Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Imam dve Te?avi ko ugasnem motor nekaj piska par sekund potem pa neha.Druga te?ava pa je pred nekaj tednih sem zamenjal zavorne plo??ice,?e pred zamenjavo pa se je iz prednjih zavor kadilo in smrdelo.Kadi pa se tak?en beli dim,kadi ?e se zdaj in zavore se mo?no segrejejo .Hvala za odgovore.Mazda je letnik 06 diesel kilometrov ima nekaj ?ez 100 tiso?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Imam dve Te?avi ko ugasnem motor nekaj piska par sekund potem pa neha.Druga te?ava pa je pred nekaj tednih sem zamenjal zavorne plo??ice,?e pred zamenjavo pa se je iz prednjih zavor kadilo in smrdelo.Kadi pa se tak?en beli dim,kadi ?e se zdaj in zavore se mo?no segrejejo .Hvala za odgovore.Mazda je letnik 06 diesel kilometrov ima nekaj ?ez 100 tiso?

 

joj fantje....ene 20 takih vpra?anje je bilo tukaj, malo i??ite - Webasto!!!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Imam dve Te?avi ko ugasnem motor nekaj piska par sekund potem pa neha.Druga te?ava pa je pred nekaj tednih sem zamenjal zavorne plo??ice,?e pred zamenjavo pa se je iz prednjih zavor kadilo in smrdelo.Kadi pa se tak?en beli dim,kadi ?e se zdaj in zavore se mo?no segrejejo .Hvala za odgovore.Mazda je letnik 06 diesel kilometrov ima nekaj ?ez 100 tiso?

 

Da se ti ni kadil beli dim iz webasta skozi zavore?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Webasto je grelec, ki pomaga segreti hladilno tekoino - motor ko je se mrzel in se segreje, ima svoje izgorevanje in svoj auspuh, mogo?e se ti zdi da se kadi iz bremz a o?itno ima? auspuh speljan ravno tja

 

To se ti verjetno dogaja na kraj?ih - do pol urnih poteh kajne? Ker webasto se izklopi ko dose?e ?eljeno temperaturo.

 

Prav tako se vklopi poleg motorja le ?e je zunaj pod 5C (zato tega ni od spomladi do zime)

 

www.webasto.si - v MAzdi je Thermo TOP C

 

sej res vcasih mal cudno zgleda ko se ti kadi iz sprednjih bremz..meni se je vcerej na semaforju kadilo pa folk me je zacel gladat,sem ze mislu da bo kdo gasilce poklical...

 

Teb bi pa verjel da se ti kadi zarad bremz, divjak :):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse dizel 5 in 6 do zadnjega 2010 modela (recesija jebi ga).......

ZA M3 dizel pa nisem prepri?an

 

P.S. Timer pomeni pa aftermarket vgradnjo - naknadno bodisi benz, bodisi dizel, s timerjem vklaplja? ro?no po ?elji (ali daljincem), tisti serijski mazdini pa palijo z v?igom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse dizel 5 in 6 do zadnjega 2010 modela (recesija jebi ga).......

ZA M3 dizel pa nisem prepri?an

 

P.S. Timer pomeni pa aftermarket vgradnjo - naknadno bodisi benz, bodisi dizel, s timerjem vklaplja? ro?no po ?elji (ali daljincem), tisti serijski mazdini pa palijo z v?igom

 

Aha, hvala. Zato se verjetno pri Mazdinem dizlu v prostem teku segreje kabina, pravijo da se pri drugih ne.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, hvala. Zato se verjetno pri Mazdinem dizlu v prostem teku segreje kabina, pravijo da se pri drugih ne.

 

:bravo: -to je verjetno ena najbolj?ih serijsko vgrajenih stvari v M6. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni

Pri meni pa se na M5 l.2006 dogaja da se v?asih zjutraj pri?ge, ve?krat pa ne pri?ge webasta.(Temperatura stalno pod 0) ?ez dan se velikokrat pojavi tudi mo?an plav dim z webasta. Tudi kadar dela ne deluje kot je v?asih, ko si sli?al konstantno ?vi?ganje, ampak kar sunkovito menja vrtljaje-?vi?ganje. Se mi zdi kot da mogo?e ne dela pumpa za dovod nafte in pol ne vle?e dobr.

