Skoči na vsebino

POMO?... Kaj nardit?


qwerty

Priporočeno sporočilo

Tole mi dela... Me?e nek "nv4_disp" error vn... Nisem edini...

Lahko par ur igram BP, ko pa se spovne ?tekat, pa nardi vsaki? to ko pridem v igro...

 

I reinstalled, uninstalled, updated, uninstalled again, installed an older driver, installed the driver that came with my card, updated the motherboard chipset drivers, uninstalled and reinstalled them again, anyway, the point is I've tried every possible combination to fix this and I'm still getting this error. The card isn't overheating either (idle temperature is about 48C, on load it'll go up to 68C, no more than that).

 

Out of curiosity, I decided to install some games to see if it was related to an specific game or something, and all of them worked just fine, even with everything set to high/maximum. Didn't notice anything weird in them, they were Bioshock, Assassin's Creed, Need for Speed Undercover and Tomb Raider Underworld. They run perfectly, however, every now and then I get this error involving the file nv4_disp.dll, then Windows looks like 3.11 instead of XP and I have to reboot. Oh, one that didn't run properly was Dead Space which wasn't so bad when I was using a geforce 8600gt, but with the 9800GT now, it runs fine for a few minutes then it freezes and the next thing I see is a huge mix of textures and pretty much everything looks out of place.

 

I've had the card for about a month and faced this error about 20 times. Sometimes I can play games a couple of hours everyday and nothing happens, and sometimes I'll get this three times in a row in about 15 minutes.

 

Some people even told me my PSU could be causing this, but I don't think so since it's not mentioned in the FAQ and sometimes I can play games for hours without seeing this. Once I even let the PC running Assassin's Creed while I was away for the night, and that was some good 12 hours of Altair just looking down from some viewpoint.

same thing it's happening to me. Sometimes you play for 10 hours and nothing happens and some other time the game just freezes and I get that error with "the nividia dislplay has stopped working..."(and the rainbow colors and then you have to reboot). I got those errors on Crysis, GTA4, GRID (when you play with high detail and aa) but I played other games with no problems (Dead Space, Fallout 3, Assassin's Creed,Farcry 2). Some say that the amps on the PSU that's causing these problems because I don't think it's the temperature. I have a 450W PSU with 14A / +12V1 and 16A / +12V2.

ProStreet

Objavljena slika

 

Ko mi uspe vn iz igre ki zmrzne z CTRL+ALT+DEL po 1000 poskusih pridet...

Objavljena slika

 

ProStreet

Objavljena slika

 

Sporo?ilo

Objavljena slika

 

Drugod isti problemi... Na mimovrste se delajo ?ohjene...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 51
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Delam z ra?unalniki, samo ne s takimi, ki bi rabili hude grafike...

 

Po mojih izku?njah pa se mo?ne slede?e okvare:

 

1.) popolnoma zapra?ena grafi?na kartica, ko se segrejejo zganjajo fuka in pol

 

2.) zna bit hin spomin na grafiki

 

Kot prvo pa poglej, ?e ima? zadnje gonilnike za svojo grafiko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Delam z ra?unalniki, samo ne s takimi, ki bi rabili hude grafike...

 

Po mojih izku?njah pa se mo?ne slede?e okvare:

 

1.) popolnoma zapra?ena grafi?na kartica, ko se segrejejo zganjajo fuka in pol

 

2.) zna bit hin spomin na grafiki

 

Kot prvo pa poglej, ?e ima? zadnje gonilnike za svojo grafiko.

 

Gonilnike sm vse sprobal... ostarih do najnove?ih... Brez uspeha... <_<:(

 

A je bila (in ?e je?) grafika kdaj overclockana? ?e je nastavi ni?je frekvence in poskrbi za hlajenje.

lp, Ale?.

 

Pregreva pa se, ampak ne do meje reseta po moje... sam ma hlajenje duplo... ?e vent piha na njooo...

 

So me na nek acord-92 napotili da so zastopnik za Leadtek.. Kdo ve kaj ve??

