inska Slovenije je kr??ansko, ve?insa ljudi na Kosovem so muslimani, ne gre za stereotip. Je pa res ja, da sem imel do sedaj izku?nje, da Bo?njaki islamske veroizpovedi bolj zagovarjajo migrante kot Srbi, ker imajo pa? izku?nje z be?anjem. Ne vem ?e je to ravno stereotip ampak dejstvo, da je Slovenija velikodu?no sprejemala njih. In to me popolnoma ni? ne moti, bili smo del iste dr?ave, bili smo prva varna dr?ava. 

 

Pojma nimam za kaj se ima?, to je popolnoma tvoja osebna stvar in to spo?tujem. Vseeno mi je za kaj se ima kdo, katerega boga kdo moli in iz kje izhaja. Problem je le, ?e naprimer dolo?en dele? ciganov dela neumnosti, dobi? pa res stereotipe in predsodke o ciganih (pa imam z njimi tudi sam zelo veliko izku?enj, slabih in dobrih). Predsodki pa niso vedno slabi. V preteklosti so predsodki delovali tudi kot neka varovalka saj lahko ohranja varno distanco, do tujcev. Pa ne trdim, da so tujci slabi, gre le za nekaj, kar je v ?love?ki naravi.

 

In fuck, res se no?em kregati, samo rad bi, da ljudje najdemo skupne to?ke, da se bolj razumemo. Saj re?ili tako ne bomo Slovenije ali sveta ampak vsaj navadni ljudje se bomo mogo?e bolje razumeli in povezali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda, mogo?e bi prebral kaj zanimivega. Ne furam stereotip in nimam ni? proti tebi ker toliko koliko te poznam vem, da si izjemno inteligenten in delaven ?lovek. Zakaj bi kaj imel proti tebi, ?e nimam slabih izku?enj s teboj. Le izmenjavava mnenja in posku?am najti skupne to?ke na katerih morda lahko delamo.

Glede tereotipa: Ve?inska Slovenije je kr??ansko, ve?insa ljudi na Kosovem so muslimani, ne gre za stereotip. Je pa res ja, da sem imel do sedaj izku?nje, da Bo?njaki islamske veroizpovedi bolj zagovarjajo migrante kot Srbi, ker imajo pa? izku?nje z be?anjem. Ne vem ?e je to ravno stereotip ampak dejstvo, da je Slovenija velikodu?no sprejemala njih. In to me popolnoma ni? ne moti, bili smo del iste dr?ave, bili smo prva varna dr?ava.

 

Pojma nimam za kaj se ima?, to je popolnoma tvoja osebna stvar in to spo?tujem. Vseeno mi je za kaj se ima kdo, katerega boga kdo moli in iz kje izhaja. Problem je le, ?e naprimer dolo?en dele? ciganov dela neumnosti, dobi? pa res stereotipe in predsodke o ciganih (pa imam z njimi tudi sam zelo veliko izku?enj, slabih in dobrih). Predsodki pa niso vedno slabi. V preteklosti so predsodki delovali tudi kot neka varovalka saj lahko ohranja varno distanco, do tujcev. Pa ne trdim, da so tujci slabi, gre le za nekaj, kar je v ?love?ki naravi.

 

In fuck, res se no?em kregati, samo rad bi, da ljudje najdemo skupne to?ke, da se bolj razumemo. Saj re?ili tako ne bomo Slovenije ali sveta ampak vsaj navadni ljudje se bomo mogo?e bolje razumeli in povezali.

Ne najdem smejkota ki daje aplavz... Se podpisem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem letos dobil celo v prvi rundi informativni izracun dohodnine ... ker dobim nekaj malega vrnjeno... zena, ki pa ponavadi vedno dobi v prvi rundi, ker mora nekaj dopolacati pa bo verjetno v drugi rundi ... ravno obratno kot prejsnja leta... menda zaradi trenutne situacije dobijo v prvi rundi samo tisti, ki dobijo povrnjeno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem letos dobil celo v prvi rundi informativni izracun dohodnine ... ker dobim nekaj malega vrnjeno... zena, ki pa ponavadi vedno dobi v prvi rundi, ker mora nekaj dopolacati pa bo verjetno v drugi rundi ... ravno obratno kot prejsnja leta... menda zaradi trenutne situacije dobijo v prvi rundi samo tisti, ki dobijo povrnjeno ...

Tako je,ja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej si prebral razlago, a ne? Vojska pa ?e vsaj 5 let pomaga pri varovanju meje ampak brez policijskih pooblastil. OK?

 

Sicer za ostale ne vem ampak men res ni ne do policijske dr?ave, ?e manj pa da bo vojska po ulicah paradirala in se ?la policijo. Ne vem zakaj tak pritisk za uveljavitev tega ?lena, ?e pa v isti sapi pravijo, da vra?anje tujcev na Hrva?ko poteka brez zapletov.

Boss verjami da vem kaj pomeni razlaga tega ?lena, res je vojska pomga na meji. Ampak ko vojak nekomu re?e stoj ali poka?ite dokumente se mu le ta lahko smeji n ga po doma?e ne jebe ker vojak nima za to pooblastil. Leta 2015/16 pa ?e ?e ho?e? smo jih za nekaj ?asa dobili tako da se je lahko to bagro tud ustavljalo in legitimiralo , samo za to se gre pri tem. Da pa bo vojska paradirala po ulicah pa ?e malo blzui?, pomoje si razgledan ?lovek ampak v tej zadevi se pa globoko potaplaj? in to brez opreme. Aja pa ?e to , sem iz kraja ki je blizu avstrijski meji in kar dosti hodimo po nakupih gor in glej ga zlomka od leta 2016 me lepo na meji legitimirata 2 avstrijska VOJAKA ja res je Vojaka in se ti zdi da je avstrija policijska dr?ava , vojska paradira kje po mestih??? Ne samo varujejo svoje meje pri nas  pa tega ne dovolijo, no ko ti bodo ti begumci potrkali na vrata potem pokli?i gasilce.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ua si pa nestrpen...si moras predstavljat kako bi blo, ce bi bil v situaciji da bi bil ti begunec...

