Skoči na vsebino

MOTO KOTIČEK


KAALman

Priporočeno sporočilo

Eto, to smo se dons nau?ili....sam da teb ne dvigne zadnjega kolesa, ker je 'obremenjen' tako kot men :) :)

 

dolgo sva iskala ?rno ptico z doktorsko ?elado, no potem pa si je Tomozuki vzel ?as, da ga je marsikdo spoznal v koloni  :notworth:  :notworth:, ?koda ker smo se kri?al, mi2 sva zbe?ala, ker se je bli?al de? in glih prav sva dam pri?la, Zuki moker?

post-2637-0-14818600-1431198471_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sre?al Juresa in iz vi?ine videl Tomozukija s ?rno ptico...

 

?e winer?nicl je bil zastonj:)

 

http://www.mojalbum.com/kaalman/vransko-2015-05-09-triglav

 

Malo pred domo pa sem sre?al ?e idiota zaradi katerega sem v ?ivo sprobal zaviranje v sili...

 

itak - Italijan..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sre?al Juresa in iz vi?ine videl Tomozukija s ?rno ptico...

 

?e winer?nicl je bil zastonj:)

 

http://www.mojalbum.com/kaalman/vransko-2015-05-09-triglav

 

Malo pred domo pa sem sre?al ?e idiota zaradi katerega sem v ?ivo sprobal zaviranje v sili...

 

 

Heeeeej! ;) It was you :D Oni ?udni moment, ko te en pozdravi, pa niti ne ve?, kam bi ga dal. Potem mi pa po nekaj sekundah klikne, da je nekdo iz foruma (v mislih sem sicer imel Juresa). ?koda, da se je tak zavleklo. Bomo ?li enkrat na pija?o pa rekli kako. 

 

Jaz sem se imel super fajn, ?eprav sem si spet delal sramoto, ko me je cela skupina morala ?akat takoj na ?tartu. Ampak kaj naj. Vro?e je blo, pa sem se moral malo sle?t :D

 

Mimogrede okoli tega zaviranja v sili; ne vem, kako je bilo v drugih grupah, ampak v na?i je bilo zaviranje na meji poraznega. Folk se je odpeljal pri bogih 40 km/h (ali manj) bistveno predale?. Ko smo pri?li do te vaje, me je za?elo resno skrbeti za varnost motoristov na na?ih cestah. Mislim, da bi si vsi skupaj lahko privo??ili ?e en dan u?nih ur. 

 

Kar se pa tvojega videa ti?e pa... nimam besed. Dobro si zaviral in hvalabogu, da si si pustil nekaj manevrskega prostora za takega idiota, ki nikoli ne bi smel za volan. 

Eto, to smo se dons nau?ili....sam da teb ne dvigne zadnjega kolesa, ker je 'obremenjen' tako kot men :) :)

 

dolgo sva iskala ?rno ptico z doktorsko ?elado, no potem pa si je Tomozuki vzel ?as, da ga je marsikdo spoznal v koloni  :notworth:  :notworth:, ?koda ker smo se kri?al, mi2 sva zbe?ala, ker se je bli?al de? in glih prav sva dam pri?la, Zuki moker?

 

Haha, ja, moja klasika pa?. Prej se mi ne mudi, potem ko se pa mudi, je pa jeba, ker ugotovim, da ?e nisem vsega po?timal :) Ja, de? me je opral potem nekje okoli 16-te ure med Ljubnim in Lu?ami v Savinjski dolini (ampak sem imel v kufru ?e de?ni kombinezon). Na Vranskem mi je pa sonce za?galo betico tik pred koncem. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heeeeej! ;) It was you :D Oni ?udni moment, ko te en pozdravi, pa niti ne ve?, kam bi ga dal. Potem mi pa po nekaj sekundah klikne, da je nekdo iz foruma (v mislih sem sicer imel Juresa). ?koda, da se je tak zavleklo. Bomo ?li enkrat na pija?o pa rekli kako. 

 

Jaz sem se imel super fajn, ?eprav sem si spet delal sramoto, ko me je cela skupina morala ?akat takoj na ?tartu. Ampak kaj naj. Vro?e je blo, pa sem se moral malo sle?t :D

 

Mimogrede okoli tega zaviranja v sili; ne vem, kako je bilo v drugih grupah, ampak v na?i je bilo zaviranje na meji poraznega. Folk se je odpeljal pri bogih 40 km/h (ali manj) bistveno predale?. Ko smo pri?li do te vaje, me je za?elo resno skrbeti za varnost motoristov na na?ih cestah. Mislim, da bi si vsi skupaj lahko privo??ili ?e en dan u?nih ur. 

