Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Boss ta ?len je dokon?an in je temeljni ?len za vse nadaljnje. Evo ga http://www.zakonodaja.com/zakoni/iv/3/oz/c...1.clen/481.clen , zanimivi so tudi naslednji ?leni. Za te te?ave je odgovoren proizvajalec, se pravi direktno se obrni na uvoznika in oni morajo to naprej rihtat. Zato je pa najbolje da gre do odvetnika in naj se odvetnik meni z njimi (uvoznikom), avto bi pa na servisu pustil in naj ga testirajo in pri prevzemu pisno zagotovijo da je z avtom tako kot mora biti. Z lepo besedo se nikamor ne pride njim pa ni v interesu da avto zamenjajo in to je dejstvo, glede na to kar je zadnji? napisal, da je bil vzrok v slabem kontaktu med relejem in ?rpalko, je bil ?e takoj en bullshit ker nimajo pojma kaj je narobe. Oni zavla?ujejo da bo avto iz garancije potem pa ostane? sam s svojo prazno denarnico. Narest je treba ?talo in je**t vse vsem po spisku tam po servisu in pred vsemi strankami, pa? ?e ne znajo popravt naj dajo drug avto. Suicidal se ?udim da se ti ni ?e zme?alo ko si skos po servisih z novim avto. Odvetnica Zveze potro?ni?kov Slovenije je, ga. ?iva Drol Novak tko da se obrni na njih. Na tvojem mestu bi se pisno za?el pogovarjati s servisom, ker ti nikoli nisi dobil nazaj iz servisa brezhiben avto, da bo? imel vsaj dokazila kaj pa kako ste se menili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 87
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Besedna zveza "primerni rok" v pravnem smislu ne pomeni ni? saj mora biti to?no dolo?ena ?asovno, ker za stranko je primerni rok recimo dva dni, za serviserje pa dva meseca. Zato je obvezno treba operirat s ekzaktnimi ?tevilkami. V enem ?lenu mora biti tudi to?no zapisano koliko je ta rok.

 

Druga?e pa v strnjeni obliki napisano velja naslednje

 

http://www.uvp.gov.si/si/praktikum/garanci...lovanje_stvari/

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, samo on ni nikoli prejel nazaj iz servisa brezhiben avto, to je dejstvo. Okvare se ponavljajo kljub temu da je bil avto vedno na servisu in upam da ima vso zbrano dokumentacijo glede tega. Zato pa naj stopi do odvetnika ki se na te stvari spozna in bo sestavil dopis, da ne bo prevzel avta dokler ne bo vse tako kot je potrebno. Zadeva je ?e tako dale? da jo posameznik ki je laik ne more re?iti sam, kaj pa oni delajo se pa vidi in je o?itno, zavla?ujejo da bo konec garancije in bojo re?eni tega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bojo, ker vsaki?, ko ni popravljeno je to REKLAMACIJA na garancijsko popravilo. To ni vezano na potek garancije ampak je ponavadi ?est mesecev od popravila in ?e se ponovi morajo ponovno izvesti poseg brezpla?no pa ?etudi je avto izven garancije tako, da glede tega ne bi smelo biti te?av.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bojo, ker vsaki?, ko ni popravljeno je to REKLAMACIJA na garancijsko popravilo. To ni vezano na potek garancije ampak je ponavadi ?est mesecev od popravila in ?e se ponovi morajo ponovno izvesti poseg brezpla?no pa ?etudi je avto izven garancije tako, da glede tega ne bi smelo biti te?av.

 

Boss,na ?alost oni ne gledajo tako na zadevo kot ti.Meni je ?ef Mazde Slo.-reklamacijski oddelek,lepo "razlo?il",da nisem bil 4 X za isto stvar med garancijo pri njih,ampak,da je bila najbr? vedno druga napaka. :whatever:

Ko sem mu odgovoril,da so vedno gorele iste lu?ke(tudi sliko sem mu pripopal) mi je spet ponavljal isto ?torijo

o mo?nih razli?nih okvarah-?etudi sem mu omenil,da je to kar pogost pojav pri M6 in je ?e skoraj konstrukcijska napaka.Spoznal sem,ko mi ni ve? odgovarjal na mejle,da se naj lepo slikam in kupim kos sam.

Potem sem pisal v Avstrijo,kjer pa mi do danes po par mesecih sploh niso odgovorili.

Tako,da mislim,da je sedaj skrajni ?as,da se nekaj ukrepa dokler je avto ?e v garanciji.Potem vidim,da se nima? ve? s kom pogovarjati.

