Skoči na vsebino

Računalništvo


Gustav

Priporočeno sporočilo

Ampak se vedno to ne opravicuje dejstva, da Android OS ne podpira uporabo digitialnih certifikatov ze v samem OSu ... In celo verzija 3.x (HoneyComb) tega kolikor vem, ne omogoca ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak se vedno to ne opravicuje dejstva, da Android OS ne podpira uporabo digitialnih certifikatov ze v samem OSu ... In celo verzija 3.x (HoneyComb) tega kolikor vem, ne omogoca ...

 

To?no to... to je velik minus za android, ki ?e v osnovi tega na omogo?a. Je pa to rak rana googla, ki kar precej ?asa tudi v chromu ni dovoljeval uporabe certifikatov.

 

Druga?e se pa da pomagat z brskalnikom SandroB ali pa tudi s Firefoxom sam tam je kar precej telovadbe in skoraj "hekanj", da pravilno namesti? cert.

 

Aja pa ?e to v tablicah, ki imajo android 3.0 si?al tudi s SandroB-jem ne more? pomagat kot tudine s Firefoxom - no vsaj meni ?e ni uspelo. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

POMOOOO?...

 

ata mi je menjal na mojem prenosniku celice v bateriji... prej je ?e mel simptome da je kazalo 60% ?e baterije pa je crknil sam... mrknil kr... na napajanju pa je delal BP... pa smo menla celice in sploh no?e filat ve? aku packa in crkne pri 50%... pravjo kao da je treba kalibrirat samo kako ?e ne morem do 100% nafilat... pi?e charging pa ga dam z 95% filat zjutraj ma pa 87%...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav. Za fax potrebujem nov prenosnik in bi naprosil vse, ki se morda s tem bavijo ali so dlje ?asa v tesnem dru?enju s prenosniki, da mi pomagajo pri izbiri :)

 

Kot prvo naj povem, da bi zanj od?tel od 800 do 1000?, ni? ve?... ker se kaj preve? ne spoznam na ra?unalni?ko drobovje bi za la?jo izbiro povedal ?e to, da se bodo uporabljali kr zahtevni programi kot so ArchiCAD, AutoCAD, Artlantis Studio,... in velikokrat je tako da morata delovat 2 ali ve? programov na enkrat. Pomembna mi je tudi grafika. Morda bi se ?e na?la kak?na nujna stvar vendar se trenutno ne spomnim... aha spomin, tega ne rabi bit nwm kak dost :P

 

Sam sem gledal predvsem HP in Asus (pa? kar sli?im to moram vrjet). i7 ali vsaj i5 nuja (vrjetno).

 

PS: Ekran naj bo vsaj 15ka ;)

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst ti dam par linkov od ra?unalnikov s katerimi se sre?ujm dnevno in z njimi ne more? falit zaporedje bo pa kot jih bi priporo?al :D

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racuna...630qm-8gb-750gb

 

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racuna...-ty216v-i7-2630

 

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racuna...78v-i5-2410-4gb

 

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racuna...30s-i5-2410m-4g

 

ni samo na spletu ker ga imamo v trgovini :D

 

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/racuna...6em-i5-2410-4gb

 

2 sta 17 pal?na ostali 15, zbiral sem ra?unalnike s prednalo?enim sistemom, ?e bi brez pa le povej, ko bo? kupoval in ?e se odlo?i? za Bigbang se le pri meni ustavi pa bova ?e kak?no rekla ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem prej?nji mesec za sestro izbral 17" Asusa (podobna zadeva, kot je omenjena zgoraj).

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/prenosn...um_-_CX001DC1F2

Zaenkrat je kar zadovoljna z njim - ima mo?no 3D grafiko in trdno ohi?je, 2x500GB diska, je precej tih in se za?uda ne greje prav dosti. Tipkovnica se nekoliko prepogiba in zaslon ni ravno briljanten (razen lo?ljivosti, ki je full HD). Baterija je nekaj srednjega.

