Skoči na vsebino

Pritožba čez servis A-Cosmos


kkulonja

Priporočeno sporočilo

V torek popoldne bom tudi jaz tam, mogo?e se sre?ava.

Sam nimam pripomb ?ez Mazda servis v BTC-ju, razen da VEDNO ?akam pol ure do uro , pa ?eprav sem naro?en.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri novem CX-5 2.2D AWD (prevo?enih cca 9Kkm) se mi ob speljevanju in menjavanju iz 1. v 2., ter iz 2. v 3. prestavo pojavlja ?uden pokajo? zvok.

?e posebej pa je zvok izrazit, ?e v 1. ali 2. prestavi hitro pospe?im, ali pa plin hitro spustim, tako da ma?ina zavre....avto cukne.

Zvok se sli?i kot precej izrazita zra?nost nekje v prenosih....menjalnik/kardan....??

 

Skratka v zadnjih dveh mesecih sem bil 5x na A-Cosmos (avto je bil kupljen pri njih)...zvok je res o?iten in ZELO mote? (3x dogovorjen termin), vendar dlje od probne vo?nje z g. Majesem in enim od serviserjev, ter hitrega pregleda podvozja (cca 5 min) do sedaj nismo pri?li....??...g. Majes je po vsaki vo?nji trdil, da je zvok normalen in prisoten pri vsaki AWD Mazdi....??

(mogo?e bi lahko kdo od foruma?ev povedal svoja opa?anja glede glasnosti AWD prenosov pri Mazdah....ker je res nenormano...??)

Ve?krat smo bili tudi dogovojeni, da pridem sprobat njihot testni avtomobil, da primerjamo zvoke, vendar tudi tega ?e nismo uspeli naredil...avta nikoli ni...?

 

Glede na to, da sem kupil novo Mazdo, ki naj bi bila brezhibna, sem sedaj kar malo razo?aran nad odnosom servisa oziroma avtohi?e, saj so popolnoma

neodzivni in neresni.....oziroma sem dobil ob?utek, da ho?ejo povedati da ima avto itak 150.000 km garancije in ?e je res kaj narobe se bo do takrat ?e pokazalo.....??

Mi je pa res ?koda, ker sicer je CX 5 ODLI?EN avto, s perfektnimi voznimi lastnostmi!!

 

Od njih sem pri?akoval vsaj resen odziv, da si bodo vzeli ?as, avto pregledali in ugotovili vzrok te?ave.....toda o?itno sem imel previsoka pri?akovanja

 

Imam pa v torek zopet dogovorjen termin, tako da bomo videli kaj bo....mogo?e celo uspemo sprobat testni avto....??

 

SKRATKA zaenkrat je razo?aranje nad njimi samo z vidika neodzivnosti in ignorance.....toda ali ni ?e to dovolj...?

 

pozdrav

Sicer je moja ?ist fri?na, vendar hitro nabira kilometre. Je 2.2 AWD AT in ?e ti kaj pomaga, se lahko skupaj z mojo zapeljeva in vidiva ?e kaj poka. Sam zaenkrat nisem opazil kaj takega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

SKRATKA zaenkrat je razo?aranje nad njimi samo z vidika neodzivnosti in ignorance.....toda ali ni ?e to dovolj...?

 

pozdrav

 Definitivno si tudi kaj takega ne bi smeli privo??iti. Najmanj kar lahko naredijo je, da ti to isto pokanje res takoj doka?ejo s testnim avtom, ne pa da se vle?e tako dolgo vse skupaj.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah ena lastovka ?e ne prinese pomladi.

 

Sem danes bil na servisu  Mazda BTC, in sem za?uda sem uspel priti 20 minut prej, in TAKOJ sem bil na vrsti !

 

Narejeno tako kot je treba(Oljem v motorju, menjalniku,spredni diferencijal,zadnji diferencijal,oljni filter,filter klime. ?raufal Jure, jaz pa svetil poleg in pametoval),pa tak popust sem dobil, da sem kar ploskal z u?esi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem bil danes na Mazda BTC.....skratka sprobali smo ve? CX-5 in ugotovili, da je imel g. Majes prav.

O?itno imajo vse AWD Mazde v kombinaciji z ro?nim menjalnikom svoj specifi?ni zvok....pri AT tega namre? ni.

