Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Imam problem, katerega mi ne uspe re?iti tudi s pomo?jo servisa.

Mazda 6, 2005, 85.000 km, situacija slede?a. Pred letom opazim, da avto trese, se ne sekiram in po?akam do spomladi, zamenjam pnemvmatike avto trese (trese volan in sede?e), preizkusim z drugim kompletom gum in plati?? ni? bolje, obnovim polosovino avto trese, poizkusim s drugo polosovino avto trese, zamenjam diske avto trese med 120 150 kmh potem ne ve?. Kon?niki stabilizatorji roke, po pregledu dobri. Ne vem kaj naj naredim, ker mi pije ?ivce vsaki?, ko se vsedem za volan. Mi lahko svetujete, kdo ima izku?nje z odkrivanjem takih problemov ali je kdo dal ?ez tako seanso in jo uspe?no re?il. Nimam niti ideje kako naprej.

 

Hvala vsem za pomo?

 

lp Dii

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ravno imel tudi svojo M6 2006 karavan pri Dolinarju na tr?a?ki, in test je pokazal, da sem imel prav - levi je bil na koncu.

 

2 x Kabaya + menjava 150?, 2 leti garancije - s tem da je ?lovek na mestu, test mi je bil pripravljen narediti zastonj (vkolikor se bi izkazalo da niso amortizerji), zamenjava v 4h urah z malico vred)

 

Pa redna cena je 180? druga? z menjavo, sem imel sre?o da je od Anzeta o?e bil tam ravno pri dolinarju :D

 

priporo?am - na dolomitskega, ne parmova

http://www.avtomehanika-dolinar.si/index1.php

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?na pa je morebitna povezava trersenje volana in avta z amortizerji?

 

lp Dii

 

Velika.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?na pa je morebitna povezava trersenje volana in avta z amortizerji?

 

lp Dii

 

Amortizer je tista stvar med cesto in karoserijo ki po?ira udarce, hitreje ko gre? ve?ji je pritisk na njih - glej pojdi tja test bo verjetno zastonj, ob enem pa ti lahko dobro pregledajo podvozje.

 

Nikjer nisi napisal - si v vsem tem letu kdaj naredil optiko avta? ?e ne naredi to kot prvo. Gume so lahko v redu, samo ?e je vse zamaknjeno je skoraj gotovo nekaj na tem.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom peljal preverit amortizerje, optika narejena vsako leto, me to tresenje tko nervira da ...

Kaj pa re?ete na to, da je tresenje volana in avta enako, ko je avto na dvigalu in nima stika s tlemi, tam vpliva na amortizerje ni, zato sem malo skepti?en okoli amortizerjev, da ni tam problem.

Menjalnik?

 

 

lp Dii

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da nima? Fiatov sindrom, kjer se je krivil volanski drog in naslanjal na motor.... :P

Uradna razlaga na fotrovem puntotu (2x) = ja veste ta del je oplov.... :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi tresel samo volan, samo trese tud sede? pod ritjo pa naslon za roke, ?e ma? roko gor in to vse na dvigalu seveda, na cesti pa tudi, zato pa i??em pomo? dobrih ljudi z izku?njami :bravo:

 

lp Dii

 

Je bilo bolj v ?ali napisano.... :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ma? originalne feltne na avtu al kej drugega?

 

?e nima? originalne imajo lahko ve?jo luknjo in rabi? centrirne obro?ke, ?e ne guma rahlo opleta in ima? ne?eljeno masa?o.

 

Na centriranju gum to namre? ne igra vloge saj so gume lahko pravilno centrirane ampak, ko pa so na avtu se pa vse pokvari.

 

Mo?no je pa tudi, da so same feltne kaj skrivljene in podobno. je pa tudi res, da zelo skrivljeni zavorni diski lahko tudi prena?ajo tresljaje v kabino samo ne tako grozno kot opisuje?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam do?ivljam tudi nekaj podobnega, pri vo?nji med 100-120km/h pri?ne tresti volan, potem se zadeva umiri... tudi pred omenjenim hitrostnim obmo?jem ni zaznati tresenja.

Pardon, da sem si sposodil topic... upam, da bom kaj koristnega tudi zase zasledil. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav,

 

Smo odgovorim, centirni obro?i so na feltnah, diski novi, trese pa pri hitorsti 120 do 150 4 ali 5 prestava, tko da po mojem mnenju niso obrati krivi ali resonanca motorja, te?ava ostala pri original mazda sposojenih fletnah, tako da sem feltne in gume izlo?il iz igre (sem jim dal rde? karton). <_<

 

NAVORSKA ANGINA ?? :o

 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav,

 

Smo odgovorim, centirni obro?i so na feltnah, diski novi, trese pa pri hitorsti 120 do 150 4 ali 5 prestava, tko da po mojem mnenju niso obrati krivi ali resonanca motorja, te?ava ostala pri original mazda sposojenih fletnah, tako da sem feltne in gume izlo?il iz igre (sem jim dal rde? karton). <_<

 

NAVORSKA ANGINA ?? :o

lp

 

interna fora :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.