Skoči na vsebino

Te?ave pri v?igu (mx-5 1.6)


Priporočeno sporočilo

Obcasno, in zadnje case vedno bolj redno se mi dogaja, da ko po daljsi voznji ugasnem zgret avto, in se hocem cez kratek cas ponovno odpeljati, mi avto ne vzge. Ko pocakam kakih 10-20 min da se motor ohladi, avto vzge iz prve. Brez problemov.

 

Bil sem ze na testerju, so mi rekli da ne kaze napak, in da je lahko vzigalna tuljava. Avto med voznjo dela mirno in ne cuka. Prav tako se ta napaka ne pojavlja ravno "redno". Mehanik mi je tudi rekel da sumi tudi senzor na odmicni gredi in senzor za vzig, vendar po njegovem ta dva crkneta kadar crkneta kompletno, ne tako da obcasno ne delata. Prav tako ni napake pozakazalo na testerju.

 

Imam torej tri *mozne* okvarjene dele, noben pa mi ne zna 100% zagotovo povedat kaj naj menjam in bo potem tezava odpravljena.

 

Bil sem tudi pri avtoelektricarju, ki mi je svetoval da se mogoce nabira kak kondenz kje na kakem konektorju, in da naj probam s hladilnim sprejem. Sem sprobal in ni pomagalo. Ima kdo kak nasvet? Se je komu dogajalo kaj podobnega? ?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no za sigurno zamenjaj vse tri dele, ki itak niso nek velik stro?ek, in pol bo? videl.. ma avto vrti normalno al sploh ne da signala?

no, moja ne dela problemov zaenkrat ... tok-tok :P

Od nekdaj lep? so Miate slovele,

a lep?e od moje bil? ni nobene.
15195ad9.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no za sigurno zamenjaj vse tri dele, ki itak niso nek velik stro?ek, in pol bo? videl.. ma avto vrti normalno al sploh ne da signala?

no, moja ne dela problemov zaenkrat ... tok-tok :P

 

 

O tem da niso strosek bi se dalo diskutirati... Nova vzigalna tuljava pri pooblascenem Mazda servisu stane 960evrov! Avto se pri startu normalno suce ja, samo kresne ne. Se je recimo na tak nacin motor obracal tudi po 5-10 sekund.... Potem sem raje odnehal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm, tako draga da je zadeva? nevem, kaj bi lahko bilo, lahko je tudi s samo bencinsko pumpo kej, nisem ?e mel podobnega problema z mazdo. na cliotu sm mel pa identi?nega kot sm hotel ogretega s5 u?gat ni ?lo, sicer je bil problem z eno cevko od vakuuma. ti ne preostane drugega kot probavat in izklju?evat mo?nosti, al pa upat da je kdo mel enak problem.

sko?i ?ez lu?o na miata.net forum pa tam poglej, ?e ti angle??ina gre, lahko najde? marsikaj.

Od nekdaj lep? so Miate slovele,

a lep?e od moje bil? ni nobene.
15195ad9.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmm, tako draga da je zadeva? nevem, kaj bi lahko bilo, lahko je tudi s samo bencinsko pumpo kej, nisem ?e mel podobnega problema z mazdo. na cliotu sm mel pa identi?nega kot sm hotel ogretega s5 u?gat ni ?lo, sicer je bil problem z eno cevko od vakuuma. ti ne preostane drugega kot probavat in izklju?evat mo?nosti, al pa upat da je kdo mel enak problem.

sko?i ?ez lu?o na miata.net forum pa tam poglej, ?e ti angle??ina gre, lahko najde? marsikaj.

 

 

bom probal. Ma ja sem ze na koncu zivci in cisto frustriran, ker se ta tezava vlece zdej ze kake 2-3 mesece, pa ko mi noben ne zna povedat kaj je tocno. Polno nekih teorij, pa nobene resitve. Sej tisto vzigalno tuljavo bi ze menjal ce ne bi bila tako prekleto draga. In ko ti potem se na servisu povejo da je "mogoce" pokvarjena, potem res pomislis 2x...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej na koncu zna bit da bo? menjal in bo isto, lahko je problem s samim ra?unalnikom, da ni kake vlage fasal in se mu me?a, in vsake tolko no?e bencina poslat v injektorje hmm.. bi treba videt, ?al jaz nebi vedel kaj bi blo :/

