Skoči na vsebino

''zlatko''


Priporočeno sporočilo

Prosil bi, ?e lahko nekdo napi?e kako se uporablja zlatko oz. koliko se ga vlije ob menjavi olja. Ali se ga na za?etku vlije ve? in potem s?asoma manj? Avto je M6 136CD 2005.

Hvala

 

Tu je nekaj iz najnovej?ega navodila za uporabo.

 

Zamenjajte 5 do 10 procentov motornega in 10 procentov menjalnega olja z dodatkom.

Zgolj enkratna uporaba ni zadostna, postopek je najbolje ponoviti pri vsaki menjavi olja v enakem razmerju.

Dodaten nasvet:

V koliokr gre za manj?e intervale menjave olja se pri naslednji menjavi olja koli?ina zlatkota prepolovi.Polovi?ka velja tudi za normalno vo?ena vozila. Zgoraj navedenih do 10% se uporablja izjemoma pri zelo obremenjenih motorjih (tekmovalni namen). Tako da ena doza 250 ml gre v 4,75 l olja, kolikor ima ve?ina motorjev.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, to se pravi pri vsaki menjavi na 15000km ena fla?ka, ?e prav razumem. V eni temi sem prebral, da ga zelo priporo?a?. Koliko ?asa pa ti to ?e uporablja? in kako se obnese na dolgi rok?

 

Ne nisi prav razumel. ?e bi menjal na 30.000 km pride v po?tev ena fla?ka.

V tvojem slu?aju pa zadostuje prvi? 1, v nadaljevanju pa 1/2. :bravo:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Prej?nji teden sem mel servis na audiju, ki ma 125 konjev. Sem se pa ?e pred tem s svojim mehanikarom pogovarjal o raznih aditivih in je reko da je vse skup larifari.

Po servisu sem vseeno not vlil "zlatkota" in ?ez par minut sem opazil da avto hitreje pride v obrate.

Ta teden pa mi je ?e mehanikar menjal zadnje bremze in po probni vo?nji mi pravi da avto dosti bolj potegne ko pred servisom.

Nisem mu povedal da sem not vlil tisti "larifari"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prej?nji teden sem mel servis na audiju, ki ma 125 konjev. Sem se pa ?e pred tem s svojim mehanikarom pogovarjal o raznih aditivih in je reko da je vse skup larifari.

Po servisu sem vseeno not vlil "zlatkota" in ?ez par minut sem opazil da avto hitreje pride v obrate.

Ta teden pa mi je ?e mehanikar menjal zadnje bremze in po probni vo?nji mi pravi da avto dosti bolj potegne ko pred servisom.

Nisem mu povedal da sem not vlil tisti "larifari"

 

Si mu moral re?i,da je to zaradi tega,ker je on menjal zadnje zavore.

Bi bil zelo vesel. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem avto kupil, se je 125 km-jev kar obetajo?e ?ulo, ko pa sem stisnil gas pedal, pa se ni zgodilo ni? kaj posebnega. Sem ?e za?el razmi?ljat o monta?i turba, ampak stro?ek +1000? me je spet postavil nazaj na tla.

Zdaj pa sem kr zadovoljen zaenkrat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sirius kje lahko narocim zlatkota?ali zlatko gre v olje notri ali drugam?se nekej se pravi ko naredim servis oni dolivajo olje notri ane?js pa potem dodatno zlatkota al kako ze?mal mi razlozi,ker do zdej nisem uporabljal raznih dodatkov..

 

hvala

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz ga grem pa glih zdele notr nalit GOLD-a (najprej mam u planu segret motor), pa nalit notr in takoj spet peljat ene par 10 km! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je razlika, tud v CX7 in swiftu - bolj gladko te?e, lazje vzge in porabi motor manj, defakto

 

Sirius,pa je pametno dat to noter pri tako novem avtu z cca 10 kkm ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius,pa je pametno dat to noter pri tako novem avtu z cca 10 kkm ?

