Skoči na vsebino

Plinske te?ave


Priporočeno sporočilo

Zdravo mazda?i oz. zlasti plina?i!

 

Imam ?e neki cajta te?avo in sicer; na benz zadeva super laufa, medtem ko na LPG pa kak?en dan (celo) uredu laufa, prete?no pa je sistem, da ?e ko mi preklopi, potrokira ko sto mater, potem pa kot da se mu na momente dogaja use skupej u nekih intervalih (npr. se peljem 120 kmh, v 5.brzini), dodam gas, nula, sploh ne morem ve? pospe?vat, celo postopoma obrati padajo (niti ?e ga ?altam navzdol), potem ?ez nekih par sekund ga spet mal poruka (potrokira) in stvar pospe?i kot da imam raketni pogon. Kasneje pa ko se ustavim pri semaforju obrati padejo pod minimum, torej koreta ugasne, al pa u?asih je elektronka dovolj pametna da mi tik pred tem, ko mi guzne, ga vr?e nazaj na benz. No so pa tudi primeri, ko ?e pa? dela in stojim na LPG, na semaforju, pa ko ho?em spelat, se prakti?no (zlasti pri nizkih) obratih, sploh ne morem odlepit od mesta. :punk:

 

Stvar me ?e konkretno ?ivcira, vseeno pa si nekako ni?am stro?ke vo?nje, tako da se po obvoznicah in kjer pa? dalj cajta ne rabiim zaustavljat oz. ne padam u gu?vo, ga dam na LPG, medtem ko po gu?vi pa jasno benz power. :glare:

 

Ker nisem vedel kaj bi bla lohk te?ava oz. plinski majstr (Toma? - Gorenja vas) mi je rekel, naj najprej preverim kako je s tem Renojem mojim nasplo?no stanje, ?e je okej, pa ?ele potem da gremo plin orng ?timat. No majstr Simon (Senica) je koreto preveru in use ?tima (zlasti tuljave bi znale bit problemati?ne - ta Laguna ima kar 4 v?igalne tuljave). Aja pa med vo?njo se mi ob?asno tudi pri?iga oz. utripa kontrolna lu?ka za lambdo sondo (ko trokira, ob vklopu na LPG), ki se pa kasneje ko ga dam nazaj na benz, pa se kmalu ugasne.

 

 

Kot ka?e sem v totalni slepi ulici in ?e total obupan, upam da mi bo kdo uspel kaj pametniga svetovat, ?e posebej ra?unam na Ajverja, al pa PrimusG-ja al pa kerga ko oblada sceno, skratka neki je treba po?tudirat, bemumast! :ne vem: :blush:

 

 

Tenks za kak pametn odgovor, pa lep vikend!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plinski sistemi znajo biti problem ja.

 

jaz mojega ?e zdaj malo po malo ?telam, pa mi ?e vedno ob mestni vo?nji me?e engine check, ampak vedno manj :bravo:

 

Tako, da ?e par mesecev pa bo je pa poceni :bravo:

 

Tebi bo pa lahko pomagal tisti, ki se spozna na tvoj sistem (oz splo?no ajvar, ki ma zdaj ?as ko nima avta :angry: )

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK na benzu dela vse BP, torej je problem le na plinu. Mo?ni dve varijanti:

1. 'software-ski' problem - verjetno je potrebno le pravilno nastavljanje LPG sistema

2. 'hardware-ski' problem - lahko so dizne, uprajalnik, umazan filter...nekaj kar prepre?uje nemoten dotok plina.

 

Tu ni kaj za filozofirat. Un majster, ki ti je vgradil ta sistem bi moral odkriti in odpraviti napako! Torej obisk majstra bo neizogiben.

 

Druga?e pa na srpskem LPG forumu pa dobi? najve? informacij...prava LPG wikipedia....

http://www.cbc.rs/forum/viewforum.php?f=29...1ff926eb12122a0

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK na benzu dela vse BP, torej je problem le na plinu. Mo?ni dve varijanti:

1. 'software-ski' problem - verjetno je potrebno le pravilno nastavljanje LPG sistema

2. 'hardware-ski' problem - lahko so dizne, uprajalnik, umazan filter...nekaj kar prepre?uje nemoten dotok plina.