Je pa o?itno prisotni zvok nemote?, ali celo nesli?en, za vse ostale voznike tovrstnih Mazd.

 

Druga?e pa odnos ve? kot korekten....dogovorili smo se celo, da se preu?i morebitne mo?nosti za

omilitev omenjenega zvoka, da se ugodi tudi najob?utljivej?im strankam....recimo meni..... :rolleyes:

 

pozdrav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vidi?, pa ste le na?li skupni jezik kar pa nisem dvomil. O?itno gre za tak na?in delovanja pri AWD in ne gre za nobeno napako ?e pravi?, da je ta zvok bil prisoten na ve? CX-5.

 

Poskusi se navadit ?im prej  :P  tako kot se jaz ?e leto in pol posku?am navadit, da ima 3-ka samo na voznikovi strani avtomatski dvig/spust ?ipe, ostale pa mora? vedno dr?ati (sicer se nisem ?e navadil in vedno "preklinjam" zakaj mi je tega treba, ampak mo?nost obstaja, da se bom tudi tega navadil ?ez ?as, v kolikor bo seveda prilika  :rolleyes: ).

 

O?itno je ta teden za A-COSMOS teden re?enih "najte?jih" strank. V ponedeljek sem bil jaz na obisku, danes pa ti in oba sva od?la zadovoljna in z nasmehom na ustih (upam, da za dolgo ?asa).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem bil danes na Mazda BTC.....skratka sprobali smo ve? CX-5 in ugotovili, da je imel g. Majes prav.

O?itno imajo vse AWD Mazde v kombinaciji z ro?nim menjalnikom svoj specifi?ni zvok....pri AT tega namre? ni.

Je pa o?itno prisotni zvok nemote?, ali celo nesli?en, za vse ostale voznike tovrstnih Mazd.

 

Druga?e pa odnos ve? kot korekten....dogovorili smo se celo, da se preu?i morebitne mo?nosti za

omilitev omenjenega zvoka, da se ugodi tudi najob?utljivej?im strankam....recimo meni..... :rolleyes:

 

pozdrav

To je pa lepa novica. ?koda, da ti tega niso omogo?ili ?e prej in bi ti bila prihranjena slaba volja.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah ena lastovka ?e ne prinese pomladi.

 

Sem danes bil na servisu  Mazda BTC, in sem za?uda sem uspel priti 20 minut prej, in TAKOJ sem bil na vrsti !

 

Narejeno tako kot je treba(Oljem v motorju, menjalniku,spredni diferencijal,zadnji diferencijal,oljni filter,filter klime. ?raufal Jure, jaz pa svetil poleg in pametoval),pa tak popust sem dobil, da sem kar ploskal z u?esi.