Baje pri Beji servisu na testerju vidijo kateri del je zani? na webastu, se pa bojim da bi kar vse povprek zamenjali, kot mi je povedal kolega, ki je ?e ve?krat tja nesel webaste od drugih znamk, potem ti pa samo re?ejo, sedaj pa deluje. Seveda deluje ?e pa zamenja? vse segmente, to je najenostavneje za njih.

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

Pri meni pa se na M5 l.2006 dogaja da se v?asih zjutraj pri?ge, ve?krat pa ne pri?ge webasta.(Temperatura stalno pod 0) ?ez dan se velikokrat pojavi tudi mo?an plav dim z webasta. Tudi kadar dela ne deluje kot je v?asih, ko si sli?al konstantno ?vi?ganje, ampak kar sunkovito menja vrtljaje-?vi?ganje. Se mi zdi kot da mogo?e ne dela pumpa za dovod nafte in pol ne vle?e dobr.

Baje pri Beji servisu na testerju vidijo kateri del je zani? na webastu, se pa bojim da bi kar vse povprek zamenjali, kot mi je povedal kolega, ki je ?e ve?krat tja nesel webaste od drugih znamk, potem ti pa samo re?ejo, sedaj pa deluje. Seveda deluje ?e pa zamenja? vse segmente, to je najenostavneje za njih.

LP

 

Res je da se lahko priklopi na tester, a najprej preglej osnove:

 

?e ni dovolj hladilne teko?ine se webasto takoj izklopi ker se pregreva

plav dim je iz kje?? auspuha webasta ali kje drugje?

Ker ?e re?e? ?ez dan - ne razumem - med vo?njo?? Ker ?e po?rica? vitrex med voznjo pa se polije po webastu bo velikokrat dim, ?e katerakoli teko?ina ?pricne po njemu je dim.

Jaz sem na primer polil hladilno po webastu, in je pri wklopu bila cela dimna zavesa modra - torej poglej nivo hladilne in da ni mogo?e povezano - nekje ti lahko kaplja ven hladilna

 

?e ne dela dovod nafte se webasto izklopi - takoj, in nima opcije malo dela malo ne

 

?e ima? pa moder dim iz auspuha zadaj je pa to 'modri' dpf alarm regeneracije

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pozdravljeni

Na moji Mazdi 5 CD 2.0/110KM je tokrat ?la turbina. Avto ima 150.000km letnik 06.

Za obnavljat pravijo ni delov. Na netu sem na?el marsikaj, ?e ?akam kaj pore?ejo.

Avto je redno servisiran, kako je kaj s kulanco ali ima kdo izku?nje?

Pri VW pri takih kilometrih ti fabrka da polovico.

Za VW tudi dobi? mo?no ceneje turbino kot sicer, za Mazdo ne vem.

LP Primo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

Na moji Mazdi 5 CD 2.0/110KM je tokrat ?la turbina. Avto ima 150.000km letnik 06.

Za obnavljat pravijo ni delov. Na netu sem na?el marsikaj, ?e ?akam kaj pore?ejo.

Avto je redno servisiran, kako je kaj s kulanco ali ima kdo izku?nje?

Pri VW pri takih kilometrih ti fabrka da polovico.

Za VW tudi dobi? mo?no ceneje turbino kot sicer, za Mazdo ne vem.

LP Primo?

 

Kaj ti je sla kar naenkrat ali si imel ?e kak?ne simptome?

lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naenkrat je samo naredilo puf, kot da je po?ila cev in gre ven pritisk. Prej nobenih simptomov, skoz normalen zvok. Pri 140.000 spucano sito in menjane podlo?ke ?ob, se pravo avto OK. Nisem pa prvi s tovrstno okvaro, se dogaja.

Za cene sem ?e dal povpra?evanje na par koncev v SLO (povem kasneje), poslal sem tudi na www.turbolader.net, da vidim kaj pravijo, samo rad vidim kak?ne reference, ker no?em kak?ne korejske ali pa romunske turbine. Bom videl cene pol pa naprej ?e se odlo?im za njih.

Kolega pravi, da je enemu v Mazda 6 vgradu turbino, ta jo je dobil nekje v Celju za 400?, ampak nima telefona od te stranke.

 

?e je ?e kdo kaj pametnega in dobrga zvrtu glede turbin z besedo na dan.

 

LP Primo? :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naenkrat je samo naredilo puf, kot da je po?ila cev in gre ven pritisk. Prej nobenih simptomov, skoz normalen zvok. Pri 140.000 spucano sito in menjane podlo?ke ?ob, se pravo avto OK. Nisem pa prvi s tovrstno okvaro, se dogaja.

