Skoči na vsebino

Poraba olja


peter_poprov

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 58
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

?koda odpirat motor bo preve? stro?kov pa ?e ne bo? zadovoljen tako kot pri?akuje?.sam imam kar nekaj teh mazd 323 f ba pa ti povem, da ne igra nobene vloge al ima avto 100.000, ali pa 150.000 km.ne vem zakajampak ene ga pa? ?rejo. npr. obe 96 letnik, obe castrol slx pa ga ena pokuri do naslednje menjave to je 10.000km 1l, medtem ko ga druga 3 .oba avtomobila redno servisirana oba prvi lastniki itd.je pa res da slx za te avtomobile je sigurno predober.spomnim se da sem imel 5 let nazaj 626, ki mi je po?rla 3-4 l .potem mi je rekel stari ambro?, ko je bil tam ?e mazdin servis na dunajski, dfa bi probala zamenjat z bp oljem.poraba se je zmanj?ala za 40%.

zdaj imajom na mazdi nov mazdin olje.poskusi.morda bo bolje.?e ne bo menjaj motor,bo najceneje,samo ,da ve? kaj bo? kupil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa zaenkrat ne popije ni? oz. izredno malo, vsaj na 15000km ni na pal?ki za preverjanje olja zaznati kak?ne porabe olja, imam pa notri Castrol TXT 10W40, ki je notri ?e od samega za?etka, ima pa avto 179000 km prevo?enih, realnih.

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bi ti svetoval da zamenja? teflone,?e ga res toliko pije.Batni obro?ki ?e pri toliko km niso tako znucani.

Tudi to ni slaba ideja - menjave teflonov. Lokalni fu?ar bi to naredu za 20-30kSIT.

Kar se pa ti?e batnih obro?kov - vpra?anje ?e so kilometri realni :whatever: .

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa imam 207 kkm prevo?enih in mi je na 16 kkm pokuril 0,5l olja. Motor deluje bp, uporablajm pa valwoline syn power 5w50, zadnjo menjavo pa sem dodal ?e qmi, tako da bo ?e manj?a poraba olja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi to ni slaba ideja - menjave teflonov. Lokalni fu?ar bi to naredu za 20-30kSIT.

Kar se pa ti?e batnih obro?kov - vpra?anje ?e so kilometri realni :whatever: .

saj, ne ve? ?e jih je lastnik pred tabo ?e kaj dol zgonil ali ne,...Dobro da vem da so moji realni. :D

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ne bom nove teme odpiru....?e en sranje sm naredu...sm mal olja doto?u in morm re?t da morm en lijak nabavt, ker sem mal lukno sfalu in ga je mal mem steklo in seveda sm se pelu olje se pa smradu, ker se je ?gal, ?eprav sem ga s krpo brisu sam mal ga je pa mem steklo.....ko sem pa havbo odprl se je pa ?e mal kadil ampak fulll mal, a zna bit kej narobe al pa? naj po?akam, da se tist olje po?ge in bo nehal smrdet??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ne bom nove teme odpiru....?e en sranje sm naredu...sm mal olja doto?u in morm re?t da morm en lijak nabavt, ker sem mal lukno sfalu in ga je mal mem steklo in seveda sm se pelu olje se pa smradu, ker se je ?gal, ?eprav sem ga s krpo brisu sam mal ga je pa mem steklo.....ko sem pa havbo odprl se je pa ?e mal kadil ampak fulll mal, a zna bit kej narobe al pa? naj po?akam, da se tist olje po?ge in bo nehal smrdet??

probaj ?im ve? obrisat, ostalo pa se bo dol po?galo, samo bo pa? en ?as smrdelo :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

probaj ?im ve? obrisat, ostalo pa se bo dol po?galo, samo bo pa? en ?as smrdelo :)

..ga bom kar ?gal....ker olje je stekel v en ?o?ak da ne morm zraven...razen ?e kk?no lu?no punco z ne?nimi prstki najdem da bo lahko do tja pri?la..........samo take na tem svetu ni :lol: ..tko da, bo smrdel mal, sm se sam bal da se ne bi kej v?gal k je dost da sm vidu eno zgorelo Mazdo ta teden in ne bi rad ?e ene...pa ?e to moje.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstaja pa tudi spej za ?is?enje motorja-olja (cca 1000 SIT). Po?prica?, mal po?aka? pa z vodo spre?e?. Ne more? verjet :o ...vse gre dol ;) ...ful dobr :danzoman: ...