Ko je ravno govora o tem. Na koliko km. pa ti menja? olje v diferencialu ? Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj saker je malo poseben,in ima 2x diferencial in v vsakem svoje olje(sprednij NI v menjalniku),tako na nekje med 30-35 kkm.,v menjalniku pa na 40 kkm.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 1 leto kasneje...
No pa da se jaz napisem svoje izkusnje z mazda servisom v BTCju. To da imajo totalno neprofesionalen in aroganten odnos sem ze enkrat omenil v drugi temi, vcerajsni obisk servisa zaradi vpoklica je bila pa samo se pika na i in sem se odlocil, da javno povem svojo izkusnjo oz. grajo cez mazda servis BTC. 
Vse skupaj se je zacelo meseca februarja, ko sem klical na servis in se narocil na pregled voznikovega sedeza, zaradi vpoklica. Po opravljenem pregledu so mi rekli, da ni problem v plasticnih nosilcih, kot je to ponavadi, ampak bo potrebno zamenjati komplet sanke po katerih se premika sedez. Mojster zadevo naroci in pravi, da bo roba prisla enkrat konec aprila, saj cakajo na vec narocil in potem vse naekrat narocijo. Ker se mi s popravilom ni nekaj hudo mudilo sem si mislil svoje in sem rekel, da ni panike in ce me lahko pac poklicejo, ko bojo sanke prispele, saj se tudi sami niso tocno vedeli kdaj bodo prisle. Odgovor prodajalca je bil, da to pa ne, da oni pa ne klicejo strank in naj kar poklicem enkrat konec marca. Si spet mislim svoje in recem ok ter odidem. Priblizuje se konec meseca marca in jaz spet poklicem na servis kjer mi recejo, da bojo sanke enkrat konec maja in naj takrat poklicem. Mislim WTF??? Ok, pride konec meseca maja in spet, kot eno tele klicem in voila sanke so koncno prispele in se dogovorim za termin. Avto pripeljem in cez cca. 3h je bil fertik , se lepo zahvalim in pustim 10? "za kofe" glede na to da je vpoklic brezplacen. Takoj ko sem se odpeljal sem prizgal gretje sedezov, da se prepricam, ce vse normalno deluje. In glej ga zlomka gretje sedezov NE DELUJE. Sovoznikov normalno deluje in varovalka je samo ena za oba sedeza in tudi ta je bila cela. Ko sem pogledal pod sedez sem opazil, da vsi kabli in vsi konektorji visijo in da niso fiksirani na sedez tako kot bi morali biti, saj so fixirani z razlogom, da se lahko nemoteno premikas s sedezom naprej/nazaj. Istocasno sem tudi opazil da ni priklopljen konektor za gretje sedezov. Ko sem odpru zadnja leva vrata da bi lazje prisel do konektorjev me je tam pricakal nov sok. Sedez totalno usran...na sedezu so pustilo dobesedno odtis celotne dlani in pa prstov. Ker se mi je mudilo nazaj na Jesenice in potem na Bled na siht nisem imel casa letat nazaj na servis in sem odsel direkt na siht. Ves razpizden sem ?e isti dan klical nazaj na servis in se mi niti enkrat od devetih klicev niso javili ali pa poklicali nazaj. Klical sem od 14:30 pa do 17:00 (dokler delajo). No ker je bil potem vmes ravno vikend in sem se malo pomiril sem jih ponovno poklical v ponedeljek in jim prijazno razlozim, da mi ne dela gretje sedezov in mi hladnokrvno spet rece "Aja, no dej enkrat prlet mem da pogledamo". Mislim ja ko da zivim 1m stran od vasega servisa in imam casa na pretek.  Ok, si spet mislim svoje in se pac narocim to sredo, saj je to en in edini dan ko sem frej in se tega moram porabiti za njihovo povrsnost. Pripeljem avto v sredo in se je majster 10 min zajebaval s konektorjem, ker je mislil, da ga bo lahko pripel brez da bi odstranil sedez. No ker je bilo to neuspesno je rekel, naj ga zapeljem notri v garazo pa da se bo s temu zajebaval tist mehanik k je to ze v startu delal. Vmes sem se dvakrat omenil, da ce mi lahko prosim se ostale konektorje nazaj fiksirajo tako kot so bili prej, ker mi tam pod sedezom vse visi in se hitro lahko kaj poskoduje med premikanjem sedeza. No ko se je potem se mehanik nadalnjih 40 min zajebaval s sedezom sem jaz cakal pred delavnico in slucajno vidim kaj delajo ostali mehaniki, saj so bila vrata odprta. En mehanik na prvi generaciji popravlja prtljazna vrata in z vso silo ene 10x  prbije s temi vrati, da sem res mislil, da bo se kaj stran padlo (ne pretiravam). Drugi mehanik je pa na tretji generaciji 6ke odstranjeval tapeto na sovoznikovih vratih in gledam kako majstr totalno brez obcutka in vse nekaj na silo in  hitro zeli odstraniti to tapeto. No vmes je bil moj avto fertik in grem notri se podpisati neke papirje in pride vmes ta isti mehanik in pravi poslovodji, da se je plasticen zatic pri tapeti zlomil, ko je odstranjeval tapeto. Ja NO SHIT da se je zlomu, ce pa vleces ko eno TELE. Ok, si spet mislim svoje podpisem papirje in grem proti avtu kjer me spet pricaka cisto usran sedez ! PONOVNO, saj sem prejsni zmazek spucal. In to se ni vse, saj so konektorji se vedno viseli pod sedezom, kljub temu, da sem jim  3x omenil te jebane konektorje. Za piko na i so mi pa se sprednjo plastiko pri sedezu popraskali in pa zadnjo zascitno plastiko so pozabili zatakniti. Sem se samo vsedel v avto in si reku, da bom ze sam zrihtal. Ce ne drugega, je vsaj gretje sedezov tokrat delovalo. Aja pa da sploh ne omenjam scene z golobom. V delavnici je bil nek golob s poskodovanim krilom in ni mogel odleteti in je pac tam mirno cakal. Pride vodja oddelka in vidi tega goloba in naroci nekemu mehaniku naj zbrca tega goloba ven iz delavnice. In ta BUTL gre brcat tega goloba, kot da je fuzbalska zoga in to ne enkrat, dvakrat, ampak 10m. Toliko casa ga je brcal da so se ze ostali pesci zaceli dreti, ce je normaln. Mislim HALOOO lahko bi tega jebenega goloba preprosto prijel, saj je bil poskodovan in ni cisto nic opletal okoli in bi ga lahko nesel na travo ali pa kamorkoli drugam. V najboljsem primeru bi ga lahko peljal k veterinarju glede na to da je dobesedno 20m stran (DOBESEDNO). Ceprav dvomim da bi veterinar kaj naredil, ampak na travo bi ga pa ja lahko polozil ne pa da ga gre brcat. Vodja servisa pa pravi zbrcejte ga ven pa pazite, da vas nebo kdo videl. Mislim prekleti kreteni. In potem naj jim pripeljem svoj avto na servis, kateri stane 240?. Me sploh nebi nic cudilo, ce bi nakoncu pozabili zamenjati oljni filter.  Da ne omenim, da te redne servise po vsej vrjetnosti opravlja nek vajenec, kateri niti kablov za akumulator ni znal priklopiti,  kljub temu, da mu je starejsi mehanik trikrat rekel, da gre plus na plus, minus pa na minus. No, nakoncu jih je starejsi mehanik priklopil.
 
