Skoči na vsebino

Nakup Mazde6 CD129 TE (5 vrat)


R_sport

Priporočeno sporočilo

Torej ?e letos nameravam menjat avto in po vsej verjetnosti se bom vrnil na Mazdo (M6 CD129 TE 5 vrat), ki sem jo neko? ?e imel (Mazda 6 1.8, letnik '02). :jupiii: V bistvu imam avto kot tak na?tudiran v nulo, seznanjen sem z opremo in motorjem, torej to?no vem kaj kupujem in do tu vse lepo in prav.

 

Vpra?anje je pa KJE kupiti? Oglasil sem se v A-Cosmosu na Celov?ki, kjer v bistvu nisem izvedel kaj dosti novega razen tega, da bi se dalo dobit ?e kako malenkost na popuste, ki jih imajo v ?tartu (pri ?estici 3500 eur). Koliko, mi niso hotel povedat ?e?, da bodo takrat, ko bom od kje drugje pri?el s kako ponudbo. Nameravam obiskat ?e ostale salone in vzeti pa? avto tam, kjer mi bodo sestavili najbolj?o ponudbo. ?e bo to v Ljubljani, Murski Soboti ali pa v Kopru, nima veze. Kateri salon bi predlagali vi oz. s katerim imate pozitivne izku?nje pri kupovanju katerekoli Mazde?

 

Druga stvar so pa jesenski popusti, ki sem jih prvi? zasledil v?eraj. Sedaj ponujajo popust v protivrednosti do 4800 eur, notri so pa vklju?ene razli?ne stvari: http://www.mazdaxperience.net/si_jesenska_ponudba/

Se spla?a vzet to kar paket vsebuje ali se zdilat za teh 4800 eur v obliki gotovinskega popusta (v kolikor je to mo?no)?

 

Tretja stvar o kateri pa tudi razmi?ljam, je nakup malo rabljenega avta, do katerih pa imam dolo?ene pomisleke (testni avti pa to + ni tako velike razlike v ceni napram novemu). 2 primera iz avto.net-a:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4408083&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4671747&show=1 (ta je s TE Plus opremo, katerega sem si zadnji? na hitro ogledal)

 

Hvala za predloge. ;)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 72
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Pomoje je najbolj?i dobitek testni avto pa da je ?e v garanciji. Sej si lahko za nazaj pogleda?, ?e je imel kake felerje oziroma je bil izredno vpoklican na servis. Sicer se pa s takim nakupom izogne? nekaj dodatnim tiso?akom, ki bi jih dal za novega. To je samo moje mnenje... :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem jaz kupoval nov avto (11/2008) sem si vzel en dan dopusta. Imel sem izbran model in moje ?elje glede nakupa (pogojev mojega nakupa). Vzel sem radij nakupa od Ljubljane do Celja (Ljubljana, Zagorje, Celje, Velenje). Takrat je M6 pri?la ven nova in je bilo delanje kar te?ko. Takrat mi je najbolj?e pogoje (3% popusta in 2 zimski gumi) ponudil AS Skoren?ek v Velenju in tam se novo Mazdo6 tudi kupil. Druga?e pa imajo sedaj ugodno akcijo za nove M6 in ?e bi jo kupoval sedaj bi se odlo?il za to akcijo. A ja ?e to, avto sem kupil za gotovino vendar nisem dobil nobenega posebnega popusta, bi dobil 3% tudi ?e bi ga kupil na kredit, saj nakup za gotovino sedaj nima nobene prednosti ve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej to tud mene skrbi, kako so vo?ena testna vozila. Je ?e res, da je tu garancija in vse pa vendar ti ne bi bilo v?e?, ?e bi zvedel, da je bil avto ti??an na mrzlo. Druga stvar so pa kake skrite napake, kot npr. da je zaradi objestne vo?nje kaj skrivljeno na podvozju ipd. - tega ti pa tudi garancija ne krije. Avta kot takega pa se ne da preizkusit oz. re?eno je bilo samo po dvori??u gor in dol, kar pa zame niti slu?ajno ni dovolj. Vem, da te tu do dolo?ene mere ??iti zakon (skrite napake pa to) ampak spet nimam ne ?asa, ne ?ivcev skakat okoli serviserjev, se kregat itd. Prepri?al bi me le konkreten spust cen vozil, ki sem jih podal v zgornjih linkih, ?e ne bom raje vzel kar novega, ker ni take razlike. :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imamo heavy duty testerja tukaj - Labi.

 

Labi mene tudi zanima malo vec o stara 6 nova 6....ker stara je potovalni guru

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imamo heavy duty testerja tukaj - Labi.

 

Labi mene tudi zanima malo vec o stara 6 nova 6....ker stara je potovalni guru

 

nova sesuje staro na avtocesti...dolga potovanja so zdaj se krajsa....neslisna do 180km/h, udobna in z majhno porabo

stara pa ima boljsi polozaj sedenja in je imela mocnejsi motor

 

v manj kot sestih mesecih (od tega dva je sploh nisem vozil) imam ca. 18000km, sam septembra okol 5000km pa sploh jih ne cutis

stara je bla ful dobra za dolga potovanja, sam tole je se za dva koraka boljsa

 

v mestu se tudi bolj znajde, je pa manj zabavna na odprtih cestah (ne da se tko z lahkoto "driftat" ce se zaletis v ovinek in potem naglo spustis gas, pri stari je blo to cist enostavno)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nimam veliko izku?enj z testnimi vozili, ampak sedaj imamo ?e 2. testno vozilo pri bajti (prvi je bil Mondeo, drugi je Soul) in moram priznat, da sta bila oba tip top ohranjena, prvi je imel 40.000km ob nakupu, drugi pa 15.000km. Oba smo kupili taka, da sta imela ?e tablice gor in se jih je dalo peljat nekaj krogov.

