Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

ok, mam lungeto na desni roki, ampak obvestilo, ki sem ga prejel danes je pa ?ok:

 

Boss - a sedi??

 

Zaradi homogenega kontroliranja stro?kov je en izmed ukrepov na?ih francozov neautoriziranje stro?kov bencinarskih vozil....navor only!!!

 

Pravilo stopi v veljavo 1.9.2010 postopoma pri obnovi lizingov...se pravi jaz bom na vrsti marec 2011....bom moral spesniti dobro pripravljen argument s plinom orka madona!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj bi sedel :P v na?i firmi smo pred 5 leti tud pre?altal na navor iz bencinarjev.

 

Vem, da si zdele ?isto na tleh ampak bom ?e mal podrezal v rano. Te?ko bo? z CX-7 dokazal, da se na plin + bencin ceneje vozi? kot, ?e bi ga mel na navor. Poskusi pa le sej zgubit nima? kej v vsakem primeru ti bodo ?e vedno stro?ke goriva krili - se bo pa pa? nafta v motorju pretakala. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj bi sedel :P v na?i firmi smo pred 5 leti tud pre?altal na navor iz bencinarjev.

 

Vem, da si zdele ?isto na tleh ampak bom ?e mal podrezal v rano. Te?ko bo? z CX-7 dokazal, da se na plin + bencin ceneje vozi? kot, ?e bi ga mel na navor. Poskusi pa le sej zgubit nima? kej v vsakem primeru ti bodo ?e vedno stro?ke goriva krili - se bo pa pa? nafta v motorju pretakala. :hudicek:

 

firmo ?ist razumem, avti so najem (lizing) in se ne vlaga v njih, medtem, ko je gorivo stro?ek.

 

ampak kot zunanji sodelavec imam nekaj fleksibilnosti, predvsem v tem tudi da je avto ze v pogonu....:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi kdo CX-7? :whatever:

 

Pa kaj si ti en model, doka?i jim kolk je cnej vzdr?evanje tvojega cx, v primerjavi z cx 2.2 navor, pa da vidmo kaj bodo pol rekli na vse to, pa nared ?e izra?un kolk te stane en al pa drug na servis, pa bo? pol vidu kako se bodo odlo?l.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj si ti en model, doka?i jim kolk je cnej vzdr?evanje tvojega cx, v primerjavi z cx 2.2 navor, pa da vidmo kaj bodo pol rekli na vse to, pa nared ?e izra?un kolk te stane en al pa drug na servis, pa bo? pol vidu kako se bodo odlo?l.

 

Kaj pa ?e bojo rekl: "fante, pa zakaj pa je govora o primerjavi stro?kov s cx7 2.2., dobu bo? enga Francozarja, pa basta!" :harhar:

 

Jz pa sm meu total bedne sanje - isku Laguno po celmu Kamniku, pa nikokr se spomnu ke sm jo pustu (vedu sm sam da to mben ne krade, ker so baje ?iva jetra od avta! :P ) :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se prav... "game over" , kaj pa ma? alternativo...

 

ni se game over, ampak moram pa zacet razmisljat o tem just in case, ker cx7 ne prodas cez noc.

 

Ne gre se za dokazovanje, gre se za nova dolo?ila v katere cx-7 tudi malo ne spada. Primer:

 

SUV, terrain vehicles strictly forbidden...

 

pa sej veste men podjetje krije vse, od avta do celotnih njegovih stroskov, zato rade volje ubogam, zoprno je to da bi ga imel, pa da sem vanj tudi sam nekaj dal...

 

Drugace pa moje mnenje ostaja a tudi ?e vozim kio ceed mi je ok, avto je avto. CXa je pa muco ?koda.

Verjetno bom dal oglas s 'ceno' in pocasi poizkusal, ?e bo pa ugodna prilika pa pa? - navsezadnje zaslu?im tudi osebno, razlika med prodajno vredostjo in preostankom lizika je moja, in ni ve? mala :blush:

 

ne me kurcat za slovnico mam sam levo roko.........

 

Alternativa, v tem primeru grem nazaj na TDI - TDI 143KM poraba 5,5L, kesel 70L (range 1200km :jupiii: ) karavan z vso opremo za 20k? - tega ne najdem pri mazdi 6, pa kokr se loh se trudim...

 

SE VEDNO 1. izbira CX7!!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj si ti en model, doka?i jim kolk je cnej vzdr?evanje tvojega cx, v primerjavi z cx 2.2 navor, pa da vidmo kaj bodo pol rekli na vse to, pa nared ?e izra?un kolk te stane en al pa drug na servis, pa bo? pol vidu kako se bodo odlo?l.

 

Ni ceneje, ker tista razlika v servisih se anulira pri registraciji. (200-400?)

 

Pri gorivu pa ?e ra?unamo porabo po tehni?nih podatkih iz prospekta:

 

2.2 diesel =7,5l/100km ... cena na 10.000km = 874,5?

2.3 bencin=10,4l/100km (recimo 70% plina in 30% bencin) 509,6? (plin) + 387,8? (bencin) = skupaj 897,4?

 

Ker pa vemo, da poraba s prospektov je bolj bla?ev ?egen in je v praksi ve?ja za cca 15%

 

2.2 diesel 8,6l/100km = 1003?

2,3 bencin 12l/100km 562? (plin) + 447? (bencin) = 1009?

 

Razlika je tako resni?no minimalna oz. je skoraj ni tako, da ti predlagam, da mogo?e vztraja? na tej trditvi, da je vseeno al ma? benz/plin al pa diesel in da menjava ni smiselna.

 

Bo pa problem, ker ?e bodo vztrajali na avtu s porabo recimo okoli 6,5 realno (Mazda 6, Passat, Accord ipd) pa bo? te?ko konkuriral z dobrim argumentom (na tiso? torej 758? stro?ka) saj je to vsakih 10.000km 250? prihranka. ?e dela? letno torej 30.000-40.000km = razlike solidnih 750-1000?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti ampak, ?e ti slu?ba daje avto in krije ve?ino stro?kov nima? kaj jamrati. ?e bi meni dali avto bi mi bilo ?isto vseeno, ?e je bencinar ali dizel. ;)

 

To?no tako, mislim da je od mene fair, da sploh ne spra?ujem, tudi drugi avto bo ve? kot dober, se zavedam, jamram ker bi se moral posloviti od CX-a, kar pa je o?itno neizbe?no.

 

Do takrat pa ostaja zvest spremljevalec, in tudi jaz ga rihtam in vzdrzujem do konca :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to ne vem. Vem pa, kater avto je najhitrej?i po makadamu.

Slu?beni. :harhar:

 

mislm da je kar isti odgovor

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to je reklama za ohranjenost, zdej ko ga lih prodaja?? :harhar::hudicek::blush:

 

a?

 

to je odgovor na mazdamanovo vpra?anje.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oprosti ampak, ?e ti slu?ba daje avto in krije ve?ino stro?kov nima? kaj jamrati. ?e bi meni dali avto bi mi bilo ?isto vseeno, ?e je bencinar ali dizel. ;)

 

Js bi ?iht zamenjal ?e bi mi poturil navor + pokril VSE stro?ke.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js bi ?iht zamenjal ?e bi mi poturil navor + pokril VSE stro?ke.

 

svet ni popoln :blush:

Me bo? pa peljal kdaj kak krog pliz

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.