Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Ena re? mi ne gre v ra?un. 

 

?e ve?krat opa?am, da so v prometu tovarni?ko narejena (ne-predelana) vozila, ki so v nasprotju z zakonom o varnosti v cestnem prometu. Kdo sploh opravlja nadzor, kaj se najde na cesti? Na primer: zakon prepoveduje vo?njo z meglenkami, kadar megle ni. Sploh pa je prepovedana vo?nja z meglenkami, kadar pada de?. Vse ve? vozil (predvsem nem?kih proizvajalcev in tistih, ko so v njihovih skupinah) pa imajo tovarni?ko narejeno tako, da avto sam pri?ge meglenko in sicer tisto, kamor zavija?. Pa? v smislu, da ti bolje osvetli notranjo stran ovinka. Imam tudi primer avtomobila, ki je tovarni?ko registriran za 5 oseb, ima 5 varnostnih pasov, a samo ?tiri vzglavnike... Takih vozil, pri katerih najdem kak?ne take pomanjkljivosti, je veliko. In tudi ta primer, ki ga je tu navedel Jest: kadar bo tovornjak vozil sam, mu bodo spredaj utripale modre LEDice. ?akaj malo, kaj ni po Slovenskih (pa tudi drugih) cestah prepovedana uporaba modre utripajo?e lu?i razen na intervencijskih vozilih? Mislim, da v Sloveniji sploh ne sme? imeti modrih lu?i - niti parkirne ?arnice. Ali pa je to v Italiji... Kakorkoli, ?e jaz naredim doma prikolico, je ne bom mogel spraviti skozi homologacijo, pa ?e se na pol pretrgam. ?e pa naredi tovarna vozil, je pa lahko karkoli, pa bo vse homologirano...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a to je prihodnost?... sej kamionarji to ?e danes po?nejo, dremajo za volanom, tapkajo tablice, jejo in po?nejo ?e 100 drugih re?i - vo?nja je pa? tisto zadnje. Tempomat ON pa gasa.

 

Sicer pa v film?ku nisem ?ist dojel kdo je bolj robotski a kamion ali ?ofer... sem najprej pomislil, da je to reklama za robotske ?oferje. ?!?!

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Hja v Ljubljanici so tunkal tudi tiste, ki so lagali in zavajali (predvsem peke) in tele navedbe na sliki niso vse resni?ne ampak precej v stilu manipulacije. Pa mi gre AB, ker precej na organ sploh, ker jo zanima samo ona sama in ne ostali pa vseeno ne smemo nasedat manipulaciji, ker ?e nekaj ni res pa? ni pa ne glede kako lahko nekoga sovra?imo.

 

pa dejmo tiste, ki pa? ne veljajo

- vi?je vinjete gredo za DARS in ta ?e celo preve? pridno obnavlja ceste zato pa imamo zastoje, ker se vsepovsod neki dela.

- nepremi?ninski davek je zaenkrat padel

- se pa na vsakih 160min odpre nov predvsem zato, ker ?edalje ve? delodajalcev ne zaposljuje ampak mora? imeti s.p., da lte nekdo "zaposli".

- ko je prevzela vlado je bilo registriranih brezposelnih 121.000, ko je zaklju?ila je bilo brezposelnih 114.000 - to je cca 7.000 manj in ne 45.000 ve?.

- zadol?evanje je bilo v veliki meri reprogramacija starih dolgov ... se pravi to ni pove?anje za 16 milijard, ker je bio treba pokriti kredite, ki so imeli klauzulo zapadlosti.

- pokojnine se nominalno niso zmanj?ale

- cene osnovnih ?ivil se niso pove?ale za 7,8 % ampak za manj kot procent (vir: statisi?ni urad RS)

- tudi realna pla?a se ni zni?ala za 14.7% ampak se je celo zvi?ala nominalno za 0,9% in realno za 0,4% (vir: statisti?ni urad RS in UMAR)

 

Pa da ne bo kdo ven padel, da jo zagovarjam ampak pa? la? je pa le samo la? pa ne glede proti komu je uperjena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ostalo se ne grem zdaj boriti, a tole o vi?ini pla?e pa ne bo dr?alo. Mo?ek dela v bolnici, torej javni sektor. Ko je pred dvemi leti dal vlogo za o?etovski dopust za tretjega otroka, je bila njegova povpre?na neto pla?a za okoli 120? vi?ja kot pred enim mesecem, ko je dal vlogo za o?etovski dopust za ?etrtega otroka. Pa dela pri istem delodajalcu na istem delovnem mestu isto delo, le da ima zdaj dve leti delovne dobe ve?... 

