Skoči na vsebino

Mazda 6 2,3 jeklena plati??a


mokster

Priporočeno sporočilo

Upam da ni butasto vpra?anje.

Po homologacijskem listku grejo na avto 15 colske gume.

Kaj pa v praksi? Jeklena plati??a 15 pridejo brez problema na prvi par, ki ima malo ve?je diske?

Pri nakupu avtomobila sem dobil 4 zimske gume Nokian s precej profila, sam je pa DOT 04, za katere ne vem kolk majo kaj gripa.

Se ?e vnaprej zahvaljujem za odgovore ?e je ?e kdo v praksi preizkusil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak?na guma zna bit ?e fejst trda in zelo nevarna ob mokri oz. spolzki podlagi! Je pa tudi odvisno ?e so bile na primernem mestu hranjene (ponavadi niso)! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tudi sam imam za pozimi, jeklena plati??a 15", tako da gredo gor.

 

Problem se mi je pojavil ko sem hotel natakniti gor 15" ALU plati??a, lahko da sem imel samo jaz tak?no smolo (oz. plati??e z veliko aluminija), tako da je dobro preveriti.

 

Kar se ti?e gum je moje na?elo tak?no, to je edini stik avta s podlago, tako da jaz tak?nih gum ne bi dajal gor, je pa tudi res, da pri meni ne bi zdr?ale gor toliko ?asa ( kilometri npr. letne sem v enem letu obrabil do polovice profila :P )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izgled profila gum lahko precej vara uporabnika, npr. pred leti je mela fotrova Vektra neke Mi?elinke gor (?e se ne motim MXT), guma je imela ?e ko je bila stara re?mo 7 in ve? let, ogromno profila, ampak ko je bla pa mal spolzka cesta, si bil pa ko na drsalkah, skratka guma je bila tolko trda, da se profil niti po novih 10000 prevo?enih, ni zmanj?al niti malo! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah mogo?e sem slabo napisal. Vem da so gume stare in sem pred tem da kupim vse 4 nove ali vsaj dve prednji 17 colski ali pa vzamem 4 jeklenke 15 in 4 nove gume. 15 je pa? ugodna varijanta pa ?e litih 17 ne klanfa? gor dol dvakrat na let tko ko sem to po?el na prej?njem avtu.

 

Teoreti?no ?e se odlo?im ni nobenga problema zarad 15, to me je najbolj zanimal?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah mogo?e sem slabo napisal. Vem da so gume stare in sem pred tem da kupim vse 4 nove ali vsaj dve prednji 17 colski ali pa vzamem 4 jeklenke 15 in 4 nove gume. 15 je pa? ugodna varijanta pa ?e litih 17 ne klanfa? gor dol dvakrat na let tko ko sem to po?el na prej?njem avtu.

 

Teoreti?no ?e se odlo?im ni nobenga problema zarad 15, to me je najbolj zanimal?

 

Kolikor jaz vem ima bencinar 2,3 ve?je diske, ?e pa pa?e jekleno plati??e 15 col pa bo ajvar vedo

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tok stare gume za zimo niso ve? dobre. primerne so samo ?e za vo?njo poleti in po suhi cesti, po mokri cesti je ze hitro drsalnica

 

joj - delal se bom da tega nisem prebral...

 

zimske gume nikdar niso primerne za vo?njo poleti ?e najmanj pa take, ki so stare ?e nekaj let. ?e se ima? rad in ti je vsaj malo mar zase, svoje najbli?je in svoj avto ne uporabljaj zimskih gum poleti, ker slej ko prej je blo ?e vsakmu ?al, da je takole "?paral".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zimske poleti ne bojo gor. ?e ne zaradi pove?ane porabe, pa zaradi varnega zaviranja.

 

:bravo:

 

Mam pa kolega ko fura kombija un pa odvrti zimske gume na en let brez menjave. Sve?e gor september oktober julija avgusta so ?e na 2 mm -.

 

Sej pol se pa ?udmo zakaj, ko pada de? se hitrost na AC-jih v povpre?ju zmanj?a na 80km/h ali pa celo manj. In pol ti razni taki blendajo kako si upa? sploh vozit ?ez 100km/h, ?e pa drsi kot pri norcih - hja njim res drsi, ker majo zimake gor, ki pri vi?jih temperaturah niso vredni pol pizde mrzle vode.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?e enkrat bil zgro?en,ko sem pre?teval na parkiri??u avtomobile,ki poleti furajo z zimskimi gumami (in to ve?inoma zlizanimi).Bilo je porazno.Najbolj ?alostno pa je to,da imajo to "pobedni?ko" kombinacijo velikokrat

gor nataknjeno "premium" avtomobili. :P

 