Od vseh prenosnikov, ki sem jih do sedaj imel priliko uporabljati, sem bil nad kakovostno izdelavo ?e najbolj navdu?en pri Lenovu, najbolj?e razmerje med ceno in kakovostjo pa bi nekako pripisal ASUSu (moja subjektivna ocena). To zadnje je precej odvisno od cenovnega ranga in pa osebnega pogleda na pomembnost posameznih komponent.

 

Za kateregakoli se bo? ?e odlo?al, ga pojdi pred nakupom tudi v ?ivo pogledat. Na slikah lahko marsikaj izgleda OK, v praksi ti pa lahko kasneje po?re kup ?ivcev.

Jaz sem navadno pozoren predvsem na splo?en ob?utek, razporeditev in velikost tipk (fn, ctrl, shift, enter, del, pgdn, pgup) in pa pozicijo raznih vhodov/izhodov - desni?arje npr. lahko moti, ?e je na desni strani predviden priklop kupa kablov (npr. napajanje, mi?,...) in so tam ?e hladilne re?e, iz katerih v roko piha vro? zrak (sploh fino v poletni vro?ini). ?e ga ima? pogosto na kolenih, je tudi pomembno koliko se zadeva greje.

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

qwerty je res dobri?ina... zelo se je potrudil in mi opisal ter razlo?il kako je na stvari in zdaj samo ?e ?akam da grem po nakupih.

?e ?e kdo razmi?lja o nakupu mi naj pove, da prilepim sporo?ilca. Za bwz jih ne bom lepil ker bodo v kratkem ?asu zastarela (tehnologija se razvija).

 

Druga?e pa za kasneje, prosite qwertyja ker se res spozna (se bom kmalu 100% prepri?al :P ).

Lp.

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

qwerty je res dobri?ina... zelo se je potrudil in mi opisal ter razlo?il kako je na stvari in zdaj samo ?e ?akam da grem po nakupih.

?e ?e kdo razmi?lja o nakupu mi naj pove, da prilepim sporo?ilca. Za bwz jih ne bom lepil ker bodo v kratkem ?asu zastarela (tehnologija se razvija).

 

Druga?e pa za kasneje, prosite qwertyja ker se res spozna (se bom kmalu 100% prepri?al :P ).

Lp.

 

Tolk ko sm pa zram prenosnikov diplomiral pa tut ?e morm kaj vedet ;)

 

Od kolega HP je romal na servis in pri?el nazaj kot neekonomi?no za popravit... Seveda nepopravljen... Pa sm ga ofnil, po mati?ni par kablov (jumperjev) naredil ker je skurlo vezje, menjal par komponent in ualaa se je pri?gal in ?e pol leta dela.... Mene je material pri?el... Hmm... V bistvu ni? ker je bil doma, druga?e pa okoli 2-5?... Neekonomi?no? Mislim da se jim ni dalo z njim ukvarjat ker ga je strela skurla...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tolk ko sm pa zram prenosnikov diplomiral pa tut ?e morm kaj vedet ;)

 

Od kolega HP je romal na servis in pri?el nazaj kot neekonomi?no za popravit... Seveda nepopravljen... Pa sm ga ofnil, po mati?ni par kablov (jumperjev) naredil ker je skurlo vezje, menjal par komponent in ualaa se je pri?gal in ?e pol leta dela.... Mene je material pri?el... Hmm... V bistvu ni? ker je bil doma, druga?e pa okoli 2-5?... Neekonomi?no? Mislim da se jim ni dalo z njim ukvarjat ker ga je strela skurla...

