Skoči na vsebino

mazda 6 in kurilno olje


jureg

Priporočeno sporočilo

Pa ja, to je bistvo dana?nje dru?be, ?e je lahko Bav?ar, ?rot & Co iz NI? postal multi tralala, zakaj si jaz ne bi prvo??u dr?ave z par litri cvi?ka namesto dizla, pa res ne vem... :jezicek::hohoho::hohoho:

 

hja, sam bimboti se bodo nekak zmazal ti bo? pa za tist kur?ev cvi?ek colal kazen pa ?e jebal te bodo k najhuj?ga kriminalca ;)

 

OK OK mislim da ste za?li z bistva diskusije. :)

 

Ni blo prvi? niti zadnji? ampak vseeno tokrat nismo dale? za?li.

 

 

Sicer je pa tko, da ?e si mehankar al pa so ti tanarbol?i prjatli mehaniki na Mazd aservisu pol res ni skrbi mal eksperimentirat. Druga?e pa ne vem, ker en injektor je tam nekje 400-500? ?e se ne motim, pumpa ne vem kolk je tko da :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 60
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Moje mi?ljenje je podobno kot ?e od nekaj drugih, vzemi si sam kjer lahko, ker itak nobenga ne briga zate, dr?ava bi najraj?i vidla da dela? in pla?uje? astronom. davke dokler ne crkne?, da majo ?im manj stro?kov s tabo!!

 

Sam sem mel fiata bravo in edina stvar ki jo ob?alujem je :angry2: , da sem prvih 40.000km naredil normalno z nafto in komi pol pri?el k pameti :D pa za?el ?opat kurilca. Z mazdo si pa tud jaz ne upam zajebavat, predrag hec!

 

 

Kar se pa carine ti?e (policija nima ni? s tem pa ?e 3/4 policajev se vozi na kurilno) je to en navaden tro?arinski prekr?ek, prvi? jo kar poceni odnese?, mislim da je kazen 400/200 evrotov (kar hitro prinese? notri glede na razliko v ceni) in prevoz z vleko na ustrezno ?i??enje rezervoarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj vem, da nam veliko jemljejo ampak vseeno imam ob?utek, da glih ne razume? kako dr?ava funkcionira in da enostavno dolo?ene zadeve pa? moramo imeti, da lahko ?ivimo relativno v urejeni dru?bi, a ne? ?al smo tolk majhni, da je dr?avni aparat relativno velik ampak, ?e ho?emo imeti policijo, vojsko, ?olstvo, raznorazne slu?be tak?ne in druga?ne, urejeno infrastrukturo in ?e in ?e je pa? edini na?in, da se poberejo davki.

 

Se pa strinjam, da se da davke veliko bolj pravi?no pobirat kot se jih zdaj ampak vseeno, ?e bi vsi utajili vse davke bi dr?ava propadla in s tem tudi civilizirana dru?ba. Si ?eli? imeti anarhijo in zakon mo?nej?ega? Jaz ne zato pa? pla?ujem davke pa al se ti zdej zdim neumen al pa ne, to ni moj problem. Zavedaj pa se, da vsaki? ko rabi? neko storitev in da se dokaj v redu lahko vozi? po cestah je potrebno denar nekje vzeti, a ne. Ne more? sam jemat ?al je treba nekaj tudi dajati in dokler ve?ina dajemo imamo to kar imamo. Tako, da ne ?ist ?rno belo gledat. :D

 

Seveda razumem kako funkcionira dr?ava. Pogoltno in po?re?no. Kaj ku*ac rabimo npr vojsko? Sam sem dve leti delal v njej in take horde lenuharskih zabu?antov nisem zasledil nikjer. ?e bo po?ilo, bodo ta prvi be?ali. Zato, da kimamo natu, pa hvala lepa. Vojsko razgnat, pa nardit eno mal ve?jo enoto policije, k ibi delala vse, obenem pa ?e tiste malo nujno potrebnih "voja?kih" zadev.