(sej je logicno, da bo tudi med njimi kaksen procent, ki imajo slabe namene, ampak naceloma je to folk, ki bezi

 Daj povej koliko teh beguncev si videl od blizu???? A ti povem kaki begunci so to bili??? ?e te zanima ti lahko o njih razlagam ure in ure da dobi? pravo sliko o njih, videl sem jih re?ima skromnih 10,000 in med njimi mogo?e 1% otrok in ?ensk skupaj ostalo pa sami zdravi mo?ki , ki ?e se mene vpra?a bi se morali borit za svojo dr?avo ne pa be?at.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko omenjamo vojsko in mesta, npr. Bruselj sem obiskow lani, pa to so vojaki s smajserji na vsakem koraku. Ja, to je EU, verzija 2020 in njena realnost! ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Daj povej koliko teh beguncev si videl od blizu???? A ti povem kaki begunci so to bili??? ?e te zanima ti lahko o njih razlagam ure in ure da dobi? pravo sliko o njih, videl sem jih re?ima skromnih 10,000 in med njimi mogo?e 1% otrok in ?ensk skupaj ostalo pa sami zdravi mo?ki , ki ?e se mene vpra?a bi se morali borit za svojo dr?avo ne pa be?at.

 

Naceloma se v take teme ne mesem, toda .... "borit za svojo drzavo ne pa bezat" ... tole je pa preprosto smesno.

 

Vzemimo primer naslo ljubo Slovenijo. Da pride (upam da nikoli) nekaj takega kot sirija ali kjerkoli, ko se koljejo vlada, neke verske sekte, neke X stranke, potem se vmesa se XX drzav, .... in ti se bos boril prot kom?

 

Jaz osebno (in skoraj vsi ki jih poznam so taki) niso nit priblizno opredeljeni in se ne bi posavili v nobeno vlogo. Ne bi se borili na strani desnice, ne na strain levice, ne na strani cerkve, ne na strani muslimanov, ne na strani XXX (vstavi po zelji). Torej za koga se naj zdaj borim?

 

Ne vem no, jaz v primeru da bi bil na njihovem vem da bi naredil isto. Pac pobral vse in sel (oz. probal it) nekam na boljse.

 

Prav tako malo poglej ... folk se kurci cez Janso (vstavi poljubnega vodjo) ... a se kdo bori? Gre kdo v politko, da se bo boril in bo bolse? Ali pac grejo v tujino in razlaga kako je tam lepo v Sloveniji je pa vse zanic?

 

 

Moje mnenje je, da vsekakor se folk ne sme kar prosto sprehajat cez meje in vojska na meji res ni problem. Samo nekako jih pa stekam zakaj gredo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naceloma se v take teme ne mesem, toda .... "borit za svojo drzavo ne pa bezat" ... tole je pa preprosto smesno.

 

Vzemimo primer naslo ljubo Slovenijo. Da pride (upam da nikoli) nekaj takega kot sirija ali kjerkoli, ko se koljejo vlada, neke verske sekte, neke X stranke, potem se vmesa se XX drzav, .... in ti se bos boril prot kom?

 

Jaz osebno (in skoraj vsi ki jih poznam so taki) niso nit priblizno opredeljeni in se ne bi posavili v nobeno vlogo. Ne bi se borili na strani desnice, ne na strain levice, ne na strani cerkve, ne na strani muslimanov, ne na strani XXX (vstavi po zelji). Torej za koga se naj zdaj borim?

 

Ne vem no, jaz v primeru da bi bil na njihovem vem da bi naredil isto. Pac pobral vse in sel (oz. probal it) nekam na boljse.

 

Prav tako malo poglej ... folk se kurci cez Janso (vstavi poljubnega vodjo) ... a se kdo bori? Gre kdo v politko, da se bo boril in bo bolse? Ali pac grejo v tujino in razlaga kako je tam lepo v Sloveniji je pa vse zanic?

 

 

Moje mnenje je, da vsekakor se folk ne sme kar prosto sprehajat cez meje in vojska na meji res ni problem. Samo nekako jih pa stekam zakaj gredo.

O?itno ne razume? , ?e za druga ne se bori? za svojo dr?avo , dru?ino in ostalo ne za desnice, levice ?..

Kaj bi bilo ?e bi leta 91 vsi tak razmi?ljali kot ti ??? Ali pa ?e prej v 2. svetovni vojni za koga so se pa oni borili??? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Daj povej koliko teh beguncev si videl od blizu???? A ti povem kaki begunci so to bili??? ?e te zanima ti lahko o njih razlagam ure in ure da dobi? pravo sliko o njih, videl sem jih re?ima skromnih 10,000 in med njimi mogo?e 1% otrok in ?ensk skupaj ostalo pa sami zdravi mo?ki , ki ?e se mene vpra?a bi se morali borit za svojo dr?avo ne pa be?at.

5 let nazaj sem druzini iz sirije dal svoj dom, lahko mal isces ko smo mel te debato takrat

tko da stfu

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.