 

Kar se pa tvojega videa ti?e pa... nimam besed. Dobro si zaviral in hvalabogu, da si si pustil nekaj manevrskega prostora za takega idiota, ki nikoli ne bi smel za volan. 

 

Haha, ja, moja klasika pa?. Prej se mi ne mudi, potem ko se pa mudi, je pa jeba, ker ugotovim, da ?e nisem vsega po?timal :) Ja, de? me je opral potem nekje okoli 16-te ure med Ljubnim in Lu?ami v Savinjski dolini (ampak sem imel v kufru ?e de?ni kombinezon). Na Vranskem mi je pa sonce za?galo betico tik pred koncem. 

A ve? da sva iz terase z Kaalmanom ravno gledalo eno grupo v III skupini, kako se po?asi vozi proti to?ki bremzanja, in se potem skorajda ne ustavi pri in?truktorju????

Je bila mogo?e posledica da so (ste) bili vsi brez ABS pa je bil prisoten strah?

Na?a skupina je bla kar na hard, Kaalman ga je na?gal do 60, jaz pa bremzal na hard, da mi je zadnje kolo dvignilo, novi strom ima neverjetno izbolj?ano prvo zavoro

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ve? da sva iz terase z Kaalmanom ravno gledalo eno grupo v III skupini, kako se po?asi vozi proti to?ki bremzanja, in se potem skorajda ne ustavi pri in?truktorju????

Je bila mogo?e posledica da so (ste) bili vsi brez ABS pa je bil prisoten strah?

Na?a skupina je bla kar na hard, Kaalman ga je na?gal do 60, jaz pa bremzal na hard, da mi je zadnje kolo dvignilo, novi strom ima neverjetno izbolj?ano prvo zavoro

 

 jaz sem mel ?e ?eno zadi nalo?eno :)

 

na enmu videu se vidi da sem zaviral pri 49 km/ uro po ?tevcu, realno torej 44 km/h... mimogrede, ?tevec je to?en na 5km/h (merjeno z GPS)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ni nam/jim ?lo :) Pti?a sem nagnal sicer do bogih 40 km/h (?eprav je in?truktor rekel, da je 30 dovolj za tiste brez ABS-a), ampak komot bi ga lahko ?e. Itak nisem prvi? delal te vaje, ker smo enkrat zadevo ?e pilili v ljubljanski ?oli varne vo?nje. CBS je super zadeva, ?eprav mu kak ABS ne bi ?kodil. Skratka, ustavil sem precej pred in?truktorjem (?e me spomin ne vara nekje pri 2. sto?cu). Ampak ko sem gledal druge, sta se mogo?e samo ?e 2 ustavila na neki varni razdalji, ostali so se vsi odnesli dale? naprej. Pa? dobi? pomisleke, s kakim (ne)znanjem se motoristi vozijo po cestah. Res da previdno ali previdneje kot jaz, ampak vpra?a? se, ?e pri tej previdni vo?nji sploh imajo kaj rezerve.

 

Dvomim sicer, da je ABS kriv. En drug in?truktor mi je pred 4-mi leti rekel, da moram imeti ABS v prstih, ko sem s sprednjim kolesom zdrsel do ?rte ustavljanja (pti?a je te?ko dvignit na prednje kolo, ker precej po?epa) - po nekaj poizkusih sem potem ugotovil, kje so meje. Pomoje je bil strah in nepripravljenost kriva za tak?ne reakcije. Kaj bi bilo ?ele na cesti pri kakem nepredvidljivem umikanju/zaviranju...? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz ne vem kaj folk misli poleti v kratkih hla?ah in brez ?elade.

Mi2 s kalmanom sva imela enega takega, povrh vsega ?e pametnega s po?tarsko ?elado, bermudami, srajco s kratkimi in 250ccm Burgmanom v skupini....

