Skoči na vsebino

kupujem Mazdo Xedos 6/9


Alex13

Priporočeno sporočilo

Mi prosim lahko kdo sporo?i, kak?ne te?ave oz. napake se pojavljajo pri omenjenem avtomobilu. Pa tudi, ali ima kdo informacijo o prodaji tega avtomobila. Namen ga imam kupiti v drugi polovici aprila. Bilokak?na priporo?ila in nasveti so dobrodo?li. Se zahvaljujem ?e vnaprej! lp Alex

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najve?ji problem se mi zdi rja na tem avtu (X6), pa baje radi pokajo prednji fedri ?e na 100km, to sem samo sli?al ne okusil. Drugih problemov jaz v 35Kkm nisem imel razen potro?nega materijala kot so diski, polo??ice, le?aj, spone volana (avto sem dobil glih pri izdihu vsega tega :blush: ). Moj najve?ji problem je bila zamenjava prekletih zadnjih zvo?nikov, jih ?e sedaj kolnem ko se spomnim :glare:

 

Druga?e bom mogo?e jaz spet prodajal kmalu, sam je pa rjava in ima zadnji odbija? po?kodovan, ?e te zanima javi pa ?e kak?no poveva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj Xedos 6 ne rjavi ma skoraj ni?, po karoseriji sploh ne, kar je rjavo je podvozje od soli, pa ?e to ni kriti?no.

 

Je letnik 1997, ko sem ga kupil je imel 150000km, zdaj jih ima 200000. V 50000km nisem mel kak?nih okvar, le redno vzdr?evanje, kar je ?e esko napisal. Pri 180000 je bila menjana sklopka + jermeni + napenjalci + razdelilni kabli. Ta velik servis pa?.

 

En nasvet, ?e kupuje? Xedos 6: kupi z 2.0 ma?ino, ker je 1.6 malo podhranjen. Dokler je avto prazen, pa brzine nizke ?e ima kak?ne pospe?ke, ko pa je enkrat poln, ali pa je hitrost vi?ja se pa pozna pomanjkanje konjev.

 

Poraba je pri 1.6 ma?ini pri meni od 7,5 do 10,5 l/100km.

 

Edino kar me moti pri tem avtu, je poraba olja. ?eprav mehanik pravi, da je to normalno, se mi zdi poraba 1L+ na 10000 km velika. Preverjati mora? pa kar ro?no, ker se lu?ka za olje ne pri?ge sploh. Ko sem ga kupil in ?e nisem vedel, da kar dobro papca olje, sem ga ?el na pumpo preverit nivo olja. Do maximuma sem ga moral notri vliti 2l, lu?ka za olje pa tudi utripnila ni. Sem imel kar sre?o, da mi ni zaribal.

 

Pod ?rto - avto (po mojih izku?njah) nima nekih slabosti, in glede na ceno ponuja ogromno; zanesljivost, varnost, udobje, kvaliteta izdelave, stro?ki vzdr?evanja,...

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moj je 1.6, letnik 1998, imam ga dobrih pet let. Ko sem ga kupil je imel 98000km, sedaj ima 208000km. Edini problem je poraba olja, ?e odkar ga imam spije cca 1l na 2000 do 3000km. Drugih problemov nisem imel, rjavi ne, vozi se lepo, ima dobro lego... Skratka sami plusi, razen porabe olja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moj je 1.6, letnik 1998, imam ga dobrih pet let. Ko sem ga kupil je imel 98000km, sedaj ima 208000km. Edini problem je poraba olja, ?e odkar ga imam spije cca 1l na 2000 do 3000km. Drugih problemov nisem imel, rjavi ne, vozi se lepo, ima dobro lego... Skratka sami plusi, razen porabe olja.

 

Hja, pri meni je poraba olja dosti odvisna od na?ina vo?nje. Vi?ji obrati = ve? popitega olja.

 

Toma?, kak?no olje uporablja?? 5W 40 full synthetic?

 

Meni je en mehanik predlagal, naj dam noter 10W 40 pol sintetiko, in naj bi avto manj olja kuril. No, moj mehanik se ni strinjal z njim, in tko ?e naprej lepo olje ?ekiram na vsakih 3000 km in dolivam po potrebi :rolleyes:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, pri meni je poraba olja dosti odvisna od na?ina vo?nje. Vi?ji obrati = ve? popitega olja.

 

Toma?, kak?no olje uporablja?? 5W 40 full synthetic?

 

Meni je en mehanik predlagal, naj dam noter 10W 40 pol sintetiko, in naj bi avto manj olja kuril. No, moj mehanik se ni strinjal z njim, in tko ?e naprej lepo olje ?ekiram na vsakih 3000 km in dolivam po potrebi :rolleyes:

 

V V6 motorju je obvezna 100% sintetika druga?e ga donfa kot norc, v glavmen s svojo sem naredil 160 kkm, in zamenjal sprednje in zadnje diske in plo??ice, redni servisi, na 190 kkm menjava zobatega, vodne pumpe, ?ponarjev in tankanje. Druga?e pa samo ne ga ?parat, ta avot se ?ele po 140+km/h postane ?portnik, prej je dobesedno limuzina v kateri ne ?uti? nobenega ?tukanega asfalta in manj?ih jam na cesti.

Leder je terpe?en, gretje sede?ev je po?asno, je pa kljub temu odli?no, edina stvar ki pa jo zamerim japanezerjem, je pa totalno premehak volan. Rja pa se je po 14 letih pokazala na zadnjih blatnikih, drugje je bil ?e "zdrav".

Noben feder ni po?il, to se dogaja pri 1.6 modelu, pa ?e to ne pogosto.

