Skoči na vsebino

Prva izku?nja z iStop motorjem


jures

Priporočeno sporočilo

Tole je ?katlica v katerem se je 4 dni preva?alo 5 osebkov s torbami, ruzaki.... :notworth:

post-2637-1319452021_thumb.jpg

 

NA periferique - obvoznici, kjer je vedno guzva, sem cviknil da mi je avto crknil....no nato sem ?ele spoznal da imam istop motor, ki ugasne v leru in spu??eni sklopki.

 

Moram re?i da mi je bilo to zelo mote?e, ?e ve? mislim, da ta sistem prej ?koduje avtu kot pomaga (pomagal naj bi sicer okolju...). Ko avto ugasne deluje ?e vse - radio, ventilacija, lu?i, skratka vse.

Ko stisne? sklopko avto v?ge iz ni?le in vidno utripnejo glavne lu?i, radio in vse ostalo - ko avto miruje, ni kakega pomo?nega napajanja elektro motorja ali podobno, tudi ventilacija za?ne le pihati - ?uti se da klima ne dela (kompresor).

 

Sedaj pa si predstavljajte, da sem v gu?vi na cca 5km razdalji ta avto vsaj 15x ?e ne ve? ugasnil in pri?gal, in to s pri?ganimi porabniki, kot so lu?i, ventilacija...itd itd :huh:

 

Probaval sem ?e ostalo, na mestu ko motor ugasne sem ve?krat pritisnil pedal zavore in ko rata trd - ob tretjem stisku se zopet v?ge motor, ker pa? servo to zahteva....

 

itd itd.....sistem je anoying do konca in resno se vpra?a? kako je s ?tarterjem in akomulatorjem - vsaj v pogojih kot je velemesto, ker stalno motor dela on/off....kaj ?ele pozimi :huh: .

 

K sre?i je tu gumb A za izklop sistema!

 

Obenem je kazalec goriva strmo padal, ker mno?i?na v?iganja avta na ful sigurno porabijo ve? kot avto v leru!!!

 

Zaklju?ek: razo?aran in ne bi imel.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za rent-a-car avtomobile je to res butasto, da imajo ta sistem saj ni ob?utnega prihranka za tistih nekja 100km, ki jih prevozi?.

 

kar se pa ti?e v praksi pa naj bi imeli vzdr?ljivej?e ?tarterje tako, da na?eloma bi ?tarter moral zdr?ati. Problem je pa v tem, da si itak ugotovil, da vsa ostala elektrika in elektronika trpi zaradi ?tarterja kot precej mo?nega porabnika in vpra?anje je koliko ?asa bo zdr?ala tole trpljenje z nihanjem napetosti.

 

Verjetno bi bila edina pametna re?itev uporaba ali dveh lo?enih akumulatorjev ali pa spremembo celotnega sistema na recimo 48V napajanje. :ne vem:

 

Dokler pa tega ni je pa res vpra?anje a bo? karkoli prihranil - na gorivu mogo?e, na servisih pa ziher ne.

 

V bistu je pa ?e dobro, da lahko sistem izklopi?, sam da ne bo si kak stra?no zavedno zeleni Lojzek iz EU spomnil in uzakonil kot obvezno brez mo?nosti izklapljanja. ?zmeden?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sistem start stop dodatno pla?a? zato, da ti prej guzne aku, po mo?nosti ?tarter, za elektroniko pa takole guncanje napajalne napetosti zagotovo ni blagodejno. In potem je verjetno ekolo?ki prihranek enak potro?ku energije za izdelavo novega aku in kolikor predelava starega obremenjuje okolje.

 

Najbolj butast je imeti v avtu nekaj kar ti uturijo pa ne rabi? in ne uporablja?. Pri nas na ?ihtu je ena takih butastih 6.in 7. sede? v slu?beni Toyoti LC. Rezultat je vsaj 150l manj?i prtlja?nik, tam nekje 50kg te?ji avto =slab?i pospe?ki in ve?ja poraba, pa ?e prav zagotovo pla?a? ta dva zica pri nakupu, ni opcije brez.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kratko, spla?a se toliko kot

Na dolgi rok v resnici naredi ve? ?kode kot koristi. :vskalo:

 

oblikovno mi je bil pa Prius vedn u?e? :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

?e pa no?e? da ugasne pa sklopko dr?i? ;) Pa ne bo... Joj kok mi je blo u Audiju hecn ko je ugasno sm dal v ler pa spusto sklopka pa ugasne... Sm mislo da je bil ?e kr v prestavi pol pa vidm da ma start/stop...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pa no?e? da ugasne pa sklopko dr?i? ;) Pa ne bo... Joj kok mi je blo u Audiju hecn ko je ugasno sm dal v ler pa spusto sklopka pa ugasne... Sm mislo da je bil ?e kr v prestavi pol pa vidm da ma start/stop...

 

je gumb za to

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.