Od nekdaj lep? so Miate slovele,

a lep?e od moje bil? ni nobene.
15195ad9.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej na koncu zna bit da bo? menjal in bo isto, lahko je problem s samim ra?unalnikom, da ni kake vlage fasal in se mu me?a, in vsake tolko no?e bencina poslat v injektorje hmm.. bi treba videt, ?al jaz nebi vedel kaj bi blo :/

 

 

Mja problem je v tem da na testerju ni pokzalo najmanjse napake... Zato so mi potem tut svetovali da je najbrz vzigalna tuljava.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si z gorenjske bi me zanimalo tole pogledat in eventuelno popedenat, ker je verjetno ena banalna stvar.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navsezadnje tudi kabli - pregreti so raztegnjeni in lahko izgubljajo...ja banalnost je lahko kjerkol...

 

?e si z gorenjske bi me zanimalo tole pogledat in eventuelno popedenat, ker je verjetno ena banalna stvar.

 

A ti je ?ef potne stro?ke ukinil? Recesija? :danzoman:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navsezadnje tudi kabli - pregreti so raztegnjeni in lahko izgubljajo...ja banalnost je lahko kjerkol...

A ti je ?ef potne stro?ke ukinil? Recesija? :danzoman:

 

Niti ne sam doma mam vse pri roki, ?e se pa nekam zapeljem pa mi ziher manjka nekaj kar bi nujno rabil in je qurac pol. :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti ne sam doma mam vse pri roki, ?e se pa nekam zapeljem pa mi ziher manjka nekaj kar bi nujno rabil in je qurac pol. :angry2:

 

 

Nekak sem pogledal po netu, in teli simptomi se kazejo menda v najvec primeri pri pregretem/okvarjenem senzorju odmicne gredi, tko da ga bom verjetno kar menjal. Menda so imele mx5 letnik 2001, serijsko napako, ker so pozicijo tega senzorja menjali, in se je menda dokaj redno pregreval, v vecini primerov tam med 50 in 60K milj... jaz imam pa sedaj navozenih 110 000, tko da kar sumim da bi znalo bit to.

 

Pri avto mocnik se vedno vztrajajo da je vzigalna tuljava (ceprav mi je na zacetku pogovora clovek na drugi strani slusakle dejal da takega primera se niso imeli, in da ne ve tocno za kaj se gre), cena nove se je sedaj cudezno spustila na 520 evrov. Vodja servisa mi pravi da se najbrz pregreva nek tranzistor v vzigalni tuljavi. Ko sem govoril z znancem ki je elektricar, mi je vedel pvoedat da menda d vzigalni tuljavi ni nobenih tranzisotrjev. Pocasi zacenjam dobivat obcutek da pri Mocniku nimajo pojma kaj govorijo.

 

Sicer pa lahko tudi avto pripeljem na pogled, kako dodatno mnenje bi mi znalo prav prit. S katerega konca pa si?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ?imdl pre? od mo?nika! Men so tut trdil da se za moj avto neda dobit nobenih kosov, ker je uvo?en iz amerike in ?t. ?asije ne klapa. Nakar mi zadnij? en prijazen gospod na Gami v btcju pove, da ni noben problem, sam ?tevilko po?lje v avstrijo in dobi v roku 8h ur odgovor kera zadeva pa?e... profesionalnost pa taka!!!(na mocniku)

 

Do YavarYe X6V6-ja zapelji, pa poglejta ane. Zna bit da ma? kje kak?no vakuum cevko prepereto.

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pocasi zacenjam dobivat obcutek da pri Mocniku nimajo pojma kaj govorijo.

 

 

Stavek si pravilno napisal. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu verjetno mislijo, da se z Mazdo dela tko k s Fiati (so namre? poobla??eni tud za njih)

 

 

Najbolj hecno mi je bilo, ko sem imel avto na testerju, in sem cakal gor v prodajalni in potem gledas one njihove transparente, ko pise kolk so mazde hude, pa fiati pa tko... In potem valda na fiat delu pisarne pise "da je fiat ful nekej najbolje prodajan in kolk so kvalitetni in gor dol", potem pa na mazda strani vidis transparent kolk so zanesljivi avti, in potem je lestvica... MAzda tam nekje mislim da ne vem al je blo 2-3 mesto, fiat pa na ponosnem zadnjem 14-15 mestu. In to majo oni obeseno v prodajalni ;) *smeh* :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Se priklopim kar na tole staro temo, ker ima prav primeren naslov..

