Skoči na vsebino

Izbolj?ava na Bose subwooferju(hitro in poceni)


Priporočeno sporočilo

Evo,pa sem se lotil tega,da izbolj?am malo zvo?no sliko v moji mazdici z Bose ozvo?enjem.

Kako se modificira visokotonce,sem ?e enkrat prej razlo?il in napisal.Tokrat je pri?el na vrsto Subwoofer

ali dodaten bas zvo?nik v prtlja?nem prostoru.Pri karavanski izvedbi se le-ta nahaja v dnu prtlja?nika,kjer je

shranjeno rezervno kolo.Pri drugih izvedbah 6-k pa je druga?e...

Slike bom malo kombiniral tudi iz drugih forumov in pa dodal bom tudi svoje.To modifikacijo je naredil nek ameri?an in je zelo popularna tam ?ez ?ez lu?o.Za jo uresni?it potrebujete ?e kar nekaj znanja iz elektronike

in se je ne lotite,?e niste sigurni v svoje znanje,saj lahko kaj hitro kaj skurite(subwoofer ima namre? predoja?evalec,o tem pa ve? pozneje)

 

Najprej kaj vse potrebujemo:

post-399-1198427007_thumb.jpg

 

Nato potrebujemo ?e:

-operacijski oja?evalnik LM 741

 

post-399-1198427499_thumb.jpg

-upor 15 k ohm(1/4 ali 1/8 W)

 

post-399-1198427727_thumb.jpg

-upor 4,7 k ohm(1/4 ali 1/8 w)

 

post-399-1198427818_thumb.jpg

-1micro F kondenzator(kerami?ni),najmanj 25 V-jaz sem dal 35 V

 

post-399-1198428008_thumb.jpg

in polariziran kondenzator 100 micro F,najmanj 25 V-moj je 35 V(zeloo moramo paziti na polariteto-+pa-,ker ?e ga narobe obrnemo,lahko eksplodira)

post-399-1198428258_thumb.jpg

 

testno plo??o

 

post-399-1198429458_thumb.jpg

 

in par razli?nih ?ic -(rumeno,?rno,oran?no in vijola).

 

 

Najprej odklopimo konektor na subwooferju.

 

post-399-1198428589_thumb.jpg

 

Nato odklopimo ?ice z zvo?nika.

 

post-399-1198428426_thumb.jpg

 

Zadeva izgleda takole.Vidimo tudi predoja?evalec,ki je pritrjen na ohi?je.

post-399-1198428974_thumb.jpg

 

zvo?nik:post-399-1198429087_thumb.jpg post-399-1198429213_thumb.jpg

 

predoja?evalec:post-399-1198429321_thumb.jpg

 

Najprej montiramo operacijski oja?evalnik LM 741 kot je na sliki:

post-399-1198429710_thumb.jpg

 

in vse ostale komponente:

post-399-1198429801_thumb.jpgpost-399-1198429840_thumb.jpg

 

Olupit moramo za??ito,ki je okoli ?ic.

 

post-399-1198429999_thumb.jpg

Nato olupimo ?ice,kot je na sliki--nikakor jih ne precvikajte!! in to rumeno,oran?no in ?rno ?ico.

post-399-1198430076_thumb.jpg

 

Prere?emo samo vijola ?ico.

 

post-399-1198430197_thumb.jpg

 

Nato pove?emo kot je na sliki.Vijola,ki je na strani konektorja(PH) pride priklopljena na kondenzator 1 micro F,drugi del,ki je na strani predoja?evalca(PA) pa na 15 k ohm.

 

post-399-1198430488_thumb.jpg

 

?e z drugih zornih kotov:

 

post-399-1198430571_thumb.jpgpost-399-1198430612_thumb.jpgpost-399-1198430658_thumb.jpg

 

Ker ni v ohi?ju mesta za plo??ico,sem jo montiral odzunaj z pomo?jo samolepilnega traku,ki je pod plo??o.

 

post-399-1198430930_thumb.jpg

 

Tako,priklopimo nazaj konektor in je.?e prej pa stvar probamo,?e deluje.Pri meni je iz prvega ?usa .

Povedati moram,da je pri demonta?i pokrova kar nekaj problemov,ker niso standardnih mer(niso ne za klu? 6 ne 7-nekje vmes,tako,da sem si pomagal z ozkimi kle??ami)

 

post-399-1198431196_thumb.jpg

 

Prvi vtisi so zelo pozitivni.Bas je sedaj bolj kontroliran in mo?nej?i in ne doni niti ,ko dam glasnost na 20+.

Ta modifikacija je zelo enostavna in dokaj poceni(prib.15 ?) za material .Delal sem pribli?no 3 ure.

