Skoči na vsebino

poraba olja mazda 6 136 cd


Priporočeno sporočilo

Olja ne dolivam nikoli saj zdr?i cel servisni interval. Je pa avto pri 123.000km in notri je dragoceno Dexia olje.

 

Dexelia.... liquid gold :) ?al samo po ceni

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vedno sem bil prepri?an, da se to dogaja samo drugim, da se kaj takega nama :ljubezen: ne more zgoditi. In dolgo sem si zakrival o?i :ph34r: pred kruto resnico ki je zarezala v dno moje du?e :(

Moja ga pije :vino:?zmeden?:(:(

In to kar po?teno, takole en litr?ek ga zvrne med rednima servisoma. :angry:

 

E, je... ga, nobena ni popolna :whatever: .

 

Lp M :D

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kadar ga pije liter na 5.000 se ?lovek nehote vpra?a a je res samo toliko kilometrov kot ka?e ?tevec :ne vem:

 

Ja,to pa tudi kak?no olje da? noter,pomoje.Ker ni vsako olje za noter dajat in enako kvalitetno. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ola,

 

zanimajo me va?e izku?nje z porabo motornega olja pri mazdi 6 diesel ter ali je poraba odvisna od vrste olja.

aja,meni porabi castrol TXT cca. 1 liter na 5.000 km. a je to normalno? avto ima 155.000 km

 

hvala in lep pozdrav, R

 

Meni ga ne pije ni? oziroma ga ne dolivam saj zdr?i do naslednjega servisa.Olje je pa "ta bolj?e od mazde za mazdo".Se spla?a malo ve? dati za olje in si brez skrbi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ga pije "ta bolj?ga od mazde za mazdo". Saj, to je to. Jaz njej vse tanarbol? :ljubezen: , ona pa meni takole :(

 

Dva dni nazaj sem "skoraj ?isto po?asi" pripeljal v desni ovinek blizu mojega doma, pa light show z opozorilno lu?ko za olje. Preveril sem koli?ino in je bilo milimeter ali dva nad oznako "min". Dolil pol litr?ka. Moja ima 155 K km.

 

Verjetno je poraba olja eden od indikatorjev kakovosti, ampak a mogo?e kdo ve, kako lahko nek povpre?en uporabnik sam ugotovi, katero olje je kakovostno in katero ne?

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kako bo pri mojem fotru ima sicer ?ele 90 kkm, in od servisa je 10 kkm, pa je na 3/4.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ga pije "ta bolj?ga od mazde za mazdo". Saj, to je to. Jaz njej vse tanarbol? :ljubezen: , ona pa meni takole :(

 

Dva dni nazaj sem "skoraj ?isto po?asi" pripeljal v desni ovinek blizu mojega doma, pa light show z opozorilno lu?ko za olje. Preveril sem koli?ino in je bilo milimeter ali dva nad oznako "min". Dolil pol litr?ka. Moja ima 155 K km.

 

Verjetno je poraba olja eden od indikatorjev kakovosti, ampak a mogo?e kdo ve, kako lahko nek povpre?en uporabnik sam ugotovi, katero olje je kakovostno in katero ne?

 

Lp M

 

Hm,ponavadi,ampar res ponavadi in ne vedno je cena tista,ki to dokazuje in pa reputacija(in ne reklama).

Pa prava viskoznost mora bit za te na?e mazdice.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Fantje in dekleta se mi zdi, da vedno iste zgodbe okol olja. Lohk bi ?e vedel da ni re?eno najdra?je olje je najbolj?e. Kolk vam ga pa kur je pa res odvisno od viskoznosti pa kako voste in koliko voste od menjave do menjave. Drga? pa se mi zdi da je najbolje olivat v ma?ino tiste standarde kakr?ne predpisuje tovarna. ?e vedno se je spla?alo. Z leti se ti spreminjajo, kar pomeni ?e nekomu nekaj ustreza ne pomeni da bo tudi vam ?e nimate enak motor.

Hotu sem povedat, da nekateri pol kupijo ful drago olje, ki je za neke super ?portne motorje, ki se vrtijo ?e enkrat hitreje kot njihov in mislijo kaj so s tem pridobil ne izra?unajo pa stro?ka koliko ve?ji je in kaj bi s to razliko tudi lahko pridobili.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Fantje in dekleta se mi zdi, da vedno iste zgodbe okol olja. Lohk bi ?e vedel da ni re?eno najdra?je olje je najbolj?e. Kolk vam ga pa kur je pa res odvisno od viskoznosti pa kako voste in koliko voste od menjave do menjave. Drga? pa se mi zdi da je najbolje olivat v ma?ino tiste standarde kakr?ne predpisuje tovarna. ?e vedno se je spla?alo. Z leti se ti spreminjajo, kar pomeni ?e nekomu nekaj ustreza ne pomeni da bo tudi vam ?e nimate enak motor.

Hotu sem povedat, da nekateri pol kupijo ful drago olje, ki je za neke super ?portne motorje, ki se vrtijo ?e enkrat hitreje kot njihov in mislijo kaj so s tem pridobil ne izra?unajo pa stro?ka koliko ve?ji je in kaj bi s to razliko tudi lahko pridobili.

 

LP

 

Jap,sej olje Dextelia ,katero predpisuje Mazda,spada tudi med ta olja-dra?ja. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Jap,sej olje Dextelia ,katero predpisuje Mazda,spada tudi med ta olja-dra?ja. ;)

 

Med zlo draga ja. Kaj pa ho?emo ?e pa ne sme vsebovati pepela in ne vem kaj ?e vse zaradi DPF-a.

Kakor si napisal, da si moral dolivati olje med Rimom in Minhnom, pri M5 je ravno obratno, nivo se ti vzdiguje s kilometri (zaradi ?i??enja filtra trdih delcev, ker nekaj nafte vstane v olju), pol pa vedi kdaj zares ima? premalo olja. Verjetno takrat, ko se motor vstavi. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res da nimam m6 mam pa 626 in res da sm z njo naredu sele 3k km sam avto ima 325k km in da je blo od zadnjega servisa vec kot 20k km samo ni blo nobene razlike od takrt ko sem jo dobu pa do zdej.

 

p.s.: olje je zdaj novo total 5W/40

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja prvo kot prvo so kilometri vpra?ljivi, drugi faktor ki pa ni povezan z kilometri je pa na?in vo?nje. kar se pa olja ti?e sem pri svoji laguni dizelki uporabljal elf excellium pa ga je ?rla nekje liter na 15000.

bit podgurc je luksuz!

ni ga vitamina ?ez liter vina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je olje pravo pol ni panike, jaz v svojega ne dolivam nobenega olja, menjam pa ga na 15 kkm in ne na 10 kkm.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja ga tudi pije, not mam castrol edge 5W-30 na servisni interval 15000 1 liter vsak avto pred ?estko je pil ve? tko da je normalno, na porabo 8,5 l dizla na 100 km :ne vem:

 

1 liter na interval?Kar ?ejna ta tvoja 6-ka. ;) Pa povpre?na poraba 8,5l/100?Tudi bogato. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moram priznat da mam te?ko nogo, mam op?utek da je poraba niska :D

 

Sej jaz tudi nisem ne?en z njo(M6 :D ),pa ne pridem nikoli ?ez 7,5...kar je mimogrede astronomska poraba

za Boss-a. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.