 

Da za za?etek povem da me prou zanima kaj si svetoval, pa ne da bi se kregal samo tako zanima me pa?, je res da se iz tega da pol razvit temo ki lahko zavije v neproduktivne vode. Kar se ti?e popravila servisi danes bolj malo popravljajo in bolj menjajo, mati?na plo??a je pa draga za zamenjat. No?m delat reklame ampak trgovine (ne vse) imajo z razlogom mo?nosti podalj?anja garnacij, ki lahko krijejo potem tudi ?kodo udara strele ipd. meni se je to izredno spla?alo, kr ma Slovenija pa? nevarne strele, kej ve? pa ne bi o tem ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej povej za kaj ga nucas? Vsega po malem, tudi igre, samo za dokumente,... Ti pa priporocam Asus... Imam dva doma, K72jr in eee pc... Oce je imel Dell pol za njim HP in samo benti kako vse steka pa se avtonomija komaj preseze 1h na 15.6" ekranu... Jaz mam 17.3" pa lahko gledam 1.5h film na polni svetlobi ekrana in izkljopljen varcni nacin, s katerim bi komot 2h lavfal...

 

Lej osebno ti Asus priporocam ker ponuja ogromno... Na servisu ni bil se nikoli razen celice v bateriji sem zamenjal iz 4400mah na 6600mah zaradi vecje avtonomije. Tako da ce so se kaksne nejasnosti pa me poklici Rade volje povem kaj se splaca kaj ne... Napisi pa za kaj rabis in dobis link kaj priporocam jutri

Evo ?e bolj iz?rpen opis prenosnika...

 

http://www.mimovrste.com/artikel/275038863...sv-tz561v-2-ghz

Jaz bi vzel 2GB... Glede na to da ma prenosnik 2 leti garancije in ?e baterija 1 je to TOP... 2Gb pa zato ker bo sloka ne samo hitrej?a, ve?je reolucije podpira, lep?a slika na HDMI portu, hitrej?e delovanje in manj se bo grelo ker se ne bo matralo... Ker CAD oba veva je zahteven kot kak?en Crysis ali GTA IV... Tako da kar se mene ti?e se veliko bolj spla?a vzeti na mimovrste...

 

Na?el sem ga pa doti?nega z 1GB na nakupovanje.si najceneje za 902?... Tako da 999? pa ima 2GB DDR3 se ti definitivno spla?a... Ker dandanes ima skoraj vsak prenosnik za 600-700? 1gb grafi?no... No ne morem vsiljevati ker denar ni moj lahko pa svetujem, ne bom te pa nategnil in prodal dra?je ker nisem prodajalec ampak tretja oseba ki od tega nima nobene koristi Tako da ?e bi sam za tak namen iskal prenosnik bi vzel 100% tega za 999? z 2Gb grafike...

 

Imej navado pri prenosnikih... Ko ga ima? stacioniranega na mizi VZAMI BATERIJO VEN in delaj na NAPAJALNIK ?e ima? mo?nost priklopa, baterijo pa vedno polno vzami ven iz prenosnika ker ima faktor samospraznjevanja 3-5% na dan oz. 24ur... Ko pa jo rabi? jo noter vtakni in ?ao in jo nafilaj ko se sprazni. Veliko ljudi dela napako in pusti noter, prenosnik jo pri 100% neha filat in jo pusti do nekje 94% in jo spet vklopi filanje do 100%, to pa se zgodi vsaj 1x na dan... Baterija pa teh 6% filanja spozna kot 1 cikel in bo? tako baterijo uni?il... pa probaj jo vedno ?isto spraznit in pol filat, res da nima spominskega efekta, vr?e? pa en cikel stran za brezveze...

Evo Gorjup13 ?e te zanima... En odlomek ker nimam vsega saj ne shranjuje vseh sporo?il pod poslano...

 

Je pa res da se kak?en maniak pa? zaradi sli?anega v BigBang-u ne bo z mano strinjal, ker pridajalci tam mislijo da so po?rli vesolje prodajajo pa bu?e... Tako kot je meni da ima Li-ion baterija spominski efekt, pa kak so vgrajeni v prenosnike LED paneli... Hmmm... So samo LCD paneli z LED osvetlitvijo... VELIKA razlika... Pa ?e marsikatero drugo bu?ko da ?e baterijo ven vzamem jo lahko zmedem itd... Zakaj je ne bi vn jemal? Zato da bom k njim ?ez eno leto pri?el po novo...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Qwerty, tole z baterijami ni tolk velik problem. Sam imam prenosnik od leta 2007 pa tudi 1x ni bila baterija ven vzeta pa je ma?inca v uporabi takole ene 3x na teden.

