Skoči na vsebino

Poplavljeni avtomobili


Boss

Priporočeno sporočilo

http://24ur.com/novice/slovenija/nikar-ne-...la.html#comment

 

Kar nekaj se postavlja vpra?anj kaj narediti s poplavljenimi avtomobili. Verjetno ni nikomur do tega, da bi pla?eval razstavljanje avtomobila, ?e to ni potrebno.

 

Kaj je treba naarest s poplavljencem, ki je bil do strehe v vodi. Po moje poleg ?i??enj sede?ev oblog in su?enja le teh ?e verjetno vsaj razstavljanje armature, menjava airbagov, filtrov (predvsem zra?nega).

 

Ali je mo?no, da je voda za?la v airintake in da ostane v ceveh in bi kljub ?i??enju ostala notri?

 

Aja govorimo o avtomobilih, ki so bili ugasnjeni, ko jih je zalilo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js sm dons gledu na 24ur, ko je govoru direktor ?ole varne vo?nje, da ?e bo kdo poslu?u pri?igat avto bojo stro?ki velik ve?ji, kot ?e pokli?ejo vle?no slu?bo in ga odpeljejo na servis. Voda je pa lohk vsepovsod, med bati, pome?ana med oljem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js sm dons gledu na 24ur, ko je govoru direktor ?ole varne vo?nje, da ?e bo kdo poslu?u pri?igat avto bojo stro?ki velik ve?ji, kot ?e pokli?ejo vle?no slu?bo in ga odpeljejo na servis. Voda je pa lohk vsepovsod, med bati, pome?ana med oljem...

 

Pri ugasnjene avtu sigurno ne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri ugasnjene avtu sigurno ne.

 

No sej to me zanima, ?e stoje? parkiran avto zalije voda a je res tak problem kot nabijajo razni mehankarji, ki se jim gre za biznis al pa in?truktor varne vo?nje, ki se verjetno bolj spozna na tehniko vo?nje kot pa na samo mehaniko in ga intervjujajo le zaradi imena, da dajo izjavi neko te?o.

 

Druga zgodba je seved, da vodo potegne skozi filter med delovanjem motorja, ampak ?e motor ne deluje a jer res taka panika, ker meni je kar malo nelogi?no, da bi voda kar tako na hojladri pri?la zraven. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej to me zanima, ?e stoje? parkiran avto zalije voda a je res tak problem kot nabijajo razni mehankarji, ki se jim gre za biznis al pa in?truktor varne vo?nje, ki se verjetno bolj spozna na tehniko vo?nje kot pa na samo mehaniko in ga intervjujajo le zaradi imena, da dajo izjavi neko te?o.

 

Druga zgodba je seved, da vodo potegne skozi filter med delovanjem motorja, ampak ?e motor ne deluje a jer res taka panika, ker meni je kar malo nelogi?no, da bi voda kar tako na hojladri pri?la zraven. :ne vem:

 

ja sej je tut men to mal nelogi?no :zvizga: ?e so tesnila na ma?ini, da nebi kej uhajal ven, pomoje tut not ne more

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej je tut men to mal nelogi?no :zvizga: ?e so tesnila na ma?ini, da nebi kej uhajal ven, pomoje tut not ne more

 

 

Vsaj enventil je vedno odprt, al sesalni al pa izpu?ni. Tam je voda zihr pri?la v motor. Vsaj pomojem.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al ima? odprt sesalni ali pa izpu?ni ventil pri vsaj enem cilindru. Potem je pa samo vpra?anje, ?e se bo nakapljalo ?ez loputo plina in ostale odprtine vanj.

Je pa tole res sranje. ?e nekaj dni in bo poplava (hmm, ni bila namerna besedna igra :blink: ) avtomobilov na avto.net. Dilerjem se bo pa smejalo. Malo spucajo za prvo silo potem pa, ?e ?ez pol leta vsi senzorji, le?aji in elektronika crkne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al ima? odprt sesalni ali pa izpu?ni ventil pri vsaj enem cilindru. Potem je pa samo vpra?anje, ?e se bo nakapljalo ?ez loputo plina in ostale odprtine vanj.

Je pa tole res sranje. ?e nekaj dni in bo poplava (hmm, ni bila namerna besedna igra :blink: ) avtomobilov na avto.net. Dilerjem se bo pa smejalo. Malo spucajo za prvo silo potem pa, ?e ?ez pol leta vsi senzorji, le?aji in elektronika crkne.

 

Pa prodajal ga bojo kot 1. lastnik, s servisno knjigo in razlagal da je bil avto nek na ?tajerskem al pa Gorenjskem, da ga mbena poplava niti slu?ajno ni sre?ala! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam re?ti da je avte tukaj notri zalilo...saj je zrak moral iti nekje ven in voda not....

