Skoči na vsebino

Letne gume in plati??a.Vpra?anje


_matey

Priporočeno sporočilo

Imam eno vpra?anje.O?e vozi megana coupe-ja sedaj pa bi rad dal letne gume na plati??ih gor na avto z dimenzijami 195/50 R15.

Sedaj pa me zanima ?e lahko dam te komplete na avto nrez da grem na homologacijo? Spodaj sem navedel dimenzije ki pi?ejo v navodilih od avta?

 

Za plati??a pi?e: 5,5B13-5,5J14

6J14-6,5J16

Dimenzije pnevmatik:175/70 R13T

175/65 R14T-175/65 R14H

185/60 R14H-195/50 R16V

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se mi zdi hecno da so dal 195/50 16, ker je 195/50 15 bolj pravilna dimenzija (glede ne ostale dimenzije)

 

drugace pa, ce hoces upostevat zakon moras na homologacijo (ceprav tehnicno ni nobenega problema z 195/50 15)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam eno vpra?anje.O?e vozi megana coupe-ja sedaj pa bi rad dal letne gume na plati??ih gor na avto z dimenzijami 195/50 R15.

Sedaj pa me zanima ?e lahko dam te komplete na avto nrez da grem na homologacijo? Spodaj sem navedel dimenzije ki pi?ejo v navodilih od avta?

 

Za plati??a pi?e: 5,5B13-5,5J14

6J14-6,5J16

Dimenzije pnevmatik:175/70 R13T

175/65 R14T-175/65 R14H

185/60 R14H-195/50 R16V

 

homologacija obvezna, predvsem pa poprej preveri na 'kalkulatorju gum' ce je obseg teh ki zelis dati gor enak tistim homologiranim, drugace ti bo vse lagalo v iber....

 

ce primerjas 195/50 16 proti 195/50 15 ima 15 colka 8cm manj?i obseg, oz 24 obratov manj na km....in je tako kot je rekel Labi bolj podobna tisti 185/60 R14 - sme?no

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da ti v praksi (sem se vozu kr neki let brez homologacij, prevozu precej km)ne bi noben te?il, ne pozabi pa na centrirni obro?ek (sredina feltne, da totalno pol sede notr in ni lufta)! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha pol bi lahko dal te gume+plati??a gor. ja saj za centrirni obro?ek vem da ga nesmem pozabit :)...ja upostevanje zakona se strinjam samo pa? ?e v knjigi pi?e tako sem pa? povpra?al malo kako je kaj s tem:). druga?e pa res hvala za odgovore :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da ti v praksi (sem se vozu kr neki let brez homologacij, prevozu precej km)ne bi noben te?il, ne pozabi pa na centrirni obro?ek (sredina feltne, da totalno pol sede notr in ni lufta)! :bravo:

 

odvisn kok naleti?, js sm mel na Daihatsuju sam 3 mesce 14" gor, pa so me ?e zajebaval

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odvisn kok naleti?, js sm mel na Daihatsuju sam 3 mesce 14" gor, pa so me ?e zajebaval

 

?zmeden? ?e bi dal gor 15" bi mogo?e ?e razumel,ma za 14"?kako pa so to opazili?

Ker skoraj ni razlike. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

I??em in i??em, toda ne najdem. Preiskal sem ?e (skoraj) vse, ta tema pa je nekako ?e najbolj podobna. Torej, k stvari:

 

Imam Hondo Jazz 1,4i, ki ima pnevmatike 185/55R15. Pravkar sem jih menjal in montiral Michelin Energy Saver. Za eno pnevmatiko skupaj z menjavo in centriranjem sem dal 92?. Vulkanizer mi je pa rekel, da so pnevmatike 195/50R15 precej cenej?e (okoli 65?), imajo pa enak obseg. So samo za centimeter ?ir?e. Vendar jih nimam vpisanih v homologaciji. Torej ni druge, kot da se lotim postopka homologacije.

 

Kako?

Kje?

Koliko ??

Koliko ?asa?

Ali naredim najprej homologacijo in nato menjam pnevmatike ali najprej zamenjam pnevmatike in nato delam homologacijo?

?e moram najprej zamenjat pnevmatike, kako vem, da bo stvar ?la skozi homologacijo?

Moram bit ?e na kaj pazljiv?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I??em in i??em, toda ne najdem. Preiskal sem ?e (skoraj) vse, ta tema pa je nekako ?e najbolj podobna. Torej, k stvari:

 

Imam Hondo Jazz 1,4i, ki ima pnevmatike 185/55R15. Pravkar sem jih menjal in montiral Michelin Energy Saver. Za eno pnevmatiko skupaj z menjavo in centriranjem sem dal 92?. Vulkanizer mi je pa rekel, da so pnevmatike 195/50R15 precej cenej?e (okoli 65?), imajo pa enak obseg. So samo za centimeter ?ir?e. Vendar jih nimam vpisanih v homologaciji. Torej ni druge, kot da se lotim postopka homologacije.

 

Kako?

od proizvajalca gum ali hondinih felten mora? najti TUV ali podoben certifikat ki ima vpisan v certifikatu tvoj avto in dimenzijo. Primer - od ENZO felten - obe tvoji ?eljeni dimenziji

41679539.pdf

Kje?

Na tehni?nih kjer delajo omologacije, samo ne v LJ na LPP, ker so zoprni kak Kranj ali pri vas na primorskem je bolj prijazen

Koliko ??

40-50?

Koliko ?asa?

pride? tja izpolni? nekaj papirjev, slikajo gume in ?ez nekaj dni dobi? homo karton?ek nazaj

Ali naredim najprej homologacijo in nato menjam pnevmatike ali najprej zamenjam pnevmatike in nato delam homologacijo?

 

Po pravici ne vem, jaz sem imel ENZO 17 feltne in gume izven homologacije ze na avtu - povpra?aj prej

 

?e moram najprej zamenjat pnevmatike, kako vem, da bo stvar ?la skozi homologacijo?

 

jaz bi zloudal tale moj certifikat, ?el na homologacije s karton?kom se naredil malo neumnega reko?, zastopnik za hondo mi je dejal da je tole certifikat za hondo Jazz in da je tovarni?ko vpisana le ena dimenzija, ti pa bi rad vpisal ?e drugo....

 

?e bodo rekli Ok - potem pla?a? in si tiho, mogo?e pa ti bodo znali ?e naprej svetovati kako oz. kaj rabi?

 

Moram bit ?e na kaj pazljiv?

vseeno bi jaz prej imel potrjeno omologacijo v roki pred nakupom :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.