Skoči na vsebino

MAZDA 6 ali


toornado

Priporočeno sporočilo

To je notranjost za v salon.Totalno neuporabna in ?ez kak?no leto je "pisana".?e ima? ?e kak?nega otroka noter... :aaaaa:

 

Sicer ne vem kaj ti dela? v avtu ampak imel tako notranjost, pa je bila ista kot prvi dan. In to z otroci noter. Je pa res, da froci v avtu ne jedo in se ne igrajo v njem. Za to so bolj?e povr?ine.

Avta pa tudi nisem uporabljal za gradnjo hi?e ali pa prevoz mesa v njem. :harhar:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 132
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Dojemanje razredov je predvsem marketin?ka fora, poleg tega obstajajo ?e medrazredi, ki so spet marketin?ka fora. Mazda 6 spada v razred Passata, medtem ko pa Octavia spada v Golf razred. Tisti ?lovek, ki ima malce ob?utek pri vo?nji, takoj opazi razliko v podvozju med Mazdo 6 in Octavio, saj je taka kot med Octavio in Superbom. Priemrjat Octavio in Mazdo 6 je isto kot primerjat Passata in Octavio. ?e se nekomu to zdi isti razred pa? naj bo. Tudi ADAC v njihovi Pannenstatistik tla?i Octavio k Passatu, kaj ?mo.

 

Po zgornjem linku sta Mazda 6 in Superb najbolj komot. To sem ?e sam vedel sam (saj sem namesto Superba probal tega novega Passata, ki sta si podobna).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne vem kaj ti dela? v avtu ampak imel tako notranjost, pa je bila ista kot prvi dan. In to z otroci noter. Je pa res, da froci v avtu ne jedo in se ne igrajo v njem. Za to so bolj?e povr?ine.

Avta pa tudi nisem uporabljal za gradnjo hi?e ali pa prevoz mesa v njem. :harhar:

 

Otroci pa? delajo vse,kar otroci pa? delajo v avtih-z nogami ma?ejo sede?e spredaj,ko gredo v avto stopijo na plasti?en prag,z umazanimi rokami pi?ejo po ?ipah (pa ?e kje drugje),kaj pomalicajo pa popijejona dolgih poteh.To je to.?e ti uspe,da tega otroci ne delajo v tvojem avtu,vsaka ?ast.So pa res angel?ki.Moji poslu?ajo rock in niso angel?ki. :harhar:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Otroci pa? delajo vse,kar otroci pa? delajo v avtih-z nogami ma?ejo sede?e spredaj,ko gredo v avto stopijo na plasti?en prag,z umazanimi rokami pi?ejo po ?ipah (pa ?e kje drugje),kaj pomalicajo pa popijejona dolgih poteh.To je to.?e ti uspe,da tega otroci ne delajo v tvojem avtu,vsaka ?ast.So pa res angel?ki.Moji poslu?ajo rock in niso angel?ki. :harhar:

 

Seveda, da delajo to v avtu. In pol je cel avto umazan.

 

Je pa res da obstajajo razli?ni ljudje. Eni ne pustijo jest ali pit v avtu, drugi pa. Osebno jez avta ne jemljem kot nek simbol ne vem ?esa. Tako, da pustim otoke jest v avtu neke kekse, gresine ipd. Z blantimi ?evlji ali ?kornji pa tudi ne pustim skakat po sede?ih, jih prej obri?em

 

V vsakem priemru je usnje kul, sma kaj k stane ????? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, da delajo to v avtu. In pol je cel avto umazan.

 

Je pa res da obstajajo razli?ni ljudje. Eni ne pustijo jest ali pit v avtu, drugi pa. Osebno jez avta ne jemljem kot nek simbol ne vem ?esa. Tako, da pustim otoke jest v avtu neke kekse, gresine ipd. Z blantimi ?evlji ali ?kornji pa tudi ne pustim skakat po sede?ih, jih prej obri?em

 

V vsakem priemru je usnje kul, sma kaj k stane ????? :)

 

Sem iel avto z ledrom in pol sem ga imel brez in sedaj ga spet imam z ledrom in mi nekako ne potegne, kljub gretju in ostalem, ne vem. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

madmax ima alternativno gorivo :closedeyes:

 

Vem. in ob vsakem tanku kolnem da mam M6, ki sicer po trditvah nekaterih to alternativo sicer prebavlja, a nih?e ne upa tega z gotovostjo trditi.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e da po raznih kriterijih "doma?ih majstrov" Octavia res ne spada v razred s Mazdo 6, ampak Superb pa definitivno ne pade v isti razred kot Passat ali Mazda 6.