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to je ta, ko so bile neke slikce vodnega v pohvalite se? ?e ja, potem je ?as da pravilno zmontira? vodno :P ?e so se seveda simptomi pojavili sedaj ko je vodno :P

lp, Ale?.

 

vodno je na procesorju... grafa ma ?e stock killer.. To se pa pojavlja ?e vsaj mesec dni... sam zdej mi je prekipel...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko, da je hladilno rebro odstopilo oz. odlepilo od procesorja pa ne hladi ve? v redu. Odstrani rebro, spucaj proc in zadnjo stran hladilnika ter kapni termalno pasto pa skupaj sestavi. Preveri, ?e hladi OK.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko, da je hladilno rebro odstopilo oz. odlepilo od procesorja pa ne hladi ve? v redu. Odstrani rebro, spucaj proc in zadnjo stran hladilnika ter kapni termalno pasto pa skupaj sestavi. Preveri, ?e hladi OK.

 

pa sej zdej se ne greje ?ez kaj vem 65 ko sem porihtal hlajenje (dva tedna nazaj) pa ?e vseeno errori :(

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi gigabajtovo pa si zamagal ne pa nek leadtek chepashit. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po?lje? jo na mimovrste...ko grafo dobijo jo pa po?ljejo na accord kater je uvoznik za leadteka ?e se ne motim...in naj se potem oni drkajo z njo...za ziher pa magari se sprintaj te screenshote ali pa na en cd prilo?i, zraven pa ?e kar se da podrobno opi?i te?ave in kdaj se to dogaja (sestavi? en lep dopis pa je)....ponavadi ni blo problemov pri accordu, so ?e skorej vse zamenjal..

 

pa velik uspeha

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po?lje? jo na mimovrste...ko grafo dobijo jo pa po?ljejo na accord kater je uvoznik za leadteka ?e se ne motim...in naj se potem oni drkajo z njo...za ziher pa magari se sprintaj te screenshote ali pa na en cd prilo?i, zraven pa ?e kar se da podrobno opi?i te?ave in kdaj se to dogaja (sestavi? en lep dopis pa je)....ponavadi ni blo problemov pri accordu, so ?e skorej vse zamenjal..

 

pa velik uspeha

 

?ude?no ozdravela ko sm nek fajl zamenjal...

se pa tak ne sekiram...

 

am poky :D tvoja priljubljena GTX pride :hohoho: GTX260 EXTREME Core 216 896MB :rispekt:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kdo ga pa napaja? elektrarna za bajto :D

 

Loh pa namesto vsega tega stisnes gumb shutdown in gres malo na zrak.... :jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Loh pa namesto vsega tega stisnes gumb shutdown in gres malo na zrak.... :jupiii:

 

al pa za babam. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

bom kar tukaj vpra?al

 

kaj bi bilo mozno narobe .. sformatiral diske na nowo nalo?il XP-je vse potrebne drajverje itd scene dal gor ...

 

ko pa dam kabl za modem noter se mi pa ra?unalnik obesi oz ga zazene v varnem na?inu .. druga?e pa dela normalno ..

 

:S

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom kar tukaj vpra?al

 

kaj bi bilo mozno narobe .. sformatiral diske na nowo nalo?il XP-je vse potrebne drajverje itd scene dal gor ...

 

ko pa dam kabl za modem noter se mi pa ra?unalnik obesi oz ga zazene v varnem na?inu .. druga?e pa dela normalno ..

 

:S

 

a modem se uporabljas? :hudicek:

 

najdi zadnje driverje za ta modem, pa poglej ce je v biosu enejblan

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po vsej verjetnosti da se no :)

druga?e pa gonilniki so v biosu je odprt samo problem je samo da dam kabl v "mrezno" se mi ugasne monitor in zamrzne pa ni vazno a sm v windowsih al pa v biosu ..

kej tazga pa ?e ne!

 

?Aki mal kabel v mre?no in modem sta pa 2 ?ist razli?ne zadeve ?zmeden?

 

Kaj tebe zdaj mu?i dejansko

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.