Skoči na vsebino

Pokanje v volanu Mazda 6


Priporočeno sporočilo

?ivjo!

 

Pri Mazdi 6 2007, 25 000 km mi nekoliko poka v volanu, ko ga guncam levo desno ?e je ugasnjen avto. Ko ga pri?gem, pokanje izgine a se ob?asno ponovno pojavi. Kolega, ki je mehanik pri Mazdi, pravi da tako pokajo vse Mazde 6. OK, sicer mu verjamem, a sedaj ko sem pozoren na to pokanje sem ves bolan zaradi tega. Ali je res normalno da to poka? V?asih ?utim to pokanje tudi na pedalu zavore, ?e jo ti??im in guncam volan sem in tja.

 

Pa da se ne bo prosim kdo na?el in rekel, da je to zato ker sem jo pripeljal iz Nem?ije, ker takih ne rabim. Edino ?e v nem?ke vgrajujejo "?vohnej?e" dele podvozja, ker imajo lep?e ceste kot na?e kozje steze.

 

Avto je itak v garanciji, vendar se ga tud men ne da skoz neki po servisih vla?it. Nisem zato Mazde kupu, pol bi raj? na Fiatu ostal.

 

Hvala za info

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 52
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Zdravo imam isti problem samo da imam jz letnik 2005 in 185 000 prevo?enih in me dokaj isto moti. Sem dau enemu mehaniku prvo za pogledati in preden je avto probal ga je dvignil in rekel da je use ok. Potem ko se je pa usedel pa malo zapeljal je pa ob?util, ga je ?e enkrat pogledu pa je pol najdu da je pol? pri volanu da ima luft. Rekel je da ni ni? narobe edino nadle?no je!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deblokirajte volan ga parkrat dvignite gor in dol in k sebi in od sebe(noter ven kakor za koga) in bo mir za nekaj ?asa, znana finta. Pa ni treba met v?ganega avta.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men pa v?asih "?kripa" volan ko ga obra?am -kot da se guma drgne - ponavad je to po dalj?ih relacijah, sem mi zdi ko se v avtu segreje in potem ko manevriram...

 

Probaj narest enako.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa ne poka, ampak se mi pri hitri enakomerni voznji (avtocesta), v desnih ovinkih, nekako zatakne. Zgleda tako, kot da bi se malo zalepilo, ali kot da bi moralo premagati neko vzmet. Se najbolj me spominja na teleskopsko cev, ki ima v raztegnjenem polozaju bunkico v luknji, ko pa hoces cev zloziti, pa bunkico pritisnes in gre. Tukaj sicer ni treba pritiskati, saj gre cisto lahko, ampak cuti se pa toliko, da je zoprno.

LP

 

OOTBOXZY

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pozdravljeni

 

Tudi sam imam problem z pokanjem v volanu pri svoji 6-ki. To se mi dogaja ko naprimer iz vi?je menjam v ni?jo prestavo mi mi naredi v volanu en klik.

 

Sicer s samo vodljivostjo avta ni ni? narobe samo malo me moti, ker mi to dela.

 

?e poznate kak?no re?itev kako to odpraviti, samo z besedami na dan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deblokirajte volan ga parkrat dvignite gor in dol in k sebi in od sebe(noter ven kakor za koga) in bo mir za nekaj ?asa, znana finta. Pa ni treba met v?ganega avta.

 

Ne se hecat, DELA! Lol, men je pokal par let, pa so povsod rekl da je to normaln in da ni nc narobe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne se hecat, DELA! Lol, men je pokal par let, pa so povsod rekl da je to normaln in da ni nc narobe.

 

To proceduro ponavlji na vsake 14 dni pa bo skoz v redu ;) Na prvem rednem servisu pa naj ti ?e mal drog podma?ejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

par postov visje pise...

 

Deblokirajte volan ga parkrat dvignite gor in dol in k sebi in od sebe(noter ven kakor za koga) in bo mir za nekaj ?asa, znana finta. Pa ni treba met v?ganega avta.

 

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja saj ampak kaj ko tega maziva v drogu zmanjka?a si lahko potem sam pomaga?,ga na kak na?in ponovno nama?e? ali striktno obisk pri servisa

 

Alo a misli? da hlapi ? ?zmeden? Ni to tako kot pri ?enskah. :P:P

Ta mast sre samo "naba?e" na mesta kjer je manj obremenejen drog, tam kjer bi pa morala biti pa je ni in "ropota", s tem ko volan premaknemo parkrat iz enega polo?aja do drugega(govorim on nastavitvi volana), pa se mast spet malo razporedi in je mir. :bravo:

 

Sicer pa po?akajte da za?ne meni bluzit pa bom ?e po?tudiral kako se stvar re?i, razen ?e je kod da bi dal avto pa da na njemu stestiram-o. ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 4 meseci kasneje...

Tudi meni je pokalo v volanu in potem sem ?el na servis in so mi podmazali letev. Med vo?njo je pokanje izginilo, ostal pa je nekak?en luft sploh ko grem rikverc z zamotanim volanom v desno. Z mehanikom sva na mojo nesre?o ugotovila, da ima luft volanska letev. Vem, da je to svinjsko drago, sploh ?e bi kupil novo. Ali je mogo?e ?e imel kdo ta problem in kako ga je re?il (obnova, nova letev,...)? Avto je letnik 2005 in je izven garancije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.