 

Tu ni kaj za filozofirat. Un majster, ki ti je vgradil ta sistem bi moral odkriti in odpraviti napako! Torej obisk majstra bo neizogiben.

Druga?e pa na srpskem LPG forumu pa dobi? najve? informacij...prava LPG wikipedia....

http://www.cbc.rs/forum/viewforum.php?f=29...1ff926eb12122a0

 

To je "baje" ?e naredu nek mojster v srbiji, ker toma? je sistem samo odmontiral iz celice in motiral v laguno, se na ta sistem ne spozna najbolj ker nima nobenih podatkov in na?rtov za ta sistem, js pa tud nimam pojma ker napaka ni normalna.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je "baje" ?e naredu nek mojster v srbiji, ker toma? je sistem samo odmontiral iz celice in motiral v laguno, se na ta sistem ne spozna najbolj ker nima nobenih podatkov in na?rtov za ta sistem, js pa tud nimam pojma ker napaka ni normalna.

 

Kdaj je naredil? Ko je bilo ?e premontirano v laguni? ?e ja, pol ni druge kot nazaj...?al... :(

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Phja no tkole bom povedu;

 

Avto mi je deloval na LPG, ko je bil sistem ?e prene?en v Renoja, razen na fine nastavitve sem ?el do Dora-autogasa u NS (?e sem ga napolno pohodu na AC, mi je metal na benz, ostalo je ?pilal kakor mora), takrat je dec u NS povrtal injektor?ke (on je reku "dizne"), da je zadeva imela ve?ji pretok in je sistem ?pilu u nulo (k zmaj)! Za tem sem prevozu dobrih 20Kkm in so se pri?ele te?ave, tko da ne vem za kaj vraga bi rabil zdej spet hodit do Dore? <_<

 

No?em nikogar ?imfat, ampak bom navedu stanje kakr?no je; ?e vedno ?akam (?e od odhoda na dopust oz. dober teden izpred tega datuma - na morje pa smo ?li 3.9.!!!) da Toma? dobi kabel oz. da ma komp po?timan, da lahko priklopmo gor na tester pa da morda kar on to po?tima (druga mo?nost mi je da nafehtam za pomo? Primo?a iz Bre?ic (pa ne Kozmusa :P ), ki je kokr vem pred ?asom tut mel Laguno na LPG), ker v Nov Sad pa mi res ni do fure (po vsej verjetnosti zarad kak?ne malenkosti)! :hudicek:<_<

 

P.S. - sem pa tut ?e mal razmi?lju, da vse skupi ta LPG, ven ruknem (s tem pove?am prtla?nik nazaj na prvotnega), glede na to kak ?parovc je ta Reno momentalno. V prihodnje pa se znam magari vpisat med "gre?nike" in kupt Navornika, ker tole stalno neko driblanje tega LPG mi res ?ivce trena! :ph34r::whatever:

 

Napisal sem tako kot je, Toma? iz Gorenje vasi je res dec na nivoju, vendar ?e vedno ?akam, da poskusma kej po?timat (te?ava je v kablu oz. kompu, ki ne dela) in se posledi?no menva ?e preko 2 mesca, kar pomen da je kar neki benza preteklo u temu cajt! :angry::zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Napisal sem tako kot je, Toma? iz Gorenje vasi je res dec na nivoju, vendar ?e vedno ?akam, da poskusma kej po?timat (te?ava je v kablu oz. kompu, ki ne dela) in se posledi?no menva ?e preko 2 mesca, kar pomen da je kar neki benza preteklo u temu cajt! :angry::zvizga:

 

Njegov PC ima trenutno jaz na obdelavi, samo n? ne obljubim, ker serje na 100 in 1 na?in. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mi ne bo ?ist zneslo v nek (zanje) razumljiv jezik sestavt, bom tebe fehtu, za prevod kak?ne besede?! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Nadaljevanje;

 

Morda ?udno vpra?anje, ampak - ali je mo?no da mi isto?asno ?re in benz in LPG ter da mi ga zato zaliva (takrat postane stopalka gasa totalno odsotna - spremljanje trenutne porabe pa gre v nebo, v stilu; 10, 12, 14, 18, 22, itd.), sledi seveda (ro?ni) preklop na benz, nakar mi ga na benzu prvih re?mo 3 sekunde fajn potrokira, potem kasnej pa laufa! Res ne ?tekam!

