Skoči na vsebino

Rja na robu blatnikov


Priporočeno sporočilo

Sem menjal zimske gume za letne in sem opazil: Na notranjem robu zadnjih blatnikov - tam ko prideta skupaj prag in blatnik so se pojavile pikice od rje. O?itno so kamen?ki s koles natolkli barvo. Zdaj ?elim to popravit, da ne bo ?ez par let luknje. S ?im se lotit? A morda kdo ve, ali je ?e kje drugje za pogledat, ?e se kaj za?enja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem menjal zimske gume za letne in sem opazil: Na notranjem robu zadnjih blatnikov - tam ko prideta skupaj prag in blatnik so se pojavile pikice od rje. O?itno so kamen?ki s koles natolkli barvo. Zdaj ?elim to popravit, da ne bo ?ez par let luknje. S ?im se lotit? A morda kdo ve, ali je ?e kje drugje za pogledat, ?e se kaj za?enja?

 

Vrata preveri, druga?e so to "odpravljali" na servisu ?e je bil avto redno servisiran na poobla??enem servisu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem menjal zimske gume za letne in sem opazil: Na notranjem robu zadnjih blatnikov - tam ko prideta skupaj prag in blatnik so se pojavile pikice od rje. O?itno so kamen?ki s koles natolkli barvo. Zdaj ?elim to popravit, da ne bo ?ez par let luknje. S ?im se lotit? A morda kdo ve, ali je ?e kje drugje za pogledat, ?e se kaj za?enja?

 

kako je ?e eden enkrat tle gor napisal:

od nekdaj so mazde kot zanesljive slovele, pa ?eprav so tudi malo rjavele! :ne vem:

ce mas servisiranega redno, ti na servisu morajo to popravit (do neke meje seveda)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja kaj pa ?e je ne servisiras na rednih servisih

 

Pol ne mors nic. Jaz sem imel v 210.000 km 1x ali 2x na neuradnem servisu in zato rje niso steli pod garancijo, ces da bi oni na rednem servisu opazili rjo in jo takoj popravili. My ass, rjavel je ze dlje casa. Pac delujejo po principu da ignorirajo take stvari, potem pa ko nekdo vprasa za popravilo pa iscejo vzroke zakaj jim ni treba popraviti.

 

V glavnem, tak servis je glavni razlog, da bo drugo mazdo pri hisi nadomestila kaksna druga znamka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol ne mors nic. Jaz sem imel v 210.000 km 1x ali 2x na neuradnem servisu in zato rje niso steli pod garancijo, ces da bi oni na rednem servisu opazili rjo in jo takoj popravili. My ass, rjavel je ze dlje casa. Pac delujejo po principu da ignorirajo take stvari, potem pa ko nekdo vprasa za popravilo pa iscejo vzroke zakaj jim ni treba popraviti.

 

V glavnem, tak servis je glavni razlog, da bo drugo mazdo pri hisi nadomestila kaksna druga znamka.

 

In pri kateri znamki popravljajo rjo v garanciji brez da bi imel avto redno servisiran na uradnem servisu?

Ve?ina znamk daje garancijo na prerjavenje. To zanje ne pomeni pojav rje pa? pa luknjo od rje. Pri mazdi ti popravijo v garanciji ?e, ?e se pojavi sled rje kar je je dobro. Slabo je pa to, da so mazde prav neverjetno nagnjene k cvetenju

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako je ?e eden enkrat tle gor napisal:

od nekdaj so mazde kot zanesljive slovele, pa ?eprav so tudi malo rjavele! :ne vem:

ce mas servisiranega redno, ti na servisu morajo to popravit (do neke meje seveda)

 

To je bil moj citat, ampak raj? mam rjavo mazdo, kot tipi topi pleh Renojski, pa tehniko ki te .... v ?ivi mozak! :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazde ne vozim na original servis, tako da se bom tega lotil sam. Zdaj me zanima ?e ima kdo kak predlog kako to naredit u?inkovito. Kupil sem ?e neko kav?ukovo maso za za??ito podvozja v spreju. Verjetno zdaj samo z izvija?em ostrgam rjo in na?pricam za??ito. ?e prej pa polepim okolico z za??itnim trakom. Ali bi bilo bolje prej pobarvat in potem za??ito gor? Imam tudi tisti lak reparatur kit sestavljen iz barve in laka.