Naredi si izpisek servisov, pa te nima bit kaj strah B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej to tud mene skrbi, kako so vo?ena testna vozila. Je ?e res, da je tu garancija in vse pa vendar ti ne bi bilo v?e?, ?e bi zvedel, da je bil avto ti??an na mrzlo. Druga stvar so pa kake skrite napake, kot npr. da je zaradi objestne vo?nje kaj skrivljeno na podvozju ipd. - tega ti pa tudi garancija ne krije. Avta kot takega pa se ne da preizkusit oz. re?eno je bilo samo po dvori??u gor in dol, kar pa zame niti slu?ajno ni dovolj. Vem, da te tu do dolo?ene mere ??iti zakon (skrite napake pa to) ampak spet nimam ne ?asa, ne ?ivcev skakat okoli serviserjev, se kregat itd. Prepri?al bi me le konkreten spust cen vozil, ki sem jih podal v zgornjih linkih, ?e ne bom raje vzel kar novega, ker ni take razlike. :)

 

Ma ni ?anse, da kupim rabljen/testni avto in da ga ne morem preizkusit. Ker v trenutku, ko si ga kupil lahko roke dvignejo z izgovorom, da si neko premo, feltno sam zvil/stolkel ipd.

 

Med testno vo?njo lahko vsaj pribli?n oceni? ali avto deluje normalno in v skladu s pri?akovanji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest tudi nikoli ne bom kupil testnega avta...ni pogojev, vem kaj se z njimi dela, in vem kaj sem z njimi jest delal :) :) ...pa? to je testni avto. Da ne govorim za predprej?nji petek na Vranskem...sami testni avti ) ampak to je ?lo do daske v 80%, cela 2 dni. Koliko ceneje sploh so teli testni avti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razlike med novim in testnim je nekje 2 jurja eur pa ?e to, ?e... Sprobat ga pa ne more? zato, ker so pove?ini odjavljeni iz prometa. Meni se zdi to premalo (?eprav tudi 2 jurja vsekakor ni malo denarja), zato se bolj nagibam kar k nakupu novega, sploh pa zdaj, ko so lepi popusti. Verjetno bom ?el ta vikend malo po salonih izven LJ, da vidimo kaj se da iztr?it. :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tako, odlo?itev je padla, izbral sem najbolj?o ponudbo in vpla?al aro. Tudi pri Mazdi (kot pri ve?ini ostalih znamk) se je ponovno izkazalo, da se da s pogajanjem izborit kar lepe ekstra popuste in gratis dodatno opremo. :)

 

Avto dobim konec oktobra, bo pa to?no takele barve:

 

Objavljena slika

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako, odlo?itev je padla, izbral sem najbolj?o ponudbo in vpla?al aro. Tudi pri Mazdi (kot pri ve?ini ostalih znamk) se je ponovno izkazalo, da se da s pogajanjem izborit kar lepe ekstra popuste in gratis dodatno opremo. :)

 

Avto dobim konec oktobra, bo pa to?no takele barve:

 

Objavljena slika

 

Zanima me kje si ga naro?il, ?e ni skrivnost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me kje si ga naro?il, ?e ni skrivnost.

 

Na totem koncu v MB, kjer so se kot re?eno bili pripravljeni najbolj "stegnit". :D Pa tudi sicer so bili zelo ustre?ljivi ter imeli najbolj profesionalen odnos (upam, da tako ostane tudi do prevzema avta). Tudi sedanji avto so mi kar dobro ocenili, tako da bom v bistvu dopla?al samo razliko. Skratka spla?a se hodit od salona do salona in se pogajat, sploh pa v teh ?asih, ko je prodaja avtov precej padla. :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

?estitam, nabavil si jetra ;):)

 

ljimuzin je ZAKON :P:)

 

pa obilo varne in brezproblemati?ne vo?nje !

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto se za moje pojme pelje fenomenalno. ?e takoj ven iz salona po prvem odvo?enem ovinku, se mi je razlezel nasmeh do u?es. :ouje: Kar se ti?e motorja, meni zadostuje. Seveda ga ?e sedaj no?em gnat v obrate, ?e srednje mo?no pospe?evanje v 3. prestavi do cca. 2600 obratov mimo cestnine pa se mi je zdelo dovolj suvereno za te konje. Kio sem pa kot re?eno dal staro za novo, ceno ki so mi jo ponudili je bila mogo?e le malenkost ni?ja od tistega kar sem pri?akoval, ?e bi avto prodajal sam.

 

Imam pa ?e prvo vpra?anje: Ali je prav, da ob pri?ganih lu?eh (se pravi, ko je stikalo na pozicijskih ali pa zasen?enih lu?eh), indikator za lu?i na armaturi ne gori? Ker v navodilih za uporabo je prikazano, da naj bi lu?ka gorela. V mislih imam tisto zeleno lu?ko, ki sicer ozna?uje pozicijske lu?i (desno zgoraj):

 

 

Objavljena slika

 

Slike pa sledijo, samo da si najdem malo ?asa za poslikat. :bravo:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.