 

Poglej kaj si napisal. Nih?e ne tla?i Mazde 6 v visoki razred ampak vsi bi radi Superba stla?ili tja ?eprav tja ne sodi. Ne po ceni in ne po presti?nosti in mogo?e le po centimetrih, ?eprav je od Mazde 6 dalj?i le za slabih 5cm. Nekdo je celo v ta seznam uvrstil Chryslerja Sebringa - v visoki razred med BMW5, Audi A6, Mercedes E, Volvo S80 so dali avto, ki se prodaja za dobrih 16k? - lepo prosim no. :whatever:

 

Po tej logiki razvr??anja torej za razvrstitev igrajo le in samo dol?inski centimetri in ?e igrajo samo centimetri potem Octavia ni v istem razredu kot Mazda 6 ampak razred ni?je, kjer se nahajajo recimo VW Jetta in Mazda 3.

 

Ni?ji srednji razred so torej

 

Octavia - dol?ina 4569mm, medosna 2575mm

Jetta - dol?ina 4554mm, medosna 2578mm

Mazda 3 sedan - 4580mm, medosna 2640mm

 

Kakor koli pogledam je nelogi?no, da je kraj?i avto z o?jo medosno v razredu vi?je se pravi v vi?jem srednjem razredu.

 

Ampak vseeno bottomline je to, da ne glede v katerem razredu je avto pogleda?, da ti je v?e? in da tudi prostorsko zadovolji tvoje potrebe.

 

Nikakor pa ne kupuje? avta zato, da se bo? hvalu ja moj avto je pa v nekem tralala razredu in zdej sem pa? bolj pomemben kot sosed, ki ma avto v razredu ni?je od tralala razreda.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko?no voice of reason. Octavia = Jetta... Jetta = Mazda 3.

 

nekdo bi rad oktavio stla?il v srednji razred zraven passata.. pajade.

kr nehte.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Octavia

Small Familiy = compact

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Passat

Mid size = large family

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda3

Compact = Small Familiy

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda6

mid size = Large Family

 

http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Superb

Executive car, ?eprav ni ?ist

 

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_size_class#Europe

tle si poglejte...

 

Executive avta mazda nima ve? od 929 in pri nas Xedos 9/Millenia/Eunos 800

 

 

Kaj je fora pri ?kodi? pove?uje. Superb = Passat(podvozje) = A4, ?eprav ho?ejo da bi bil A6... Octavia = Golf, ?eprav ho?ejo da bi bil passat.

 

oz.:

Mazda6 NA market.

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za jetto imas stare podatke

 

nova jetta (vem ker sem ze nekaj casavrgel uc)

 

Dol?ina, mm 4644

?irina, mm 1778

Vi?ina, mm 4) 1482

Medosna razdalja, mm 2651

 

Se opro??am... napaka iz te strani http://www.carfolio.com/specifications/mod...car/?car=218768, kjer je o?itno prej?nji model naveden.

 

Ampak to v bistvu ?e bolj poudari bistvo, da kraj?a Octavia pa? ne sodi tja, kamor jo o?itno tovarna ?koda posku?a porinit in pa? s tem zavajat kupce oziroma opravi?evat visoko ceno.

 

Roko na srce ?koda je odli?en avto samo taki prodajni triki, kot je tla?enje za ?tevilko manj?ih avtomobilov v neustrezne razrede je le delanje ?kode (pisano z malo) samim kupcem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, tule se samo pogovarjamo o na?i uradni klasifikaciji avtomobilov, gre se le zato, da na?a uradna klasifikacije je kakr?na je, nekateri tu gor pa imajo(te) "svojo logiko" deljenja avtomobilov v razrede.

 

Kolikor sem gledal na wikiju, imajo razli?ne kriterije, od dol?ine pa do prostornosti/volumna kabine in prtlja?nega prostora.

 

Ploki, ta ti je najbolj?a: Octavia je na wikipediji klasificirana kot Small Familiy = compact, in to je zdravo za gotovo, medtem ko pa za Superba "ne velja ?isto", da je executive... :hohoho:

 

Najbolje, da vse svoje ugotovitve in linke skupaj po?ljete na AMZS (oziroma na ADAC, po katerem AMZS povzema stvari), morda pa kej spremenite...