Jaz bi tko naredil....

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to pa nism vedu...bom ?el v gama center vpra?at ?e ga majo...k zdej res grdo zgleda k je mal po?gan in to ni vredu...me nervira... :angry:

V gami ga bo? petkrat prepla?u :angry: ...ga imajo v vsaki ve?ji trgovini (Leclerc, Spar, Baumax,...) za manj kot jurja ;) ....

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrvljeni ?e z moje strani na to temo...

 

jest bi se vrnil na prvotno vpra?anje kaj storit ko ti avto olje ?re..

no.. jest sm mu v?asih Daihatsu Charade 1.0 TS Avto mislm men ni na cest nikol pustu in loh re?m da za ta denar zakon avto sam problem je bil k mi je olje ?ru

 

Na za?etku sm se mal sekirou pol sm pa notr vlil tko kot pravi kolega QMI pa je blo mogo?e mal bol? ampak men je avto pr 100Kkm ?rl 1liter olja na 1.000km (proton najbl navadn) pa sm probou Valvoline pa isti sranje... pol k so mi ?e vsi rekl da bo pa? avto treba zamenjat sm se pa mal za?el zafrkavat z avtomobila in sm tankal tist olje k je bil najcene? (300SIT/liter v 300SIT Shopu)... no pol k je ?la inflacija gor se je pa? moje kurilno sredstvo podra?ilo in sem dal celo 400 - 500SIT za liter no pred enim letom (takrat je ?el avto "na ?alost" od doma ker sem se v vozil 130km vsak dan v slu?bo sem kupil mazdo) sem pa kupoval olje v Leclercu v LJ in ne boste verjeli olje k stane 3000SIT /5litrov (?e ga majo v akciji dobi? za isto ceno 7litrov (imajo ga ?e danes za isto ceno!!!) ma tega mi je kuril "samo" ?e 0,5l /1000km

 

No ampak zaklju?ek... Avto sem "testiral" 80KKM (5 let) in ko je ?el od hi?e (pri 175KKM) je imel izpuh ?e vedno po slovenskih predpisih (tehni?ni pregled opravil brezhibno)

(imam pa informacije da se avto ?e vedno VOZI!!!)

 

tako da ?e ima kdo te?ave z porabo olja... ne se sekirat sam kupi tistega ki je najcenej?e pa u?ivaj in ne delaj si stro?kov z kvaliteto olja

 

Japonc je narejen da dela ne pa da ma? te?ave z njim!!!

 

LP ROK

 

PS. Trenutno vozm mazdo 323F l.98 in pri 85KKM mi ne po?re niti 1dl olja na 10 000KM! A me more ?e kaj skrbeti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz tud ?e 5 let (od odprtja Leclerc-a) uporabljam olje Extralaub 10W-40. Cena za 5l je 2000 SIT (400 liter). Tudi prej sem uporabljal sama poceni olja. Nikoli nisem imel avta mlaj?ega od 10 let in nikoli motor z manj kot 150 000 Km, ?e nikoli problema z motorjem (vklju?no z Yugoti) in nikoli porabo olja ve? kot 1,5l na 10 000Km.

V sedanjo Mazdo pa sem dodal QMI (za bolj?e mazanje) pri 250 000 Km, ker jo mislim vozit ?e kar nekaj let.

Vsaj upam, da bo tako ;) ...

Al pa od Torstorm-a 1.8 16V not datttttttttttttttt ?zmeden? ...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz trdim, da je na prvem mestu na?in vo?nje, ?ele nato vrsta olja, ?e ne upo?tevamo izrabljenost avta oz. motorja.

Uporabljal sem sem ?e precej vrst olj, seveda na razli?nih avtih, pa nekega idealnega nisem na?el, castrolov txt in rs nista slaba.

 

Trenutno vozim mobil formula 0W-50, pupca ga dober liter na 20000 KM, sem ga pa ?e tud na 2000 KM liter not vlil!! Odvisno kak vozi? (turisti?no premikanje ali trganje jeter) :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.