Skoči na vsebino

Domače živali


qwerty

Priporočeno sporočilo

Tegale sem zadnjic ujel na Youtubu ... Potrpezljivost na visku :) ... lahko bi rekli tudi ignoranca ...  :jezicek:

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 503
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pa ga imamo. 7mese?ni kavalir Xendo (fotr se ?e zajebava da je Xenon) :) . Zaenkrat nam gre privajanje super. Na svoji 1. razstavi, je bil ocenjen kot zelo perspektiven. Sicer se mi s tem ne bomo nevem kaj profi ukvarjali, malo pa bomo probali. Povsod je zraven in samo stiskal bi se:)

post-8021-0-53964800-1425989480_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ga imamo. 7mese?ni kavalir Xendo (fotr se ?e zajebava da je Xenon) :) . Zaenkrat nam gre privajanje super. Na svoji 1. razstavi, je bil ocenjen kot zelo perspektiven. Sicer se mi s tem ne bomo nevem kaj profi ukvarjali, malo pa bomo probali. Povsod je zraven in samo stiskal bi se:)

 

 

Potem se pa sigurno vidimo na Hru?ici :D

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem se pa sigurno vidimo na Hru?ici :D

Ti ima? mastife? Al sem pome?ala. ?ivimo ?isto blizu in gremo vsako leto pofirbcat. Oktobra gre na vzrejno oceno. Se sli?imo s prej?nimi lastniki. Ti si pol v tem ?poslu? razstave ipd.? Mi lahko ?e da? kak?en nasvet ipd. kar se tega ti?e. Nisem ?la ?e niti pogledat kolk to stane:)? Danes ima ?e pavzo in po?ivanje, igranje potem pa po?asi za?nemo z u?enjem osnov ipd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ima? mastife? Al sem pome?ala. ?ivimo ?isto blizu in gremo vsako leto pofirbcat. Oktobra gre na vzrejno oceno. Se sli?imo s prej?nimi lastniki. Ti si pol v tem ?poslu? razstave ipd.? Mi lahko ?e da? kak?en nasvet ipd. kar se tega ti?e. Nisem ?la ?e niti pogledat kolk to stane:)? Danes ima ?e pavzo in po?ivanje, igranje potem pa po?asi za?nemo z u?enjem osnov ipd.

 

Jap, mastifke :)

 

Jaz se ?ele uvajam v ta "posel" :) Razen, da ga navadi na komando "stoj" in pa da ga navadi? na razstavni povodec, ti ne vem svetovat. ?imve? ga postavljaj v razstavno pozo. Pa lahko "trenirata" laufanje v ringu, da ujameta tist taprav tempo. Drugega pa nima? kaj :D Prijava za mladi?e in najmlaj?e je 20?, za vse ostale pa 30? do 30.4. Vidva gresta verjetno v razred mladi (9-18m)?

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh pa ja ne kupujete pse da jih vozite na razstave pa potem hvalite kako mate lepe pse....

To je cloveska norost....oz maltretiranje zivali v namen posla (prodaje mladicev)

Kaj ma pes od tega? Moj ima multichampion starsevski rodovnik pa sem ga po moje resil, da zivi kot pes in ne proizvod....in da ima familija od njega veselje in pozitiven ucinek

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno bom mogo?e pozkusila in vsake tolko za svoje veselje.Prvotno je to pes zame oz.dru?ino.Se pa strinjam,da je okrog tega res prevelika ?tala. Danes za?neno z u?enjem prve komande:)Se je ?e o?itno bolj udoma?il in privadil.Hvala za nasvete.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker samo mladica lahko vzgojis kot je treba in se samo mladic lahko naveze na otroke..

Psu iz zavetisca ali psi drugega lastnika (vzgoje) ne bom zaupal svojih otrok. Ker odrasle pse oddajajo zaradi bolezni, napadalnosti....kraje

 

Mogoce se kaj?

Ne obracaj mojih besed, ocena na razstavi da ima mladic cim vecjo prodajno ceno in vzreknik renome nima nic s tem da kupis mladega zdravega psa ki bo del TVOJE druzine

So tudi psarne ki imajo skrb za rodovnik in ne nazive

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No potem bi pa kupil psa v psarni, kjer delajo na tem, da prodajajo zdrave mladi?e, ne pa nazive star?ev.