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ne vem kaj ti dela? v avtu ampak imel tako notranjost, pa je bila ista kot prvi dan. In to z otroci noter. Je pa res, da froci v avtu ne jedo in se ne igrajo v njem. Za to so bolj?e povr?ine.

Avta pa tudi nisem uporabljal za gradnjo hi?e ali pa prevoz mesa v njem. :harhar:

 

3/4 pogojem imam pa jaz izpolnjenih :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kwa je pa wa?no v katerem razredu je kanta, ?e ti je ql in ?e si jo lahko privo??i?, kupi? in vozi? in ko jebe razrede.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Otroci pa? delajo vse,kar otroci pa? delajo v avtih-z nogami ma?ejo sede?e spredaj,ko gredo v avto stopijo na plasti?en prag,z umazanimi rokami pi?ejo po ?ipah (pa ?e kje drugje),kaj pomalicajo pa popijejona dolgih poteh.To je to.?e ti uspe,da tega otroci ne delajo v tvojem avtu,vsaka ?ast.So pa res angel?ki.Moji poslu?ajo rock in niso angel?ki. :harhar:

 

To?no tako. Vsakemu svoje. ?e bi pustil noter jest in skakat po avtu pa? verjetno ne bi vzel te notranjosti. Ampak ni ravno fer, da nekdo pi?e, da je ta notranjost pa ''salonska''. Sicer so pa tudi materiali pri ?kodi kar trpe?ni in zadeva se da zelo dobro spucat. Za razliko od nekaterih. Usnje pa po tem pogledu itak vse na??ije.

 

3/4 pogojem imam pa jaz izpolnjenih :bravo:

 

Hehe, ?e 1/4 pa si zmagal. :bravo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e prav razumem Mazdini dizli rabijo ve? nafte.

 

Do sedja sem testiral nadlenje dizle:

 

Mazda 6 letnik 2007 (stara) 2.0 120 KM poraba 6,5 l

Passat letnik 2005 (stara oblika) 1.9 TDI 100 KM 6,7l

Vectra letnik 2007 1.9CDTI 120 KM 7,0l

Honda Accord letnik 2007 2.2CDTI 140 KM 6,2l

Astra letnik 2005 1.7CDTI 90KM 6,4l

Pe?o 5008 1.6 dizel 115 KM 6,8l

 

Kaj naj re?em, najbolj?o porabo je imela Honda. Seveda, z mo?nej?em avtomobilom sem lahko vozil hitreje kot z manj mo?nim. Vsi avotmobili so bili oz so moji oz od ?ene razen Mazde 6, ki je od prijatelja. Sicer on ima manj te?ko nogo od mene, torej je mogo?e res kaj na tem.

 

?e kupim obsotje?o Mazdo 6 poro?am.

 

Priajtelj Mazdo ful hvali. pri 120.000 km mu je ?el le?aj od napenjalca od klime. Niti ?arnice ni menjal. No ?la ej ana stvar preve?! Tudi mazde niso ve? take kot so v?asih bile.

 

Meni na Vectri 67.000 km pa je ?lo:

 

1. zlo?ljivo ogledalo

2. EGR ventil

3. 3x sprednja ?arnica

 

Skupaj stor?ki cca 600?, servisi so pa res poceni, smao on se tudi ne prito?uje z kosmosom v BTCju.

 

Tako da sem se potemlejitme premisleku odlo?il za nakup 6, ker rabimo karavan.

?akam na odobritev lizinga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, tule se samo pogovarjamo o na?i uradni klasifikaciji avtomobilov, gre se le zato, da na?a uradna klasifikacije je kakr?na je, nekateri tu gor pa imajo(te) "svojo logiko" deljenja avtomobilov v razrede.

 

Torej kak?na so merila za kvalifikacijo v kateri razred sodi dolo?en avtomobil ali je to prepu??eno sami tovarni kam bi ga rada umestila.

 

Ker ?e je to zadnje pol je za moje pojme pri ?kodi pri Octaviji zavajanje kupcev no pa pri Superbu tudi, da ne bo pomote, ker ne vem po ?em je Superb vi?je kot Passat :ne vem:

 

Ne vem kaj je torej bolj ustrezno ali, da ti nekdo nekaj dolo?i ali raje izbere? na osnovi izmerljivih podatkov , centimetri, litri, dolarji ipd.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e prav razumem Mazdini dizli rabijo ve? nafte.