 

Je, je....verjem, se posebej ce ga madzari delajo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom se jaz jutr porocal o romunih (bom dal golda in cleanerja)

ce ne bo v redu, casti sirius burek :)

 

Pazi na vrstni red. Najprej Cleanerja v staro olje in izpirati 10-15 min na minimumu in nato zamenjati olje in filter.

Sirijus je vedno pripravljen na ?a??enje. :pepsi:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pazi na vrstni red. Najprej Cleanerja v staro olje in izpirati 10-15 min na minimumu in nato zamenjati olje in filter.

Sirijus je vedno pripravljen na ?a??enje. :pepsi:

 

Sirius,pa je pametno dat to noter pri tako novem avtu z cca 10 kkm ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius,pa je pametno dat to noter pri tako novem avtu z cca 10 kkm ?

 

Ne samo pametno tudi zelo priporo?ljivo.

Golda in varianto M se lahko uporablja od 0 k. Zato je bond 1. na stopni?kah aditivov, pa tudi zaradi tega, ker so ti aditivi pokazali svojo veljavo v industriji.

Ob prvi priliki, ko se bo zbralo nekaj ve? mazda?ev lahko tudi prakti?no poka?em u?inkovitost bonda, pa ?e za eno rundo dam. :mi pijemoo:

 

Znano je, da je od vtekanja avtomobilskega motorja odvisna njegova ?ivljenjska doba in tudi njegove karakteristike. Z primerno varianto bonda lahko idealno ute?emo motor. Tega drugi aditivi za tovrstno uporabo ne omogo?ajo, kar je ?e en + za bonda.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne nisi prav razumel. ?e bi menjal na 30.000 km pride v po?tev ena fla?ka.

V tvojem slu?aju pa zadostuje prvi? 1, v nadaljevanju pa 1/2. :bravo:

 

Ok,kolko naj ga pol jaz dam drugi? ob menjavi, ker menjam na 20.000? Ali lahko podalj?am interval menjave olja recimo na 25000 in pol ruknem spet celo fla?o? :unsure:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok,kolko naj ga pol jaz dam drugi? ob menjavi, ker menjam na 20.000? Ali lahko podalj?am interval menjave olja recimo na 25000 in pol ruknem spet celo fla?o? :unsure:

 

Tudi, ?e bo? menjal tam nekje pri 30.000 km ne bo ni? narobe.

Osebno sem pred precej leti s predhodnikom zlatkota na avtomobilu Citr. BX 1,6 podalj?al interval menjave olja s 20.000 na 40.000 km. Olje ki je prevozilo 40.000 km, je na testni ma?ini za merjenje prekinitve mazalnega filma (zaribavanje) ?e vedno zdr?alo 2,5x ve?jo silo od novega olja.

?e boste pozorno brali na bondovi strani, boste opazili, da je uporaba bonda koristna pri kriti?nih situacijah. V nekaj slu?ajih (izku?nja iz SLO)kot so: okvara oljne ?rpalke, iztek olja iz motorja, ni pri?lo do zaribavanja motorja kljub padcu pritiska olja. To ni TV reklama tako izku?njo ima mehanik iz Symonovega kraja.

 

Torej brez skrbi lahko pove?a? interval menjave. V tem slu?aju se priporo?a ponovno polna koncentracija aditiva v novo olje.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej by the way, strojniki bi imeli kar nekaj opazk glede teksta na metabondovi strani, najbolj obcutljivi so na "pritisk olja", pravilno je "tlak olja"...na to (tlak/pritisk) so se posebej obcutljivi profesorji :)

 

 

drugace pa danes ko sem dal oba aditiva noter so se mehaniki mal zajebavali, ces "to je vse larifari"

men pa je bla barva golda zelo vsec, skor sem ga sam spil (kot bi bil en cokoladen milk shake :) )

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U?eri sm ga nalil, pa je moja draga (lastnica mazdure) sama od sebe porajtala, da voz stra?no tiho laufa, pa pri?ge precej bolj gladko kot prej! :rispekt::bravo::danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej by the way, strojniki bi imeli kar nekaj opazk glede teksta na metabondovi strani, najbolj obcutljivi so na "pritisk olja", pravilno je "tlak olja"...na to (tlak/pritisk) so se posebej obcutljivi profesorji :)