 

Pri 280 kkm je ?la pa s cete, ker mi ga je od zadaj ene "prijazna" teta skra?ala

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, pri meni je poraba olja dosti odvisna od na?ina vo?nje. Vi?ji obrati = ve? popitega olja.

 

Toma?, kak?no olje uporablja?? 5W 40 full synthetic?

 

Meni je en mehanik predlagal, naj dam noter 10W 40 pol sintetiko, in naj bi avto manj olja kuril. No, moj mehanik se ni strinjal z njim, in tko ?e naprej lepo olje ?ekiram na vsakih 3000 km in dolivam po potrebi :rolleyes:

 

uporabljam 5W 40 (Castrol TXT), sem probal celo 5W 30, pa ni nobene razlike. Sicer ga pa zadnje ?ase vozim 90% po avtocesti.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za odgovore,kot sem povedal jo bom kupo sredine aprila tak ka esko te ce bos se mel ti sporocim me zelo mika v6 :hudicek: trnutno ih je 10 na auto netu kaksnih 5 stalnih.auto sem sprobal pri prijatlju in me je fejs navdusil po voznih lasnosti in udobju :bravo: skrbi me edino masina kak bo zdrzala :blush: pleh pa za 10 let star auto nemrem glih cudezov cakat se enkrat hvala za izkusnje in nasvete bom se vedno spremlja forum :bravo: p.s. edino ka pogresam so x9 njih nega nic na pogled :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

'moja' z v6 motorjem ki jo vozi kolega, ima sedaj 260.000km, ravno dopolnila 17 let ne zre olja, nima pikce rje, samo ce je vzdrzevana ni nobene panike - to je stroj ki dela. Ni nobene stvari na avtu ki ne bi delala danes

 

P.S. Cene teh na avto netu so u tri pm viskoe za jurja max se zdilaj!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

'moja' z v6 motorjem ki jo vozi kolega, ima sedaj 260.000km, ravno dopolnila 17 let ne zre olja, nima pikce rje, samo ce je vzdrzevana ni nobene panike - to je stroj ki dela. Ni nobene stvari na avtu ki ne bi delala danes

 

P.S. Cene teh na avto netu so u tri pm viskoe za jurja max se zdilaj!

 

Ja, saj Xedos 9 majo pa ?e bolj navite cene.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam X6V6 ko bo? kupoval se lahko zmenima. avto ima 233.000 km in laufa brez problemov ena obroba ima malo rje pa gori pri sprednjem steklu je malo rjavo. po ?elji pa prilo?i ?e eno za dele.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uporabljam 5W 40 (Castrol TXT), sem probal celo 5W 30, pa ni nobene razlike. Sicer ga pa zadnje ?ase vozim 90% po avtocesti.

 

Kastrol ?e ni naredil primernega olja za mazde(starej?e modele), to je odgovor od stru?kota iz bli?ine kamnika.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evolih vceri, ko so mulci praznoval roj dan hcerke kolega ki vozi sedaj X6 sem jo mal odprl...vse na max kar se ti?e teko?in, v?ge hitreje kot cx-7... :whatever:

 

Zre mu 8-9,5 (prav ni vazn kje se vozm, tok zre)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kastrol ?e ni naredil primernega olja za mazde(starej?e modele), to je odgovor od stru?kota iz bli?ine kamnika.

 

Katero olje pa je v redu?

 

evolih vceri, ko so mulci praznoval roj dan hcerke kolega ki vozi sedaj X6 sem jo mal odprl...vse na max kar se ti?e teko?in, v?ge hitreje kot cx-7... :whatever:

 

Zre mu 8-9,5 (prav ni vazn kje se vozm, tok zre)

 

meni tudi zre med 8 in 9, ne glede na to kako in kje vozim :)

 

hvala za odgovore,kot sem povedal jo bom kupo sredine aprila tak ka esko te ce bos se mel ti sporocim me zelo mika v6 :hudicek: trnutno ih je 10 na auto netu kaksnih 5 stalnih.auto sem sprobal pri prijatlju in me je fejs navdusil po voznih lasnosti in udobju :bravo: skrbi me edino masina kak bo zdrzala :blush: pleh pa za 10 let star auto nemrem glih cudezov cakat se enkrat hvala za izkusnje in nasvete bom se vedno spremlja forum :bravo: p.s. edino ka pogresam so x9 njih nega nic na pogled :rolleyes:

 

?e bi jaz ?e enkrat kupoval, bi kupil V6 in dal notri plin. ?eprav 1.6 tudi potegne, da se peljat 180 po avtocesti brez problema
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

diesel pa? :blush:

 

traktor ne dojame kaj je to V6 in 140+ kon?kov..:)

v bistvu zre malo, bolj ko jo teras zre isto...naredi ti to navorniku...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

traktor ne dojame kaj je to V6 in 140+ kon?kov..:)

v bistvu zre malo, bolj ko jo teras zre isto...naredi ti to navorniku...:)

 

ma delam jaz to vsak dan pa mi je zadnji? ratalo prvi? priti pod 6 l/100km kot povpre?je na tank (5,92l/100km, ?e sem natan?en) :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma delam jaz to vsak dan pa mi je zadnji? ratalo prvi? priti pod 6 l/100km kot povpre?je na tank (5,92l/100km, ?e sem natan?en) :P

 

pa na dpf :jezicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, mor? mislit... po moje je to ravno tista najbolj?a situacija... relativno ugodna temperatura, da se webasto ne vklopi, ni? de?ja in vode po cestah, ni? kolon oz. zelo malo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.