 

LJ-Vi?. novogradnje.....

post-2637-1285147475_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al ima? odprt sesalni ali pa izpu?ni ventil pri vsaj enem cilindru. Potem je pa samo vpra?anje, ?e se bo nakapljalo ?ez loputo plina in ostale odprtine vanj.

Je pa tole res sranje. ?e nekaj dni in bo poplava (hmm, ni bila namerna besedna igra :blink: ) avtomobilov na avto.net. Dilerjem se bo pa smejalo. Malo spucajo za prvo silo potem pa, ?e ?ez pol leta vsi senzorji, le?aji in elektronika crkne.

 

Saj to bi res rad izvedel, ali prite?e voda notri ali vseeno ne, ker ?e ho?e prite?i notri mora izrinit zrak in ?e je sesalni del v obliki narobe obrnjene ?rke U voda ne more notri razno, ?e seveda ne tesni dovolj in zrak uide drugje.

 

A res ?e nih?e ni imel izku?enj s potopljenim avtomobilom?

 

 

V?eraj sva namre? pri sosedu, ki je imel 24 ur potopljeno (motor je bil popolnoma prekrit z vodo) kosilnico v?gala brez te?av. Preventivno sva sicer najprej odstranila sve?ko in presene?eno ugotovila, da vode ni bilo notri. Tudi sistem filtra je tako narejen, da dkler je kosilnica v vodoravnem polo?aju voda ni mogla notri.

 

Kosilnica je v?gala po 5-6em potegu brez te?av in brez ?i??enja sistema. Vzeli smo ven samo sve?o, ?e bi bla slu?ajno mokra oziroma voda v valju pa ni bilo ni?esar nikjer, ne vode v valju, ne v olju, ne v filtru.

 

Upam re?ti da je avte tukaj notri zalilo...saj je zrak moral iti nekje ven in voda not....

 

LJ-Vi?. novogradnje.....

 

Sej iz te gara?e so slike avtomobilov iz ?lanka na 24ur. Mislim, da je bla tudi Mazda 3, ki je butnila ob strop, ker je splavala v gara?i.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...Tudi sistem filtra je tako narejen, da dkler je kosilnica v vodoravnem polo?aju voda ni mogla notri...

 

Bi rekel, da je pri avtu enako...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tak bullshit... Men je voda zalila motor pri skuterju ko je dihtunga spustila in je voda od hlajenja v cilinder pr?la... iz auspuha mi je ?pricala vn pa je delal... kaj pa ?e bit.. c?gal ne bo... ?e pride voda not sve?ke vn, olje menjat pa benz odlit... sam dvimim da pr novih pride do ma?ine glede na to kak so vse cevi speljane... je pa od sodelavca o?e mel zalit avto do pol ?ajbe spredne in ko je voda odtekla ga je BP zalavfal edino vse mo?ne lu?ke gorijo...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tak bullshit... Men je voda zalila motor pri skuterju ko je dihtunga spustila in je voda od hlajenja v cilinder pr?la... iz auspuha mi je ?pricala vn pa je delal...

?e ti pride voda v motor od avtomobila ti zvije ali zlomi ojnico ob kompresiji. To se dogaja, ?e ima? ?portni filter tako, da ti vsaka lu?a ?pricne notri. Ko gre bat gor in so zaprti ventili ti motor ne stisne vode tako enostavno kot zraka zaradi ?esar se zgodi to kar sem napisal. Poleg tega ?e sama mrzla voda v razgretem motorju nima kaj delati. Razen, ?e gre za water injection kjer gre za zelo male koli?ine. Isto ti bo kaj polomilo, ?e ima? vodo v cilindru in posku?a? zalaufati.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tak bullshit... Men je voda zalila motor pri skuterju ko je dihtunga spustila in je voda od hlajenja v cilinder pr?la... iz auspuha mi je ?pricala vn pa je delal... kaj pa ?e bit.. c?gal ne bo... ?e pride voda not sve?ke vn, olje menjat pa benz odlit... sam dvimim da pr novih pride do ma?ine glede na to kak so vse cevi speljane... je pa od sodelavca o?e mel zalit avto do pol ?ajbe spredne in ko je voda odtekla ga je BP zalavfal edino vse mo?ne lu?ke gorijo...

 

Zihr ma Renoja! <_<:P:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zihr ma Renoja! <_<:P:blush:

 

A tebi se tudi to dogaja? :hohoho: meni se je pri?igala lu?ka za ESP+ABS+SERV ampak se je spontano nehala. No nisem prepri?an a zato ker sem menjal bremze, a zato ker so na servisu na skrivaj kako serijsko napako odpravili (ker nekaj tak?nega je samo za nastaviti!) ali pa je to ?ude?. Prijatelju se naprimer za airbag ker ima airbag na sovoznikovemu sede?u slab kontakt in misli, da ga ni. Re?itev je, da kable kar polota?.

 

Renault. :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.