 

 

Motorji pa ?e bolj :bravo: pa de?ve tudi :hohoho:

 

Naj se profesorji ?e tako hudujejo pravilno je :

pritisk // sila na enoto povr?ine; tlak: pritisk nara??a, pada; meriti pritisk; majhen, velik pritisk / pritisk zna?a 1.020 milibarov; kontrolirati pritisk v avtomobilskih gumah; nizek zra?ni pritisk; pritisk olja v motorju / lonec na (zvi?ani) pritisk

 

Tako pravi slovar slovenskega knji?nega jezika, zato lahko re?em, da profesorji "afne guncajo" ;)

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vem da slovar pravi tako ampak fizika pa ne

uporabljajte prednosti slovenscine, ki zna razlikovat npr. tlak v gumah ali pa pritisk vode na sipi podmornice...

v anglescini je obakrat "pressure", tko da 1:0 za slovenscino :bravo:

 

 

da ne bom offtopic, prvi vtisi golda: v prostem teku je cista katastrofa, motorju se je zmesal (glasen tek in vrtljaji nihajo), medtem ko v visjih tece velik bolje (in hitreje) kot prej...to je kar lahko recem po cca. 100km prevozenih, bom porocal cez dva tedna ko jih bo 2500km

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • V mojem kraju zapirajo mojo SKB...OTP banko. Ostale so delavska hranilnica, intessa in NLB...  Kaj izbrati med DH in intesso? 
    • Use j to fajn pa krasn, sam men tuki neki ni čist jasn. Mrbit zato k sm kmet an s hribu doma... Al pei zato k je pozna ura...   Ko je Orban začel postavljati ograjo, so šli vsi v luft. Pred volitvam so vsi strašili, da se Janša zgleduje po Orbanu in da bo tudi on postavil ograjo in bomo zarešetkani... Potem je Cerar začel postavljati ograjo, pa je nekako šlo skozi...  Nato je Golob začel umikati ograjo in nihče ni protestiral. Vsi pa imate toliko za povedat čez ilegalce, ki zdaj toliko lažje prehajajo mejo... In zdaj se zdi, kot da so Avstrijci in Italijani krivi za napačne odločitve naše vlade oz. za napačne odločitve Slovencev na volitvah... In zdi se, da so severni in zahodni sosedje krivi, ker nas povezujejo z Balkanom, kamor smo sami prodali paradne konje našega gospodarstva... In zdaj so oni tisti tagrdi, ki bi Schengensko mejo potegnili severno in zahodno od Slovenije in nas tako priključili k Balkanu. Da bi pa naši politiki od Hrvaške zahtevali čuvanje Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi naši politiki Hrvatom zagrozili, da bodo spet uvedli Schengensko mejo na meji med Slovenijo in Hrvaško, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi pa naši politiki še podaljšali ograjo od meje z Madžarsko do Jadrana in naj imajo Hrvati ilegalce, če ne znajo čuvat Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride.   Mah, kaj, itak bo na koncu Janša kriv za vse. Kot vedno...
    • Seveda so dragi, posledično pa ravno zaradi visokih cen novih vozil, ki so napihnjene ravno zaradi forsiranja električnih, ki se z visoko ceno nikakor ne morejo uveljavit pri večjem številu kupcev....  Za enako ceno bi se pa lahko prodalo več električnih vozil le več polnilnic še rabimo in 30% večjo kapaciteto baterije in bi se mogoče izšlo..... 🤔
    • Pushing, lizing, krediti... 
    • Tako kot si napisal, CX5 s polno opremo je cca. 47k, nova M6 v npr. PHEV verziji bi bila sigurno čez 50k, glede na to da se CX60 povzpne do 65k. Adijo cena. Tudi sam si je kot zaprišeni oboževalec ne bi kupil za ta denar, edino o rabljeni bi lahko razmišljal.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.