 

Do sedja sem testiral nadlenje dizle:

 

Mazda 6 letnik 2007 (stara) 2.0 120 KM poraba 6,5 l

Passat letnik 2005 (stara oblika) 1.9 TDI 100 KM 6,7l

Vectra letnik 2007 1.9CDTI 120 KM 7,0l

Honda Accord letnik 2007 2.2CDTI 140 KM 6,2l

Astra letnik 2005 1.7CDTI 90KM 6,4l

Pe?o 5008 1.6 dizel 115 KM 6,8l

 

Kaj naj re?em, najbolj?o porabo je imela Honda. Seveda, z mo?nej?em avtomobilom sem lahko vozil hitreje kot z manj mo?nim. Vsi avotmobili so bili oz so moji oz od ?ene razen Mazde 6, ki je od prijatelja. Sicer on ima manj te?ko nogo od mene, torej je mogo?e res kaj na tem.

 

?e kupim obsotje?o Mazdo 6 poro?am.

 

Priajtelj Mazdo ful hvali. pri 120.000 km mu je ?el le?aj od napenjalca od klime. Niti ?arnice ni menjal. No ?la ej ana stvar preve?! Tudi mazde niso ve? take kot so v?asih bile.

 

Meni na Vectri 67.000 km pa je ?lo:

 

1. zlo?ljivo ogledalo

2. EGR ventil

3. 3x sprednja ?arnica

 

Skupaj stor?ki cca 600?, servisi so pa res poceni, smao on se tudi ne prito?uje z kosmosom v BTCju.

 

Tako da sem se potemlejitme premisleku odlo?il za nakup 6, ker rabimo karavan.

?akam na odobritev lizinga.

 

Mi pa cakamo predstavitev. Dobrodosel :jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima, koliko v povpre?ju pride redni servis pri novi Mazdi 6 2.2 dizel (lahko napi?ete tudi za motor 2.0 CD140) na uradnem servisu? So res servisi tako dragi kot nekateri govorijo, da so tudi po 2x dra?ji od VAG grupe?

 

jaz lahko re?em da ja - CD143 se je za?el od 150 pa potem do 290 (pri 50.000), vag pri 30.000 me pride pol manj - uradni servisi

 

Pa pazi spet kam pelje?!!! Boh ne daj porsche verov?kova....jaz hodim Kamnik Cerar li kranj Vrta? pa je 30% ceneje...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

madmax ima alternativno gorivo :closedeyes:

 

Vem. in ob vsakem tanku kolnem da mam M6, ki sicer po trditvah nekaterih to alternativo sicer prebavlja, a nih?e ne upa tega z gotovostjo trditi.

 

mah, zadnje cajte dra?ijo samo ?e alternativo...pred dobre pol leta sem profitiral skoraj 25? na tank, sedaj je ta razlika le ?e cca. 15? :( me bojo ?e na bera?ko palco spravli <_<:P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mah, zadnje cajte dra?ijo samo ?e alternativo...pred dobre pol leta sem profitiral skoraj 25? na tank, sedaj je ta razlika le ?e cca. 15? :( me bojo ?e na bera?ko palco spravli <_<:P

 

Tudi "alternativcem" ne dajo ve? miru. :P V?asih so nas rock-erje preganjali,zdej pa vas. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred leti se pa spomnim, da je tudi Passat (govorim npr. o generaciji cca. 1995) rinil v razred vi?je. Takrat sem bil Opel fan in sem vedel da na?eloma je razred Vectre, ampak po dimenzijah mislim, da je bil ?e bli?je takratni Omegi, tako da je bila zmeda ?e takrat! <_<

 

Sicer pa kot je Javarje rekel, klinc pa razredi - sede? v bodo?i avto, proba? peljat in ?e ti ustreza ter to?l dopu??a, postane? lastnik in ?ivita v simbiozi, do nadaljnjega! :ljubezen::danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred leti se pa spomnim, da je tudi Passat (govorim npr. o generaciji cca. 1995) rinil v razred vi?je. Takrat sem bil Opel fan in sem vedel da na?eloma je razred Vectre, ampak po dimenzijah mislim, da je bil ?e bli?je takratni Omegi, tako da je bila zmeda ?e takrat! <_<

 

Sicer pa kot je Javarje rekel, klinc pa razredi - sede? v bodo?i avto, proba? peljat in ?e ti ustreza ter to?l dopu??a, postane? lastnik in ?ivita v simbiozi, do nadaljnjega! :ljubezen::danzoman:

 

:bravo: Kak?ni razredi neki.Tudi audi se "tla?i" v nek premium razred.Da mi je vedet zakaj neki? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.