Skoči na vsebino

Menjalnik


Ploki

Priporočeno sporočilo

DSG je kul, mora pa obvezno met shemo + nazaj (dol), - pa naprej (gor)

tko k ma VW (no jaz sem peljal skodin dsg), mi ni vsec in vecino peljes na D)

 

BMW ma npr najbolj carsko izveden: mas gumbe na volanu ali pa rocko + dol - gor kot treba

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kul

Objavljena slika

 

not kul

Objavljena slika

 

labi bol se nebi mogu strinjat

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, no ker avtomatika mam in moram re?t da je zakon. DSG avtomatiziran je pa v bistvu klasi?ni menjalnik samo da je pa? mehansko ra?unalni?ko voden, ?e se ne motim

 

 

Mislim, da se moti?. DSG je avtomatik z dvojno sklopko in ni ni? podoben klasi?nemu menjalniku

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa vem, da se moti ker DSG je ?isto drug tip menjalnika. In baje je kul. In ja, Labi ima prav BMWjev sistem je bolj logi?en. :bravo:

Imajo pa nekateri avti avtomatika narejenega iz navadnega. Prijateljeva mati imajo Corso in ko odpre? haubo to izgleda tako, da je notri navaden menjalnik na njemu pa neki motor?ki in nek ?irule ?arule. V bistvu ra?unalnik stisne sklopko, pre?alta in spet sproti sklopko. Peljal me ni ampak pravi, da je hecna in po?asna zadeva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To kar omenja? Symon je robotiziran menjalnik. V bistvu klasi?en menjalnik sam da servoti menjajo prestave in stiskajo sklopko.

 

DSG je menjalnik z dvema sklopkama ena za sode, druga za lihe prestave in rikverc. Je skupek najbolj?ih lastnosti avtomatskega in ro?nega menjalnika tako, da je zagotovljeno udobje avtomatike, kot hitrost pretikanja in malih izgub ro?nega menjalnika.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To kar omenja? Symon je robotiziran menjalnik. V bistvu klasi?en menjalnik sam da servoti menjajo prestave in stiskajo sklopko.

 

DSG je menjalnik z dvema sklopkama ena za sode, druga za lihe prestave in rikverc. Je skupek najbolj?ih lastnosti avtomatskega in ro?nega menjalnika tako, da je zagotovljeno udobje avtomatike, kot hitrost pretikanja in malih izgub ro?nega menjalnika.

 

:bravo:

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem sem se vozil z M3(prva labijeva slika), samo ima ?e lopatke na volanu. PETARDA

Sem vozil tud passata R32 DSG, tud z lopatkami na volanu. MALO MANJ PETARDA ?e vedno zakon

Tuarega 5.0 V10 "navaden" avtomatik z lopatkami na volanu, sicer zamuja ampak ?e vedno OK

 

LABI, kje ti najde? te da lahko s samo ?altheblom ?alta? ?

 

Ok brat je imel svoje cajte H Prelude avtomatik (letnik 98 ?e se ne motim) in ?e si ro?no ?altal je blo isto za gor je blo da buta? naprej, za dol prestavljat pa nazaj.

Samo to je meni ?ist logi?no ?e rine? naprej ho?e? da gre hitreje, ?e pa nazaj pa po?asneje. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probal samo BMW-jevega in Mercedezovega. BMW-jev me je navdu?il, sploh z ro?kami na volanu :bravo: Mercedezov je bil tudi good, vozil sem ga v ML AMG, A, C, E. :bravo:, samo pred leti in je lepo ?altal, oz. kot da bi se vozil z mercedezovim busom :) Druge ?e nisem peljal, samo kar berem po netu se jih dosti prito?uje :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LABI, kje ti najde? te da lahko s samo ?altheblom ?alta? ?

 

vecina normalnih iz vw skupine nimajo lopatic na volanu, nazadnje sem peljal skodo superb dsg

pa itak da je boljs, da ko pospesujes potegnes rocko dol (s pospeskom vred, ker telo gre nazaj)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nad DSGjem? zakaj bi se nad DSGjem pritozeval, to je tak, "proper" verzija avtomatika :)

 

Men se pa dopade, da ko te lima na zic, da ?e ?altkebl potegne? nazaj, da te ?e bolj zalima. :P

 

Ja Boss re?e se mu robotiziran menjalnik ja, nekaj tak?nega je imel ?e prav pomnim tudi Twingo pa ?e nekatera jajca....

 

fotrov volvo ma isto + naprej - nazaj.. ni kul, zaspan menjalnik. nek tist "tronic"

 

sploh nevem zakaj bi se avtomatik s torque converterjem dal v katerkol avto :)

CVT za hibride DSG za mocnejse pa rocni za ta hude psihice

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.