Vsak odgovor se za?ne z Na ?alost.... <_<

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss,na ?alost oni ne gledajo tako na zadevo kot ti.Meni je ?ef Mazde Slo.-reklamacijski oddelek,lepo "razlo?il",da nisem bil 4 X za isto stvar med garancijo pri njih,ampak,da je bila najbr? vedno druga napaka. :whatever:

 

Ja, ja bo nato to pravljico razlo?il ?e tr?nemu in?pektorju kasneje pa ?e na sodi??u ?e bo treba. Tr?ni in?pektor mora narediti obisk, ?e jih stranka prijavi in takrat je tudi pri njih veselo.

 

Ko sva z Boj?em imela firmo sva 1x fasala tr?nega, ker je stranka napisala prito?bo ?ez eno xy podjetje v tem dopisu pa je bila omenjena tudi najina firma saj sva midva dala stranke podatke o tej XY firmi in jih je nato sama poklicala ter se sama menila za storitev.

 

Sploh ni stranka iskala krivde pri nama ampak in?pektor je pa pri?el na obisk in to ni bil vljudnostni obisk s kavico in pi?kotom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ja bo nato to pravljico razlo?il ?e tr?nemu in?pektorju kasneje pa ?e na sodi??u ?e bo treba. Tr?ni in?pektor mora narediti obisk, ?e jih stranka prijavi in takrat je tudi pri njih veselo.

 

Ko sva z Boj?em imela firmo sva 1x fasala tr?nega, ker je stranka napisala prito?bo ?ez eno xy podjetje v tem dopisu pa je bila omenjena tudi najina firma saj sva midva dala stranke podatke o tej XY firmi in jih je nato sama poklicala ter se sama menila za storitev.

 

Sploh ni stranka iskala krivde pri nama ampak in?pektor je pa pri?el na obisk in to ni bil vljudnostni obisk s kavico in pi?kotom.

 

No,sej v tej smeri mislim,ja.Ravno sedaj sem se vrnil od mehanika.On je imel podobno zgodbico pri

nakupu Lade njive (rabil jo je za vleko vozil).Kupil je novo.Takoj na novi ni delal ventilator,prema je mo?no

?kripala in nad 3000 obrati je bila ma?ina sumljivo glasna.Vozil jo je pridno na servis (zanimivo-avto plus kamor jaz med garancijo mojo mazdo <_< )in vedno je bila ista pesem.Ko je bilo ?e 3 mesece do izteka garancije je klical glavnega uvoznika v Lj.Le-ta mu je prisluhnil in mu dejal,da bo tako in tako pri?el in?pektor v KP zaradi ene druge stvari in da ga bodo poklicali,ko bo tam.

Res so ga poklicali in odlo?il se je,da bo ?el na probno vo?njo.Ker je bila ?e zima,je hotel pri?gati ventilator za sprednje ?ipe.Valjda ni delal.No,je rekel moj mehanik,to je prva napaka.Nato je zapeljal na makadam in skoraj so pusti premo tam.To je druga napaka.No,je rekel in?pektor,motor pa res dela normalno.

Ja,je rekel,do 3000 obratov.Naj poskusi vi?je.In res je za?el sumljivo ru?it.

 

Zamenjali so komplet motor,ventilator in prednjo premo.Tam na servisu je bil to?no mesec in pol.Ko so ga poklicali,je pri?el ponj.Toda namesto,da bi ga peljal domov ga je prodal kar na avto plusu.

 

Rekel mi je,da ko bo avto na servisu,ne podpisat prevzema ,dokler ti pisno ne jam?i kdo od zgoraj,da je napaka 100% odpravljena.Vsa kasnej?a popravila v zvezi z tem naj krijejo oni in ne ti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rekel mi je,da ko bo avto na servisu,ne podpisat prevzema ,dokler ti pisno ne jam?i kdo od zgoraj,da je napaka 100% odpravljena.Vsa kasnej?a popravila v zvezi z tem naj krijejo oni in ne ti.

 

Mislim, da je to edini pravi na?in..... <_< na ?alost ....?udi me, da si to privo??i servis, ki je "baje "dober.... ?zmeden?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je to edini pravi na?in..... <_< na ?alost ....?udi me, da si to privo??i servis, ki je "baje "dober.... ?zmeden?

 

Vsi servisi so ve? ali manj enaki-va?ni so mojstri,ki tam delajo.In vsi imajo verjetno omejen budget za popravila v garanciji.Zato so v italiji na brzino ukinili 5-letno garancijo za Mazde 6.Le zakaj neki? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, danes sicer brez slike, je pa moja M6 SPC 2,3i GT spet z avtovleko pri?la na servis v BTC-ju. Saj nisem bil dale? - v Zupan?i?evi jami.