Umazan sedez (prvi obisk)
 
post-7623-0-15551500-1527722377_thumb.jpg
 
Ne priklopljen konektor 
 
post-7623-0-64766800-1527722424_thumb.jpg
 
Konektorji niso fiksirani kljub temu da se vidijo zatici iz aviona
 
post-7623-0-73788800-1527722521_thumb.jpg
 
Popraskana plastika pri sedezu (ne ni samo umazano)
 
post-7623-0-45903100-1527722607_thumb.jpg
 
Umazan sedez (drugi obisk)
 
post-7623-0-30094800-1527722655_thumb.jpg
 
Nezmontirana zascitna plastika
 
post-7623-0-84766700-1527722733_thumb.jpg
 
Oprost, ampak en "AHMED" iz Jesenic bi mi to boljs naredil. Kaj sele, da bi se odlocil narediti generalko motorja pri njih. Bog ne daj. Jaz osebno sem zakljucil z mazda servisom BTC. Pelko ima lahko samo eno levo roko in 2x vec dela, kot uradni servis pa bo se vedno strokrat bolj zrihtal.

 
 
 

No ce je bila ze graja naj bo pa se pohvala za avto mocnik. Enkrat v zacetku leta 2018 sem opazil, da se mi malo vode zadrzuje pri sovoznikovem tepihu in sem se na pomoc obrnil na mazda servis BTC.  Ko sem jim opisal svoj problem so mi rekli, da naj se to rajsi obrnem na kaksnega licarja, saj se oni s temu ne ukvarjajo. Kljub temu da bi mi lahko se vedno avto dvignili in pregledali, ce odtok meteornih voda normalno odvodnjava ali pa ce klima normalno deluje, lahko bi tudi plastike preverili (pvc prag, kolotek itd.) in mi potem svetovali kaj pa kako, ampak ne oni se s temu ne ukvarjajo. Ok, no potem se isti dan peljem po avtocesti nazaj na Jesenice in sem si rekel, da se pri Mocniku preverim kako pa kaj. Naj omenim, da sem tja prisel nenajavljen in so me kljub guzvi v cca. 15 min sprejeli in pregledali avto. Po 30 min je majster prisel nazaj in rekel, da na prvi pogled vse lepo deluje (odtok meteornih voda, klima, plastike so vse cele itd.) in da ce imam cas, da bi se mal plastike podrli in prsli zadevi do dna. Po dveh urah in pol so nasli naglodano tesnilo pri blatniku in ga zamenjali. Strosek 30? v btcju pa niti toliko niso bili, da bi ga vsaj osnovno pregledali. Vmes ko sem cakal so me lepo posedeli in ponudili kavico. Odnos korekten, profesionalen tako kot se za uradni servis spodobi. Naj se omenim, da se je vse to odvijalo pred to "?talo" s sedezom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen.