 

Torej, tudi moja mx5 ima zadnje ?ase ob?asno te?avo ob v?igu ( l.98, / 1,6 / 117 000 km )

..zalaufa na tri , morda celo na dva cilindra..

skratka , trese in ropota kot traktor.

Vendar po par trenutkih normalno ste?e in naprej v vo?nji ni nobenih te?av.

 

Bil za info na servisu, tester napake ne ka?e ,pravijo ,zamenjat v?ig. tuljavo.

Pri njih stane skoraj 600? :bravo:

 

Kar verjamem diagnozi, pa vendar me zanima , kako da potem pri vi?jih, tudi najvi?jih obratih,

tuljava normalno zmore delat, po?epne ob?asno samo ob v?igu.?

 

Kak?ne so ?e manj drage mo?nosti napak.. ? :D

Sve?ke od 90 000, kabli zamenjani nekje pri 60 000

 

Ima kdo tuljavo , ali pol nje , torej za dva cilindra ,vi?ka in naprodaj ?

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e zapelje? do na?ega "hi?nega" mehanika, ravno v?eraj je delal velik servis na eni Mx5-ki! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti resno? Kolk stane v?igalna tuljava?

 

Je kr nek tam, sam pele ma en ugoden link za originalno robo. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti resno? Kolk stane v?igalna tuljava?

 

 

Resno , itak.. resno spra?ujem.. tule na papirju imam ro?no napisano - 567,37 ?

 

 

gledam pa tole na na netu...bi bila v redu ?

cena je vsekakor v redu..

http://www.ilmotorsport.de/shop/article_de...783bd940bceb767

 

Kaj pa ?e zapelje? do na?ega "hi?nega" mehanika, ravno v?eraj je delal velik servis na eni Mx5-ki! :bravo:

 

 

Bi..pa ne vem to?no katerega misli? :blush:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je kr nek tam, sam pele ma en ugoden link za originalno robo. :bravo:

 

A niso bencinarji kao po tvoje neki pocen za vzdr?evat? :ne vem: Tole meni ziher ni poceni sploh ob dejstvu, da sem ene 8 let nazaj dal za dve v?igalni za Clarusa 40.000SIT - se prav manj kot 170?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se priklopim kar na tole staro temo, ker ima prav primeren naslov..

 

Torej, tudi moja mx5 ima zadnje ?ase ob?asno te?avo ob v?igu ( l.98, / 1,6 / 117 000 km )

..zalaufa na tri , morda celo na dva cilindra..

skratka , trese in ropota kot traktor.

Vendar po par trenutkih normalno ste?e in naprej v vo?nji ni nobenih te?av.

 

Bil za info na servisu, tester napake ne ka?e ,pravijo ,zamenjat v?ig. tuljavo.

Pri njih stane skoraj 600? :bravo:

 

Kar verjamem diagnozi, pa vendar me zanima , kako da potem pri vi?jih, tudi najvi?jih obratih,

tuljava normalno zmore delat, po?epne ob?asno samo ob v?igu.?

 

Kak?ne so ?e manj drage mo?nosti napak.. ? :D

Sve?ke od 90 000, kabli zamenjani nekje pri 60 000

 

Ima kdo tuljavo , ali pol nje , torej za dva cilindra ,vi?ka in naprodaj ?

 

po 60.000km je lahko zopet problem kablov. Daj si ti sposodi kable od nekoga pa probaj, ?e prej jih pa dobr prerukaj na vseh koncih - samo ne pri v?ganem da ne bo ko pri House-u 'clear' :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po 60.000km je lahko zopet problem kablov. Daj si ti sposodi kable od nekoga pa probaj, ?e prej jih pa dobr prerukaj na vseh koncih - samo ne pri v?ganem da ne bo ko pri House-u 'clear' :D

 

 

Ja ,kako se odra?a prebijanje kablov se ?e dobro spomnim..

in to ni to..

vendar pri ?tromu nikoli ne ve?,

?e posebej, ?e ni? ne ve?.... :D

 

Sem pa ravnokar ugotovil ,da tista pocen ?pula za 260 ? ni prava , ker je za NA :closedeyes:

 

Bo pa tale bolj primerna ..

 

http://www.autoteileplus.de/Zuendspule-Maz...-id4306092.html

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
    • Takole bo bolj prav z novo temo, ne vem zakaj bi mešali Forda in še vse druga v temo CX-30..... 🤔  Kar se pa tiče izbire se pa tako ve cx-30 🤗😉 Lahko pa mu še Fordaši kaj svetujejo.... 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.