 

Infrastruktura? Zakaj potem pla?ujem cestnino? Tam jasno pi?e povra?ilo za uporabo cest. Potem je tu ?e vinjeta. Pa tro?arine pr benzu/nafti. Pa kaj jaz vem kaj ku*ac ?e vse.

Dr?ava propadla? Ne bodi sme?en. ?E nebi vedel bi mislil, da dela? za dav?no.

 

Aja da ne govorim o tistem pokojninskem izra?unu..... Mah kaj bi govoril.

 

Jaz sem tudi (bil) za po?tenje in sem ?e.Samo,kar se ti?e dr?ave-na?e,ki jo imam po?asi ?e polhn k...c,

mislim,da vzame dooosti preve? in premalo da.O kak?ni sociali lahko predavajo samo ?e v vrtcih-v osnovni ?oli bi se jim ?e smejali.Ne pozabite,da dr?ava ni na?a prijateljica ,ampak je do nas agresivna-ima namre? represivne organe-policijo,vojsko,pobira prevelike davke.Da pa nam vedno in vsak dan manj.

Zato pa,ker ne znajo pobirat davkov tam,kjer bi jih morali ampak samo pri raji,znajdi se ...ulovi me...

Nobena dr?ava v novej?em ?asu ?e ni propadla.Ne more. ;)

 

 

Se podpi?em :rispekt:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj a potem odobrava?, da ti jaz ukradem avto (ni? hudga, ?e je Alfa, glaven da je zastonj :jezicek: ), ker bom la?je pre?ivel, ?e ti ga ukradem kot pa da si ga kupim?

 

Sorry, sej ne provociram ampak ?elim pokazat drug aspekt. Se pa strinjam, da se j treba pozanimat in preverit vse opcije, da ?lovek ne bi dal ve? kot je potrebno.

 

Se pa ne strinjam z goljufanjem, ker za?ne se z goljufanjem dr?ave pol pa vseh ostalih in v enem drugem postu se pol vsi zgra?amo kako nas posku?ajo nategniti raznorazni servisi in "majstri". Hja dokler mi nategujemo je cool, ko pa nas nekdo drug je pa katastrofa in javno zgra?anja kak?ni so lahko ljudje - hja vsi smo taki sam eni majo ve? "jajc" in posku?ajo bolj nategnit, sam za splo?nen nivo zadovoljstva bivanja je to blazno slab signal. :(

 

 

?e ima? dovolj ??? (kar se v tem primeru ne izpla?a) se bo ?e na?el ?Efurin, ki te bo izvlekel. Drugega aspekta ni, Boss, ?al. Ko se vedno tako vrlo primerjamo s tujino, ob raznih davkih se pa nikoli. Pa ob pla?ah tudi ne, tko da.... Ne... me

 

Kar se ti?e samih majstrov, bom pa tkole rekel, da so poleg ?rotov, Zokijev in Bav?arjev kar konkretno krivi da smo kjer smo. Kaj bo naredil mali SPjevec, ko ga v trgovini dvakrat trikrat razpizdijo visoke cene? Dvignil bo storitve, a ne? In tako ti nek polpismen vulkanizer brez zob ra?una 40? za menjavo gum. Pred ne tako dolgo let nazaj je blo to vredno 250SIT po gumi, torej 2.000 sit kar ni niti 10?. Se je komu izmed vas v tem ?asu za 4 krat dvignila pla?a? In kaj naredi reve?, zaposlen v tovarni, ali kjerkoli drugje v podjetjih? Gre k ?efu za denar re?t, ?ef pa ga nagoni ven iz pisarne. In imamo na hitro sloj bogatih spj?kov, ki lupijo ostale. Poleg ?e omenjenih... sicer jepa to OFF TOPIC:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakon o tro?arini ¸?t. 001-22-101/98

 

Ljubljana, dne 3. decembra 1998.

