Skoči na vsebino

Izbolj?ava na Bose subwooferju(hitro in poceni)


Priporočeno sporočilo

Alex, ali ti lahko skuri predoja?evalec, ?e slu?ajno kaj fali? pri tistem vezju, ali je samo sub tiho pa lahko naknadno popravi? napako ?

Spra?ujem, ker nisem nek elektronik, pa ne bi rad uni?il suba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 52
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

ALex bravo,

 

Me je matru firbec in sm ?ow kupit elemente v ECO (Gorizzia).

Zadevo sm zrihtu dokaj hitro, sem sledil slikam.

In res deluje. Bas pride bolj do izraza, nekako se mi zdi da se je spustilo frekven?no obmo?je malo dol. Zdej sli?im poleg basov tudi kick pri bobnih, prej tega skori ni blo.

 

Tko, da drugi weekend probam ?e ta drugo izbol?avo na visokotoncih. :danzoman:

 

Lepo,da ti je v?e?.Meni brez problemov dela ?e ve? kot dve leti . :bravo:

Se ti pa spla?a ?e visokotonce modificirat.Za moje pojme je razlika v kvaliteti visokih tonov kar velika.

Grejo bolj visoko-so bolj definirani (niso ve? tako mutni).

 

Alex, ali ti lahko skuri predoja?evalec, ?e slu?ajno kaj fali? pri tistem vezju, ali je samo sub tiho pa lahko naknadno popravi? napako ?

Spra?ujem, ker nisem nek elektronik, pa ne bi rad uni?il suba.

 

Jaz sem probal zamenjati par ?ic na vezju samo ni delal.

Sicer pa,?e sledi? navodilom in slikam in lepo po?asi dela? nima? kaj pogre?it.Lahko pa da? izdelati nekomu,ki ima malo ve? izku?enj z elektroniko.

Pri teh stvareh je treba vedeti,da vsak dela na lastno odgovornost.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, a si ti tudi zamenjal ?ice na zvo?niku, ker sicer naj ne bi bil v fazi z ostalimi zvo?niki ?

To sem prebral tu http://go808speed6.ulmb.com/Preamp.htm

Pa tudi naro?i? ga lahko na tem naslovu.

 

Ja,tudi to je treba storiti.Sem pozabil omeniti. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo elementi naro?eni pri conradu, cena z po?tnino vred za dva pira.

?e vpra?anje za Alexa glede twiterjev.

Ali k bol?emu delovanju doprinese to da, je kond. za vi?jo napetost (100V) ali kak?ne druge karakteristike,ki jih je potrebno omeniti pri nakupu,ali kapacitivnost ostane enaka ? Kaj pa polariteta, ali je va?no kako obrnemo kond. ?

Ta uporabnik je uporabil folijski kond. http://sol20.com/ATENZA/maz_tweeter_E.htm

Katera varijanta naj bi bila bol?a, elektrolitski ali folijski, ki je v njegovem primeru za 250V ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A bi men tud kateri to naredil ali naro?il komplet modul (nisem glih ?tromar in nimam izku?enj z nabavo po e-bay-u in drugod). Denar dam vnaprej. Rad pa bi na svoji M3 mal sfriziral subwoofer in visoke tone na visokotoncih. Monta?a je tud za?eljena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo vezje je izdelano in deluje iz prve. Razlika je o?itna predusem v mo?i basa.

Tiskano vezje je dovolj majhno, da sem ga ugradil v sam sub, tko da ni nobenih ?ic na zunanji strani ohi?ja.

Ko bo ?as nalepim ?e par slik.

Pa Alexa prosim za odgovor glede twiterjev (poglej objave za nazaj).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo elementi naro?eni pri conradu, cena z po?tnino vred za dva pira.

?e vpra?anje za Alexa glede twiterjev.

Ali k bol?emu delovanju doprinese to da, je kond. za vi?jo napetost (100V) ali kak?ne druge karakteristike,ki jih je potrebno omeniti pri nakupu,ali kapacitivnost ostane enaka ? Kaj pa polariteta, ali je va?no kako obrnemo kond. ?

Ta uporabnik je uporabil folijski kond. http://sol20.com/ATENZA/maz_tweeter_E.htm

Katera varijanta naj bi bila bol?a, elektrolitski ali folijski, ki je v njegovem primeru za 250V ?

 

Jaz sem dal noter elektrolitskega in dela super.Kateri je bolj?i ne vem.Kupi oba pa probaj,tako lahko najbolj?e

primerja?. ;)

Jaz obi?ajno pri vseh takih visokotoncih uporabljam 100 V.Pomembno pa je, da je elektrolitski kondenzator bipolarni.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo vezje je izdelano in deluje iz prve. Razlika je o?itna predusem v mo?i basa.

Tiskano vezje je dovolj majhno, da sem ga ugradil v sam sub, tko da ni nobenih ?ic na zunanji strani ohi?ja.

Ko bo ?as nalepim ?e par slik.

Pa Alexa prosim za odgovor glede twiterjev (poglej objave za nazaj).

 

A men pa nebi enga zrihtal-pla?am vnaprej? Z monta?o seveda...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A men pa nebi enga zrihtal-pla?am vnaprej? Z monta?o seveda...

