Skoči na vsebino

Davek na posest avtomobila.


Boss

Priporočeno sporočilo

?e ?e ne veste se razmi?lja o davku na posest vozila, ki bo nadomestil dajatev imenovano nadomestilo za uporabo cest ali cestnina, ki jo pla?amo ob registraciji. Znesek naj bi bil enak tako, da za "aktivna" vozila se ne bo ni? spremenilo.

 

Bo pa problem za vse tiste, imajo/imate ve? avtomobilov saj ne glede ali bo avto registriran ali ne bo treba pla?at to dajatev. Z drugimi besedami, ?e ste lastnik avtomobila boste morali pla?at to dajatev pa ?etudi je avto v kosih oziroma obstaja samo ?e kot ?koljka.

 

 

Zakaj naj bi uvedli to dajatev. Uradna razlaga je sicer naslednja, da gre samo 10% avtomobilov v razgradnjo, ostali pa pa? nekje gnijejo in onesna?ujejo naravo ali pa zavzemajo dragocene parkirne prostore na skupnih parkiri??ih.

 

Precej od tega je res ampak mislim, da je bistvo vseeno nekje drugje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Precej od tega je res ampak mislim, da je bistvo vseeno nekje drugje.

 

kje drugje ?

 

po moje je to kar prav...

 

kdor avto uporablja, ga itak uporablja, in mu ne bo te?ko pla?at... kdor pa ga ne uporablja, pa mu gnije in stoji nekje po dvori??ih, parkiri??ih, itd... pa naj le pla?a, ?e mu je tak ljub?e...

 

najebal bo tisti, ki avto popravlja ali restavrira v dalj?em ?asovnem obdobju... ker bo tudi moral pla?ati

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje drugje ?

 

po moje je to kar prav...

 

Seveda je prav s stalisca ekologije vseeno pa drzavo zanima predvsem to, da se pobere vec dajatev. Nefer je do tistih, ki imajo avto pri sebi na dvoriscu in ga zelijo obnoviti, spraviti spet na cesto ali pa predelati oz. po delih prodati pa topac ne gre takoj. Mene osebno sicer boli k**** ker sem do zdaj samo enkrat imel dva avta istocasno pa se to oba registrirana tako, da me ne bo prizadelo, vem pa da je cel kup ljudi, ki zaradi taksnih ali drugacnih vzrokov avta kaksno leto ne morejo ali nocejo registrirat in cca 100? pa je ze ker cedna vsotica.

 

Je pa res, da verjetno bodo zato pac le koleteralna skoda, da se zacopati vse te, ki jih za ekologijo dol visi. Bo pa zato sel v stiskanje tudi kaksen avtomobil, ki bi lahko nekoc bil legenda ali pa del tehnicne dediscine.

 

 

Tist moj del retoricnega vprasanja da je poanta pac nekje drugje pa je misljeno tako, da ce bi se slo drzavi res za ekologijo bi sicer uvedla ta davek ampak bi na koncu za vsako leto obstoja tistemu, ki pripelje avto v razgradnjo placala 10?. Se pravi za 15 let star avto bi dobl 150? tako, da bi pokril vse stroske prevoza v razgradnjo pa se ves trud bi si ti vseeno splacal. Ljudje bi se sli lahko celo biznis in bi lastnikom brezplacno vozili razbitine na smetisce ter se poplacali s tem denarjem.

 

Zal pa je tako, da pri nas bi drzava vedno samo jemala in nic ali pa bore malo vracala za trud in stroske, ki jih imajoljudje, ki bi radi za okolje naredili nekaj dobrega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ZA LPG je isto, v drugih dr?avah subvencionirajo vgradnjo, pri nas no?jo niti sli?at za to.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima kdo kak?en avto za odpis, ga lahko mirno pripelje v kak?no gasilsko enoto, ?e posebno poklicno, kjer ga bomo rade volje razrezali na prafaktorje!

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekak je to dvostransko:

 

- takoj za ce pogledam razne pleharje, ki jim lezijo okol avti (ampak verjetno odjavljeni)

 

- bolj pa je to problem za ljubitelje - zbiratelje (starodobniki itd)

 

To je del davka, ki se pripravlja - davek na luksuz. Postavljena bo tudi meja vrednosti vozil, ladij itd ki se bo tretirala kot 'luksuz'

 

Naslednja kategorija v 'luksuzu' je vsaka druga nepremi?nina na istega lastnika, torej ni dovolj da pla?uje? davek na nepremi?nino, davek od najemnine, sedaj bo se davek na luksuz,

naj omenim da ce prodas nepremicnino ne pla?a? samo ddvja ampak tudi ddv na promet - na to koliko naj bi zasluzil (prodajna - nabavna) - to je ze 1 leto.

 

ze tako je nepremicninski trg mrtev, pa se to.

 

Samo pobiranje je v mislih, in ne kako oziviti gospodarstvo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ZA LPG je isto, v drugih dr?avah subvencionirajo vgradnjo, pri nas no?jo niti sli?at za to.

 

Le zakaj bi subvencionirali plin, ?e jim je pa cilj ?im ve? tro?arin na bencin pobrat. O ceni samega bencina v primerjavi s sosednjim dr?avam pa nebi.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prasice !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

vse mi bojo pobrali ?e tisto kar se ne more premikati in tisto kar ?aka na bolj?e ?ase.

 

post-24-1268638174_thumb.jpg

 

komu zdaj gre moj avto v nos ?e stoji pokrit pod mojo nadstre?ico na moji zemlji in bom sedaj letno pla?eval toliko dr?avi kot je avto vreden

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e v soboto sem rekel da manka manj kot milimeter da neham delat, po?teno za po?teno pla?o, sam tol je pa vi?ek, pi..a jim materna ?e za to ker grem srat in scat bom pla?vov davk ?