 

YavarYe: kje na vratih naj bi ?e bila ta rja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazde ne vozim na original servis, tako da se bom tega lotil sam. Zdaj me zanima ?e ima kdo kak predlog kako to naredit u?inkovito. Kupil sem ?e neko kav?ukovo maso za za??ito podvozja v spreju. Verjetno zdaj samo z izvija?em ostrgam rjo in na?pricam za??ito. ?e prej pa polepim okolico z za??itnim trakom. Ali bi bilo bolje prej pobarvat in potem za??ito gor? Imam tudi tisti lak reparatur kit sestavljen iz barve in laka.

 

YavarYe: kje na vratih naj bi ?e bila ta rja?

 

Med tesnili na zadnji strani(tam kjer je zaklep), ne spodaj in ne spredaj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nova uredba EU 461/2010, ki velja od 1.6.2010 o garanciji pri servisiranju vozil, pravi med drugim, da se garancija NE prekine tudi ?e vozilo ni bilo servisirano na servisu prodajne verige dolo?ene znamke (poobla??en servis).

Servis lahko opravi vsak, ki je registriran kot avtomehanik in ti izda ra?un, s tem pa tudi garantira za kvaliteto storitve.

 

Pri na?ih serviserjih pa gre za nevednost ali namerno zavajanje.

P.S. bolj natan?no si lahko preberete v reviji OBRTNIK ?t.5 maj 2011

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Na robu zadnjega desnega blatnika se mi je pojavila rja. Zanima me kak?en stro?ek (okvirno) predstavlja popravilo obeh zadnjih blatnikov? Toliko, da vem kak?ne so kaj cene preden grem povpra?at naokoli po servisih.

 

lp

 

 

pa to si sam popravi? za 30 ? in 3 ure dela... jaz sem si... robove blatnikov ter pragove, druga?e pa mi je en klepar ki sem ga vpra?al kolko bi me stalo, rekel da okrog 300? :whatever: na koncu me je material stal 45 ?, svoje delo pa? pozabi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa to si sam popravi? za 30 ? in 3 ure dela... jaz sem si... robove blatnikov ter pragove, druga?e pa mi je en klepar ki sem ga vpra?al kolko bi me stalo, rekel da okrog 300? :whatever: na koncu me je material stal 45 ?, svoje delo pa? pozabi?

 

to ti je verjetno reku z materialom vred (novi robovi...), ma? pa dlje ?asa mir, kot pa ?e sam sanira? ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to ti je verjetno reku z materialom vred (novi robovi...), ma? pa dlje ?asa mir, kot pa ?e sam sanira? ;)

 

Ja sanja svinja kukuruz....

 

Druga?e pa odvisno koliko ?alabajza?, in kolk se na te stvari zastopi?. Sam lahko naredi? tako da 20 let nebo rja udarla vn, ker itq dela? zase in se bolj potrudi?, ker ve?ini li?arjev se 'mudi' in ma? ?ez par let/mescov spet sranje. Tko za info, mene bo komplet barvanje avta ko?talo cca 300-400? ker pa? vse delam sam.

 

LP

Jero

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sanja svinja kukuruz....

 

Druga?e pa odvisno koliko ?alabajza?, in kolk se na te stvari zastopi?. Sam lahko naredi? tako da 20 let nebo rja udarla vn, ker itq dela? zase in se bolj potrudi?, ker ve?ini li?arjev se 'mudi' in ma? ?ez par let/mescov spet sranje. Tko za info, mene bo komplet barvanje avta ko?talo cca 300-400? ker pa? vse delam sam.

 

LP

Jero

 

Ti si se itaq ornk spravu na svojo MX-5 to nima? kej :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.