 

Sem pa ravno par dni nazaj imel samo na bateriji in je zdr?alo ?e vedno dobre tri ure in pol, kar se mi zdi za tolk star prenosnik s prvo baterijo jako dober rezultat. :ne vem:

 

Aja pa prenosnik je Packard Bell, ?e sploh kdo ?e pozna to znamko. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

querty kar se ti?e baterij je res da niso ve? tok slabe in niso tok problemati?ne, kar se ti?e panela je tko da Full LED LCD sploh ne vem ?e ma ker majo pa skor vsi zdj LED backlite LCD, nvm kdo te je to nategnu pa tut nam raz?istvou. zanimal me je pa? kaj si svetvou in kot sm reku so to nevarne vode kjer se hitro razvijejo nepotrebni prepiri. Kar se ti?e Asusa, se res dobi veliko za svoj denar vendar pa morm povedat da tut HP ni tko slb kot pravijo nekateri, je pa res da se spla?a pose?t po Probook in Elitebook serijah, manj pa po Pavilionih. Jst sm dal linke iz BB ker se s temi ra?uinalniki sre?ujem vsak dan in sem v ?ivo vem kak?ni so. Priporo?am pa vsem nov clean instal windowsev ki vas re?i vseh nepotrebnih proizvajal?evih dodatkov, ki so v 99,99% neuporabna jaj**, ki ?rejo proc, ram in baterijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gorjup13... Ni me nategnil ker jaz vem v ?em je ?tos sam sme?no mi je bilo na kak na?in mi je rekel da je to ?isto nov LED ekran, gladek,... la la la... Pa jz njemu ne to je LCD z led backlight... ?e bi bil LED bi bila malo vi?ja cena ;) Pa se ?e kar ni dal... O?itno me je hotel v to prepri?at da je LED...

 

V glavnem predn kupm mal youtube pregledam, mal recenzije uporabnikov prebrem, napi?em model prenosnik in problem zraven v google da vidm kaj jih zajebava... in pol grem v ?ivo gledat kjer te napade prodajalec in ti v rit ti??i ma?ine od hp in toshibe,... pa sm mu rekel kupujem asusa in ne hp... in potem za?ne navijat takoj za asus pa brat spec. iz listka... Na koncu sem ?el v XY trgovino in rekel tega pa tega pa na gotovino...

 

Dandanes so prodajalci res postali zelo vsiljivi... Zato pa se mi dopade mimovrste in podobne trgovine... Ima? napisano vse kar mora? vedeti, recenzije,... in se odlo?i?... Ne pa da ti prodajalc proda njdra?ji ?it, je res da je to njihova politika, ampak je kupec zadovoljen?? Ni ker je kupil nekaj kar ni pri?el kupovat...

 

Pol smo pa pri EliteBook... Hja vse lepo in prav ?e cena ne bi bila krepko ?ez jur?ka in ?e ne bi na mati?ni plo??i bil ASUS logotip... Gor pi?e Elite, ma priklop za dock station, nekaj alu dodatkov pa je drag ko mater bo?ja... Pavilioni pa so tak vredni niti pol piskra mrzle vode ne... Zakaj je tolk DV serij da smo ?e pri 7... Asus naredi eno obliko in razne pakete opreme pa je HIT... Takrat je bil moj Asus 799?, pavilion dv7 pa 999?... Za slab?i procesor v hp-ju od amd ali intel i3 ki ga dobim, grafika ima 33mhz vi?ji takt in je geforce za razliko od ati-ja v asusu, hp da nek bedn daljinec zraven ki ga sploh ne rabim, ma miljon bli?nic na najbolj nemogo?em mo?nem mestu... haj ne narobe z FN tipko da so spreminjali... Zakaj ve?je tipke, zakaj kur?eve bli?njice zraven ctrl, shift, C-lock da ko na slepo tipka? namest CTRL ofne? internet ki je zram... BEDNOOO... Za to pla?am 200? ve??!