 

Hvala, da si delil izku?njo z nami. Tudi sam sem se pohvalam na ra?un tega servisa ?e nekajkrat zelo ?udil. Za moje pojme imajo totalno neprosfesionalen odnos in tako je tudi njihovo obna?anje tudi v sprejemnici. ?pilajo neke velike frajerje (vse tisto razlaganje kako so bogi, pa kako dolgo morajo delati.......). Pa da sploh ne omenjam kako se dr?ijo rokov. Za dogovorjen servis, ki naj bi trajal 1 uro sem avto ?akal 7 ur.......

 

Skratka mene po vsej verjetnosti tam ne vidijo ve?.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Scr3am: hvala za tole poro?ilo s servisa. In potem naj bi avte vredne 10, 20, 30, 40k EUR vozili k takim ?alabajzerjem? Pa tudi ?e gre avto vreden 500 EUR... Gre za odnos do stvari oz. spo?tovanje TUJE LASTNINE, ki je o?itno ti kekci nimajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Urber Jest sem se 4 leta od kar sem prvic imel stik s servisom, cudil nad pohvalami. S prva sem mislil, da je samo v sprejemnici katastrofaln odnos in da vsaj delajo tako kot se zagre (po forumu sodec). Celo svoje zivljenje delam z ljudmi in vem kako prstjeni znajo biti ljudje in kako mislijo da so oni oh in sploh in da se jim nic ne sme recti in da imajo vedno vse prav...tudi takrat ko nimajo. No to jest nisem! Nisem kot nek dosadn slovenec k v hofrju 2 minute caka pa se ze dere po celi trgovini in ze pise pritozbo. Jest imam res zelooo veliko potrpljenja in vedno se da vse zmeniti, ampak kar je pa prevec je pa prevec. Skratka jest taksnega odnosa in kvalitete opravljenega dela se nisem nikjer videl. Nebi jim zaupal niti zarnico, da mi zamenjajo... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala da si tole spisal... tud sam bi popenil.... mi je pa skoz bolj jasno da dobrega in postenega mehanika bo zmer tezje dobit...

 

ceprav ne spada glih v to temo, a nemorem da ne bi napisu...

 

sam sem na vw forumu nasel mehanika katerega so hvalili po dolgem in pocez dolgo casa in sem seveda verjel da je posten in dober... peljem mu rihtat menjalnik ker se je nekaj oglasal in je reku po telefonu da je le kaksen lezaj in bo popravil komot in bo okol 200 ? vse skupaj...

nakar me klice drug dan da je pa menjalnik cist zjahan, da ni stvari ki bi bila ok... da on bi kr menjalnik menju... seveda sm nasedu in reku ok...naj da pol rabljenega ...katerega je on imel in mi ga ponujal za 400? ... je pa bil 5 stopenjski , prej sem mel pa 6 brzin... takih je malo in so dragi... uglavnem tocno je vedu da mi bo tega uturil ... mojga pa popravil za male pare in prodal drago naprej...

 

ampak ok... ko bi vsaj vse delal kot treba.. pridem js po avto ves vesel...in prav on da avto je postiman in ok, mi zacne kazat kao neki obrablene sinhrone... pa vse skp nc dost zjeban...mi je blo prec sumljiv da ni blo tok hudo, tud saltal se je prej kot po maslu, le zvok je oddaju kot bi en lezaj pel.... uglavnem, js sm meu vsega dost,ni se mi sploh dal pregledat moj star menjalnik ( moja naivnost) hotu sm sam vzet avto da se spet pelem po enem tednu, in mu placam + 10? za kofe da bo cena okrogla.... in odpeljem...