 

Je bilo pa tako:

 

Vo?nja iz Ajdov??ine, dostavil kolegico v Zup. jamo. Ugasnil avto. ?el v trgovino, v?gal avto in se prepeljal ?e v bli?njo trgovino (v prvi niso imeli kvasa :P ), ugasnem avto. Pridem iz trgovine (dobil kvas), avto ni ve? v?gal. Bil je cca. 5 minut na soncu, senzor je kazal 16ºC. Potem pa klic na MES in tako naprej.

 

Je mo?no, da je tudi 100km dolga pot iz Ajdov??ine pripomogla k nev?igu? Ker tistih 5 minut na soncu najbr? ni krivo. Pa najbr? mi bo jutri na servisu v prvo v?gala, kajne.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, danes sicer brez slike, je pa moja M6 SPC 2,3i GT spet z avtovleko pri?la na servis v BTC-ju. Saj nisem bil dale? - v Zupan?i?evi jami.

 

Je bilo pa tako:

 

Vo?nja iz Ajdov??ine, dostavil kolegico v Zup. jamo. Ugasnil avto. ?el v trgovino, v?gal avto in se prepeljal ?e v bli?njo trgovino (v prvi niso imeli kvasa :P ), ugasnem avto. Pridem iz trgovine (dobil kvas), avto ni ve? v?gal. Bil je cca. 5 minut na soncu, senzor je kazal 16ºC. Potem pa klic na MES in tako naprej.

 

Je mo?no, da je tudi 100km dolga pot iz Ajdov??ine pripomogla k nev?igu? Ker tistih 5 minut na soncu najbr? ni krivo. Pa najbr? mi bo jutri na servisu v prvo v?gala, kajne.

 

Suicidal pri tebi je verjetno kak?na podobna napaka kot neko? na mojem Pugiju. :whatever: Isto se ti dogaja.

Napaka nekje na elektriki-kabli in to.

Naredi,kot sem ti svetoval.Ko te kli?ejo z servisa jim ne podpi?i ni?esar,dokler ti kak "?ef" odzgoraj ne napi?e ?rno-na-belo,da so odpravili napako in da jam?ijo,da bodo krili stro?ke oni tudi po poteku garancije.

Druga ti ne preostane.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar sem do sedaj podpisoval, so bili samo delovni nalogi. Prevzemov avta mi sploh niso dali za podpisat.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem dobil klic iz servisa. So se odlo?ili, da mi bodo zamenjali vse kablovje. Je rekel gospodi?, da prej so zamenjali srce avta, pa ni pomagalo, zdaj bodo pa ?e o?ilje. Aja, pa dobil sem spodoben nadomestni avto:

 

post-427-1225815763_thumb.jpg

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...sem ti rekel,da morajo ?e kable-?ile pregledat. :bravo:

To nadmestno vozilo je pa kar primerno nadomestilo.Kaj pa...ni? ni?,sem mislil,da bi probal ga zamenjat za tvojega.Kaj pa,?e ti bi uspelo?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...sem ti rekel,da morajo ?e kable-?ile pregledat. :bravo:

Kaj pa...ni? ni?,sem mislil,da bi probal ga zamenjat za tvojega.Kaj pa,?e ti bi uspelo?

 

Niti slu?ajno mi ni toliko v?e?, kot moja original. Tale ni 2,3 (vsaj po pospe?kih sode?), nima vse tiste opreme zaradi katere sem jaz svojo kupil (navigacija, leder zici, gretje sede?ev, park. senzorji ...), res pa je, da tale vsaj v?ge, he he.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti slu?ajno mi ni toliko v?e?, kot moja original. Tale ni 2,3 (vsaj po pospe?kih sode?), nima vse tiste opreme zaradi katere sem jaz svojo kupil (navigacija, leder zici, gretje sede?ev, park. senzorji ...), res pa je, da tale vsaj v?ge, he he.

 

Sej sem se samo hecal.Valjda je tvoja-na?a bolj?a. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti slu?ajno mi ni toliko v?e?, kot moja original. Tale ni 2,3 (vsaj po pospe?kih sode?), nima vse tiste opreme zaradi katere sem jaz svojo kupil (navigacija, leder zici, gretje sede?ev, park. senzorji ...), res pa je, da tale vsaj v?ge, he he.

 

Dr?im pesti da bo po menjavi o?ilja tvojih te?av z v?iganjem konc :danzoman:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?im pesti da bo po menjavi o?ilja tvojih te?av z v?iganjem konc :danzoman:

 

Mislim, da nih?e bolj kot jaz.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V?eraj sem izvedel, da so moji kabli ?e v Belgiji in da se bom z nadomestno 6ko vozil ?e en teden. :whatever:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.