Skoči na vsebino

Lu?ka za rezervo


Priporočeno sporočilo

Imam novo mazdo 3. Zelo zadovoljen. Imam pa vpra?anje glede lu?ke za rezervno gorivo. Ta se mi namre? pri?ge po mojem zelo zgodaj, ko bi moralo biti ?e 15 litrov bencina v tanku. Tankam vedno okrog 40 litrov, namesto da bi pri 50 litrih (tank po deklaraciji dr?i 55 l). Saj bi riskiral in se vozil s pri?gano lu?ko, samo potovalni ra?unalnik mi pa poka?e samo ?e npr. 40 km. Ima kdo kak?ne izku?nje s tem, ker se mi zdi brezveze tako pogosto hodit na bencinsko, ?e bi ?e lahko vozil 150km?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Isti problem pri 6 (CD 143) facelift ta stara. Pojma nimam, koliko dr?i tank (nekateri govorijo 65). Ponavadi gre noter 55-57 l. Ampak to je po tem, ko BC ?e 20 km ka?e 0 km "to go". Kazalec pa ?e na ?rtici.

 

Kot ka?e, je rezerve tam za enih 100.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Isti problem pri 6 (CD 143) facelift ta stara. Pojma nimam, koliko dr?i tank (nekateri govorijo 65). Ponavadi gre noter 55-57 l. Ampak to je po tem, ko BC ?e 20 km ka?e 0 km "to go". Kazalec pa ?e na ?rtici.

 

Kot ka?e, je rezerve tam za enih 100.

 

 

z mazdo 6 (facelift CD 143) sem naredil 135km preden je zmanjkalo nafte. sem pa potem natankal 62l

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Isti problem pri 6 (CD 143) facelift ta stara. Pojma nimam, koliko dr?i tank (nekateri govorijo 65). Ponavadi gre noter 55-57 l. Ampak to je po tem, ko BC ?e 20 km ka?e 0 km "to go". Kazalec pa ?e na ?rtici.

 

Kot ka?e, je rezerve tam za enih 100.

 

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri meni zasveti (po ra?unalniku ko je ?e cca 55km) vozil sem ?e tako dolgo da se mi kazalec niti premaknil ni ve?(ra?unalnik je kazal 0km) nalil pa sem 50.1l tank naj bil prav tako 55l

 

Se pa sam samo informativno oziram na ra?unalnik zaupam prevo?eni kilometrini ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri meni zasveti (po ra?unalniku ko je ?e cca 55km) vozil sem ?e tako dolgo da se mi kazalec niti premaknil ni ve?(ra?unalnik je kazal 0km) nalil pa sem 50.1l tank naj bil prav tako 55l

 

Se pa sam samo informativno oziram na ra?unalnik zaupam prevo?eni kilometrini ;)

 

 

Pri moji Mazdi ni ve? kazalcev, ampak 12 ?rtic. Lu?ka se pri?ge, ko sveti samo ?e ena ?rtica. Z eno ?rtico naredim pribli?no 65km. Verjetno bom enkrat gnal do konca, pa naj mi Mazda pomo? pripelje bencin do tam kjer ga bo zmanjkalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko greste tankat, predvsem pri dizlu to velja, ko vam pi?tola prvi? zabije po?akajte minuto ali dve, da se pena posede, nato pa spet nato?ite. In tako ponavljajte. Na tak na?in sem spravil notri ?ez 60l nafte, kazalec za gorivo je bil pa krepko nad prvo ?rtico (full). Pretiravat pa ne, predvsem v toplih mesecih ne, ker se nafta razteza. Se pa tudi meni dogaja, da se mi lu?ka za rezervo za moje pojme prehitro vklopi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo a ni to menda slabo za senzor oz. plovc? :zvizga:

 

@boitch: Kaj pa si naredil, ko je zmanjaklo nafte? Nisem imel ?e dizla, vem pa, da je bilo potrebno v?asih "?purgirat" (spraznt zrak). :ne vem:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni za?ne svetiti, ko mi bc ka?e ?e preko 200km. Koliko se dejansko naredi z lu?ko pri M6 CD136 ?

 

50-70 km, pol pa MES.

