Skoči na vsebino

I??em dobro optiko podvozja


Priporočeno sporočilo

Mazdo 6 imam 2 meseca. Kupil sem rabljeno l. 2004. ?e nekaj ?asa ugotavljam da mi volan vle?e v desno, vendar najbolj izrazito pri vi?jih brzinah (avtocesta). Prej?nji teden pa sem dal avto na optiko v BHS, kjer so ugotovili da mi levo kolo ostopa za 1,5 stopinje, vpra?al sem zakaj to ne popravijo, pa sem dobil odg. da oni lahko korigirajo le iztek koles in ?e eno malenkost, zaostajanje in ?e en nagib pa baje pri M6 ne gre spreminjati. Po tem posegu pa mi vle?e ?e bolj.

Torej i??em strokovnjaka, ki bi mi, ?etudi mehansko, uravnal optiko, da le tega nebi ve? vleklo na desno.

Kam naj se obrnem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V kerem koncu i??es optika?

 

AMZS,Brezovica ?pan,Gregorc ta pa je blizu Dom?al kjer sm jaz bil u?eraj pri njemu!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V kerem koncu i??es optika?

 

AMZS,Brezovica ?pan,Gregorc ta pa je blizu Dom?al kjer sm jaz bil u?eraj pri njemu!!

 

Lokacija ne igra vloge, samo da ne bodo ?elebajzeri delal, kot sem to ?e do?ivel.. najbr? pa se bom odlo?il za ?pan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cene so tam nekje ja ukol 30 +-5?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem bil na AMZS in naredil optiko, vendar avto ?e vedno vle?e v desno. Peljal sem ga nazaj in povedal, da ni ni? bolje. Mehanik pa pravi da je vse ok, vsi prametri pravilni, nato pa je rekel, da so krive gume. Vendar gume so nove in imajo prevo?enih komaj kak?nih 1000 km. Pravi naj se vrnem in mi bo zamenjal gume, z leve na desno stran, vendar jaz v to ne vrjamem. Je to mogo?e?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm lahko so gume(bodisi da niso bile pravilno skladi??ene ali pa gre za faljeno serijo)

Preden se spravla? reklamirat gume pa obvezno namontiraj druge gume gor kerekol zimske ali letne na feltnah seveda in takrat sprobaj!

?e je zadeva z drugimi gumami uredu potem gasss reklamirat!

 

drga? pa preglej izpisek od optike in tam primerjaj kon?no sti?i??e koles zadnih in prednih,.....

ve? pa potem jaz nebi vedu :lol:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kere gume pa ima?? So enako napolnjene na obeh straneh? Kolk ma? napolnjene?

 

Je pa tako, da je podvozje zelo ob?utljivo in ?e ?e cesta malo visi vle?e v smer kamor cesta visi.

 

Druga?e pa nalimi skeniran izpisek iz optike, da vidimo a kje zadeva odstopa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem bil na AMZS in naredil optiko, vendar avto ?e vedno vle?e v desno. Peljal sem ga nazaj in povedal, da ni ni? bolje. Mehanik pa pravi da je vse ok, vsi prametri pravilni, nato pa je rekel, da so krive gume. Vendar gume so nove in imajo prevo?enih komaj kak?nih 1000 km. Pravi naj se vrnem in mi bo zamenjal gume, z leve na desno stran, vendar jaz v to ne vrjamem. Je to mogo?e?

 

Aj?.?e ena "mana" M6-k. :whatever:

Na nekaterih servisih to kao "re?ujejo" z nekimi dodatnimi pu?ami.Je pa kar pogost pojav.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da men ni blo treba nikoli rihtat tega pri prej?nji ?estki... o?itno je precej vezano kake gume ma? gor. :ne vem:

 

No,sej meni tudi ne.Imajo pa nekateri res probleme ?e samo,?e zamenjajo znamko gum.

Ali pa,?e pre?altajo na 17-ke.Mo?no je tudi res to,da kjer cesta bolj visi zaradi preciznosti volanskega mehanizma pov?e?e malo proti zunanjemu delu ceste-se pravi v desno.

Ker zanimivo pri tej zadevi je to,da nikoli ne vle?e v levo. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu je izpisek iz optike, ?e se kdo spozna...

Vendar to naj bi bilo ok, le avto ?e vedno vle?e. Gume so nove (Fulda Cart), vse z istim datumom proizvodnje. Morda pozna kdo kak?nega strokovnjaka za mazdo, ki si vzame ?as in se posveti temu problemu?

post-5253-1243189502_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nism specjalc za optiko, sam po logiki bi zaklju?u, da je pr prvi postavki (zaostajanje) najve?ja razlika med levo in desno osjo: 4,30 proti 3,48. Zdej nagib ma verjetno ve? veze pri "lizanju" gum, tak da to verjetn ni.

 

Pri "Sekundarnih kotih" je pa nagib sornika dost od specifikacij. Vpra?anje, ali so to to?ne specifikacije za M6?

 

V servisni dokumentaciji je nekaj razlik, poleg tega tam omenja ?e to, ali je rezervoar poln ali prazen!

Pomoje je M6 nekoliko bolj "ob?utljiva" oz. zahtevna za nastavljat.

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nism specjalc za optiko, sam po logiki bi zaklju?u, da je pr prvi postavki (zaostajanje) najve?ja razlika med levo in desno osjo: 4,30 proti 3,48. Zdej nagib ma verjetno ve? veze pri "lizanju" gum, tak da to verjetn ni.

 

Pri "Sekundarnih kotih" je pa nagib sornika dost od specifikacij. Vpra?anje, ali so to to?ne specifikacije za M6?