 

 

71. ?len

 

(prekr?ki)

 

Posameznik se kaznuje za prekr?ek z denarno kaznijo od 100.000 do 450.000 tolarjev, posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost z denarno kaznijo od 400.000 do 12,000.000 tolarjev, pravna oseba pa z denarno kaznijo od 1,000.000 do 18,000.000 tolarjev, ?e rde?e ozna?eno plinsko olje, ki se uporablja kot gorivo za ogrevanje, uporabi za drug namen, kot je dolo?en z oznako oziroma ga to?i za pogon motornih vozil ter plovil ali drugih motorjev oziroma ga to?i v standardni rezervoar motornih vozil, plovil ali drugih motorjev (57. ?len).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

?t. 434-02/96-14/40

 

Ljubljana, dne 20. decembra 2006

 

71. ?len

 

(prekr?ki)

 

(1) Z globo od 1.600 do 50.000 eurov se za prekr?ek kaznuje pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ?e:

1. ozna?en energent, ki se uporablja kot gorivo za ogrevanje uporabi za drug namen, kot je dolo?en z oznako oziroma ga to?i za pogon motornih vozil ter plovil ali drugih motorjev oziroma ga to?i v standardni rezervoar motornih vozil, plovila ali drugih motorjev oziroma odstrani iz energenta sredstvo za ozna?evanje ali zmanj?a njegovo koncentracijo ali energentu dodaja substance, ki onemogo?ajo ugotavljanje ozna?enosti (57. ?len);

2. ne zagotovi, da se energenti dajejo v promet v skladu s tem zakonom (57.a ?len).

(2) Z globo od 400 do 4.100 eurov se za prekr?ek kaznuje tudi odgovorna oseba pravne osebe ali odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika ali odgovorna oseba posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost, ki stori prekr?ek iz prej?njega odstavka.

(3) Z globo od 400 do 1.200 eurov se kaznuje za prekr?ek posameznik, ki stori prekr?ek iz prvega odstavka tega ?lena.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej ?e prav razumem je prva kazen 200?? To pa dobi? noter pri prev?enih 2000 km mese?no, s porabo 7 l pri aktualni razliki v ceni 0,49 za liter zna?a 68,6? na mesec, krat 12 mesecev = 823,20? letnega prihranka. Kazen kupi? lahko v treh mesecih. Seveda je potrebno od?teti posrane gate za vsak ko vidi? carinika ali policaja, plus mo?ne okvare na vbrizgalnih sistemih itd iitd....

 

Vsak ve sam. Bolj?e je kupiti bencinarja in ga predelat na plin.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas so dobili enega traktorista pa na koncu ni ni? pri?paral, ko je dobil kazen. :P Pa predvsem v starej?e traktorje dosti folka tanka kurilca.

 

No ja sicer pa po ?elji. Jaz ne bom nikomur rekel kaj naj tanka. ;)

 

?e na dan nardi? 100km, in te 1x na leto dobijo (?e te, seveda), se ti ?e vedno spla?a ... :bravo:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Vsak ve sam. Bolj?e je kupiti bencinarja in ga predelat na plin.

 

Tukaj ti dam pa prav, pa ?e vedno se vozi? ceneje kot s pravo nafto. :ouje:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e na dan nardi? 100km, in te 1x na leto dobijo (?e te, seveda), se ti ?e vedno spla?a ... :bravo:

 

Ob ponavljanju prekr?ka se ti kazen pove?uje in zna?a potem ?e 1500? - kle pa ne vem ?e se ti ?e spla?a :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To mor? met pa ?e res sre?o ... :whatever:

 

se strinjam, razen ?e se vozi? redno mimo pogostih carinskih kontrol al pa da te kak?en dober sosed malo prijavi, kar pa v Slo ni tako redek pojav :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Je pa res, da dr?ava, ?e bi bila koli?kej sposobna in striktno pobirala davke, prepre?evala, da bi si s.p.jevci izpla?evli minimalce zraven pa vozili Q7 al pa X5 ter se v vrtcih predstavljali kot socialen problem, bi lahko danes vsi imeli precej ni?je davke. Tako pa je pa? sranje zaradi nediscipline in goljufanja, ki ga nato vsi moramo pokrivat. :(

 

Boss no offence taken, samo da razlo?im - kot ve? mam s.p., avto pokrit sluzbeno. Ampak da razlozim s.p. in tole z minimalci.

