Skoči na vsebino

Rahel ?ok po enem letu


Priporočeno sporočilo

Odlo?il sem se za vgradnjo priklopa za prikolico. Ko je mehanik demontiral zadnji kovinski odbija?, se je na delu, kjer je bil spoj prikazala rja. Presene?en, saj pri dobro letu starem avtu tega res nisem pri?akoval. 12 letna garancija na prerjavenje- najbr? po teh letih odbija? dol pade. Mehanik me je potola?il z novico, da imajo 5 in 6 enake probleme :whatever:

Ker se nimam ?asa ukvarjati s "takimi malenkostmi" sva rjo sanirala za??itila pred nadaljnim rjavenjem.

Zgleda da zopet prihajajo ?asi, ko bi nov avto moral pelajti avtoli?arju, da avto dodatno izolira.

 

lp

post-2256-1254045946_thumb.jpg

post-2256-1254046039_thumb.jpg

post-2256-1254046076_thumb.jpg

post-2256-1254046113_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm!!!

 

me?a? prerjavenje z rjavimi deli karoserije!!

12 let je na prerjavenje pleha!!!!!

 

Kar se pa ti?e podvozja mi pa en avto poka? kjer nima nobene rje-seveda govorim on avtomobilih ki si ga pa? lahka privo??imo navadni smrtniki :)

 

Ni pa dobrega ob?utka ko pa? vidi? to!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odlo?il sem se za vgradnjo priklopa za prikolico. Ko je mehanik demontiral zadnji kovinski odbija?, se je na delu, kjer je bil spoj prikazala rja. Presene?en, saj pri dobro letu starem avtu tega res nisem pri?akoval. 12 letna garancija na prerjavenje- najbr? po teh letih odbija? dol pade. Mehanik me je potola?il z novico, da imajo 5 in 6 enake probleme :whatever:

Ker se nimam ?asa ukvarjati s "takimi malenkostmi" sva rjo sanirala za??itila pred nadaljnim rjavenjem.

Zgleda da zopet prihajajo ?asi, ko bi nov avto moral pelajti avtoli?arju, da avto dodatno izolira.

 

lp

 

to pa je tola?ba...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za za??ito ladijskih motorjev se uporablja magnezijava anoda.

Ta bi pri?la prav tudi za za??ito podvozja. Zakaj prihaja do te korozije? Povsod kjer se uporabljajo razli?ni metali, se v pogojih vlage spro?ajo glavanski tokovi, ki povzro?ajo korozijo. Pocinkano podvozje je za??iteno vse dokler ni za??ita po?kodovana. Ko pa se za??ita po?koduje (to se pogosto dogaja pri monta?i), se ob prisotnosti vlage spro?ijo ?ibki tokovi, ki najprej po?rejo cink nato pa, ko ni ve? za??iteno, razpada ?elezo.

 

Obstaja lestvica elektopotencialnega zaporedja kovin, ki pove, katera bo v kombinaciji z drugo v elektrolitu (v tem slu?aju je to vlaga) najprej stopljena.

Del lestvice :

Ca - Na - Mg - Al - Mn - Zn - Cr - Fe - Cd .......

?e vzamemo par iz zgornje lestvice se bo v pogojih vlage najprej stopila tista kovina, ki je na lestvici prva z leve strani, torej kombinacija Fe in Zn v prisotnosti vlage bo "po?rt" najprej Zn, nato pa Fe. ?e bi tej kombinaciji dodali Mg, bi Zn in Fe ostala cela dokler se ne stopi Mg.

 

Zato bi lahko za??itili podvozje z Mg anodo.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha si pa teoretik lepo in pohvalno!!!

Izvedi to v praksi pol bo? pa ?e taglaven :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha si pa teoretik lepo in pohvalno!!!

Izvedi to v praksi pol bo? pa ?e taglaven :D

 

Da si nau? kaj naredu, to je popolnoma res kar je sirius napisal, samo pri slani vodi je to bolj o?itno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da si nau? kaj naredu, to je popolnoma res kar je sirius napisal, samo pri slani vodi je to bolj o?itno.

 

nism reku da se ne strinjam, in kot laborant se popolnoma strinjam samo to na papiru zgleda nekomplicirano in v navodilih-ko pa treba to dejansko razkopat pa za??itit itd. je pa potem stvar umetnije :D

 

mah sj ve? ka mislm!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa ti?e podvozja mi pa en avto poka? kjer nima nobene rje-seveda govorim on avtomobilih ki si ga pa? lahka privo??imo navadni smrtniki :)

 

 

Mazda Xeods 6 l.93......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda Xeods 6 l.93......

 

Za?enja pa rja na karoseriji, ampakpodvozje je pa res samo za :rispekt: .

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda Xeods 6 l.93......

 

Kva pa je to za en avto :D

 

dejstvo je da so bili materjalno avti 10 let nazaj bolje kovanii-zdej pa ?paraja na materjalih zato pa je to tko pol!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kva pa je to za en avto :D

 

dejstvo je da so bili materjalno avti 10 let nazaj bolje kovanii-zdej pa ?paraja na materjalih zato pa je to tko pol!!

