Skoči na vsebino

Računalništvo


Gustav

Priporočeno sporočilo

Jaz imam Toshibo Satelite l675-122 3l staro pa se mi ob gledanju Youtuba ali podobno full pregreva in potem KLIK pa se izklopi. Fullll mi gre na k................ :evil:

Bi vedo kdo kaj je to? Le zanima me ker popravljati ne mislim in prenosnika tudi nikoli ve? ne bom kupil!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ventilator nad procesorjem dela?

 

mogo?e je treba skozi zadnje re?e samo prah spihat in posesat...

 

?e pa ne dela ventilator, te pa se itak pregreva...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ventilator nad procesorjem dela?

 

mogo?e je treba skozi zadnje re?e samo prah spihat in posesat...

 

?e pa ne dela ventilator, te pa se itak pregreva...

 

Ma ventilator dela, piha, ga sli?im. Ampak potem pa za?ne tako fejst pihati da ne zmore ve? in pol klikne pa adijo.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusi izklopiti UAC (User Access Control) oziroma ga daj na minimum. ?e to ne bo ?lo, ustvari nov uporabni?ki profil in poskusi tam.

 

Sem vse poizkusil, delovalo pa je samo z novim uporabni?kim ra?unom. Hvalaaa :cheers: Sem porabil veliko ?asa in klicanja za to.

Zakaj ne deluje na mojem prvotnem up. ra?unu, kje ti?i napaka, kje v registru?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spucat ventilator in termo pasto zamenjat na procesorju!

 

?e se ti ?e uga?a je ponavad kej tacga

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Sem ga kar posesal skozi re?e in je takoj za 50% bolj?e. Koliko ?kode naredim ?e ga sam odpiram in ali ga naj raje na kak servis nesem da mi to na 1,2,3 naredijo?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ga kar posesal skozi re?e in je takoj za 50% bolj?e. Koliko ?kode naredim ?e ga sam odpiram in ali ga naj raje na kak servis nesem da mi to na 1,2,3 naredijo?

 

Pelji se do crpalke in spihaj s kompresojem..je 90 procentov boljse...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne tolk komplicirat... navaden sesalec je dovolj dober. Zraven si pomagaj ?e s kak?no staro zobno krta?ko in vatiranimi pal?kami ter debelej?o slamco za sok (recimo tako kot jo talajo v McDonaldsu).

 

Aja, zdele jih je 90% dvignilo levo obrv in se vpra?alo zakaj hudi? pa bo rabil slamco. Slamco namontira? na konec cevi sesalca jo zalepi? s selotejpom, da na koncu vle?e samo skozi slamico in da? sesalec na minimum. S tisto slamco potem z lahkoto o?isti? tudi bolj nedostopne dele in seveda zaradi manj?ega premera je tudi podtlak in s tem srk skozi bistveno ve?ji kot ?e bi uporabil golo cev od sesalca.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spucat ventilator in termo pasto zamenjat na procesorju!

 

?e se ti ?e uga?a je ponavad kej tacga

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

S tem se praktićno sre?ujem tedensko, paonavdi pa ni samo to ampak ?e "?peh" ki brezveze obremenjuje processor in pl kuha kot nor.

Recimo moj prenosni asus z i7 processorjem kuha vedno, razen ?e je samo pri?gan, ?e recimo sao zakurblam acrobat Reader je ?e kuhna.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne tolk komplicirat... navaden sesalec je dovolj dober. Zraven si pomagaj ?e s kak?no staro zobno krta?ko in vatiranimi pal?kami ter debelej?o slamco za sok (recimo tako kot jo talajo v McDonaldsu).

 

Aja, zdele jih je 90% dvignilo levo obrv in se vpra?alo zakaj hudi? pa bo rabil slamco. Slamco namontira? na konec cevi sesalca jo zalepi? s selotejpom, da na koncu vle?e samo skozi slamico in da? sesalec na minimum. S tisto slamco potem z lahkoto o?isti? tudi bolj nedostopne dele in seveda zaradi manj?ega premera je tudi podtlak in s tem srk skozi bistveno ve?ji kot ?e bi uporabil golo cev od sesalca.

 

Word! Potrjujem na podlagi izkusenj...

 

Ker pa obstajajo tudi prenosniki, ki jih je tezko razdret, obicajno pomaga tudi prepihovanje s kompresorskim zrakom v razlicne smeri spodaj skozi reze (zrak brez vlaznosti!)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Ra?unalni?arji, dajte mi kak?no mnenje o Lenovo Thinkpad Yoga2Pro v kombinaciji z Onelink-om pro (se pravi ?e dva dodatna zunanja monitroja) ostaja kak?na alternativa temu? (mali notebook z tuchscreenom mo?nost tablice, potem pa docking z uporabo dveh ekranov za pisarno)

 

Tako sedaj sem jo naro?il. In ?ez mesec dni javim kako bo delala.

yoga

onelink pro

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Jest dam gor ponavadi kar Microsoft Security Essentials... Pri Windows 8 so recimo ze del sistema... pa Windows Defender... 

 

Problem se zna pojaviti edino, ce imas Windows XP, ker pri teh pa od marca dalje tile programi ne delujejo vec, ker se je M$ odlocil, da OS ne bo vec podprt... in da tudi njihovi programi, ki so napisani za ta OS ne bodo vec delovali ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam 7ko winse...... ah Jures...sej to je res najbolj pametna zadeva sam se mi res ne da tega po?et pa potem spet vse ?timat :)

 

 

Microsoft Security Essentials >> http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5201

 

Windows Defender je pa tako ze vgrajen pri Windows 7 >> http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/products/features/windows-defender

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest dam gor ponavadi kar Microsoft Security Essentials... Pri Windows 8 so recimo ze del sistema... pa Windows Defender...

 

Problem se zna pojaviti edino, ce imas Windows XP, ker pri teh pa od marca dalje tile programi ne delujejo vec, ker se je M$ odlocil, da OS ne bo vec podprt... in da tudi njihovi programi, ki so napisani za ta OS ne bodo vec delovali ...

Js delam isto, pa ni nobenih tezav.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js delam isto, pa ni nobenih tezav.

Edini problem so Windows XP, pri katerih je Security Essentials marca nehal delat... Potem je pa bilo treba pri parih strankah iskati drugo resitev... Sem probal pri enemu najprej Avira ... Pa pol ni vec nic delalo... Niti mail, niti internet... se sploh nisem potem ubadal.. Ampak sem skinil dol, pa probal se Avast... Ta pa je potem delal...

 

Se sreca, da se mi na mojem racunalniku ni treba se s tem ubadat ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

A kdo kej ve.. Zadnje par dni, se mi ko pri?gem laptop pojavi obvestilo Windows could not activate, ko ga ho?em poiskati, pa ga nikjer najti (obvestila namre?).. Potem mi izgine ?e namizje (slika) v spodnjem desnem kotu pa pi?e:

 

Windows 7

Build 7601

This copy of windows is not genuine ?zmeden?  (kao ni pristen/taprau al kaj? :blink: )

 

noo zdj pa ?e to:

 

untitled.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.