 

Teh ?asov ni ve?, kdor je danes neumen da si pla?uje samo minimalen prispevek bo kot prvo na stara leta moral vse dvojno povrniti, pa ?e pokojnino bo imal pod 400?. Tak spjevec je kreditno nesposoben in skratka to ni ve? bistvo, saj mora? pri vsaki napovedi, odmeri itd danes oddati bilance s.p. ja kjer vidijo dobi?ek.

 

Na primer vrtec:

Oddati mora? popis VSEGA premo?enja, ne samo prispevkov - kater sploh ne odda?:

- napoved dohodnine za starsa (tudi jaz jo imam in jo vsak let dopla?ujem) ki je osnova za pla?o

- ?tevilo ?lanov

- VSE avtomobile!

- bilance zadnje spja

- VSE nepremi?nine

- VES dodaten premo?enje (delnice, gozd, zemlje, najemnine)

 

Tako da doba prispevkov je mimo...

Kaj kdo napi?e, in kako to kontrolirajo pa je v domeni dr?ave in izvajanja zakona (mislim da lahko odpremo novo temo na to...)

 

Sam pa pla?ujem cca 2.000? mese?no prispevkov in davkov, saj mora danes s.p. V NAPREJ pla?evati DDV, in nato ?e konec leta obra?un davka na dejavnost - nato se pa naredi odmera dohodnine.

 

ni regresa, ni potnih stro?kov, ni malice, ni dopusta...

 

Skratka ni ve? lahko biti s.p., bolje je biti tajkun... :lol:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To dela? ti ki si po?ten, ampak cel kup s.p. jev al pa d.o.o.-jev pa ?mugla tako in druga?e. Cel kup posla ?e vedno izvajajo na ?rno brez ra?unov tako da tega denarja ni nikjer prikazanega in tudi dr?ava ne pobere DDV-ja. Avtomobili so prijavljeni na druge pravne osebe ali pa recimo na lizing hi?e oz. poslovne najeme ipd.

 

Mati je prijavljena kot samohranilka na nekem naslovu, o?e na drugem pa ?muglajo, da je veselje. En tak primerek se mi je pred kratkim hvalil kako to izvede in mi je bilo kar slabo kako dru?bo okrog prina?a.. jaz mu pa s svojo pla?o vrtec subvencioniram pa kljub temu, da se tip valja v ke?u.

 

?alostno to, pa da ne bo zdele kdo sko?u, da sem zavisten in fou?ljiv. Ne nisem, mi gre pa na kurac, da se vsem davki zvi?ujejo zaradi takih prevarantov in da zaradi takih nato vsi jebemo je?a pod dav?nimi obremenitvami.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ne nisem, mi gre pa na kurac, da se vsem davki zvi?ujejo zaradi takih prevarantov in da zaradi takih nato vsi jebemo je?a pod dav?nimi obremenitvami.

 

Fora pa je da je dr?ava tako bedna in to vse omogo?a, ?e bi imeli po?lihtano kot se zagre potem nebi do tega prihajalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fora pa je da je dr?ava tako bedna in to vse omogo?a, ?e bi imeli po?lihtano kot se zagre potem nebi do tega prihajalo.

 

absolutno dr?i, ampak tukaj ne bo ?lo brez finan?ne policije in represije nad utejevalci davkov. Ko bodo za taka kazniva dejanja dobivali po nekaj let "igranja klavirja" potem bo red kmalu vspostavljen - trenutno pa ?al kriminalce samo uj?kamo in bo?kamo, ker so rev?ki

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ne rabi? ni? utajevat.

Poznam primer,ko tip vozi kamion in ima pla?o par tiso? ?.Nakazano ima minimalac-ostalo na roko.