 

ki si ga pa? lahka privo??imo navadni smrtniki

Aja sori, ne pozna?... :ouje:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa ti?e podvozja mi pa en avto poka? kjer nima nobene rje-seveda govorim on avtomobilih ki si ga pa? lahka privo??imo navadni smrtniki

Neko? pri crveni zastavi je bilo spodaj po enem letu precej manj rje, kot jo je kazala moja 6ka po enem letu. Pa so bili avti za 2500?. V ?tartu so za?eli pozneje rjaveti kot mazde danes, so pa proti koncu ?ivljenjske dobe nadoknadili. Pred cca 20 leti se je s pocinkanimi karoserijami za navadne smrtnike pojavilo pravilo, da novega avta ni potrebno najprej peljat na za??ito karoserije. Danes mogo?e nebi bilo neumno to stvar izvest. Ampak ?e vr?e? 40 ali 50 tau?nt mark za avto, bi to lahko izvedli ?e v tovarni.

 

Activa, sre?a v nesre?i je, da ima? Mazdo in da pi popravilih rje ne komplicirajo. Meni so jo popravljali ?e od druge - tokrat so odrezali blatnike in na?vasali nove, pa robove vrat vklju?no s tistimi od prtlja?nika so mi popravili. Kako se Mazdi finan?no spal?a ?paranje z materjalom pri proizvodnji mi bo ostala ve?na skrivnost :huh:

 

Pridno nabiranje ?tampiljk v servisni je, kukr bi se reklo, mazdina protikorozijska za??ita :whatever:

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za za??ito ladijskih motorjev se uporablja magnezijava anoda.

....

 

Zato bi lahko za??itili podvozje z Mg anodo.

 

Dej ti stric povej rajsi kako bi to izvedli v praksi. Je sploh mogoce?

 

LP

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridno nabiranje ?tampiljk v servisni je, kukr bi se reklo, mazdina protikorozijska za??ita :whatever:

 

Aja z rednimi servisi za nagrado dobi? popravilo rjastega pleha :bravo:

 

Preden sem si kupil novo trojko sem marsikaj pre?nofal okoli Mazd, edina stvar ki sem jo dregnil pa je bila rja na zadnjih blatnikih, katero sem celo opazil na eni trojki. Ko sem na enem servisu,tukaj (na forumu) cenjenem sevisu vpra?al v ?em je problem rje na zadnjih blatnikih mi je sam presvetli odgovoril, da Mazde ne rjavijo. :dudek::hohoho:

Lahko sem se "nevedne?" samo obrnil in ?el.

No, na enem drugem servisu pa so mi vse lepo razlo?ili v ?em je problem. Pa sem tam tudi avto kupil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dej ti stric povej rajsi kako bi to izvedli v praksi. Je sploh mogoce?

 

LP

 

Znanstveno je ugotovljeno, da jabol?ne ko??ice pomagajo pri razmi?ljanju.

 

Potrebuje? najmanj 0,5 kg.

 

Pri meni so na prodaj 34,5 ?/250 g

 

Poskusi, mogo?e ti bo pomagalo. :ne vem: :ne vem: ;)

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Znanstveno je ugotovljeno, da jabol?ne ko??ice pomagajo pri razmi?ljanju.

 

Potrebuje? najmanj 0,5 kg.

 

Pri meni so na prodaj 34,5 ?/250 g

 

Poskusi, mogo?e ti bo pomagalo. :ne vem: :ne vem: ;)

 

Stric.... sej veliko vem, ampak ?e ve? pa ne vem. Eno meni popolnoma temno podro?je je galvanika oziroma. Zdej, ?e sm ustrelu totalnga kozla, se seveda opravi?ujem. Prebral sem vse ?e enkrat in mi je jasno ravno toliko kot prej. Torej, ?e si tok in podu?i? mojo nevednost... bom seveda zelo vesel. ALhko pa znanost obdr?i? zase, jasno.

 

Pe?k pa vseeno nebi kupoval, hvala....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stric.... sej veliko vem, ampak ?e ve? pa ne vem. Eno meni popolnoma temno podro?je je galvanika oziroma. Zdej, ?e sm ustrelu totalnga kozla, se seveda opravi?ujem. Prebral sem vse ?e enkrat in mi je jasno ravno toliko kot prej. Torej, ?e si tok in podu?i? mojo nevednost... bom seveda zelo vesel. ALhko pa znanost obdr?i? zase, jasno.

 

Pe?k pa vseeno nebi kupoval, hvala....

 

******

jernic

28 Sep 2009, 08:18

Objavljeno #7

 

To komot lahko vidi? v vsakem pristani??u..

******

Zgoraj ti je jernic povedal, kje si lahko sistem ogleda?. Lahko pa tudi povpra?a? kakega mojstra, vzdr?evalca bark, da ti poka?e, kako je to izvedeno na ladjah, pa morda dobi? idejo za vgradnjo na avtomobilsko podvozje.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.