Skoči na vsebino

mazda 6


pnce

Priporočeno sporočilo

  • 6 mesecev kasneje...

Tako, narejen servis....cedilo po 250.000km ?e kr solidno :) malce me je goljufalo pri olju (koli?ina) ampak bomo re?l :) .Menjal se je samo oljni filter in olje, zato ker je bil pred 10.000km narejen servis; pred?asno zato, ker je bil nivo olja na "X". Prede menjavo narejena regeneracija DPF, sedaj je tudi avto nehal cukati pri konstantnem oz. rahlem pospe?evanju. Zaenkrat z avtomobilom ve? kot zadovoljen.

 

Lansko leto je zdr?ala "road trip" po Toskani (Chianti), upam da bo letos pa kak?na dalj?a tura :) (Francija, Nizozemska, Anglija), seveda ?e bi uspe mojo prepri?at :)

 

Cedilo (na sliki zgleda slab?e kot je v ?ivo)

 

post-6273-0-51344400-1453114991_thumb.jpg

 

 

Kilometri:

 

post-6273-0-75918600-1453115014_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men ni n? ve? n? jasn.... a mi lohka kdo pove za zihr kok olja gre v 2.2d, l2009, R2 motor? K sm ga nalivu j biu pri 4,7l na minimum, pol sm ga pa nalil ?e 0,3l (skupno 5l) je biu pa med min in max..... sem ga hotu ?e 1l naro?it, pa danes preverim koli?ino olja v motorju je pa na max oz. 1mm ?ez.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja, to je znan problem s podlo?kami. ?e jih preventivno zamenja? si re?en. 

 

On pa govori nekaj drugega "Men ni n? ve? n? jasn.... a mi lohka kdo pove za zihr kok olja gre v 2.2d, l2009, R2 motor? K sm ga nalivu j biu pri 4,7l na minimum, pol sm ga pa nalil ?e 0,3l (skupno 5l) je biu pa med min in max..... sem ga hotu ?e 1l naro?it, pa danes preverim koli?ino olja v motorju je pa na max oz. 1mm ?ez.".

 

Torej, dan prej, je bil med min in max ,naslednji dan pa ?ez max. Torej v 1 dnevu , ne vem koliko kilometrov je sicer naredil vmes, pa ne more nivo olja zrast za par decilitrov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kilometrov sem naredil cca.10, po netu sem zasledil da gre v motor 4,7l olja zato sem ga 5l kupil...ena razlaga je, ker je biu olje pred tocenjem v prtljazniku vozila pri -5?C, da j tok casa (30min) tekel do karterja, ker je biu pa kr gost glede na to da j 5w30... zanima me ce ima kdo 100% podatek kok olja gre v motor, da zacnem napako iskati, ce sploh le-ta obstaja. Ce so podlozke, jih bom pac zamenjal, ne bi pa rad demontiral sobe brez veze, ker v olju ni bilo nobene svinjarije pa tut pije ne olja, vsaj mislim (dpf regeneracija in slavni X)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.