 

To, da pa se je povpre?na pla?a zvi?ala... Hja, verjamem. ?e se zapre podjetje s 100 delavci, ki dobijo po 600? pla?e, ostane pa 90 posrancev, ki dobijo po 2500? pla?e, se povpre?na pla?a dvigne. Ni biti druga?e...

 

Bratu?kova pa v Bruslju mora uspeti. Pa ne da bi jo podpirala kot ?enska ?ensko ali kaj podobnega ampak... Glej, kaj bo pa po?ela, ?e ji tam ne uspe? Bo ?ivala? V vsej zgodovini samostojne Republike Slovenije se ?e noben predsednik dr?ave ali predsednik vlade ni vrnil v svojo stroko po kon?anem mandatu - dobro, poleg skrbi in dela z otroci sem mogo?e koga zgre?ila, tako da me kar popravi, ?e se motim. Torej, kaj bo Alenka Bratu?ek po?ela, ?e ne bo v Bruslju? Enostavno mora uspeti. ?eprav je niti malo ne maram, cipe egocentri?ne...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ups kak?ne mo?ne besede, a ?e bi bil namesto nje mo?ki bi bil pa cipek al kaj podobnega?

 

Sicer je delovnih mest ?ivilj vse manj, ampak so. Nebi se dalo kaj tazga re?i za obramboslovje. Itak je pa vsakemu jasno da je pri nas ve?ina tistih ljudi politikov (ne glede na farbo), ki niso za nobeno drugo rabo.

 

Javni sektor ni finan?no nevzdr?en zaradi tam zaposlenih ljudi, pa? pa zaradi politikov ki so v zadnjih dveh desetletjih dr?avo spravil na kolena. Vse politi?ne opcije so se trudile javnost basat, da so za finan?no nevzdr?nost krivi zaposleni, ena od politi?nih opcij je pri tem ?e posebej prednja?ila.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Javni sektor ni finan?no nevzdr?en zaradi tam zaposlenih ljudi, pa? pa zaradi politikov ki so v zadnjih dveh desetletjih dr?avo spravil na kolena. Vse politi?ne opcije so se trudile javnost basat, da so za finan?no nevzdr?nost krivi zaposleni, ena od politi?nih opcij je pri tem ?e posebej prednja?ila.

aleluja

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ostalo se ne grem zdaj boriti, a tole o vi?ini pla?e pa ne bo dr?alo. Mo?ek dela v bolnici, torej javni sektor. Ko je pred dvemi leti dal vlogo za o?etovski dopust za tretjega otroka, je bila njegova povpre?na neto pla?a za okoli 120? vi?ja kot pred enim mesecem, ko je dal vlogo za o?etovski dopust za ?etrtega otroka. Pa dela pri istem delodajalcu na istem delovnem mestu isto delo, le da ima zdaj dve leti delovne dobe ve?...

Hmmm, na osnovi ene pla?e si posplo?ila za celo Slovenijo? Ne vem kak?no ima situacijo tvoj mo?ek ampak mi je pa vseeno hecno, da je ravno on gore? zagovornik tistega mojstra, ki je hotel (in jih nekaj tudi naredil) narediti najhuj?e reze v JS. Ta mojster je ven prihajal s takimi izjavami in manipulacijami, da ?e danes cel kup ljudi, ki niso v JS izjavljajo, da so v JS sami voluharji in lenuhi in da je treba vse na cesto vre?t.

 

Ja res so ?udna pota v razmi?ljanju, da navija? za nekoga, ki te mlati po hrbtu in te zani?uje kot zadnjega neboditreba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lada Niva, ki gre preko vsake NJIVE:

 

http://www.top10viral.com/video/bmw-x6-niva-3d-road/

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To mi je jasno, da na desno parkirajo invalidi. Kdo pa parkira na levo?

Ja levo se pa gre u tri pizde materne. Saj ti pa lepo pi?e.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bo kdo trdil, da so samo pri nas taki, ki prehitevajo do zadnjega...

 

 

 

Ufff... tale je pa tole verjetno pocel zadnjic ...  :ninja:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se dela na nasi obvoznici zjutraj sem ravno teden nazaj napisal. Zavijanje na izvoz z levega

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja? O?itno ti Focusi niso tako slabi. Mislim, ker tole je pa bil mlin: z desne tovornjak, z leve tovornjak, njo pa tovornjak napi?il na polno. Saj jo je gotovo kar lep ?as rinil pred seboj, saj avta ni imelo kam odriniti. A da je pre?ivela? No, ja. Vsekakor se mi zdi, da je to po?ela zadnji?, tudi, ?e je pre?ivela...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.