?ena ima povpre?no slu?bo.Hi?a je napisana na o?eta oni so verjetno prijavljeni (doma) kot podnajemniki.

Avto ima -ena stara jajca,ker ga itak ni nikoli doma.

Se pravi-podnajemnik+ dve slabi pla?i=skoraj zastonj vrtec. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Mati je prijavljena kot samohranilka na nekem naslovu, o?e na drugem pa ?muglajo, da je veselje. En tak primerek se mi je pred kratkim hvalil kako to izvede in mi je bilo kar slabo kako dru?bo okrog prina?a.. jaz mu pa s svojo pla?o vrtec subvencioniram pa kljub temu, da se tip valja v ke?u.

 

 

To bom js naredu pa bom vrtec pla?al samo 1X in ne 2X, kot ?e bi bil po?ten.

Tako da ga bom vseeno ?e pla?al in moj mulc ne bo breme dru?be.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Fantje, fantje, pomirite se. Kako se je za?ela ta debata? Mogo?e kdo ve? Nekaj o kurilnem olju. In kam ste pri?li! Samo stokanje ?ez dr?avo in njene organe. Se strinjam, da je dr?ava predraga in da so davki in tro?arine preveliki in da nas o?emajo do krvi. Saj bodo pri?le volitve, pa lahko kaj popravimo. Zdaj pa se vrnimo k temi. Voznik cisterne mi je razlagal o nekem dogodku pred leti nekje na Koro?kem (mislim da prav v Ravnah na Koro?kem). Tam je bilo skladi??e naftnih derivatov. Ko je voznik tja pri?el s cisterno, so mu jo napolnili in obarvali zeleno-modro. In vozniki cistern so to vozili po bencinskih ?rpalkah. Kasneje je komisija ugotovila, da so vodilni delavci zapisali, da je bilo izdano kurilno olje, razliko v ceni pa pospravili sebi v ?ep. Torej je nafta in kurilno olje eno in isto, le da se eno barva rde?e, drugo zeleno-modro. Obstaja tudi takoimenovana modra nafta, ki je ista re?, le pobarvana na modro in jo uporabljajo ribi?i. Tako mi je razlo?il voznik cisterne.

 

In ?e to:

katero gorivo je bolj?e: OMW, Petrol, Shell, Agip, MOL,... V Sloveniji ni rafinerije, s cisterno ?ez mejo pripeljat pa ni nek zaslu?ek, ker ti carina in transportni stro?ki vse poberejo. Zato pride vsake toliko ?asa tanker in vsi, ki prodajajo gorivo v Sloveniji, ga jemljejo z istega tankerja. Najbr? ni treba pisat, katera nafta je bolj?a.

 

Kakorkoli, to mi je razlagal voznik cisterne. Bi rekel, da nekaj ve o tej stvari, o gorivih in transportu goriv. Najbr?. Mogo?e. Upam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem sli?al podobne re?i pred leti, vendar so me vsi po vrsti ?e tolkrat demantirali, da se mi ne da ve? lajati eno in isto....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

S prve roke tudi Audi A6 3.0 laufa 200.000km na kurilca od novga, pa ni ?e ni? ?lo v cvet. Pravjo pa da se vidi razlika med ?obam, saj so pri kurilcu bolj zapacane. Verjetno pa je mnogo bolje pri tistih, ki dolivajo aditiv.

Se pa vozijo tudi M6, M5 z DPF na kurilca sam ne bi vedu kolk cajta, morda ve s prve roke kdo od vas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da smo ?e nekje pisali o tem, da moderni motorji in kurilno ne gredo preve? skupaj.Enkrat sem ?e pisal o MOL-ovem dizlu, ki so ga v neki hrva?ki reviji testirali na vsebnost ?vepla in ga primerjali z drugimi prodajalci goriv. Izkazal se je za najbolj?i. MOL ima eno najmodernej?ih rafinerij v EU, ki omogo?a proizvodnjo goriv visoke kakovosti. Kako je s Shellom in Agipom, ne vem.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.