Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Iannone me je uceri na fertig razkuru, kreteeeen!

 

Amen. Revez se je ze tako vidno matral, vsaka 2 kroga je izgubil kako mesto, da se ne more tepst za stopnicke je bilo jasno po parih krogih ampak par tock bi si vseeno zasluzil.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam kaj hudica je bilo Lorenzu da je tako upocasnil....guma?

Ianone pa si se ni zasluzil Suzukija....da bi suzuki porihtal se bremze bi Vinales delal se vecjo stalo ta glavnim...

 

Hitrost so nasli majo pa velik problem z bremzam, kar se je lepo videlo vceraj kako se ne more ustaviti med prehitevanji.

 

Verjetno majo isti material ko mazda :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes me je pa na obrate spravil prodajalec v OBIju. To sre?o je imel, da nisem imel lopate s seboj. In nisem se takoj zna?el, da jih verjetno imajo tudi tam in da bi lahko kar takoj kak?no preizkusil pred nakupom...

 

Pridem pred razrez lesa ob 10:10, pa je tam listek, da danes za?nejo ?ele ob 10:30. In sem ?akal. Pa se nas je nabralo kar nekaj in smo ?akali. Ob 10:30 ?e vedno ni bilo nikoga. In smo ?akali. Pa ob 10:40 po?asi prileze trgovec in se prav po?asi za?ne pripravljat, ?eprav se je pripravljal k delu kot bolni srat... Pa mu omenim, ?e bi lahko malo pohitel, ker se mi mudi, se pa postavi pred pult in odgovori: "Zavedajte se, da sem jaz od vseh tukaj najbolj dobi?konosen."

 

Mislim, a je to odnos do strank? Kdo ga pla?uje? ?e dobi pla?o od denarja, ki ga tam pustimo stranke, se bo mo?i?ek malo druga?e obna?al. In ?e strank tam ne bo, se lahko dobi?konosne? samo nekje praska...

 

Je priletel tja ?e nekdo (domnevam da vodja) in sem mu razlo?il, da niso edini in naj se zamislijo nad odnosom in da je samo 10 km naprej v ?rni?ah ?e eno podjetje, ki prodaja vezane plo??e in iverke. Pa sem se obrnil in od?el. In pri blagajni opazil, da mi je sledila vsaj polovica "?etice", ki je ?akala pred razrezom...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dons okol 12h pred os vodmat lj....

 

Pajek nalaga rdecega hyundaia italijanskih tablic,ker je bil parkiran na mestu za taxije...

Napis taxi je biu tko zbledel,da sm se jst, k se usak dan pelm tam mimo,2x pogledu a je to plac za taxije al je to zacetek parkinga za civil avte... ostali parkingi za taxije so bili prazni...

 

Ja,res je... pravila so da se jih uposteva. Red mora biti. Kazen mora biti vzgojna.

Pred zakonom naj bi bili vsi enaki. Ce si tujec se moras pozanimati kaj lahko in kaj ne smes v drzavi kjer si gost. Ce necesa ne ves,se ne pomeni da ti tega ni treba vedeti.... vse to je res...

 

AMPAK....

 

Si tujec,gres na tezko pricakovan dopust v glavno mesto, ki slovi kot zeleno mesto, prijazno turistom,isces parking,najdes parking... nekaj pise cesar ne razumes,ne gres prevajat...ker pac ne gres. Parkiras na zbledel napis,katerega sem se jaz kot rojen ljubljancan komaj videl... placas parking na parkomatu-majstr je meu veljaven listek!

 

Se vrnes...avta nikjer... mislis da si falil ulico,gres gledat kje nej bi bil avto. Po nepoznanem kraju.med folkom ki ne govori tvojega jezika in obratno...spoznas da si avto pustil tu.klices policijo...

Policija pove da ti ga odpeljal pajek. Vzames taxi,placas za najbrz ne najkrajso pot...

Placas 180eur za odvoz avta in kazen... dobis svoj avto,zabijes del dneva zato ker si pac parkiral tam kjer ne smes in nikogar ogrozal,oviral pa enega taxista,ki bi pac moral bit parkiran na siroki cesti,namesto v boksu...

 

A nebi blo bols mu dat kazen nekaj deset eur,da pac ve da se tko ne dela... ne pa mu legalno odvzet avto.. nevem no... pizda,sj smo v prvi vrsti ljudje...

 

Pa sm kr nekej km naredu po tujini,od anglije,belgije,ceske,slovaske,balkana,francije,sosednjih drzav.. in povsod ampak res povsod sm biu hvalezen da so znal sprejet mojo zgubljenost v meni nepoznanem okolju...

 

Skratka,mestni redarji... lepo reklamo delate ljublani in njeni naklonjenosti turistom...