 

Do dileme, ?e je mo?no, da mi isto?asno cuza benz in LPG sem pri?el v?eraj - s kolegom Peri?nikom se peljeva v Kr. Goro iz Dom?al in vidim kako se med vo?njo na LPG, vztrajno pada kazal?ek za benz, nakar se mi vklopi lu?ka za rezervno bencina! Kako hudi?a, med vo?njo na plin??? :hudicek:

 

Kasneje mi je kazal?ek benza (kljub vo?nji na LPG), stalno padal, do zadnje ?rtice, potem sem seveda obupal in ?el tankat bencin! :rolleyes:

 

Vpra?anje je torej; ALI JE MO?NO DA MI ISTO?ASNO SRKA IN BENZ IN LPG??? :vskalo::ninja::aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogo?e ti pa sploh plin ne dela :)

 

a nisi kao rihtal avto??

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nadaljevanje;

 

Morda ?udno vpra?anje, ampak - ali je mo?no da mi isto?asno ?re in benz in LPG ter da mi ga zato zaliva (takrat postane stopalka gasa totalno odsotna - spremljanje trenutne porabe pa gre v nebo, v stilu; 10, 12, 14, 18, 22, itd.), sledi seveda (ro?ni) preklop na benz, nakar mi ga na benzu prvih re?mo 3 sekunde fajn potrokira, potem kasnej pa laufa! Res ne ?tekam!

 

Do dileme, ?e je mo?no, da mi isto?asno cuza benz in LPG sem pri?el v?eraj - s kolegom Peri?nikom se peljeva v Kr. Goro iz Dom?al in vidim kako se med vo?njo na LPG, vztrajno pada kazal?ek za benz, nakar se mi vklopi lu?ka za rezervno bencina! Kako hudi?a, med vo?njo na plin??? :hudicek:

 

Kasneje mi je kazal?ek benza (kljub vo?nji na LPG), stalno padal, do zadnje ?rtice, potem sem seveda obupal in ?el tankat bencin! :rolleyes:

 

Vpra?anje je torej; ALI JE MO?NO DA MI ISTO?ASNO SRKA IN BENZ IN LPG??? :vskalo::ninja::aaaaa:

 

ob taki porabi tebi nekje ven te?e.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je u?timan u nulo - motorne zadeve, nepovezane z LPG in?talacijo! :blush:

 

Ajvar, kaj pa ti pravi?, a je mo?no da mu ?e benz notr ?iba??? :ne vem: :hudicek::vskalo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je u?timan u nulo - motorne zadeve, nepovezane z LPG in?talacijo! :blush:

 

Ajvar, kaj pa ti pravi?, a je mo?no da mu ?e benz notr ?iba??? :ne vem: :hudicek::vskalo:

 

Kje si ti dal vgradit LPG? (spra?ujem zato, da vem kam NE hodit)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Boss, oboje mi izginja, ampak isto?asno mi je poraba plina ful mejhna, tko da tle me zdej ta dilema razjeda! <_<

 

Ker ?e pa mi hkrati vle?e obe gorivi notr, je pa to za motor pomoje totalna katastrofa! :ne vem: :blush:

 

Dejan, jaz mam nek remix, Jugosistem, tako da ti te?ko povem (malo tu, malo tam)! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da bi oboje filalo notri mi je kr malo neverjetno, ?eprav je ravno prebogata me?anica lahko vzrok za izgubo mo?i na motorju.

 

?e se?tejemo ?e tole:

Dejan, jaz mam nek remix, Jugosistem, tako da ti te?ko povem (malo tu, malo tam)! :P

 

je jasno, da je to ?al ?isto mo?no in tudi dvojna doza goriva motorju ?kodi.

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja bencinske zadeve zanesljivo ?timajo, kokr je pa? najbol? mo?no (ipak je Reno, jebiga)! <_<:P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stari 1. Maj bo kmalu potrpi do takrat potem pa lahko zakuri? namesto kresa,sem pa prepri?an da bi se ti ?e kdo pridru?il!! :harhar:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ejjj moja rik?a pa za 1x ?e dela,le tisti po?evnooki je ratal pre?voh ki jo vle?e :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.