Skoči na vsebino

Nakup mazde 3 (2004)


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Kon?no sem se odlo?il za nakup pravega avtomobila - Mazde :)

 

Star?a vozita 3ko ?e 2 leti in sta zelo zadovoljna. V temu tednu grem pa tudi sam na ogled in sicer letnik 2004, 80kw, dizel, sport oprema.

So pri teh avtih kak?ne posebnosti, znane napake ali kaj podobnega, skratka karkoli kar moram biti pozoren pri nakupu?

 

Za informacije sem sicer ?e preletel forum, vendar kaj posebnega nisem odkril v smislu napak ali posebnosti, ki bi jih ta avto imel.

 

Je na tem avtu kaj takega, kar bi v prihodnosti znal biti velik stro?ek? Delam namre? veliko kilometrov (40-50k letno) tako da mi dizel ustreza za same kilometre, vendar kako je kaj z vzdr?ljivostjo motorjev (80kw)

 

Za vse odgovore se vam ?e vnaprej zahvaljujem.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene tale "downsizing" motorjev ni prepri?al. Sicer nisem vozil Mazde z 1.6 CD, vozil sem volvota z 1.6 turbo dizel motorjem in moram re?i, da to ni zame. Potem raje vzamem bencinca. 2.0 CD je pa nekaj ?isto drugega. Razmi?ljaj ?e malo v to smer, sicer se pa itak zapelje? in vidi?, ?e ti vo?nja ustreza.

 

Zdej sem ?ele opazil, da 3-ka nima 2.0 motorja dizel. je pa opcija ?ipanje.

Serijsko

 

Optimirano

Mo?

109 KM

+34 KM

143 KM

 

Navor

240 Nm

+65 Nm

305 Nm

 

Hitrost

182 km/h

13 km/h

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene tale "downsizing" motorjev ni prepri?al. Sicer nisem vozil Mazde z 1.6 CD, vozil sem volvota z 1.6 turbo dizel motorjem in moram re?i, da to ni zame. Potem raje vzamem bencinca. 2.0 CD je pa nekaj ?isto drugega. Razmi?ljaj ?e malo v to smer, sicer se pa itak zapelje? in vidi?, ?e ti vo?nja ustreza.

 

Zdej sem ?ele opazil, da 3-ka nima 2.0 motorja dizel. je pa opcija ?ipanje.

Serijsko

 

Optimirano

Mo?

109 KM

+34 KM

143 KM

 

Navor

240 Nm

+65 Nm

305 Nm

 

Hitrost

182 km/h

13 km/h

 

 

Jaz te bom samo popravil Da pri mazdi 3 je opcija z motorjom 2.0 traktor power :)

Ampak naj bi ta opcija veljala za iskanega mislim da bi jih lahko na roke pre?tel kolikor jih je v slo. Enostavno jih ni :ne vem:

Druga?e pa po besedah kolega ki jo ima 110HP draktor power je zadovoljen in z njo vle?e tudi ?oln:P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem takem avto nima kak?nih kriti?nih napak?

 

Avto in konji mi ustrezajo, ker sem do sedaj vozil 100 konjski avto predelan na plin (-5km) in za moje potrebe zado??a. I??em nekako avto, ki ne bo podhranjen in ki po drugi strani ne bo ?isto osu?il denarnice.

Vem da 110 konjev ni ravno za ?rte vle?t v 3 prestavi ampak situacija je taka, avto rabim v 95% za slu?bo oz. vo?njo v in iz slu?be, vozim se sam, kar pomeni da z povrnjenimi prevoznimi stro?ki deloma pokrijem vse stro?ke, ki nastanejo.

 

Od katerega leta naprej so vgrajevali ta DPF filter? Bral sem da od 05-06, to pomeni da 04 nima tega filtra?

 

Hvala za odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, ti samo preveri, dane bo? namesto Fergusona dobila Tomovinkovi?a. :vskalo:

 

:bravo::bravo::D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Raje vzemi benz, pre?telaj na LPG in se bo? vozil ceneje, sveda zaradi tega ker je vzdr?evanje-servisi bencinarja cenej?i in to ne malo, tud ?e ?alabajzar doma dela, povrh vsega pa je mo?nost samih napak na motorju man?a pri bencinarju, kar pa za dizla ne velja, ker ima ve? pomembnih delov kot bencinar in ve? delov je ve?ja mo?nost okvare in stro?kov.