 

Pardon za dolg post,ampak to me res razp....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej nisem ?ist sigurn ampak pred O? Vodmat, kakor se spomnim je le oznaka, da ne sme? parkirat (cik cak rumene ?rte) in ?e se ne motim je zraven ?e tabla za prepoved parkiranja pred ?olo (parkirpalci so na nasprotni strani).

 

Je pa zanimivo kako smo sloven?ki majhni, ?e bi tam parkiral nekdo iz MB (tud on je recimo prvi? v LJ pa je recimo temu mal zmeden) bi se pa veselo muzali in mu privo??ili, da mu odpeljejo avto. Pred tujci pa smo drob?keni in moramo vse sprejeti in biti strpni z mislijo "Le kaj si tujci mislijo". Ravno to, da ne znamo vzpostaviti red, nekateri tujci mislijo, da si lahko vse privo??ijo in jih boli kurac za vse ter se obna?ajo vzvi?eno. Dokler ne bodo pogruntali, da je tukaj red bo pa? tako in dokler ne bo reda nas ne bodo jemali resno. To je ?ista logika.

 

?al je tako, da red v?asih pa? boli tako kot je bolelo tega Italijana - si bo zapomnil in bo naslednji? pa? pazil ter se ravnal po pravilih. Izgubljenost je eno, kr?enje pravil in predpisov je drugo in brez skrbi, ?e bo? takole parkiral v Italiji bo? tudi sam pla?al kazen in odvoz. Enako bo v Avstriji, Nem?iji in drugod. Tam ni nobene tolerance tujci ali doma?i - ?e si frajer in kr?i? potem bodi frajer in pla?aj.

 

Tudi znanje ali neznanje jezika ni izgovor. Nau?i se vsaj malo angle??ine pa se bo? lahko sporazumeval skoraj povsod. Tako kot jaz ne morem pri?akovati, da bodo v Italiji znali slovensko tako ne more Italijan pri nas pri?akovati, da bomo znali Italijansko. Je pa velika verjetnost, da bo sogovrnik znal angle?ko in bo jezikovna barjera padla. ?e enkrat bodimo ponosni nase in na svoj narod tako kot to znajo biti ostali balkanski narodi biv?e juge in presenetljivo nas bodo jemali tudi bolj resno in enakovredno, ker druga?e bomo res ostali le neki dunajski ko?ija?i s sklonjenimi glavami in brez ponosa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Rovinju ne je...5% oa ce si turist al domacin.

Vendar pa je tam parkinga vedno dovolj za pregresnih 5hrk na uro, izven sezone celo 2hrk

 

Hrvat..vsako uro zamujeno mu je pribil

post-2637-0-68882500-1466053123_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tujini sam 3x pogledam ?e se res lahko parkira tam, kjer sem ustavil. Najraje pa poi??em kak?ne 100%, ?eprav dra?je mo?nosti (parkirna hipa ipd.).

 

Glede obravnavanja tujcev in "tujcev" sem v Ba?ki Palanki do?ivel, da sta od 20 avtomobilov samo 2 dobila listek - en z LJ in en z BG registracijo...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta taxi parking je na bohoricevi nasproti vrtca,ce gres iz smeri zaloske,mimo resevalne... in je tik za kriziscem s potrcevo. Na desni strani,tik pred zozanjem.

 

Ja,podpiram sankcioniranje. In res je ,treba je vedet kaj lahko in kaj ne in se zavedat posledic...

 

Ampak... mislim da je treba razlikovat med nepravilnim parkiranjem ki ogroza ali "samo"ovira.

Podpiram pajka,ko se pogovarjamo o neupravicenem parkiranju na prostorih za invalide,ko se nekoga zaparkira pa ni to tisto ko te postar zaparkira za 3minute da odnese paket npr.,ko se zaparkira plocnik,da otroski vozicek ne pride mimo... ko se zaparkira prehod za pesce tako da se ne vidi otroka,ki caka prosto pot. Podpiram odvoz avtov ki zaparkirajo intervencijsko pot... podpiram in tudi veckrat klicem na redarstvo...

 

Mislim da bi blo vec kot dovolj,ce bi se mu dala kazen 80eur za prekrsek in to je to...

 

Vsi kdaj parkiramo tm ki ni izrecno dovoljeno,pa nej bo to ko se otroka pelje v vrtec pa se mudi naprej v sluzbo ali podobno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?alostno je, da imamo vsak dan pred Hoferji in podobno take, ki jih bi bilo potrebno resni?no prevzgojiti, in obenem je kazni za vsaj 4.000? ?ez dan, recimo 3 na uro .....3 x 100 x 12 ur....

 

Da sem jaz manager Hoferja, grem v to da dobim pooblastila za kaznovanje, saj sem odgovoren za varnost gostov (po?arna je STALNO) zaparkirana, dol?an zagotoviti mesto invalidom, bla bla bla

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tole je od danes, slikano tudi iz prostega parkirnega mesta, ki je v bistvu prvi v vrsti

post-2637-0-57131500-1466099752_thumb.jpg

post-2637-0-92723700-1466099777_thumb.jpg

post-2637-0-14555100-1466099795_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja... to so razvajeni debili. Zto k vejo d tm ne bodo kazni dobil...