p.s.?e vedno ne razumem pomena premium pri nekaterih vozovih. :whatever: :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem se zadnje 2 poletji prevozil z zimskimi barum DOT XX03 gumami in jih v tem ?asu tudi zlizal (cca 30k km so naredile), na avtu z 70ks in brez abs. iz svojih izku?enj lahko povem da je bila guma na suhi cesti popolnoma solidna za vo?njo, seveda so se obna?ale slab?e kot obi?ajne letne gume z normalno letnico, vendar razlika ni bila preve? o?itna. kakorkoli, zelo velika razlika pa je bila ko je bila cesta mokra, potrebno je bilo veliko ve? predvidevanja in biti kar vseskozi zelo skoncentriran na vo?njo pri sicer povsem obi?ajnih hitrostih, saj je zavorna pot mnogo dalj?a, sploh ?e avto nima abs je bremzanje skoraj brez pomena ker guma takoj blokira in nima nobenega oprijema, tudi oprijem v zavojih je zelo slab, avto je zelo ob?utljiv na menjavo podlage (asvaltne 'flike') ter na vsakr?ne grbine ki prena?ajo te?o avtomobila med kolesi.

prvo poletje so bile gume ?e kar nekako za pre?iveti, do?im leto?nje poletje pa se je stanje iz meseca v mesec mo?no slab?alo, poleg starosti gume je svoje naredila tudi obraba. gume sem zaradi stanja v kakrk?nem so bile menjal prej?nji teden za nove savine S3, in avto se povsem druga?e obna?a, torej tako kakor bi se ves ?as moral.

 

vsekakor vsakomur odsvetujem uporabo (pre)starih gum, kakor sem tudi v prvem postu napisal, dejstvo pa je, da se stara zimska guma poleti na suhi cesti solidno pelje, to je pa tudi vse. prestare gume so za na odpad ali za v recikla?o, nove pa na avto. jaz verjetno nebom nikoli ve? imel starih gum na avtomobilu, in tega tudi ne zagovarjam. :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Sem ?e enkrat bil zgro?en,ko sem pre?teval na parkiri??u avtomobile,ki poleti furajo z zimskimi gumami (in to ve?inoma zlizanimi).Bilo je porazno.Najbolj ?alostno pa je to,da imajo to "pobedni?ko" kombinacijo velikokrat

gor nataknjeno "premium" avtomobili. :P

 

Danes sem se pogovarjal z nekom, ki to po?ne in njegov odgovor mi je bil tako originalen, da sem potegnil tole temo iz naftalina samo zato:

 

Jaz sem bil (slu?ajno) s staro F-Pando, ta mo?ak pa ima BMW 7 in ?e nekaj. Pa ga vpra?am, zakaj se tudi poleti vozi z zimskimi gumami. Pa mi odgovori:

- "Lahko je tebi, ko zimska guma za tole gajbico ko?ta 30?. Moja pa je 300?. In kaj bom zdaj, gumo, ki ima ?e 3 mm pre? vrgel, ker za zimo ni ve? dobra? Nimam toliko denarja, da bi ga kar pre? metal!"

 

?e nima denarja za gume, zakaj ima tak avto? Dobro, sem bolj kme?ke sorte in s hribov doma, pa ne razumem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ?alost je, veliko je takih.

 

Sam nimam propelerja7 in mam za zimake in letnjake in to vsake na svojih litkah.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem se pogovarjal z nekom, ki to po?ne in njegov odgovor mi je bil tako originalen, da sem potegnil tole temo iz naftalina samo zato:

 

Jaz sem bil (slu?ajno) s staro F-Pando, ta mo?ak pa ima BMW 7 in ?e nekaj. Pa ga vpra?am, zakaj se tudi poleti vozi z zimskimi gumami. Pa mi odgovori:

- "Lahko je tebi, ko zimska guma za tole gajbico ko?ta 30?. Moja pa je 300?. In kaj bom zdaj, gumo, ki ima ?e 3 mm pre? vrgel, ker za zimo ni ve? dobra? Nimam toliko denarja, da bi ga kar pre? metal!"

 

?e nima denarja za gume, zakaj ima tak avto? Dobro, sem bolj kme?ke sorte in s hribov doma, pa ne razumem...

 

No pr 17 col so se men zimske drage zdele pa sem pol nabavu 15 colske ?elezne. Po svoje mo?aka probam razumet, ?eprav bi si lahko kako colo manj?o felgo nabavil. Je pa zanimivo kak?na je razlika ?e med mojo 215/45/17 in bolj obi?ajno 225/45/17 :ne vem: v ceni.

PS kme?ka gor ali dol, tvoj vlakc z BT-jko za drva pobirat mi je ful simpati?n.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.