Samo ?e si res ?eli? navora in bo? recimo vla?il kako prikolico ok vzem navor, druga?e pa ?e se 2 vozita v slu?bo in nazaj pa pozabi na navor.

 

hwg - govorl sem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem no, sedaj imam LPG na golfu in sicer kljub temu da nisem imel nobenih te?av z njim, ne vem ?e bi se ponovno odlo?il za predelat bencinarja na plin. Stro?ek je takoj 1000 ? ?e ne ve? (sam sem dal cca 3 leta nazaj 1200 ?) edina mo?nost tankanja mi je zaenkrat petrol, kateremu pa je v zadnjem letu zelo padla kakovost plina (plinski filter je po 20k km ?rno rjast, kar prej nikoli ni bil, pozna se tudi pri navoru, saj ob vklopu klime 100 konjskemu avtu zmanjka mo?i, sicer je deloma kriva tudi motorizirana loputa ampak pri vo?nji na bencin se to ne dogaja)

 

No tako, danes sem ?el gledat prvega na spisku in sicer l.04, 100k prevo?enega, 1.6 turbo dizel z 110 konji. Vse OK, vendar je bil prvi lastnik italijan in ker vem kak?ni so te ljudje, je bil to ?e prvi pomislek ki sem ga imel. Drugo kar me je pa definitivno odvrnilo od nakupa pa je bila ?vi?gajo?a turbina in pri mrzlem in pri ogretem avtu, sicer avto vle?e normalno, tudi pelje se dobro ampak nekako ne bi vzel avta z tako turbino...

 

Kaj mislite vi, kaj z turbino? Je to pa? nekaj normalnega za te avte ali bo kmalu izdihnila? Turbino se je sli?alo pri zaprti havbi z ugasnjeno ventilacijo in ugasnjenim radijem, z odprtimi voznikovimi vrati.

 

Hvala za odgovore

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

(plinski filter je po 20k km ?rno rjast, kar prej nikoli ni bil, pozna se tudi pri navoru, saj ob vklopu klime 100 konjskemu avtu zmanjka mo?i, sicer je deloma kriva tudi motorizirana loputa ampak pri vo?nji na bencin se to ne dogaja)

 

 

Mojster meni se pri 166 konjih na benz in LPG konkretno ?uti ko se vklopi-izklopi kompresor klime, ?uti se samo to, ko pa 1X laufa pa ni razlike. Pri navoru je ta vklop-izklop res komaj opazen.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojster meni se pri 166 konjih na benz in LPG konkretno ?uti ko se vklopi-izklopi kompresor klime, ?uti se samo to, ko pa 1X laufa pa ni razlike. Pri navoru je ta vklop-izklop res komaj opazen.

 

 

Ne govorim samo o vklopu, vendar tudi ob speljevanju, pospe?evanju. To vem da se pri bencinarju ?uti vklop kompresorja, pri dizlu manj, vendar pri meni se to pozna tudi na vo?nji. ?e bi se vozil samo po AC me to ne bi toliko motilo, moti me pa? vo?nja po Ljubljani, ki sestavlja cca 20% moje vsakdanje poti (semaforji, gu?va,...)

 

Ali kdo kaj ve? lahko pove kako je z tem turbinami pri mazdah, je to OK, da se jo sli?i ali je zrela za odpis?

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni turbina "zvizga" (pa? zvok turbine) od zmeraj, pa ?e kar dela... ma a ni ti normalno?

 

Baje je to zelo narobe....pri mazdi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem kon?no pri?el do fotrovega avtomobila, da sem stestiral kako naj bi se sli?ala turbina in dejansko se turbino sli?i vendar ne ?ez zaprto haubo in ne da bi se jo sli?al v notranjosti avta in gre tudi za druga?en zvok.

 

Avta imata iste ma?ine, 1 leto sta narazen po starosti, kilometri so skorajda isti (100K) tako da je bila primerjava realna. Res je da je zvizganje turbine zelo relativen pojem, ker si to vsak razlaga po svoje, vendar pri 100k km ne sli?i? turbine pri normalni vo?nji tudi ?e si pozoren na njo (ugasne? radio, ugasne? ventilacijo,...)

 

Tako da ?e vedno i??em dalje.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.