 

in ze prec tezave , komi pridem domu... pedal sklopke je ostaju notr..se zatiku.... kk sem domu prsu se zdej ne vem ! ga klicem... ja vretn je zrk notr u cilindru k sm ga odklopu... fak! a si mehanik al picopek???? in sm pol sam s punco predihtu tist cilindr in dela ko sus zdej! s tem da sm se mogu jebat eno uro zarad enga polovicarja... pol je kako menju olje... in da je blo 20 ? 2l ... a original je liter 30? ... ze to mi je blo sumljivo....da bi tok pocen blo... in sm gledu podrobno cel menjalnik in vse preslatan od masti itd... pri cepih za izpust pa nic dotaknjeno...prov uno vidis da ni od novega blo taknjeno....1000% ni taknil olja..

in ker se je slabs saltalo v drugo in tretjo sem pol sam narocil iz nemcije original olje in po menjavi je stokrat boljs! mi pa se vedno v ?etrti prestavi nekaj poje... ker je bil avto s tem menjalnikom zaleten sumim da ravno v tej brzini.... ma prov nc bols ni zdej , ce dobr premislem sm vrgu stran 500?... dosegu pa prakticno nic

 

ker sem vidu da je tole salabajar sem preverju se vijake ce so zategnjeni pr starterju itd.. in sem opazil da je na strani kjer je snel kolo bli tok slab zategnjeni vijaki da jih dojencek losa... dobr da sn jih sel prevert,gume so se ok in bi blo celo poletje kolo premal zategnjen , ocitno meu pistolo premal nastelano ....

 

uglavnem... to pisem ker hocem povedat da ne nasedajte nikomur... ne verjemte vsemu kaj se pise po forumih itd... oz. js od zdej naprej ne zaupam nobenmu mehankarju dokler ne vidim kako dela oz. ga osebno poznam.... pa naj bo popoldanc al pa uradni servis... vsi so isti!

 

staro vs novo

post-7279-0-12555500-1527925367_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Nevem, ce se ?e kdo spomni moje prito?be ?ez mazda servis v BTCju (nekaj postov visje). No vceraj sem malo bolj pozorno pucal avto in danes, ko sem se vsedel v avto me je pricakala utripajoca lucka za airbag. Lucka 2x utripne nato sledi 2s premora in spet 2x utripne in nato 5s premor in tako naprej ves cas. Gre za airbag code 22 in problem je lahko v instalaciji, kratek stik ali pa zanic senzor v sedezu. Ponovno zazenem avto in lucka je se vedno prisotna. Se prepognem in pod sedezom malo porukam po konektorjih in lucka lepo ugasne. Kot sem ze v tisti pritozbi nekaj postov visje omenil mi takrat na servisu niso fiksirali kablov oz. konektorjev nazaj tako, kot so bili. Kljub temu, da sem jih 2x upozoril, saj sem moral servis obiskati 2x, ker mi v prvo niso niti gretje sedezov nazaj priklopili. Ocitno sem med premikanjem sedeza, ko sem pucal avto zadel v konektor. Naj se omenim, da sedez zelo zelo redko sploh kaj premikam, ker se z avto vozim samo jaz... Ce bi se sedez bolj pogosto premikal bi stvar crknila veliko prej.

Moram sedaj en dan pogledat kje je problem in ali je slucajno kaksen kabel precvikan...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej tuki je senzor ok. Problem je po vsej vrjetnosti v instalaciji oz. v kablih (konektor) k so pod voznikovem sedezu. Ce bi bil senzor se lucka nebi ugasnila, ko sem po konektorjih porukal. Drgac pa tist bypass na prvi generaciji se zmeri dela k je dejansko su sovoznikov airbag senzor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Pritožba čez servis A-Cosmos
  • 9 mesecev kasneje...

Na kakšni podlagi ti na servisu obračunavajo količino porabljenega časa za servisiranje vozila? Ali obstaja kakšena časovniva za opravljeni servis priporočena od Mazde?

Že pred 40 leti sem imel v servisni knjižici od Suzuki Swifta napisano, da 1 servis traja 1 uro in 15min., 2 servis 1:30min itn. Tudi pri zadnjih Škodah in Toyoti  je bila časovnica podana v servisni knjigi. Pri Mazdi priporočenih tovarniških časov trajanja servisa še nisem našel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.