 

V servisni dokumentaciji je nekaj razlik, poleg tega tam omenja ?e to, ali je rezervoar poln ali prazen!

Pomoje je M6 nekoliko bolj "ob?utljiva" oz. zahtevna za nastavljat.

 

lp,

D

 

 

A sevede ,ob?itljiva ko mimoza... :P

 

Ker klasi?na ?telunga ni dala dobrih rezultatov je

pri moji stari 6ki je majster zelo precizno ,z narve?jo gedoro

od?raufal ,popustil, cel prvi most

in ga z metrskim pajsarjem porinil v ?eljeno smer ,kolker so dovolile luknje...

 

Filigranska dela ,res.. :hudicek:

 

No, pol ?ele je pa bilo pribli?no v redu..

Torej ,avto je le ?e komaj opazno vlekel v desno..

?ist v nulo se pa ni dalo zrihtat..

 

Toda to je bilo kot no? pa dan glede na prej?nje stanje..

Se sploh nisem ve? sekiral.. :bravo:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa vseeno mislim, da je nagib problemati?en ?e posebej ?e so gume asimetri?ne. Ker to pomeni, da lahko oprijema en del gume bolj kot drugi in zato lahko pride do vle?enja v eno smer ?e posebej ker ima ?estka zelo ob?utljivo prednjo premo. Razlika po podatkih sicer ni velika ampak je tako, da je tudi to mo?no.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matrmatr - kako pogosto bi lahko ?ele optiko rabili, ob takilih cestah! <_<:P

 

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/foto...a-na-cesti.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Elo... Js mam pa 6ko sportcombi-ja letnik 2003 in nisem imel nikoli problemov z optiko...

Edino kar sem na trenutke opazil je bilo to, da je avto silil v desno, ampak to preverjeno zaradi naklona ceste... Ker vsaka cesta je narejena tako da je na sredini, kjer so ?rte med pasovi, v najvi?ji legi, potem pa se nivo zmanj?uje... zaradi ostekanja vode, itd...

 

Tako da tisti ko pravte da vam skoz volan v desno vle?e bodte pozorni kam ga bo vleklo, ko boste, ?e boste prehitevali po nasprotnem pasu, ki visi na levo... ;) (verjetno se na kak?nem angle?kem forumu ljudje prepirajo, zakaj jim mazdice skoz vle?e v levo :) )

 

Pozimi s tem skoraj nimam problema, ko so 15ke gor, v poletni sezoni, ko pa 17ke dr?ijo gume tam kjer morjo bit pa se zadeva bolj pozna!

 

Pa ?e to, da zaklju?im: Za optiko bi vam priporo?il kar avtocenter ?pan na Brezovici, ker so fantje res profiji s profi ma?inami in tudi odnos je dober in korekten... Pa moj avto je fenomen so rekli, ko sem ga tja peljal... V 6 letih, kolikor je star je celotna optika podvozja ostala to?no taka, kot bi mogla bit... Tko da mam sre?o I guess... :P

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Elo... Js mam pa 6ko sportcombi-ja letnik 2003 in nisem imel nikoli problemov z optiko...

Edino kar sem na trenutke opazil je bilo to, da je avto silil v desno, ampak to preverjeno zaradi naklona ceste... Ker vsaka cesta je narejena tako da je na sredini, kjer so ?rte med pasovi, v najvi?ji legi, potem pa se nivo zmanj?uje... zaradi ostekanja vode, itd...

 

Tako da tisti ko pravte da vam skoz volan v desno vle?e bodte pozorni kam ga bo vleklo, ko boste, ?e boste prehitevali po nasprotnem pasu, ki visi na levo... ;) (verjetno se na kak?nem angle?kem forumu ljudje prepirajo, zakaj jim mazdice skoz vle?e v levo :) )

 

Pozimi s tem skoraj nimam problema, ko so 15ke gor, v poletni sezoni, ko pa 17ke dr?ijo gume tam kjer morjo bit pa se zadeva bolj pozna!

 

Pa ?e to, da zaklju?im: Za optiko bi vam priporo?il kar avtocenter ?pan na Brezovici, ker so fantje res profiji s profi ma?inami in tudi odnos je dober in korekten... Pa moj avto je fenomen so rekli, ko sem ga tja peljal... V 6 letih, kolikor je star je celotna optika podvozja ostala to?no taka, kot bi mogla bit... Tko da mam sre?o I guess... :P

 

LP

 

Pa ravno ?pana so opljuval do podna, v drugi temi:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=6007

 

Dokler je vse OK, ma? dobr filing, ko bo pa kaj narobe, pol pa...

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja pri ?panu nisem samo optike delal, ampak tudi kupil feltne (17inch O.Z. Superlegerra) in dobil takrat lep popust, in kadar sem bil v bli?ini in doma nisem imel ?asa spucat avto, sem ga k njim v avtomatsko pralnico zapelju in so mi ga na koncu ?e ro?no pobrisali, itd, itd... Tudi po tem, ko so mi v centru mesta zginli pokrov?ki iz feltn, sem ?el k njim po nove in zopet lep, korekten odnos in popust...

 

Tko da govorim izklju?no iz svojih izku?en... Tako da se vrnem malo nazaj k temi, veliko sre?e pri optiki! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Jutr se odpravljam opti?no nastavitev podvozja delat, verjetn grem h Gregorcu, me pa vseen zanima, ?e kdo ve kok stvar ko?ta na AMZS, pa pr ?panu in mogo?e ?e kje v bli?ini LJ. :)

 

Pr Gregorcu je cena baje 35 ?!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.