 

Moje psice sta obe iz to?no takih psarn.  Brez nazivov. In tudi jaz ne vozim pse na razstave zaradi nazivov, ampak iz drugih razlogov. Psa nisem kupila na Finskem zaradi nazivov, ampak zaradi porekla. In sem na?rtno iskala takega psa (o?e mladi?ke je uvo?en iz Nepala), tako da ima psica samo pogojni rodovnik.

 

Tako, da mogo?e bi se lahko dr?al lastnih nasvetov a ne? :)

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kdo te napada? Se opravicujem ce sem stopil na zulj lastnika ki mu pes pomeni vec kot vse ostalo.sicer pa papir vse prenese. Ja in prodali so mi ga z veterinarskim certifikatom Heart 0 pa te sranja za srce...

 

Vidis zdaj bos lahko rekla da imajo starsi poreklo iz tam pa tam....

 

Prosim potem da objasnis zakaj psa na razstavo ce ne zarad titul? Promocijo pasme lahko tudi prek neta

 

Nisem pa vedel, da ce nemskega boksarja, angleskega buldoga, francoskega buldoga kupis v Sloveniji z rodovnikom, da nima pravega porekla....svasta res

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kdo te napada? Se opravicujem ce sem stopil na zulj lastnika ki mu pes pomeni vec kot vse ostalo.sicer pa papir vse prenese. Ja in prodali so mi ga z veterinarskim certifikatom Heart 0 pa te sranja za srce...

 

Vidis zdaj bos lahko rekla da imajo starsi poreklo iz tam pa tam....

 

Prosim potem da objasnis zakaj psa na razstavo ce ne zarad titul? Promocijo pasme lahko tudi prek neta

 

Nisem pa vedel, da ce nemskega boksarja, angleskega buldoga, francoskega buldoga kupis v Sloveniji z rodovnikom, da nima pravega porekla....svasta res

Nisem govorila za te pasme, govorila sem za mojo pasmo. Zakaj? Zato, ker 95% evropskih legel ima zadaj popularne samce (razstavne pse),..kar pomeni, da prihaja do inbreedinga - uni?evanje pasme. Torej prosim, da tudi ti ne obra?a? mojih besed okol, ker nimam pojma o buldogih, bokserjih etc. In nisem govorila od njih.

 

 

Druga?e pa, iz mojih opazovanj,..na razstavah naj.... tamale pasme (yorkshirci, shih-tzuji etc), ker so 50% ?asa na mizi in ska?ejo okoli njih s krta?ami, spreji etc...prpipeljejo jih s povito dlako, oble?ene v svilene pajacke (da ne po?kodujejo dlake),..in ti psi trpijo 100% ?asa, ?e najbolj? se jim godi ko so v ringu.

Medtem ko recimo TM-ji pa ve?ino ?asa tako ali tako prespijo in dejansko zaradi 5min v ringu ne vidim nekega hudega trpljenja.

 

Torej zakaj razstave? Zaradi navezovanja stikov z drugimi vzeditelji, zarad u?enja (mojega), zaradi izmenjave izku?enj etc (kar sorry net tega ne nadomesti, pa imam kar nekaj prijateljev na fb iz teh krogov). Zaradi same izku?nje. Plus tega je tudi za psa dobra socializacija. Sicer pa ne vozim pse po vseh mo?nih razstavah ampak izberem 2,3 letno na katere gremo. Za naziv ?ampionata pa rabi? 4 nominacije. ?e kaj?

 

Kar se pa samih ocen ti?e, pa Sega ne dosega ne vem kak?nih rezultatov, ki bi odtehtal prijavnino (za TDE sem dala 50? dobila je pa oceno 4), zakaj? ker ni po kitajskih standardih, ki so nekaterim sodnikom bolj v?e? od pristnih tibetancev.

 

 

 

Od kje ti pa to, da mi pes pomeni ve? kot vse ostalo, pa spet,..ve? samo ti kako si razbral to iz mojih postov, meni je pa po pravici vseeno, tako da misli si svoje, jaz si bom svoje pa bomo vsi sre?ni.

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

ooo js pa tok sovra?im ma?ka v postli (na? doma ima dolgo dlako) in mi mami postlo zavaruje z enimi tremi plastmi dlake (ker ma?k pa lih tm najraj spi) :angry2: sicer ga sestrica skos prestavlja na njegovo, pa vedno kadar sem ga tam videla sem ga dol spodila, pa se ga ni ni? prijelo..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eee moj prvi boxer je bil Flip :), huda sta, a je to belgijc al border

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.