 

Zdej vem da sem HP popljuval na celi ?rti samo tko je... Od MSI in Asus-a komponente uporabljajo v prenosnikih... Mogo?e hp-ji ?e od nokie kak?ne modem vmesnike itd... Na HP-ju ?e nisem videl Multitouch, niti na elitebook... asus eee pa ima... za 240?... Moj asus ima pinch zoom, obra?anje, klik dveh prstov in drsenje za scroll, klik treh prstov da funkcijo desnega mi?kinega klika,... itd...

 

Kar pa se operacijskih ti?e... DOL takoj klin?ev home premium ker je tak kot da kupi? MPS mazdo (ki je windows 7) in ti dajo noter 1.0 motor (home premium)... Zakaj na orng ma?ine ne devajo Ultimate?! Al pa ceno spustijo in DOS nalo?ijo ker slovenska zakonodaja ne dopu??a prodaje prenosnikov brez oprecijskih sistemov...

 

Mah dost mam za danes... :party0035:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

kako the f*ck noben pass za nod na netu ve? ne dela? Vnesel sem jih vsaj 50, kar sem pa? na?el... ?e najbolj na k... mi gre oken?ek v priponki, kar smatram za kratenje osebne svobode po drugi strani pa razumem proizvajalca... Skratka ?e kdo ve, kako updejtati ta klin?ev NOD... bom vesel.

post-3203-1316035281_thumb.png

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogoce bom napisal nepopularen odgovor, pa vecina me bo debelo gledala, ampak jaz te programe placam...

ni se mi treba jebat pa se vse mam uradno, sploh pa za tistih 40 eur letno, kokr stane nod32

 

vsak po svoje jaz ?e centa doslej nisem dal za softwer in ?e se bo le dalo ga tudi ne bom. 40? res ni nevemkaj ?e zadeva deluje. Ponavad pa je tko da pla?a?, potem pa ne dela, potem je pa ko kampokli?e? vse drugo krivo kot njihov produkt.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Nod32 stane podal?anje licence 25?

2. ne vem kako je ?e ne deluje ampak ?e ne deluje si ponavadi res kriv sam, ker jst sm naredu ?e malo morje nod32 registracij pa nikol ni blo problemov.

3. pa ne vem ?e si doma?i uporabnik zakaj sploh uporablja? Nod32 ob malem morju brezpla?nih in dobrih antivirunih programov, kot so Avast, Avg free, live securety essentials itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Nod32 stane podal?anje licence 32?

2. ne vem kako je ?e ne deluje ampak ?e ne deluje si ponavadi res kriv sam, ker jst sm naredu ?e malo morje nod32 registracij pa nikol ni blo problemov.

3. pa ne vem ?e si doma?i uporabnik zakaj sploh uporablja? Nod32 ob malem morju brezpla?nih in dobrih antivirunih programov, kot so Avast, Avg free, live securety essentials itd.

 

z vsem napisanim se strinjam, sploh s tocko 3.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3. pa ne vem ?e si doma?i uporabnik zakaj sploh uporablja? Nod32 ob malem morju brezpla?nih in dobrih antivirunih programov, kot so Avast, Avg free, live securety essentials itd.

 

hmm ne vem morda predsodek. :)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa microsoft security essentials ?

BTW je tud đabe in men dela bp.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa microsoft security essentials ?

BTW je tud đabe in men dela bp.

 

microsoft security essentials= live security essentials ;)

 

Kar se pa predsodkov ti?e ti pa povem da so nesmiselni, kr je skoraj vedno bol? met licen?ni progarm kot pa neko scrackano verzijo. Zastonjski so ravno tako dobri kot pla?ljivi, vsaj kar se ti?e odkrivanja virusov. Morda se je potrebno navadit na vmesnik, a iskreno sta Avastov in LSE-jev zelo enostavna. ?e eno dejstvo je da proti virusom lahko dale? najve? naredi uporabnik sam z neklikanjem vseh shiny, popout bedarij :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.