Skoči na vsebino

Zimske gume 2009


Grega_

Priporočeno sporočilo

Symon, jah to je to, ko si bil na bolj?em in si ?el na slab?e. Sej mogo?e do 40 km/h so vse gume enake, ko pa pritisne?, malo bolj hitro v ovinek se pa vse kon?a. So pa tako ali tako vse zimske bolj mehke gume, asfalt je bolj mrzel in ?e to je tudi razlog da se avto ceste ne dr?i tako dobro kot poleti. Sem pa dobil info, iz druge roke (prva je zaposlen v Savi in malo vi?je, ne v proizvidnji), da zimske S3 DOT XX09 niso tako dobre kot S3 DOT XX08. Baje je bilo naređenje da morajo biti slab?e kot lani in da so predobre za razred v katerega spadajo. Nisem pa to vzel za kaj preve? resno dokler tudi nisem videl testa S3 (lani in leto?nji) kjer so se letos izkazale za slab?e, lani je bila dosti bolj?a in eno mesto pred neko GY ALL SEASON, razlika v ceni pa je bila mislim da 20-30eur na komad, se pravi da so sami sebi v koncernu delali konkurenco, kar pa ni ok. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 197
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Evole testa:

 

2008: http://itm.siol.net/doc/2008/10/AMZS_zimsk...me_2008_175.pdf

2009: http://www.motorevija.si/datoteke/tabela%20zim%2009%201.gif

 

No in razlika po komadu med Vector in S3 pa je 23 eur na komad. In mislim da jim je ?lo tole v nos, kar je pa? logi?no. Po testih sta pa bile tam tam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa rally?

 

aja, a na rallyu dajejo zimske gor? od kdaj pa? OK, edin na Rallyu MonteCarlo, ko se ob?asno menja sneg pa splu?ena cesta. Na rallyjih po skandinaviji grejo pa je?evke gor, na kak?nih makedamih pa gume z prirejenim offroad profilom.

 

Ampak glede na to, da v Slo se 99.99% vozimo po asfaltu je vpra?anje blata na cestah ve? ali manj nepotrebno se pravi, da nam ostane sneg pa ?e ta takrat, ko pada na fri?no, cestne slu?be pa po sne?enju vse o?istijo in tolk posolijo, da ma? ve? ?kode od soli in kamen?kov, kot pa od neuporabe zimskih gum :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole testa:

 

2008: http://itm.siol.net/doc/2008/10/AMZS_zimsk...me_2008_175.pdf

2009: http://www.motorevija.si/datoteke/tabela%20zim%2009%201.gif

 

No in razlika po komadu med Vector in S3 pa je 23 eur na komad. In mislim da jim je ?lo tole v nos, kar je pa? logi?no. Po testih sta pa bile tam tam.

 

Sava ni? ne zaostaja preve? v snegu in ledu... :ninja:

 

aja, a na rallyu dajejo zimske gor? od kdaj pa? OK, edin na Rallyu MonteCarlo, ko se ob?asno menja sneg pa splu?ena cesta. Na rallyjih po skandinaviji grejo pa je?evke gor, na kak?nih makedamih pa gume z prirejenim offroad profilom.

 

Ampak glede na to, da v Slo se 99.99% vozimo po asfaltu je vpra?anje blata na cestah ve? ali manj nepotrebno se pravi, da nam ostane sneg pa ?e ta takrat, ko pada na fri?no, cestne slu?be pa po sne?enju vse o?istijo in tolk posolijo, da ma? ve? ?kode od soli in kamen?kov, kot pa od neuporabe zimskih gum :blush:

 

Kje se pa ti vozis po padavinah?

Jaz vsako leto dozivim neskidane ceste in brozgo na cesti....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sava ni? ne zaostaja preve? v snegu in ledu... :ninja:

 

Kaj pa rezultat na suhi in mokri cesti, katerij je porazen glede na lani. In tak?na razlika le ne more biti samo zaradi testa, sigurno je tudi kaj na materialih. GY vector je all season, se pravi pogojno solidna tako poleti in pozimi, in Sava S3 ji je konkurirala, katera je smatrana za izklju?no zimsko gumo in ne all season, in v leto?njem letu se iz testa vidi da je res izklju?no zimska guma in ne more ve? konkurirati vectorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sava ni? ne zaostaja preve? v snegu in ledu... :ninja:

Kje se pa ti vozis po padavinah?

Jaz vsako leto dozivim neskidane ceste in brozgo na cesti....

 

 

Samo takih "neskidanih" dogodkov je na leto ene par do manj kot 10 ?e ?ivi? v urejenem urbanem okolju. In zaradi tistih par dni na leto je taka fama okrog zimskih gum, ki zanimivo niso obvezne ne v avstriji in ne v nem?iji niti v ?vici ?zmeden? razen v zimskih razmerah (sneg se oprijemlje cesti??a).

 

15 let nazaj sploh nismo vedeli kaj so to zimske gume oziroma so bile za nas to tiste kramparce, ki so jih nekateri hribovci tla?ili na svoja vozila, da so prilezli do svojih domov. Pa so bile takrat letne gume bistveno slab?e kakovosti kot je to danes pa smo ravno tako ?iveli s tem.