Ocena 5.

 

P.s: z to izbolj?avo bo res bolj?i bass,toda za prave bass-fanatike bo verjetno ?e vedno premalo.Za njih pride v po?tev aftermarket oja?evalec in dodaten subwoofer v kofanu(kak?na 12" ali ve?) ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 52
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

A testne plo??e ne misli? nadomestit tako da zalota? zadevo skupaj?

 

takole mislim

 

Objavljena slika

(to je moja napravca z trem diodicam, dve oran?ne in na sredi rde?a in se zunanje po?asi izmenjujejo z srednjo rde?o in nazaj, spodaj pa so vse povezave z tankimi kabl?ki)

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobra zadeva ampak ker sem kot ti pravis bass-fanatik in ne rabm prtla?nika sm si namontiral tole

 

post-1266-1198437437_thumb.jpg

 

ki ga poganja

 

post-1266-1198437520_thumb.jpg

 

in da mu ne zmanjka mo?i

 

post-1266-1198437795_thumb.jpg

 

in v vsej svoji lepoti

 

post-1266-1198437901_thumb.jpg

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo to zgleda.Sam rabim na ?alost prtlja?nik in si ne morem omisliti take ma?ine.

Kaj ima? ti Bose ozvo?enje ali navadno?

 

zakaj pa nebi poskusil tak ko sem enkrat videl bmw 5ko na stropu kuferama na?timan vse? pa ma prtlja?nik za speaker box :ne vem: al pa na stranske stene kuferama tk ko audi a3 :ne vem:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj pa nebi poskusil tak ko sem enkrat videl bmw 5ko na stropu kuferama na?timan vse? pa ma prtlja?nik za speaker box :ne vem: al pa na stranske stene kuferama tk ko audi a3 :ne vem:

 

Sej bom mogo?e naredu kej takega.Samo mora? vle?t vse nove kable(za + in zvo?nike),ker ta sistem Bose dela na 2 ohm.Kabli original so izreeeeedno tanki in ne pridejo v po?tev za nadgradnjo.?e se bom lotu,bom zamenjal komplet -oja?evalec in zvo?nike - 4 ohm.(verjetno rainbow in ground zero,kot jih imam v drugem avtu :rispekt: ).V po?tev bi pri?la tudi vgradnja custom 12" subwooferja v prtlja?no dno,kjer je guma(rezervno kolo odpade in mora? imet pol bombolco za krpanje gum).Nekateri so tako re?ili in je v redu re?itev.

Bomo videli...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej bom mogo?e naredu kej takega.Samo mora? vle?t vse nove kable(za + in zvo?nike),ker ta sistem Bose dela na 2 ohm.Kabli original so izreeeeedno tanki in ne pridejo v po?tev za nadgradnjo.?e se bom lotu,bom zamenjal komplet -oja?evalec in zvo?nike - 4 ohm.(verjetno rainbow in ground zero,kot jih imam v drugem avtu :rispekt: ).V po?tev bi pri?la tudi vgradnja custom 12" subwooferja v prtlja?no dno,kjer je guma(rezervno kolo odpade in mora? imet pol bombolco za krpanje gum).Nekateri so tako re?ili in je v redu re?itev.

Bomo videli...

 

ne vem ?e je res ampak to v prostor za gumo so ?e nekje posku?ali pa pri?li do odmevanja pa ?udnih zvokov (brez te plastike ki jo ima BOSE) :ne vem: se mi zdi da sem nekje na avtoakustiki prebral :ne vem: men se ?e najbolj? zdi v stranico prtlja?nega prostora na eno stran :bravo:

a kabli so pa ja najla?je za napeljat :unsure: nalota? novga na starga pa starga vle?e? vn pa se ti nov na?tima :D nwm kok je pri mazdah, pri cliotu je to ?lo ko je eden v ulici za sub napeljeval :rispekt:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem ?e je res ampak to v prostor za gumo so ?e nekje posku?ali pa pri?li do odmevanja pa ?udnih zvokov (brez te plastike ki jo ima BOSE) :ne vem: se mi zdi da sem nekje na avtoakustiki prebral :ne vem: men se ?e najbolj? zdi v stranico prtlja?nega prostora na eno stran :bravo:

a kabli so pa ja najla?je za napeljat :unsure: nalota? novga na starga pa starga vle?e? vn pa se ti nov na?tima :D nwm kok je pri mazdah, pri cliotu je to ?lo ko je eden v ulici za sub napeljeval :rispekt:

 

V mazdi 6 je tako velik prostor za gumo,da gre? ti lahko spat noter. :P Druga?e pa mora? narediti iz vezane plo??e ?katlo za v dno prtlja?nika in ne doni ni?.

