Skoči na vsebino

Japanese performance


Symon

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 82
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

@Deeyan: A to je iz Japanese performance?? :blink: Katera ?tevilka, da preverim, ?e imam isti ?lanek? :jezicek:

 

Nekaj novosti. ?lanek o Mazdi 2, in dva nova produkta za Mazda?e. ARP vijaki za Mazdin V6 ter coiloverji za MX-5.

Objavljena slika

 

EDIT: Mimogrede, ?e dlje ?asa se uvljavlja ?e ena kvalitetna znamka coiloverjev: BC-racing, ki imajo kar dovolj izbire, predvsem za japonske avte. Ko sem imel S13 sem razmi?ljal o nakupu saj imajo celo T?V.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Deeyan: A to je iz Japanese performance?? :blink: Katera ?tevilka, da preverim, ?e imam isti ?lanek? :jezicek:

vem, da ni iz Japanese performance, se mi je pa zdel, da bi ?lanek pasu pod to temo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Pomoje, da ni panike. Saj sem ti rekel, da imam jaz serijsko 60mm na Cliotu (2.0 182hp), na 100NXu naprimer je serijsko 55 (2.0 143hp). V glavnem 55-60 je za ene 150-250hp pomoje ?isto OK. Malo pogooglaj za "exhaust size calculator" ali "exhaust diameter", "exhaust tubing diameter" itd....

Pa neko? smo modrovali, da ni slabo, ?e je na koncu malo tanj?e, ima marsikateri avto tako. Na koncu se plini ohladijo (skr?ijo), obenem se zmanj?a hrup. Pri turbo avtih ?e turbina deluje kot en du?ilec (zato tudi 70mm ali ve? ni problem), pri N/A je pa zadeva lahko hitro preve? glasna. :zvizga:

 

Glede na to, da imam ?e nekaj formul za izra?une (optimalna turbina, kompresor, koliko hp okvirno se dobi) v excel datoteki si bom mogo?e enkrat naredil ?e formule za takpne izra?une. Prijatelj ima pa nek super duper drag namenski program v katerega naprimer vnese? vse podatke. Vse dimenzije motorja (bata, hod, kompresija, vse o odmi?ni) in ti naprimer ven vr?e optimalne dimenzije izpu?nega kolektorja, celotnega avspuha, koliko hp bi to na koncu prineslo... V glavnem res huda zadeva ampak za profi uporabo zato tudi ne ra?una zastonj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede kuple, ?e vgradi? ?portno kuplo na 1.5 mlin?ek se kej pozna? najbr? ne :glare:

 

Se. V denarnici. :bravo: ?portne se spla?a, ?e ima? navit motor, ?e pogosto draga?... Druga?e pa ne. LSD je pa fajn zadeva. Ta za v avto jasno, od droge samo stran, ?e pleh je lahko prevelika droga. :D

 

 

EDIT:

Danes bomo zmetali vse iz avta

En enostaven primer: Imamo avto, ki tehta 1000kg in ima 150 konjev. To je 150hp/tono ali pa ?e ho?ete 6,6 kg/hp. Zdaj pa iz tega avta vr?imo ven 50 kg. In dobimo 157hp/tono oziroma 6.33 kg/hp. Rezultat je tak?en kot bi imel avto 7 konjev ve?. Mimogrede kg/hp je dostikrat (v okviru ene sekunde) podobno ?asu 0-100km/h. Kot zanimivost za Mazda?e, voznikov sede? od 323C tehta 25kg. Pa ?e sovoznikov 20-25kg, zadnji sede?i, rezervna guma in smo gotovo na 60-70kg. Aftermarket ?koljkasti sede?i tehtajo bistveno manj tako, da z novimi sede?i smo ?e vedno na 50kg razlike.

 

No zdaj veste zakaj nekateri na dirkah me?ejo vse ven. Pri povpre?nem avtu se lahko prihrani vsaj 40kg (rezervna guma, vsi sede?i razen ?oferjevega), kdor se gre hardcore lahko ven vr?e tudi vso zvo?no izolacijo, plastiko v avtu... Kar bi hitro nanese ?ez 50kg. La?ji avto pa ne le, da bolje pospe?i ampak pomaga tudi pri legi, in bolj?em zaviranju. Zavore morajo ustaviti bistveno manj?o maso.

 

Posebno poglavje je nevzmetna te?a (unsprung weight). Saj veste, da morajo imeti dirkalniki ?im laj?e feltne. No to je ne le zato, da je celoten avto la?ji ampak tudi ker vsa te?a, ki ni vzmetena (feltne, zavore, roke) zelo vpliva na lego. No ve? pa v ?lanku.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

 

Zdaj bomo pa na?o mehko rjavo ?koljko oja?ali, da se bo manj zvijala. To je tisto ko proizvajalci re?ejo, da se nov model manj zvija, da je za nekaj procentov bolj trd. Ko gre? iz kabrioleta na nek nov avto, ki se ne zvija hitro dojame?, kako velika razlika je, ?e se avto ne zvija. Sicer pa parkirajte avto v mejo in boste opazili kako se vrata te?je/la?e odprejo. No to je to. Avto SE zvija. Kar na dirki pomeni, da je bistveno manj predvidljiv in stabilen. Najbolj poceni je za za?etek kak?en strut bar, kak?na oja?itev spodaj... Pri nekaterih starej?ih mehkej?ih avtih se to hitro pozna saj se avto manj nagiba oziroma se pelje bistveno lep?e ?ez ovinek. Pri novih je ?e sama ?koljka dostikrat tako narejena, da se avto ?im manj zvija. Za Mazda?e pa spet primer. MX-3 1,6 in 1.8. 1.8 V6 ima oja?itve, ki jih 1,6 nima. Tak?nih razlik je med dosti avtomobili. Deeyan zato vedno govorim, da je bolje kupiti avto, ki je ?e v osnovi najmo?nej?i saj ima ponavadi druga?no podovozje, zavore, oja?itve... V bistvu z nakupom pri?para? na menjavi zavor, podvozja, oja?itev, da ne omenjam tuninga na motorju, pa ?e vedno je potem avto po?asnej?i kot mo?nej?i brat (323 1.5 vs 323 V6).

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

 

 

Naslednji? pa je res na vrsti podvozje. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo pri te?i je mogo?e treba ?e omeniti vsebino tanka, kjer lahko namesto, da bi notri imeli 50-60 litrov damo samo 15-20 (tolk, da pri pospe?eavnju ali v ovinkih ne vle?e zraka). To je takoj nekej 30kg manj, ?e pa voznik shuj?a za 10kg pa je tudi nekaj :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja zato pa skoraj ni debelega Honda?a. :P Sicer pa ja ima? prav, ?e koli?ina bencina/dizla v tanku je lahko konkretna razlika. B)

 

Ergo... ?e ?elim shuj?at naj si nabavim Hondo :harhar::blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, honda?i so res same trlice, pa na?eloma - "metr pa ?iletka" velki, zato se jim pa tok hitr VrTEC vklaplja! :hudicek::P:danzoman:

 

Simon, dobr si se tegale ?lanka lotu! :bravo::party0035::vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.