 

Je pa po svoje to kul... vedno je vecji del parkinga prazen in lhk svoj avto v miru pustim tm brez bojazni d bi mi z vrati rukal po njemu... vsaj tist del , ki je od vhoda oddaljen vec k 15metrov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta taxi parking je na bohoricevi nasproti vrtca,ce gres iz smeri zaloske,mimo resevalne... in je tik za kriziscem s potrcevo. Na desni strani,tik pred zozanjem.

 

Ja,podpiram sankcioniranje. In res je ,treba je vedet kaj lahko in kaj ne in se zavedat posledic...

 

Ampak... mislim da je treba razlikovat med nepravilnim parkiranjem ki ogroza ali "samo"ovira.

Podpiram pajka,ko se pogovarjamo o neupravicenem parkiranju na prostorih za invalide,ko se nekoga zaparkira pa ni to tisto ko te postar zaparkira za 3minute da odnese paket npr.,ko se zaparkira plocnik,da otroski vozicek ne pride mimo... ko se zaparkira prehod za pesce tako da se ne vidi otroka,ki caka prosto pot. Podpiram odvoz avtov ki zaparkirajo intervencijsko pot... podpiram in tudi veckrat klicem na redarstvo...

 

Mislim da bi blo vec kot dovolj,ce bi se mu dala kazen 80eur za prekrsek in to je to...

 

Vsi kdaj parkiramo tm ki ni izrecno dovoljeno,pa nej bo to ko se otroka pelje v vrtec pa se mudi naprej v sluzbo ali podobno...

 

aha, tam torej

 

post-133-0-13701300-1466116373_thumb.jpg

 

Se strinjam, pajek ne bi bil potreben. Naj mu zalimajo kazen pa je. Je pa res, da ?e ga odpeljejo bodo denar dobili, ?e pa ne je pa vpra?anje kako Italija sodeluje pri menjavi podatkov o kaznih in je sploh vpra?anje, ?e bi ga ocolali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomoje bolj ne sodeluje, mislim jaz nisem nikoli dobil kazni z radarja, ki me je slikal v Benetkah in, ?e se za svojo colngo ne pobrigajo, dvomim, da bi se obratno kaj bolj a?urno :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, tam torej

 

attachicon.gifTaxi.JPG

 

Se strinjam, pajek ne bi bil potreben. Naj mu zalimajo kazen pa je. Je pa res, da ?e ga odpeljejo bodo denar dobili, ?e pa ne je pa vpra?anje kako Italija sodeluje pri menjavi podatkov o kaznih in je sploh vpra?anje, ?e bi ga ocolali.

No,un italijan je bil parkiran tocno tam k je tale zelena honda civic parkirana....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?alostno je, da imamo vsak dan pred Hoferji in podobno take, ki jih bi bilo potrebno resni?no prevzgojiti, in obenem je kazni za vsaj 4.000? ?ez dan, recimo 3 na uro .....3 x 100 x 12 ur....

 

Da sem jaz manager Hoferja, grem v to da dobim pooblastila za kaznovanje, saj sem odgovoren za varnost gostov (po?arna je STALNO) zaparkirana, dol?an zagotoviti mesto invalidom, bla bla bla

 

Se strinjam ja. Men je sme?no to, da kjerkoli v Hoferju parkira?, nima? pretirano dolgo do vhoda, niti na ?isto zadnjem parkingu. Pa ?e vseeno se najdejo take butale.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,un italijan je bil parkiran tocno tam k je tale zelena honda civic parkirana....

zelena pa ni v prekr?ku ?e se ne motim

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm 99% d je bil tm parkiran... nevem kok je tole stara fotka,ampak vem d je bla barva na placu na kirmu je bil parkiran ,tko konkretno ampak res konkretno zbledela-napis taxi in pa crte...

 

Grem prou pogledat pa prestet od leve proti desni kje je bil ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm 99% d je bil tm parkiran... nevem kok je tole stara fotka,ampak vem d je bla barva na placu na kirmu je bil parkiran ,tko konkretno ampak res konkretno zbledela-napis taxi in pa crte...

 

Grem prou pogledat pa prestet od leve proti desni kje je bil ?

bel jezi?ek nakazuje navadno parkirno mesto

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tko so men odpelal xsaro s pajkom,ker sem ga sredi zime v sneznem metezu za 10minut pustil pri Nami na boksih za motorje...

 

Ker je bil res naval motorjev pri 10cm novozapadlega snega... zgleda so se odlocil da kazen nebi bla dost vzgojna...

 

Res je,idioti so. Edini ljudje v uniformah ki jih ne spostujem popolnoma ampak res popolnoma nic..... ker samo mesajo drek,glumijo svetovne serife.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.