Z kabli pri mazdi je pa hudi?,ker so napeljani na ?udnih mestih in zalepljeni skupaj z samoleplivo spu?vico(katera slu?i tudi proti vibracijam),tako da z temi elektri?arskimi zidnimi variantami vle?enja kablov ni ni?.Odpreti mora? lepo vrata spredaj pa zadaj...in se ful martrat za napeljat debelej?e in kvalitetnej?e kable skozi harmonikasto gumo ,kjer so speljani vsi kabli v vrata.Je kar nekaj dela in to ni kar tako mimogrede narejeno po kosilu namesto sprehoda z psom.

Something like this:

post-399-1198669198_thumb.jpgpost-399-1198669218_thumb.jpgpost-399-1198669240_thumb.jpgpost-399-1198669253_thumb.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je pa ?katla je pa druga pesm :bravo:

dans me je en tip v A do ? hoto nafukat, mu re?em ene kvalitetne slu?alke za mp3 pa potegne nekga denverja vn za 170? :blink:?zmeden? grem pa v ?par pa kupim za 7? slu?alke (une ko jih majo sony ericssoni ko gre v uho not sam da so canyon) pa ?pila prev? dober :danzoman: bassi so majka :rispekt:

 

sam tta 6ka na sliki je pa pol malo neprakti?na :ne vem: vsaj mre?ico bi lahko dal ?ez :unsure:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je pa ?katla je pa druga pesm :bravo:

dans me je en tip v A do ? hoto nafukat, mu re?em ene kvalitetne slu?alke za mp3 pa potegne nekga denverja vn za 170? :blink:?zmeden? grem pa v ?par pa kupim za 7? slu?alke (une ko jih majo sony ericssoni ko gre v uho not sam da so canyon) pa ?pila prev? dober :danzoman: bassi so majka :rispekt:

 

sam tta 6ka na sliki je pa pol malo neprakti?na :ne vem: vsaj mre?ico bi lahko dal ?ez :unsure:

 

Ja,sej na naslednjih slikah je to porihtal z mre?ico,samo se mi ni dalo dajat gor 26 slik. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha pol pa ql :bravo: fajn re?il zadevo pa ?e meni osebno lepo zgleda :ljubezen:

 

Pa baje,da tudi dobro seka je napisal model(kot bi reku Yavar),ki bajdevej poslu?a Heavy(ali happy :whatever: ) metal. :punk:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa baje,da tudi dobro seka je napisal model(kot bi reku Yavar),ki bajdevej poslu?a Heavy(ali happy :whatever: ) metal. :punk:

 

Kdo poslu?a te?ke kovine ? <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nisi ti za tako bran?o muziko? :whatever:

 

Ne, bolj vse po vrsti - mogo?e old rock malo bolj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, bolj vse po vrsti - mogo?e old rock malo bolj.

 

uuu to pa nism vedel ;) pa sej vsak ma svoj okus :vesel: jz pa? poslu?am vsepovprek razn nekih svinc te?kih kovin ne (dolo?ene kovine --> aluminij :hohoho: ) pa govedina mi ne gre v uho najbolj :P

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vidim da imate kar ozvo?enje v avtu. no tudi jaz ne rabim prtla?nika pa sem si omislo tak

 

 

 

kolk je pa tole W?

 

aja pa pri sivn?eni kovini ponavidi wooferji ne pridejo zlo fejst do izraza

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Alex, a je kje na oja?evalcu pod sprednjim sede?em ali pa na samem wooferju mo?no nastavljati kako cut-off frekvenco ali kaj podobnega za woofer?

 

Mislim,da ne.Vse je narejeno in nastavljeno tako,da pa? v na?em avtu igra najbolje.?e kaj zamenja? ali spreminja? frekvence se slika poru?i.Itak je vse na 2 ohm-ih,tako,da nima? kaj zamenjavat.

Jaz bom v kratkem edino visokotonce od Rainbow dal noter.Sem jih ?e izprobal in je ful izbolj?ava. :bravo:

 

Edina prava in u?inkovita re?itev je drugi fr?terker in zamenjati sub. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

ALex bravo,

 

Me je matru firbec in sm ?ow kupit elemente v ECO (Gorizzia).

Zadevo sm zrihtu dokaj hitro, sem sledil slikam.

In res deluje. Bas pride bolj do izraza, nekako se mi zdi da se je spustilo frekven?no obmo?je malo dol. Zdej sli?im poleg basov tudi kick pri bobnih, prej tega skori ni blo.

 

Tko, da drugi weekend probam ?e ta drugo izbol?avo na visokotoncih. :danzoman:

mazda-kaan-e1-future-car.jpg

www.vetoband.net

www.myspace.com/vetoband

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.