 

Popolnoma normalno pa seveda je da avtomobile obujejo v zimake tisti, ki so 100% odvisni od avta in se vozijo na relacijah v slu?bo ali opravljajo posel. Zato ga tudi sam ampak je treba nekaj vedet, da z zimskimi je potrebno hitrost zmanj?at, pove?at varnostno razdaljo in skratka vozit manj dinami?no kot to lahko po?nemo z letnimi.

 

Sicer pa ?e kdo ne verjame gremo lahko tudi na kako prazno parkiri??e pa malo potreniramo ustavljanje :hohoho:

 

Druga?e je pa zanimiva tale razpredelnica ?asov na racelandu in nikjer ni videti vozil z zimskimi gumami v samem vrhu. Zanimiv je recimo Leon TFSI z 200KM, ki je z zimaki za skoraj dve sekundi slab?i od leona z 140KM dieslom.

 

http://www.avto-magazin.si/na-dirkalisce/

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa,?eprav tu na obali ni skoraj nikoli snega,vztrajam na zimskih(na obeh avtih).

In to iz preprostega razloga-ko pade slana pozimi in grem zjutraj v slu?bo,je cesta (ni glavna) bela kot

smu?i??e in ni? posipana.In seveda grem z lahkoto po njej.

Pa tudi,?e (slu?ajno) zapade 1,5 cm snega,je tukaj pri meni en sam hrib in ne pride? z letnimi nikamor.

Jaz imam same pozitivne izku?nje z njimi.Seveda je potrebno voziti z glavo in bolj previdno z njimi. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

.Seveda je potrebno voziti z glavo in bolj previdno z njimi. ;)

 

No s tem stavkom si povedal bistvo. :bravo:

 

Problem je namre? v tem, da v vseh reklamah ljudi ?ponajo kolk so zimske fino in fajn in da se vozi? z njimi kot po tirnicah in ljudje potem to pri?akujejo od gum, ki pa pa? niso namenjene ?portni vo?nji - pozimi so zato, da pride? od to?ke A do to?ke B relativno varno predvsem, ko zapade sneg in to je to... dinami?no vo?njo pa je treba dat na stran vsaj do pomladi, ko pridejo spet letne gor.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, kon?no na?el pravo temo. No zanima me kako bi lahko izvedel letnik zimskih gum?? O?e je pozabil kdaj so bile menjane in se boji da so pretrde in bi jih bilo potrebno zamenjati. Mazda je pa letnik 04 tako da ?e niso bile menjane so stare 5 let, pa 2 let so stale ko ni bilo hude zime pa niso bile premontirane. Profila je pa ?e 8mm+. Kak?no bolj strokovno mnenje bi bilo dobrodo?lo!!

 

Lp, Matej

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poi??i DOT oznako - 4 ?tevilke, prvi dve pomenita teden, tadrugi pa letnico

 

npr: DOT 5107 pomeni 57. teden v letu 2007

 

povzeto s strani www.gumedirekt.si:

 

Starost pnevmatik ozna?uje ?ifra DOT, ki je vtisnjena na stranskem robi pnevmatike, in iz katere je razvidnen teden in leto proizvodnje. Tako npr. DOT0509 pomeni, da je pnevmatike bila proizvedena 5 teden 2009. Avtomobilska industrija ter proizvajalci pa predpisujejo novo pnevmatiko do 4 let starosti.

 

Objavljena slika

gornja slika prikazuje gumo, ki je izdelana v 10. tednu 2008

 

?e par malenkosti, ki vas mogo?e zanimajo v zvezi z gumami:

http://www.gume-takoj.si/vprasanja.html

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No s tem stavkom si povedal bistvo. :bravo:

 

Problem je namre? v tem, da v vseh reklamah ljudi ?ponajo kolk so zimske fino in fajn in da se vozi? z njimi kot po tirnicah in ljudje potem to pri?akujejo od gum, ki pa pa? niso namenjene ?portni vo?nji - pozimi so zato, da pride? od to?ke A do to?ke B relativno varno predvsem, ko zapade sneg in to je to... dinami?no vo?njo pa je treba dat na stran vsaj do pomladi, ko pridejo spet letne gor.

 

zdej ko furam na?o M5 do fitnesa ko grem vidim da je razlika prej z letnimi pa dej ko tata dal gor zimske... velik manj mi drsi na kro?nih ko se mi je z letnimi celo lu?ka rumena pomoj DSC (avto pa vijugaste ?pure) pr?gala...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdej ko furam na?o M5 do fitnesa ko grem vidim da je razlika prej z letnimi pa dej ko tata dal gor zimske... velik manj mi drsi na kro?nih ko se mi je z letnimi celo lu?ka rumena pomoj DSC (avto pa vijugaste ?pure) pr?gala...

 

oh ja... ?e eden :ne vem: Dej raje zamenite letne gume, ker so o?itno ?ist v kurcu :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislem. da ni primerjave med letnimi in zimskimi gumami.

Pri nas je tko, da se cestna slu?ba zbudi ?ele po dveh dneh sne?enja in v tem ?asu si prepu??en sam sebi.

Lani ko sem kupu mojo 6-tko sem imel gor letne gume (skoraj nove) in mi je DSC kar naprej svetil v obraz.

No letos sem dal gor Snowtrac 3 in moram re?t, da je 1000% bolj?.

Tko, da le dejte gor zimske gume.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.