 

Ja jebenti pa jim nkol ni dost, pr pla? ti vzamejo pol, pol za vse kar nabavim pla?am 20-8,5% davka pol pa ?e na tisto kar sem po?teno pla?al, vklju?no z davkom , z denarjem ki sem ga po?teno zaslu?il in bom za to ker sedaj to imam ?e zato pla?val davek, malo morgen, folk ne bo kupvov n? ve?, in si samo kopi?il denar pa da vidimo pol kako bo dr?ava laufala.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Blagor tla?anom v srednjem veku. :(

 

Zakaj? Pomislite malo. V ?oli so nas u?ili kako so bili bogi, da so dajali desetino (10%) vsako leto. Dandanes gre? v trgovino pa ima? 20% DDV, od pla?e nam trgajo, zdaj bodo pa ?e od nekoga, ki ima doma oldtimerja, avto za hobi, ki ga rihta zahtevali denar. :angry: ?udno, da se ne spomnijo ?e to, da moramo pla?ati davek na dihnje in dodaten davek na fi?ol, ki povzro?a vetrove in ve?a onesna?enje. :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ZA LPG je isto, v drugih dr�avah subvencionirajo vgradnjo, pri nas no?jo niti sli�at za to.

 

lih prej?n teden sem neuradno izvedel, da naj bi v kratkem (baje z aprilom) bila tudi pri nas subvencionirana predelava na plin - cca. 40 %

ni pa bila to ?elja SLO (logi?no), ampak direktiva EU...

 

predeluje se pa lohk tut dizle, vendar se jih ponavadi ne spla?a...

 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne se bat, subvencionirano ?e dolgo ne bo (predvidevam samo), ker teli na?i vrli vodje znajo tok konkretno blokirat vse ukrepe, kateri jim niso po volji, da to kr ni res! :hudicek:<_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo kot fizi?na oseba pa ne more? prodajati delov iz svojega nevoznega avtomobila, se ?teje kot delo na ?rno. Je treba imeti firmo, problem tudi nastane ko se ho?e? znebiti delov, ki so ostali.

 

Pa tale davek na luksuz bi uvedel za avtomobile, katerih cena novih je nad 50k? in nadstandardna stanovanj, katerih cena je XYZ (ne vem kolk je trenutno cena za eno tako stanovanj/hi?o)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lih prej?n teden sem neuradno izvedel, da naj bi v kratkem (baje z aprilom) bila tudi pri nas subvencionirana predelava na plin - cca. 40 %

ni pa bila to ?elja SLO (logi?no), ampak direktiva EU...

 

predeluje se pa lohk tut dizle, vendar se jih ponavadi ne spla?a...

lp

 

 

Men so ponudili predelavo 2.0 CD za 3500?, prihranek goriva pa 25%

 

bruhaha torej pri kake pl milijona km bi se pa morda investicija povrnila.

 

Prav tako naj bi neke EU direktive dolo?ale, da naj bi LPG stal polovico benza - a za to pri nas ?e niso sli?ali. Tudi to sem spra?eval na petrolu in dobil ta odgovor.

 

?koda ampak res ?koda besed.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men so ponudili predelavo 2.0 CD za 3500?, prihranek goriva pa 25%

 

bruhaha torej pri kake pl milijona km bi se pa morda investicija povrnila.

 

Prav tako naj bi neke EU direktive dolo?ale, da naj bi LPG stal polovico benza - a za to pri nas ?e niso sli?ali. Tudi to sem spra?eval na petrolu in dobil ta odgovor.

 

?koda ampak res ?koda besed.

 

Lej je nekje tam benzu cena niha na 14 dni LPG pa na pol leta in ko potegne? ?rto so nekje tam na plovoci cene benza mejbi kakih +-2%.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi ?lo za ekolo?ki davek (kar je edini in tudi zelo dober smoter tak?nih dajatev), bi morala biti nato sredstva namensko porabljena za dologoro?ne ekolo?ke strategije - npr. izgradnja infrastrukture za el. avtomobile ali kaj podobnega. Pri nas gre pa pa? za flikanje lukenj v dr?avni blagajni in medsebojno 'krmljenje' svinj pri koritu. ah politika...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi ?lo za ekolo?ki davek (kar je edini in tudi zelo dober smoter tak?nih dajatev), bi morala biti nato sredstva namensko porabljena za dologoro?ne ekolo?ke strategije - npr. izgradnja infrastrukture za el. avtomobile ali kaj podobnega. Pri nas gre pa pa? za flikanje lukenj v dr?avni blagajni in medsebojno 'krmljenje' svinj pri koritu. ah politika...

 

Sej ne da bi kogarkoli zagovarjal ampak to kar si napisal ni slovenska posebnost ampak je v enaki obliki vsepovsod po svetu. Ekolo?ki davek je samo krinka za pobiranje novih dajatev, ki se nabirajo v neki skupni malhi. Razni miti o globalnem segrevanju so samo dobrodo?lo orodje, da ljudje pristajamo na neko tako ravbanje - ?al :( .

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?ele predlog, ki mislim, da ?e ni ?el v prvo branje samo kakor poznam politike in ti se ne ukvarjajo z razbitimi in starimi avti za preprodajo bodo tole z lahkoto sprejeli saj bo za dr?avo ve?ji izplen kot je to zdaj. Kdaj bo ?lo pa v pralamentarno razpravo in na glasovanje bomo pa ?ele videli.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.