 

jaz sem v svojih letih na mopedu opazil naslednje:

 

?e si prehiter, predvsem na cestah s priklopi, kri?i??i bo? kmalu na tleh (z nekom)

?e pa si prepo?asen si na motorju resno ogro?en, ker ti ali te?ijo na riti na pol metra, bodisi na obvoznici nima? 'zaleta' za manever, ker folk ne gleda ni? samo zanima ga kako bo on zavil gor ali dol, ponavadi manever LDI ali VDL (levi desni izhod / vklju?evalni desni levi)

 

Tako da treba je najti en flow, meni je najbolje da sem rahlo hitrej?i od prometa, pa ?e smo 50 pod ali nad omejitvijo

 

Pohvalno pa je da se je kultura motoristov neverjetno izbolj?ala kar se ti?e vidnih neo obla?il, vsak drugi je danes bodisi v rumeni jakni / ?eladi kakor jaz ali pa ima vsaj odsevni telovnik (ki bo slej ko prej tudi po zakonu)

 

Zelo malo je videti ?e tistih usnjenih bajkerjev.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

90% so na posnetkih sami motoristi krivi za svoja dejanja...je pa zanimivo, da ?e nebi bili posneti, bi se vsi po svojem pasu peljali in nih?e nebi prehitro vozil...

Motoristi so kreteni in ubijalci

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motoristi so kreteni in ubijalci

 

A je Lojz prisel do Juresovih podatkov za prijavo?  :lol:  :harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsake o?i imajo svojega malerja....

Sem precej na cesti, pa sem zelo malo motoristov videl, ki bi se normalno hitro vozili...povdarek na normalno hitro...

Se strinjam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem verjet, da se jures strinja z mano... :jupiii: ...

Se strinjam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dolomiti. Konec maja / zacetek junija. Pet - ned.

 

Pot zacrtana cca 1300km, kandidatje?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsake o?i imajo svojega malerja....

Sem precej na cesti, pa sem zelo malo motoristov videl, ki bi se normalno hitro vozili...povdarek na normalno hitro...

Preden izjavis kaj takega, se zamisli kako se obnasas ko si kateri od ostalih udelezencev v prometu, in koga takrat ocenjujes. Enostavno je z jezikom udrihati po motoristih ker so vsi naperjeni proti nam/njim. Ampak pozimi nas ni tako veliko na cesti pa se vseeno dogajajo nesrece, kjer nismo vklju?eni... vecina motoristov med voznjo ne uporablja telefona, medtem ko vecina avtomobilistov dandanes ga... posledice nezbranosti za volanom so katastrofalne, dejansko vecje od posledic ki jih, pustijo za sabo na primer vinjeni vozniki in seveda motoristi...

 

Ne ubija hitrost ampak njena zloraba na neprimernih mestih... pa ne samo v primerih motoristov...

 

http://www.mirror.co.uk/usvsth3m/tattooed-biker-writes-open-letter-5177073

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No no pozimi se tud z motorjem vozi :) in glej si ga no na letnih, kako neodgovorno.....pa kako neodgovorni so motoristi, ki morajo avto, ki se lahko poskoduje in se mora ustaviti na sredi ceste, prehiteti sredi toce.

Ja res ma vsak malar svoje oci....se strinjam. Problem je le da je vsak Pablo Picasso

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj kok sta ob?utljiva - sej ni noben podvomil v vajino znanje obvladovanja motorja in obna?anje na cestah. Za druge je pa nemogo?e dajat roko v ogenj pa naj se bo to alkohol ali mobitel za volanom avtomobila al pa adrenalinsko iz?ivljanje in ogromen manjko samoohranitvenega nagona za krmilom motocikla.

 

Obstaja samo eno pravilo in sicer "merkaj nase in ne zana?aj se, da bodo to storili drugi namesto tebe". ?e bi se vsi dr?ali tega pravila bi lahko imeli ?e letos tri?etrt manj nesre? in mrtvih na cestah. Tako pa ?al vidi? vse mogo?e v prometu in tukaj ni izjem ne pri pe?cih, ne pri kolesarjih, motoristih, avtomobilistih, kamionarjih in avtobusarjih. Vsi ga po malem serjejo, eni pa preve? in je pizdarija - je pa res, da tisti, ki niso obkro?eni s plehnatim oklepom bi se tega dejstva morali ?e toliko bolj zavedat. Ker trk mehkega telesa in trde kovine ?e nikoli ni prinesel ni? dobrega telesu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno ker nismo obkrozeni s plehom se ne pucutimo tako varne da bi pisali sms se sminkal.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej sej... in ?e zna? predvidevat situacije, ki bi se lahko pripetile si pa skoraj zmagal. ?al pa tisti posnetki na film?ku dejansko v 90% ka?ejo ravno pomanjkanje predvidevanja in zavor v glavi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.