 

Kar se ti?e samega vezja ni tak problem, samo ne vem ?e ima M3 enak sub, zaradi priklopa.Lahko ima ?ice druga?nih barv.Montira? lahko sam na lastno odgovornost .

 

Jaz sem dal noter elektrolitskega in dela super.Kateri je bolj?i ne vem.Kupi oba pa probaj,tako lahko najbolj?e

primerja?. ;)

Jaz obi?ajno pri vseh takih visokotoncih uporabljam 100 V.Pomembno pa je, da je elektrolitski kondenzator bipolarni.

 

Kaj pomeni bipolarni ? (a mogo?e to da ni va?no kje je +in kje - )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni

 

Po dolgem ?asu spet malo pi?em na forumu.

 

Za nizkotonca sem naredil vezje in zmontiral, pa deluje super :)

 

Sedaj sem se lotil podviga da bi zamenjal ?e kondenzatorja pri visokotoncih.

 

Delal sem po tem principu:

Zamenjava kondenzatorja

 

 

Naletel pa sem na en problem in sicer sem snel dol obstoje?i kondenzator, sedaj sem pa ugotovil da imam elektrolitski kondenzator, ki ima en pol MINUS

 

Zgleda nekako takole

Objavljena slika

 

Ali kdo ve kako naj ga obrnem, ali mora biti nujno bipolarni?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Spet imam eno te?avico.

 

Razdrl sem visokotonce in dol pobral kondenzatorje, da jih zamenjam z drugimi :)

 

Sedaj pa bi prosil vse, ki so to ?e naredili da mi svetujejo kako pritrditi nove kondenzatorje na pine od starih, saj se cin no?e prijeti na nogice od starih kondenzatorjev.

 

Za odgovore ?e vnaprej hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Spet imam eno te?avico.

 

Razdrl sem visokotonce in dol pobral kondenzatorje, da jih zamenjam z drugimi :)

 

Sedaj pa bi prosil vse, ki so to ?e naredili da mi svetujejo kako pritrditi nove kondenzatorje na pine od starih, saj se cin no?e prijeti na nogice od starih kondenzatorjev.

 

Za odgovore ?e vnaprej hvala

 

Probaj z pasto za cinjenje,segrej pine in bi moralo prijet.Imeti pa mora? kak v redu spajkalnik,nekje 25-45W mo?i z za?iljeno ?pico na koncu (kot pri svin?niku).

Ne cinit z kak?no spajkalno pi?tolo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@lc4: kondenzatorji 4,7 microF 100V so probli?no 2x ve?ji od originalnih, mora? pa paziti, da vzame? BIPOLARNEGA in ne polariziranega kot sem ga dal na sliki.

 

?e glede zamenjave kondenzatorjev na visokotoncih.

 

@Alex, hvala za nasvete, s katerimi si sicer nisem mogel veliko pomagati, saj se cin ni in ni hotel prijeti na nogice starega kondi?a. Imam pa spajkalno postajo od ERSE RDS 80, sem pa tudi iz tega foha.

 

Zadevo pa sem re?il na drug na?in in sicer z votlico za stiskanje ?ic

 

Nekaj tak?nega

Objavljena slika

Potem pa sem zadevo zalil ?e z vro?im lepilom da je bolj fksna.

 

Razlika je o?itna, tako da sem z zadevico zelo zadovoljen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@lc4: kondenzatorji 4,7 microF 100V so probli?no 2x ve?ji od originalnih, mora? pa paziti, da vzame? BIPOLARNEGA in ne polariziranega kot sem ga dal na sliki.

 

?e glede zamenjave kondenzatorjev na visokotoncih.

 

@Alex, hvala za nasvete, s katerimi si sicer nisem mogel veliko pomagati, saj se cin ni in ni hotel prijeti na nogice starega kondi?a. Imam pa spajkalno postajo od ERSE RDS 80, sem pa tudi iz tega foha.

 

Zadevo pa sem re?il na drug na?in in sicer z votlico za stiskanje ?ic

 

Nekaj tak?nega

Objavljena slika

Potem pa sem zadevo zalil ?e z vro?im lepilom da je bolj fksna.

 

Razlika je o?itna, tako da sem z zadevico zelo zadovoljen.

 

Kond. je bipolarni, samo je res le malenkost ve?ji :ne vem: Je pa nek ?ungalunga proizvajalec.

Ni? bom poskusil dobit kaj kvalitetnej?ega in ve?jega.

 

Modifikacija suba :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobil kondenzatorje iz IC Elektronika in so res veliki napram tistim ki sem jih kupil v Italiji.

Proizvajalec-ELKO RAUH baje Nem?ki, dimenzij 10x30 , 4,7mic.F/100V. :bravo:

Zgleda da so mi Italijani podturili navadne elkote, ker zraven kraj?e nogice pi?e NP, ker nisem ravno elektronik sem to opazil ?ele sedaj. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kar se ti?e lotanja -ponavadi pomaga da nogice po?mirgla?!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kar se ti?e lotanja -ponavadi pomaga da nogice po?mirgla?!

 

Jaz pa imam probleme z ?icami v avtih kjer se cin kar no?e in no?e razlit ampak samo be?i iz ?ice. nevem ali ni dobra pasta ali cin ali spajkalnik?? :angry2:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.