Ne bo? prvi ki te bo BC nafarbal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@boitch: Kaj pa si naredil, ko je zmanjaklo nafte? Nisem imel ?e dizla, vem pa, da je bilo potrebno v?asih "?purgirat" (spraznt zrak). :ne vem:

 

Natankal sem in obrnil kljuc. Par sekund je trajalo preden je "zakurblal". To je pa to. Mogo?e sem imel sre?o, da mi je avto ugasnil pri 100 km/h in sem se v leru pripeljal na bencinsko :harhar: in ga nisem ni? kurblal ko je bil prazen.. Tudi jaz ?e nisem nikoli prej ostal brez nafte.. Uglavnem, ma?ina ?e dela :)

 

Drugace pa v user manualu pise da imas pod havbo eno "rocno crpalko", ki jo zavrtis in potegne nafto iz tanka.. Ampak to sm ?ele kasneje prebral :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Natankal sem in obrnil kljuc. Par sekund je trajalo preden je "zakurblal". To je pa to. Mogo?e sem imel sre?o, da mi je avto ugasnil pri 100 km/h in sem se v leru pripeljal na bencinsko :harhar: in ga nisem ni? kurblal ko je bil prazen.. Tudi jaz ?e nisem nikoli prej ostal brez nafte.. Uglavnem, ma?ina ?e dela :)

 

Drugace pa v user manualu pise da imas pod havbo eno "rocno crpalko", ki jo zavrtis in potegne nafto iz tanka.. Ampak to sm ?ele kasneje prebral :zvizga:

 

Ni? se ne vrti ampak se napumpa-"drka" gor in dol en gumb premera cca 15 mm, ns filtru nafte.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

+ BC se da skalibrirati ker la?e - tema posebej

 

Sprijaznit se je treba da pri dizlu ka?e premalo in pri bencinrjih preve?, ker ko meni posveti lu?ka mi BC ka?e cca 30 kilometrov in jih mirne du?e naredim ?e 50-70 kilometrov. Pri dizlih pa je mersikdo ostal in bo ?e ostal na cesti ko mu je BC kazal ?e za cca 100 kilometrov.

 

Se da zadevo umerit samo ni pravila koliko ?asa bo ta "umeritev" ostala. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gleda? kazal?ek se ne more? zajebat :hudicek: Ker takrat k ti zmanjka je ?e davno zlezel pod zadnjo ?rtico na skali.**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**zdej sem lohk pameten ampak taprvi? sem pa tudi sam ostal na AC ko je kazalo ?e 111km dometa :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gleda? kazal?ek se ne more? zajebat :hudicek: Ker takrat k ti zmanjka je ?e davno zlezel pod zadnjo ?rtico na skali.**

**zdej sem lohk pameten ampak taprvi? sem pa tudi sam ostal na AC ko je kazalo ?e 111km dometa :angry:

 

To?no tako in ko posveti lu?ka zavije? na pump in si ziher zmagal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam primer v ?ivo na MX5 - brez lu?ke, kazalec to?no na zadnji ?rti :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam primer v ?ivo na MX5 - brez lu?ke, kazalec to?no na zadnji ?rti :D

 

to ni nc, sem mel kazalc debelo pod crto

sem mislu da bom obstal (nobenih pump nikjer sred spanije, in pol se le najde ena pumpa, noter je slo 48litrov...)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to ni nc, sem mel kazalc debelo pod crto

sem mislu da bom obstal (nobenih pump nikjer sred spanije, in pol se le najde ena pumpa, noter je slo 48litrov...)

 

Probi to s ?estko narest... :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probi to s ?estko narest... :blush:

 

sem ze :)

do zdaj 3 krat obstal

 

s sestko je treba tankat takoj ko pade kazalc, malo pod crto...

sam noter nikol mi ni slo vec kot 58l, laznivci pravijo da gre not 64l

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem ze :)

do zdaj 3 krat obstal

 

s sestko je treba tankat takoj ko pade kazalc, malo pod crto...

sam noter nikol mi ni slo vec kot 58l, laznivci pravijo da gre not 64l

 

 

ja jaz tudi nisem ?e tankal ve? kot 55l, pa je lu? ?e precej dolgo gorela....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.