Za cene sem ?e dal povpra?evanje na par koncev v SLO (povem kasneje), poslal sem tudi na www.turbolader.net, da vidim kaj pravijo, samo rad vidim kak?ne reference, ker no?em kak?ne korejske ali pa romunske turbine. Bom videl cene pol pa naprej ?e se odlo?im za njih.

Kolega pravi, da je enemu v Mazda 6 vgradu turbino, ta jo je dobil nekje v Celju za 400?, ampak nima telefona od te stranke.

 

?e je ?e kdo kaj pametnega in dobrga zvrtu glede turbin z besedo na dan.

 

LP Primo? :(

 

Pa si prvi lastnik ali si kupil rabljenega. Namre? jaz sem kupil rabljeno od 1l - slovenski avto, lepo urejeno servisiran pri avto ?erbinek MB,110.000km. Jaoooo zdaj ko poslu?ak to okrog turbin mi je ?e ?al da sem kupil Mazdo 5, je pa tudi letnik 2006, dizel 110km :( . lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si prvi lastnik ali si kupil rabljenega. Namre? jaz sem kupil rabljeno od 1l - slovenski avto, lepo urejeno servisiran pri avto ?erbinek MB,110.000km. Jaoooo zdaj ko poslu?ak to okrog turbin mi je ?e ?al da sem kupil Mazdo 5, je pa tudi letnik 2006, dizel 110km :( . lp.

 

?e bere? samo slabe stvari je zelo ?alostno, ?e pa bolje prebere? kaj se dogaja z vsemi mazdinimi dizlaki in kako prepre?it to potem ni vse tako ?rno, sploh pa ne drago.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bere? samo slabe stvari je zelo ?alostno, ?e pa bolje prebere? kaj se dogaja z vsemi mazdinimi dizlaki in kako prepre?it to potem ni vse tako ?rno, sploh pa ne drago.

 

Zaznavam malo sarkazma :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaznavam malo sarkazma :)

 

Nisem imel v mislih bencinarja, ampak dizla ki mu je treba spucat dolo?ene zadeve(cedilo) in pol je mir.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem imel v mislih bencinarja, ampak dizla ki mu je treba spucat dolo?ene zadeve(cedilo) in pol je mir.

 

Zgoraj ma napisano, da je zamenjal tesnila ?ob in s?istil sito, tak da ..., po pravilih se mu to nebi smelo zgoditi, razen ?e majstri niso naredli tak kot je treba, ali pa je lahko kaj drugega narobe.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgoraj ma napisano, da je zamenjal tesnila ?ob in s?istil sito, tak da ..., po pravilih se mu to nebi smelo zgoditi, razen ?e majstri niso naredli tak kot je treba, ali pa je lahko kaj drugega narobe.

 

Torej,ker Mazdinih D motorjev ne poznam se zahvaljujem na spodbudnih navodilih: zamenjati tesnila ?ob in ??istiti sito(karkoli je ?e to). Imam pa huuuudega mojstra tako da mislim da bo to ok narejeno. Hvala.lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej,ker Mazdinih D motorjev ne poznam se zahvaljujem na spodbudnih navodilih: zamenjati tesnila ?ob in ??istiti sito(karkoli je ?e to). Imam pa huuuudega mojstra tako da mislim da bo to ok narejeno. Hvala.lp.

 

zanimivo koliko je Mazda majstrov po vogalih.... :rolleyes:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem rekel, servis na 20kkm, olje originalno, nikoli pritiskal mrzle ma?ine ker imam kar nekaj kilometrov do glavne ceste in ni potrebe da forsiram ma?ino, ko se vra?am domov velja enako, kajti ?ez lastno naselje itak da ne forseram se pravi 5 minut penzionisti?ne vo?nje. Do slu?be imam cca 37km z obvoznico skupaj.

Jaz v tem ne vidim problema, ker tudi nimam nobenih te?av z DPF filtrom in vzdigovanjem nivoja olja - ta nikoli ne pride ?ez polovico vrednosti med MAX in X.

 

Ubistvu res ne vidim nekega smiselnega razloga zakaj bi mi ?la turbina. Pa? gre, se zgodi ali kako ?e pravijo nekateri.

 

Da ne bo pomote kot vidim, servisiran na original servisu v Ljubljani in ne Pod kozolcem

(Tudi pod kozolcem je lahko OK, ?e dela pravi mojster in ne mojster za vse - moje mnenje)

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.